Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Следващ изпит за радиолюбители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Следващ изпит за радиолюбители

    Регистъра е обновен, но то вече не е от значение, понеже си получих писмото, предполагам и всички останали
    нема начин да нема начин
    Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
    LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

    Коментар


    • От: Следващ изпит за радиолюбители

      Казаха ми че се очаква изпит за 19.04.2013г.Просто трябвало да се подпише.Та в този ред на мисли,каква е процедурата за подаване на документи.Кое заявление трябва да се попълни от страницата на КРС.Всяка информация относно подаването на документите ще ми е от полза.Благодаря.
      LZ1NSO

      Коментар


      • От: Следващ изпит за радиолюбители

        Трябва да изпратиш заявление по образец http://www.crc.bg/files/_bg/Z207-2011.pdf в 2/два/ екземпляра. Изпращаш копие на документа за платена такса банковата сметка я има на първа страница последните редове ... Снимка за документи 1 брой ако не се лъжа.
        таксата е според http://www.crc.bg/files/_bg/taxi_radiolubiteli-2013.pdf всичко това го има в http://crc.bg/section.php?lang=bg&id=453 . За по-лесно се обаждаш на дамите в КРС и те ще ти обяснят много добре.
        Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
        Калоян Кирилов
        LZ2ZGT

        Коментар


        • От: Следващ изпит за радиолюбители

          Да разбирам че и двата документа http://www.crc.bg/files/_bg/Z207-2011.pdf трябва да попълня в 2 екземпляра.Питам защото първия ми изглежда че няма нищо общо с изпита за клас 2.С изключение на /попълва се от физически лица/.Явно ще се попълва на място.Идеята ми беше да съм подготвен и цялата процедура да отнеме възможно най малко време.Защото трябва да изляза от работа за целта.Но благодаря за инфото.
          LZ1NSO

          Коментар


          • От: Следващ изпит за радиолюбители

            Първоначално публикуван от tatenceto Преглед на мнение
            Да разбирам че и двата документа http://www.crc.bg/files/_bg/Z207-2011.pdf трябва да попълня в 2 екземпляра.Питам защото първия ми изглежда че няма нищо общо с изпита за клас 2.С изключение на /попълва се от физически лица/.Явно ще се попълва на място.Идеята ми беше да съм подготвен и цялата процедура да отнеме възможно най малко време.Защото трябва да изляза от работа за целта.Но благодаря за инфото.
            Не са два документа, а си е един, предвиден за двустранно печатане. Попълваш само там, където се отнася за теб.
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • От: Следващ изпит за радиолюбители

              т.е. "физически лица" и на 2-ра страница:
              "I. Заявявам, че желая да бъда допуснат до изпит ...." - клас 2
              "притежавам разрешително ..." - не
              "притежавам опознавателен знак" - не
              "II. Заявявам, че желая да ми бъде определен опознавателен знак, по възможност от следните:" - пишат се до 4 позивни, ако нито една не е заета (в това число и от хората подали заявление преди теб за същия изпит), най-вероятно ще ти определят първата.
              Позивните (опознавателен знак) са: LZ (национален префикс) + число 0-9 + 2/3 латински букви, числото е четно за северна българия, нечетно за южна, не може да е 0 (ретранслатори), първата буква не може да е K (клубове) - справка: технически изисквания.
              Накрая се пишат дата, трите имена и подпис.
              Всичко това в два идентични (ръчно попълнени) екземпляра, снимка, документ за платени такси (провеждане на изпит - 20лв + издаване на разрешително - 8лв), лично в КРС, през електронния портал или по пощата с обратна разписка на адреса дето го пише най-долу на първа страница.
              нема начин да нема начин
              Ford Maverick 2.4 бензин/газ 1998г, екстри - изгнили шаси и купе, разтракано окачване, 1бр мъртъв цилиндър на бензин
              LZ2SHD, нула осем 8 seven 0 4 едно сто 90 и едно

              Коментар


              • От: Следващ изпит за радиолюбители

                Първоначално публикуван от sharkydog Преглед на мнение
                "II. Заявявам, че желая да ми бъде определен опознавателен знак, по възможност от следните:" - пишат се до 4 позивни, ако нито една не е заета (в това число и от хората подали заявление преди теб за същия изпит), най-вероятно ще ти определят първата.
                Позивните (опознавателен знак) са: LZ (национален префикс) + число 0-9 + 2/3 латински букви, числото е четно за северна българия, нечетно за южна, не може да е 0 (ретранслатори), първата буква не може да е K (клубове) - справка: технически изисквания.
                Според мен КРС издават опознавателни знаци само с 0 (маяци, ретранслатори), 1 (Южна България) и 2 (Северна България). Миналата година г-жа Велинова не ни разреши да сложим нещо различно от 1-ца за Южна България. Тук не говоря за специалните от рода на LZ7J,LZ1771SDG, LZ60RCP и т.н.

