Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авторски права

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Авторски права

    Днес получих честитка от 800 евро , за това че съм изтеглил филм от интернет на 04/10/12 в Германия . Филма е Непобедимите 2 . Не стига че е пълна боза ,ами и скъпо си плащам киното . Естествено се свързах на съответните телефони , и питам защо е свободен за теглене ?- няма мерки срещу торента .Мерките са срещу потребителя . Ако искат да ограничават пиратството ,не следва ли да няма такива сайтове за свободно теглене ? Или пак всичко е да се събира лев .

  • #2
    От: Авторски права .

    Изтеглил си филма, и след 5 дни идва честитката ??? Би ли обяснил по-подробно случая ? Сега в Германия, скоро и в други градове

    Коментар


    • #3
      От: Авторски права .

      Еми то за това го пиша , в Бг от същия сайт съм теглил доста филми без проблеми . Но в Германия явно с доста по стриктни . Писмото е от голяма адвокатска колегия в Хамбург .Съответно там има приложени -дата ,IP ,торента,час и т.н. Посъветваха ме да си платя съвестно , за да не плащам допълнителни съдебни разноски . Защото по думите им съм нанесъл големи щети на клиента им. Естествено че първо ще видя какво ще каже независим адвокат . Но ймайте едно наум за подобни случки в чужбина .

      Коментар


      • #4
        От: Авторски права

        Мой приятел плати глоба 500 евро, пак в Германия, за филм от торент.. Нещата там са затегнати..

        Коментар


        • #5
          От: Авторски права .

          Ясно, поредните "търчи-лъжи", които искат да изкарат лесни пари. Ако поразгласиш случая, вероятно ще получиш компетентни съвети как да се защитиш най-добре. Защото нито си престъпник, нито тегленето на филми за лично ползване е наказуемо. На прима виста ми хрумва - какво става, ако си пуснал нета си през wi fi рутер ? В писмото казваш, че е посочен само IP адреса. Е, и ? Ако аз отида с лаптопа на летището в Хамбург и си изтегля филм, дали същата адвокатска кантора ще прати писмо на летището ? Ама ако от 100 писма, пратени на обикновени хора, 1 плати - ей ти я чиста печалба, без никакъв труд. И те така ...

          Коментар


          • #6
            От: Авторски права

            Мисля, че това е практика от много време в Германия..Мисля, че ако се ползва прокси и се тегли, не могат да те засекат..

            Коментар


            • #7
              От: Авторски права

              Еми и аз си тегля ама не от стационарен нет а мобилен е вярно много бавно става . Като си помисля че сключих и двегодишен договор за нов стационарен и ако не мога да тегля еб@@@@си и работата .
              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

              Коментар


              • #8
                От: Авторски права

                Интересно как събират информацията и по-скоро кой я предоставя на адвокатската фирма и защо ако има нарушение на някой закон,те преследват адвокати а не полиция прокуратура или там който с това се занимава в Германия!?

                Коментар


                • #9
                  От: Авторски права

                  Има си прекрасна услуга за тая работа, коато те маскира достатъчно добре та никой повече да не може да следи трафика ти - FVPN.com И не само повече няма да вижда къде и какво сваляш ами и всички други комуникации остават маскирани.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Авторски права

                    Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                    Днес получих честитка от 800 евро , за това че съм изтеглил филм от интернет на 04/10/12 в Германия . Филма е Непобедимите 2 . Не стига че е пълна боза ,ами и скъпо си плащам киното . Естествено се свързах на съответните телефони , и питам защо е свободен за теглене ?- няма мерки срещу торента .Мерките са срещу потребителя . Ако искат да ограничават пиратството ,не следва ли да няма такива сайтове за свободно теглене ? Или пак всичко е да се събира лев .
                    uTorrent - задаваш следните настройки:

                    Зачеркнал съм тия които нямат отношение, за да не създават смут...
                    Прикачени файлове
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Авторски права

                      Благодаря за съветите , да разбирам че ще трябва да пробвам пак . За да видим действат ли посочените мерки .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Авторски права

                        MAGNET !
                        Лудак

                        Коментар


                        • #13
                          От: Авторски права

                          Ако някои си мисли, че нашите милиционери не събират данни по въпроса, просто не е познал. По едни или други причини обаче към момента няма движение нататък. Но ако някой реши да събира точки пред външни сили, въпроса може бързо и лесно да се раздвижи и тогава тежко и горко на потърпевшите(не на "носителите" на някакави си права естествено).
                          Лично аз отдаван съм турил кръст и на кино идустрията и на свалянето на все по-тъпите и ефектни филми които се призвеждат, но за съжаление сина ми все още се заглежда и разбира се сваля тъпните, които след като ги изгледа обикновенно изтрива с коментара, че не си струва дори да платиш билет за гр.транспорт, да отидеш до кино за това, камо ли да платиш да те облъчват с него.
                          Хубаво е, че поне не се затриха книгите през последните идиотски години...
                          ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                          Коментар


