Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Това е защото не си пробвал да програмираш Yaesu FTM-10R. УжастЪ пълен! Вальо от няколко години му се кани, и все го е недопрограмирал. Софтуер няма. Има само кабел за клониране.

    Та, явно не е китайски патент това. Да направиш перфектна мобилна радиостанция, да я направиш да се програмира само от потребители с по 2 висши, и да не направиш софтуер за нея, както и да го погледнам си е пълно малоумие.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Що бе - тут-а си има и кабел и софтуер
      даже из форума някъде има линк.
      Относно Yaesu .. пълно е с недоразумения и там. Имат много добри недомислици - направо ум да ти зАйде... точно както имат и брилянтни радиа ...

      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        Що бе - тут-а си има и кабел и софтуер
        За като за тези ли:

        Публикувайте отговор

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Мда
          точно за тези
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Зравейте! Може ли да ми кажете как да настроя Wouxun на честотите на форума.Ако може снимка на таблицата която е за компютър защото не разбрах къде и как да сложа кодовете.Става въпрос за свободните честоти на 446Mhz от 1 до 8 канал.При мен на таблицата има Decode i Encode Канал.......Честота No. (честота).......CTCSS/DCS


            01............1.ch.(446.00625 MHz).........DCS-046 (No:261)
            02............2.ch.(446.01875 MHz).........DCS-052 (No:306)
            03............3.ch.(446 03125 MHz).........DCS-005 (No:032)
            04............4.ch.(446.04375 MHz).........DCS-103 (No:743)
            05............5.ch.(446.05625 MHz).........DCS-023 (No:132)
            06............6.ch.(446.06875 MHz).........CTCSS-xxx (118.8Hz)
            07............7.ch.(446.08125 MHz).........CTCSS-xxx (218.1Hz)
            08............8.ch.(446.09375 MHz).........Отворен

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Би ли уточнил какво точно не ти е ясно? Ако уточниш въпроса, ще можем да ти помогнем с отговора.
              На така поставения въпрос, отговора е"въртиш копчето, докато съвпадне надписа на екрана с този в таблицата. После отиваш на менюто за DCS и CTCSS и извършваш същото действие. После записваш под номер, които съвпада с таблицата (от менюто SAVE), koeто пак се случва с въртене на копчето.
              Копчето се намира отгоре почти в средата, ако екрана гледа към теб и цифрите са правилно разположени.

              П.П. До менюто се стига с копче menu. Записваш настройките пак със същото копче.

              П.П.П. Ако горното обяснение не помогне, пробвай с упътването в книжката.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                Интересно: http://cn27250.chinaw3.com/E_Products_d.asp?45
                А още по-интересното е, че явно наистина съществува: http://www.bfra.org/index.php?option...id=6&Itemid=58

                Коментар


                • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Първоначално публикуван от w... Преглед на мнение
                  Нов китаец на интересна цена. http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107033
                  Втори ден ми е в ръцете това радио.Не намирам някаква голяма разлика между него и два пъти по-скъпия
                  двубандов Воксун.Менюто му е същото.
                  Читав двубандер за 87лв не е никак зле.Толкова ми дръпнаха от картата.
                  LZ1MKI
                  Stilo JTD 115+

                  Коментар


                  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Привет на всички,имам чисто нова - BAOFENG UV-3R Plus , точно това - http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106855 ,
                    от радио почти нищо не разбирам,ако някой може да ми нахвърли накратко какво може този дзвер ще съм много благодарен.Все още нямам идея за какво ми е но пък ми е интересно и мисля да я ползвам....ако се науча де.

                    Коментар


                    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Първоначално публикуван от starnet Преглед на мнение
                      Привет на всички,имам чисто нова - BAOFENG UV-3R Plus , точно това - http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106855 ,
                      от радио почти нищо не разбирам,ако някой може да ми нахвърли накратко какво може този дзвер ще съм много благодарен.Все още нямам идея за какво ми е но пък ми е интересно и мисля да я ползвам....ако се науча де.
                      Колега, поставяш ни в много неудобна ситуация. Искаме да ти помогнем, ама.....как? `Начи....това дето си го купил е двубандово радио, т.е. работи на горния и долния банд. Що е то "банд", га че бил той долен, можеш да видиш тук. После...трябва ти опознавателен знак, нещо като LZ цифра и `нам кво си. Или LZ1UZO, това е моята познивна, която се взима от ТАЗИ организация, по описаните на страницата им начини. После...отваряш Инструкцията за използване на станцията, четеш, говориш, четеш, говориш и ставаш първенец.
                      Така става, накратко
                      Поздрави!
                      LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                      Коментар


                      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        мм да май няма да ме бъде като радиолюбител,като гледам не е за всеки,то са честоти,термини,знаци,ще я поръчкам ден-два и мисля да я пусна в раздела за продаване,поне да свърши работа на някой който щеи се радва.

                        Коментар


                        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Първоначално публикуван от starnet Преглед на мнение
                          мм да май няма да ме бъде като радиолюбител,като гледам не е за всеки,то са честоти,термини,знаци,ще я поръчкам ден-два и мисля да я пусна в раздела за продаване,поне да свърши работа на някой който щеи се радва.
                          Свирни ако ще я пускаш
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Първоначално публикуван от starnet Преглед на мнение
                            мм да май няма да ме бъде като радиолюбител,като гледам не е за всеки
                            За втори клас, ученето не е повече от научаването на менюто на съвременен телевизор. Термините са страни, се свиква с тях. За сега можеш да послушаш на любителските честоти и да видиш, дали ще ти е интересно.

                            Коментар


                            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              въпреки ,че turtey ми сви радиото, мисля да не се отказвам,прочетох това онова и нещата почнаха да ми се разясняват,доколкото разбрах в единия горния банд любителските от 446 нагоре през 6.25 общо 8 канала,за долният не намерих инфо.Ще се образовам още по темата ,ще изкарам този изпит за знак и тогава 409shop да му мислят))),до тогава всичко в темата ще ми е от полза.

                              Коментар


                              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Първоначално публикуван от starnet Преглед на мнение
                                въпреки ,че turtey ми сви радиото, мисля да не се отказвам,прочетох това онова и нещата почнаха да ми се разясняват,доколкото разбрах в единия горния банд любителските от 446 нагоре през 6.25 общо 8 канала,за долният не намерих инфо.Ще се образовам още по темата ,ще изкарам този изпит за знак и тогава 409shop да му мислят))),до тогава всичко в темата ще ми е от полза.
                                Това не са любителски канали, а канали за публично ползване от всеки. Не ти трябва лиценз за тях.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X