                Искам да попитам - има ли желаещи за изпит в Пловдив? Мисля, че 3-4 човека, които познавам имат мерак за клас 2 и 1. Ако станем повече, може да има дата в Пловдив.

                Коментар


                • От: Следващ изпит за радиолюбители

                  Здравейте колеги днес подадох документи за да се явя на изпит за Радиолюбител клас 2. Любезните дами от КРС казаха че е много възможно на 19.04.13г да има изпит за радиолюбителски клас 2 но ще разберем подробности в сайта на КРС. Подаването на документи наистина става много бързо стига да си си измислил позивна и всички в КРС са супер любезни и отзивчиви.

                  Коментар


                  • От: Следващ изпит за радиолюбители

                    Здравейте колеги. Аз съм кандидат радиолюбител и днес с мой приятел заедно си пуснахме заявленията за изпит за клас 2. Плаща се 28лв. , от които 20 са такса за изпит и 8 еднократно заплащане за издане на разрешително. Цялата работа се върши за не повече от 15 минути. Жените бяха изключително любезни и отзивчиви. Бях приятно изненадан. Казаха, че планират изпит на 19.04.13, но още не е официално и казаха да следим в сраницата или на телефона за информация. Надявам се скоро да се чуем в радиоефира.
                    73

                    Коментар


                    • От: Следващ изпит за радиолюбители

                      Първоначално публикуван от sharkydog Преглед на мнение
                      т.е. "физически лица" и на 2-ра страница:
                      "I. Заявявам, че желая да бъда допуснат до изпит ...." - клас 2
                      "притежавам разрешително ..." - не
                      "притежавам опознавателен знак" - не
                      "II. Заявявам, че желая да ми бъде определен опознавателен знак, по възможност от следните:" - пишат се до 4 позивни, ако нито една не е заета (в това число и от хората подали заявление преди теб за същия изпит), най-вероятно ще ти определят първата.
                      Позивните (опознавателен знак) са: LZ (национален префикс) + число 0-9 + 2/3 латински букви, числото е четно за северна българия, нечетно за южна, не може да е 0 (ретранслатори), първата буква не може да е K (клубове) - справка: технически изисквания.
                      Накрая се пишат дата, трите имена и подпис.
                      Всичко това в два идентични (ръчно попълнени) екземпляра, снимка, документ за платени такси (провеждане на изпит - 20лв + издаване на разрешително - 8лв), лично в КРС, през електронния портал или по пощата с обратна разписка на адреса дето го пише най-долу на първа страница.
                      Много БЛАГОДАРЯ за изчерпателния отговор.
                      LZ1NSO

                      Коментар


                      • От: Следващ изпит за радиолюбители

                        Днес си подадох документите за изпит.Но не ми казаха за кога ще има изпит и колко човека са се записали.Казаха да си проверявам в страницата на КРС.Не ми взеха и снимката ,явно на самия изпит ще се дава.
                        LZ1NSO

                        Коментар


                        • От: Следващ изпит за радиолюбители

                          Аз мисля че следващата дата ще е за изпита който ще се проведе на срещата в Казанлък.

                          Коментар


                          • От: Следващ изпит за радиолюбители

                            От сайта на БФРА:
                            По предварителна информация от КРС:


                            На 19.04.2013 г. (петък), от 10.00 часа в сградата на Комисията за регулиране на съобщенията (КРС), на ул. „Гурко” № 6, в залата на 3 етаж ще се проведе изпит за придобиване на правоспособност за радиооператори - любители клас 1 и клас 2. Изпитът се организира съгласно чл. 20 от Техническите изисквания за осъществяване на електронни съобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба.

                            Кандидатите за полагане на изпит подават заявление по образец, в срок не по-късно от 2 дни преди обявената дата на изпита, като заплащат определената такса.

                            Документите могат да се подават и по електронен път чрез използването на Електронния портал на КРС. Порталът дава възможност за достъп до електронните административни услуги. Изискването за достъп е валидно удостоверение за квалифициран електронен подпис. Начинът на ползване на портала може да откриете на: http://crc.bg/section.php?lang=bg&id=941.
                            (очаква се скоро съобщението да бъде публикувано на сайта на Комисията)

                            Коментар


                            • От: Следващ изпит за радиолюбители

                              Що не ползвате Извора
                              Това "предварителна информация", нали знаеш какво е в същност?
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • От: Следващ изпит за радиолюбители

                                Първоначално публикуван от Pacific Преглед на мнение
                                Що не ползвате Извора
                                Това "предварителна информация", нали знаеш какво е в същност?
                                В "Извора" няма "вода" още (седи си изпита от 4.4. в Гоце Делчев)...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X