                          • #14
                            От: Авторски права

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            uTorrent - задаваш следните настройки:

                            Зачеркнал съм тия които нямат отношение, за да не създават смут...
                            Това е за БитТорент

                            За ЮТорент е почти същото
                            Прикачени файлове
                            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Авторски права

                              Първоначално публикуван от D-MAX Преглед на мнение
                              Ако някои си мисли, че нашите милиционери не събират данни по въпроса, просто не е познал. ...
                              Чисто технологично нашите милиционери не могат да събират такива данни. За някой вид действия те се обръщат към интернет доставчиците, които им предоставят данни. Самите доставчици обаче не запазват такъв тип данни, какъвто в Германия и някой други държави просто защото не могат. А не могат, защото оборудването не им го позволява, а на всичкото отгоре и самия закон не може да ги задължи да се преоборудват както това се случи преди няколко години във Германия и някой други държави. За какво точно говоря. Едно е да записваш вида, времето и часа на осъществените връзки, а съвсем друго да снифиш и анализираш съдържанието на всяка една конекция. С първото регистрираш, че в еди колко си часа на тази дата е осъществена едикакъв си тип връзка и толкоз, а с второто прочиташ, анализираш и записваш съдържанито на пакетите във въпросната връзка. Първото е все едно да знам какви писма и на коя дата някой е получавал или изпращал, но да не знам какво пише в писмата. Второто е и ако мога да чета какво пише в писмата. За да знаеш кой филм или песен е свалил някой си трябва да можеш да правиш второто. В България второто е технологично невъзможно и освен това незаконно. Не са много държавите в които международното лоби на развлекателната индустрия е постигнало такива успехи, каквито във въпросната Германия, а и във Франция между другото, а именно интернет доставчиците по закон да са задължени да осигурят техничските средства и да следят и докладват на частни организации за колективно управление на авторските права за нарушения извършвани от потребителите. Забележи разликата обаче. Ти говориш за милиционери, а всъщност във въпросните държави полицията и която и да е държавна институция не се занимава с такава дейност. Писмата се пишат от организации на принципа копи-пейст до всички за които са засечени пакети с определн тип съдържание. И понеже народа им е от овчи по-овчи се разпространяват слухове, че видиш ли "по-добре си плати". Пълно безумие. При малко адвокатски интелект никога и един цент няма да вземат, ама това не им пречи да шашкат овцете, които са приучени, че това е видиш ли вид сметка и като такава задължително се плаща. Нека плащат щом не са сиромаси. Защото нали знаеш... сиромах човек жив дявол. А да знаеш как да си смениш бушоните или изгорелия ел. ключ на лампата в държави като Франция, Германия и САЩ примерно си е истински дяволък. И така накратко как да останем анонимни по отношение p2p протокола ( а и не само) в Интернет:

                              1. Популярните торент клиентски програми подържат криптиран анонс. Пускате опцията в uTorrent примерно и снифачите и записвачите на трафика ви приключват с дейността. Не в Германия, ами и в САЩ все още не съществува технологично решение за декриптирането в движение на всеки един пакет на всички потребители.
                              2. Използването на някакъв тип тюнелизираща и криптираща трафика ви връзка, примерно елементарен VPN. Този тип връзки криптират изцяло трафика ви и подслушвачите виждат че вие през цялото време сте свързан с един и същ IP адрес и на всичкото отгоре не могат да декриптират и прочетат съдържанието на пакетите и за капак доставчика на VPN услугата е извън юрисдикцията му. Примерно ако сте в щатите, а VPN-а е в Гибралтар.
                              3. За по-сериозните играчи има още по-сериозни средства за които и ЦРУ нямат начин да следят.

                              И въобще дори ходенето пеша по улиците изисква познаването на заплахите и познаването на начините за предпазване, камо ли ползването на Интеренет. Ако си овца ще те газят и колят. Съдба! А предпазването е толкова просто. И то е направено за овце, но не всички овце знаят че са овце и имат нужда от предпазване. Простичко казано: овца си ако не знаеш, че си овца!

                              Колкото до всичко изписано по-горе приемете, че е написано от човек от "първа ръка" и на всеки евентуален въпрос по тази материя има отговор
                              Последно редактирано от elbgt; 17-10-12, 10:09.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X