Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Малко е странично но бихте ли ми препоръчали антена за кола а WACCOM UV-5R просто като съм в колата да ползвам външна антена...
    Все още не съм си получил картичката но като издържал изпит е време да се замислям
    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
    Калоян Кирилов
    LZ2ZGT

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Nagoya UT108 или Nagoya UT105 само трябва да видиш с какъв накрайник трябва да е кабела на антената... мисля, че трябва да е SMA-F

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Остана да го измисля кой от двата
        http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=102596
        http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=103183
        я едно питане като агроном Gain 3,0dBi какво значи
        Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
        Калоян Кирилов
        LZ2ZGT

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Gain 3,0dBi е усилването на сигнала с 3 децибела. Колкото по-голямо усилване, толкова по-добре. Аз лично имам и двете, но в града ползвам Nagoya UT105, защото е по-къса като дължена и не стърчи толкова. Според мен и двете антени са добър избор.

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Тази с бучката по средата има вероятност да се счупи от удар в клон с висока скорост .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Малко тъпо питане WACCOM UV-5R - когато говоря през репитер може ли с настройки да съм само на едната честота т.е. предавам на 145,175 а слушам на 145,775 та питането ми е може ли с някаква опция да се бута само на един канал, защото вчера ми обясняваха че би трябвало да може. Аз в момента съм си запаметил и двете честоти и от *scn го слагам горе да има R т.е. да следи двата канала
              Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
              Калоян Кирилов
              LZ2ZGT

              Коментар


              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Може, от настройките на станцията трябва да си настроиш Shift-a и Offset-a. Как да го направиш: когато репитъра ти предава на 145.775 /т.е. слушаш на тази честота/ и приема на 145.175 /т.е. предаваш на тази честота/ Shift-a трябва да ти е [-] , а Offset-a да ти е 0.600. това е така защото 145.775 -145.175 = 0.600

                Коментар


                • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Не схващам идеята, но от менюто като махнеш shift и оставаш само на приемащата честота. Ако искаш да пробваш да чуеш кореспондента директно, търси из менюто функцията Reverse. Ако я има, разбира се - все още си чакам мойто UV-5R и не съм наясно с всичките му функции. Та тоя Reverse ти обръща приемащата и предаващата честота, и така говориш с кореспондента директно, не през репитера.
                  LZ1OAL

                  Коментар


                  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Не махаш Shift. Правиш го на "-" (минус). Така правиш изместване с 0,6 MHgz ПОД основната честота. Ако Shift е "+", изместването ще е НАД основната честота
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар


                    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      така след внимателно прочитане на Вашите мнения и още по внимателно прочитане на ръководството
                      на Menu-> 25-то подменю SFT-D там се дава на - ако ви трябва да е на - 0,600 както е в моя случай -> Menu /да запаметите/
                      menu -> 26-то подменю OFFSET -> menu -> завъртате на 0,600 -> menu
                      Готово
                      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                      Калоян Кирилов
                      LZ2ZGT

                      Коментар


                      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Първоначално публикуван от ckaytss Преглед на мнение
                        така след внимателно прочитане на Вашите мнения и още по внимателно прочитане на ръководството
                        на Menu-> 25-то подменю SFT-D там се дава на - ако ви трябва да е на - 0,600 както е в моя случай -> Menu /да запаметите/
                        menu -> 26-то подменю OFFSET -> menu -> завъртате на 0,600 -> menu
                        Готово
                        Точно така. И повтяраш действието за всеки репитър.

                        Първоначално публикуван от ivonta Преглед на мнение
                        Здравейте,имам питане относно BAOFENG UV-5R от няколко дни се опитвам да запаметя канали на въпросната станция ,и нищо не се получава!
                        Да не би да става номера само с USB кабел,или аз не мога да си "разшифровам" опътването!
                        Без да бях запознат с упътването, се опитвах 20 мин. да запаметя канал. Отказах се. Би трябвало е да е много лесно, при положение, че имам и друг китаец, ама не стана. Дръпнах си софтуера, може и Chirp, и вкарах сто честоти с две натискания.
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Vladislav Kostevski задал ли си COM порта?
                          Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                          Калоян Кирилов
                          LZ2ZGT

                          Коментар


                          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            да ги похваля тия от 409
                            пристигна ми NAGOYA UT108 SF DUAL BAND - антената за кола
                            независимо от съмненията на всички, днес ми я замериха КСВ=1,5 май ще върши работа
                            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                            Калоян Кирилов
                            LZ2ZGT

                            Коментар


                            • Да, Com порта в софтуера е зададен същия, като този, който ми изписва в device manager-a
                              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                              Toyota Land Cruiser KDJ 125

                              Коментар


                              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                И аз се зарибих за китайски двубандър. Ще го ползвам основно за PMR446 обаче (нямам лиценз за радиолюбител). И въпреки липсата на лиценз мисля да го ползвам и на по-голяма мощност от 0.5W. Предполагам няма да ми направят проблем за това.

                                Та като гледам май правилният е Wouxun KG-UVD1P (http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=104100)? Или има по-читав за близки пари?

                                И няколко въпроса .

                                1) Гледам тук разни хора са го получили с кофти антена (или нещо не съм доразбрал) - ако има такава опция коя антена да му поръчам от сега, за да си имам читава? Ако е от същият сайт най-добре, че да поръчвам заедно.

                                2) Кабел - разбрах, че USB кабела с малко преправяне (махане на един резистор) работел. Тоя кабел само не разбрах от къде се поръчва. Пак ли от този сайт? Ако да - може ли линк ?

                                3) Има ли читав калъф на същият сайт?

                                4) Изпускам ли нещо за поръчване? За сега съм се сетил за станция, кабел, читава антена и калъф.

                                Благодаря предварително .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X