Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Windows 11

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
    .... кликаш повече за да свършиш същата работа, кому беше нужно.....
    Така се създават работни места (не е майтап за съжаление)
    Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
    ....в Условията на някои апликацийки в прав текст си пише че ти четат какво имаш на компа ...
    Който има голям бизнес ще плаща за DLP


    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #62
      Ако трябва да резюмираме - инсталирана е нова дограма. Какво се промени? Кое работи по-добре? Бъгове? Недомислици и програмистки (дизайнерски) извращения?

      Имаше ли смисъл, освен баналната модерност и съвремення стил "живея за да ъпдейтвам"?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #63
        За първи път при преминаване от една версия на Windows на друга, за мен няма почти никаква разлика, да не кажа хич, 11- ката си е според мен чиста 10-ка, с малко подобрение и толкоз, работи си нормално, еднакво бързо, всичките свързаности, рутер, принтер, смартфон, нормално си бачкат и разлика никаква, може би защото всичко като настройки и интереси ми е запазено по подразбиране, даже се чудя що толкоз шум се вдигна за 11-ката, като всъщност според мен е 10-ка с поредния си ъпдейт и нищо повече, толкоз засега от впечатленията ми за 11-ката.

        Коментар


        • #64
          На опитното животно, неподдържано и по трите нашумели изисквания от Уин 11, но насила инсталирано, Майкрософт удържаха на думата си и не го обеззаразяват по никой начин. Целият блок Privacy & Security не работи, включая уиндоус дефендера. Другото се ъпдейтва редовно.

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            Дефендера работеше при мен

          • Паджеровод
            Паджеровод коментира
            Редактиране на коментар
            Може би си бил с някоя от бета версиите. На стабилната последна не работи.

        • #65
          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
          На опитното животно, неподдържано и по трите нашумели изисквания от Уин 11, но насила инсталирано, Майкрософт удържаха на думата си и не го обеззаразяват по никой начин. Целият блок Privacy & Security не работи, включая уиндоус дефендера. Другото се ъпдейтва редовно.

          Версия на В11 и дефендър

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:eeeeee.png
Прегледи:225
Размер:198.8 КБ
ID:6785493


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dddddddddddddd.png
Прегледи:235
Размер:203.6 КБ
ID:6785492
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #66
            Значи има значение сигурно начинът на принудителната инсталация

            Коментар


            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Дали не е фактор и лиценза на В10 от който ъпдейтваш? Не версията. В моя случай 10-ката беше volume.

          • #67
            Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
            11- ката си е според мен чиста 10-ка
            Няма такова нещо като чиста 10-ка. Windows 10 го пренаписаха поне два пъти и само външно изглеждаше приблизително същия.

            Вероятно 11 се различава от варианта 2004 по-малко, отколкото 2004 се различава от 19-нещоси


            Преди време беше излязъл бъзик че Windows версиите са горе-долу читави през една -
            3.0 калпав
            3.11 става
            95 калпав
            98 става
            ME калпав
            XP става
            Vista калпав
            7 става
            8 откровено гаден
            8.1 горе-долу (8.1 е много различен от 8 ама не искаха да го кръстят 9 по ред причини виж по-долу)

            Това редуване се отразяваше и на продажбите - никой не искаше проблемните версии и гледаше да ги прескочи.

            То не е съвсем точно защото има пропуски - примерно 2000 (нещо като NT5) формално излезе малко преди ME и беше що-годе читав ама тогава в майкрософт още не бяха наясно че ще зарязват окончателно "ядрото" на 95/98/ME (разбирай ДОС) и следващите ще са наследници на NT/2000/XP.

            Освен това 2000 беше бая по-скъп от ME и това беше фактор на местата където тия неща се плащат.

            Но така или иначе, една от причините да се пропуснат номерата до 10 беше да разсеят очакванията за проблемна версия която всички избягват и чакат следващата.

            Това не променя факта че първият 10 си БЕШЕ проблемна версия. Къде 2019г го пренаписаха и почна да се държи прилично, като се изключи че го напълниха с бози, телеметрия и спам. 2020г го оплескаха отново (ама продължиха да го пълнят и с боклуци).


            Сега пък се надяват народът да си каже - ето на, пак нечетна версия, може пък да става.

