Обява

Свий
Няма добавени обяви.

QUANSHENG TG-UV

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

    Да знаете има ли китаец с APRS?
    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

    Коментар


    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

      DTMF, по-голяма дуракоустойчивост, повече вати на уред (а и по книжка), по-стабилна работа на студено и горещо, елементарно отключване по честотите, включително и за слушане на АМ (вярно, хардуерно, но лесно), доказано в боя, широко разпространено и познато. Май това са предимствата на Воксуна поне на пръв поглед, което не знам дали си заслужава двойната цена, но е добре да се има предвид.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        слушане на АМ (вярно, хардуерно, но лесно)
        Колега дай повече информация.
        LZ1DVB

        Коментар


        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          елементарно отключване по честотите, включително и за слушане на АМ (вярно, хардуерно, но лесно)
          Това вече е интересно Наистина, може ли малко помощ в това отношение - примерно да може да се слуша на авиочестотите.

          п.с. не претендирам да съм разбирач, споделих мнението ми на база 2 седмици слушане на репитри и разнасяне насам-натам
          Jeep Cherokee XJ '95 2.5i

          UaZ 469B

          Коментар


          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

            Първоначално публикуван от alex_r Преглед на мнение
            примерно да може да се слуша на авиочестотите.
            За да слушаш авиочестотите се използва една малка програмка. Ако си от София, има доста колеги които могат да ти съдействат с програмирането.
            LZ1DVB

            Коментар


            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

              Първоначално публикуван от slav.bg Преглед на мнение
              За да слушаш авиочестотите се използва една малка програмка. Ако си от София, има доста колеги които могат да ти съдействат с програмирането.
              Това не е ли Air mod-а, за който пишат в един украински форум? Там го решават и с хардуерна част - прекъсват няколко писти и запояват интегрална схема 74HC4053 или MAX319. Или това, последното, е само за амплитудната модулация?

              Коментар


              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                http://www.radioscanner.ru/forum/topic44733.html
                Нека ако някой има време, да прехвърли нещата тук, за да не нарушаваме правилата. Много ми е мерак да го направя, но наистина нямам време в момента.
                Извинете още веднъж.
                http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ngrC6cPWXS0
                http://www.youtube.com/watch?v=3iBcGTbPc2A
                Последно редактирано от upi; 10-05-12, 23:12.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                  Това е синтезираната информация за Air Mod на Wouxun, както и амплитудна модулация.

                  Хардуерно за АМ се използва допълнителна интегрална схема 74HC4051 , 74НС4053 . Схемата на връзване на 74HC4051 е тази:


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:air.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5372502

                  Изглед откъм платката на радиото с точките А, B, C, D е това:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:air1.jpg
Прегледи:1
Размер:37.3 КБ
ID:5372503

                  Снимките не са мои, така излизат от оригиналния източник.

                  Ако се използва 74HC4053 ето кои крачета ни трябват:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:airmod2.jpg
Прегледи:1
Размер:6.7 КБ
ID:5372504
                  Превключването между АМ/FM става от менюто Narow/Wide.

                  Разбира се, за да приемате в по-долните честотни обхвати, трябва софтуерно да разширите честотния обхват на радиостанцията. Това става с програма за отключване и кабел за данни между компютър и Wouxun. Тук има такъв софтуер.

                  Тук има информация за т.нар. Airband , а тук има честотите на фарове, навигационни кули и пр.

                  Ако има някакви неточности, надявам се, че ше ги оправим в процеса на дискусия.

                  Приятен ден!

                  Коментар


                  • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                    Хайде и аз се оборудвах с WACCOM UV-5R ама много празен ефира нищо не хващам, а чакам братчето му до няколко дни да си направя тестове
                    Я кажете на коя честота мога да слушам радиолюбителите знам че няма право да се обаждам просто да се донавия за изпит за любител. Хареса ми, че ще има изпит другата седмица на близо но няма да се класирам защото имам работа.
                    Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                    Калоян Кирилов
                    LZ2ZGT

                    Коментар


                    • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                      По списъците с репитри имате R7 LZ0RSL. Не знам дали е активен, но може да послушаш там - 145.775MHz. Прослушай и често използваните симплексни честоти - 145.450; 145.500. Или направо сканирай 144-146MHz 430-440MHz

                      Коментар


                      • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                        pepojtd може ръчно няма проблеми
                        вкарваш честотата на подменю 27 MEM-Chanel си избираш коя позиция да ти е
                        http://www.youtube.com/watch?v=X6Ze-0C9qJs ето примерно клипче
                        ако имаш някакви проблеми драскай аз днес получих вторият и сега ще го нагласям и него
                        Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                        Калоян Кирилов
                        LZ2ZGT

                        Коментар


                        • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                          Успях да се справя след кратка борба,следвайки инструкциите от клипа.Интересното при мен е,че самото меню не ми позволяваше да потвърдя запаметяването на желаната честота/канал.Ресетнах всички настройки и започнах отначало.Сега всичкко е наред.
                          Благодаря за помощта.
                          LZ1MKI
                          Stilo JTD 115+

                          Коментар


                          • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                            Понеже се оказа, че има хора които са си взели UV-5R няма значение BAOFENG или WACCOM така и така си играх да настройвам честоти пускам файла с честотите МОЛЯ ТОВА КОЕТО Е С "Н" да се използва в КРАЕН СЛУЧАЙ
                            http://tranzit.dir.bg/load.php?id=Vb...ssx3hCB1220551
                            каналите с име започващи с О на offroad-bulgaria от темата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=214
                            за каналите завършващи на 6 и 7 т.е. 26, 27 и 36,37 променете си сами CTCSS-xxx не успях да ги вкарам
                            вкарани са само PMR 446 канали и основни любителски, които да слушам /все пак имам право само да слушам все още, като не ми остана време да се явя на изпит да знаех поне, че ще ми провалят ходенията да си отида на изпит в Руси/
                            Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                            Калоян Кирилов
                            LZ2ZGT

                            Коментар


                            • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                              Иди на изпит в Казанлък. Вероятно следващия месец покрай радиолюбителския събор ще има.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: О! Чудо! Китайски двубандер.

                                Спарки докато не пуснем комбайните да жънат не мога да си помисля за такива екстри, да не се оплаквам поне ще отида на състезанието в Нова Черна
                                Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
                                Калоян Кирилов
                                LZ2ZGT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X