Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Събора е в почивен ден.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      Колеги понеже продължавам да имам проблем с ръчно съхраняване на станции и когато се опитам през програмата да маркирам CTCSS и ми дава грешка
      та мисълта ми е някой ако може да си качи файла на стацията
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Разлика няма Waccom или Baofeng UV-5R станцийката е добра за своя ценови клас аз съм със същата от Великден!

        Имах само проблем с фабричната антенка, при дълги рапорти на UHF грееше и си поръчах Nagoya NA-701 тествана и на Yaesu FT-60 +1чертичка на S мера.

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Изглежда UV920 започва апокрифно да се появява в продажба:
          http://www.hamradio.co.uk/amateur-ra...0r-pd-2454.php
          http://www.radiomart.biz/wouxun-uv92...oon-p-409.html
          Цената не е като на токи, но по факта че различните сайтове дават приблизително еднакви цени, може да се очаква че работят с някакви по-конкретни данни от производителя. Някои даже се кълнат, че до края на месеца ще ги имат налични.

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Всичко е ОК, ама с тая цена малко са се поизхвърлили - струва почти колкото Yaesu FTM-10R
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              FTM-a е маааалко по-скъп (зависи от къде го мъкнеш), но си е и по-радио. Очаквахме ако не идеален, то приличен мобилен двубандер на добра цена, но WOUXUN-ци малко ни смъкват на земята. Капиталисти!

              Коментар


              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                На сайта 409shop, се появи нов двубандер "WACCOM WUV-6R", копие на "Wouxun KGUVD"!

                Цената е доста по-приемлива от оригинала, за качеството скоро ще се разбере .

                http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=108652

                Ето и едно клипче :

                http://www.youtube.com/watch?v=Tor_BbGnCHI
                LZ1DVB

                Коментар


                • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Като за начало - антената е със сигурност по-лоша.

                  Скоро ще ви представя някои подробности около KG-UV6D. Има някои интересни доработки, като например че стандарта на конектора за антена е "обратен" на досегашните, или иначе казано - като на Yaesu, което значи че ще могат да се ползват всякакви антени, предназначени за Yaesu, включително и от продаваните в 409shop, например NAGOYA.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    А това http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=107437 ?? Някой има ли опит с тези?
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      Предлагам заглавието на темата да се смени с : "О!ЧУДО! Поредния двубандер от Китай. "


                      Както писах в другата тема за мобилния Wouxun.
                      В поднебесната империя, някои производства са се амбицирали за четирибандови мобилни станции в ценови диапазон до 300$, към края на тази година !
                      Дано Маите, да са в грешка ))

                      LZ1DVB

                      Коментар


                      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        Виждам ,че тук има доста знаещи и можещи по въпроса с китайските радива,та да попитам.
                        Приятел си купил едно китайско радио OLT-E71 с идеята да го ползва за лов на PMR446 честотите.
                        Но има проблем: няма стъпка 6,25Khz за да може да си запамети тия честоти.
                        Въпроса ми е може ли да се промени това, със какъв софт и какво представлява кабела за връзка с PC,Pinout .....E.T.C.

                        К.Кръстев LZ2AB

                        Коментар


                        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Не може да се промени. Или по-точно вероятността е нищожна.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Открих сайт на който пише, че има стъпка 6,25 ама ..... само толкова.
                            Нито софт, нито кабели ... нищо!
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Надеждата умира последна,дано някой колега "изкопае" нещо от някъде.
                              Все пак и аз копая в нета ама за сега нищо.Ще съм благодарен ако има решение на проблема.

                              LZ2AB

                              Коментар


                              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Кръстьо ... не съм те виждал от .... има, няма 25 години, ама ... нали знаеш светът е малък.
                                Добре дошъл в нашето .... местенце.
                                Тук сме приятели и повечето се познаваме лично, да може да ти звучи невероятно .... но е така.
                                Знаеш на времето, че се знаехме, всички радиоклубове ....
                                На времето съм идвал при теб ... горе над Провадия с един твой градски ... Младен. Но тогава аз бях ... на тийнейджърска възраст.
                                Но ... както и да е. Поздрави!
                                LZ1YAM (bol) ... 73!
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X