            ---
            Ще става ако се хванат да го разчистят ама това няма да се случи защото приходите им вече са от другаде (търговия с данни) и Windows е само средство за събирането им.

            Коментар


            • #68
              Хубав анализ.

              Майкрософт (през повечето време) въобще не са кретени и знаят какво правят. 95/98/98SE/ME винага са се считали за глух клон, но трябваха години да се пренапише маса ключов софтуер да върви нативно на NT ядрото, а и хардуера да поевтинее достатъчно за значително по-високите изисквания на NT серията.

              NT4 почваше да върви прилично на 16MB, а на 95 си креташе и на 4. Имаше времена, когато 1МБ РАМ гонеше 80 долара, а тогава това бяха адски много пари.

              Най-гадните версии по моята си лична класация са ME, 95, 98 (не SE), 8, 8.1, 10. Неизключваема телеметрия в 10 си я има от самото начало.
              Приличните: 7, ХР, 98SE, 3.11FWG

              На 3.0 не съм работил никога. Разликата в стабилността между 3.1 и 3.11FWG беше огромна.

              МЕ беше толкова гадно нещо, че най-вероятно беше направен такъв с умисъл.

              Коментар


              • bokomo
                bokomo коментира
                Редактиране на коментар
                Карам на спомени - примерно Фотошопа и въбщо всичко "тежко" имаше дълга драма със стабилно подкарване под NT серията, най-вече щото яко се ползваха недокументирани неща за да вървят бързо.



                А за Бълмър - който е гледал негова презентация не може да я забрави никога.

                https://www.youtube.com/watch?v=I14b-C67EXY

              • trav
                trav коментира
                Редактиране на коментар
                bokomo
                Тази презентация е от .net партитата в Сиатъл. Златното време в долината, (Не съм присъствал за съжаление) , но съм слушал разкази за тези партита, и стотиците хиляди долари по улиците

                Как успяхте да изпуснете Виста

              • Ясен
                Ясен коментира
                Редактиране на коментар
                Фотошоп си вървеше нормално под 2000 от излизането на 2000.

                Драмите бяха по времето на NT 4.0 Workstation на който всъщност не вървеше нищо освен word и excel - и те тръгваха с кандърми.

                Причината беше че концепцията за позволения на ниво файлове, папки и registry ключове беше тотален шок за разработчиците на windows приложения от него време. Включително разработчиците на самия Microsoft.

                Трябва ми да създам временен файл - създавам го в C:\Windows, защото съм сигурен че тази папка я има. Понеже съм сигурен че това винаги ще сработи - даже не проверявам и за грешки. Инсталаторът ми ще изсипе 20 DLL файла пак там, защото потребителят може да си купи друго мое приложение и да не се повтаряме. Версии? Какво е това? Аз слагам най-добрите.

                Впрочем Windows и до сега няма смислена схема за проследяване на зависимостите каквато има и последния зачукан Линукс. В 2000 с DLL версиите се справиха радикално - приложението инсталира DLL в WINNT папката, Windows тутакси го подменя обратно с неговия си. Приложението я тръгне, я не ама поне не е помазало всичко. Докъм XP приложенията вече се бяха понаучили да не серат където им падне. Ама не всички.

            • #69
              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение

              МЕ беше толкова гадно нещо, че най-вероятно беше направен такъв с умисъл.
              Започвам да си мисля, че и за 11 важи същото

              Коментар


              • #70
                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Започвам да си мисля, че и за 11 важи същото
                Вече втора "Пръчка 11" разкарвам. Първата както писах не икаше да влезе в домейн, а втората толкова грубо се омаза explorer.exe процеса, че беше невъзможно да се работи, колкото и търпение да има човек (а търпение проявих, понеже бях леко на зор и само с тоя ментак и нямах избор). Втория случай не помоднаха никакви "поправяния" - направо изформатирах наред и чичо Били много "поздрави" да носи!

                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #71
                  Много съм доволен от 11-ката, да не кажа голяма дума, работи отлично и никакви проблеми не съм имал, пу-пу.

                  Коментар


                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    Дано си е ОК. Инак големи надежди имах... нали е новичко, лачено... Ама 10-ка с последен ъпдейт си е доказано в боя.

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X