Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Windows 11

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Това което най ме привлича на новата ос, че ще може да използва андроид приложения, само заради това ще премина веднага към 11-ката, така ще се оползотвори най-добре връзката андроид смартфони, таблети, смарт тв и др. с лаптопа, ще видим как ще е...

    p.s. Сега се сетих да видя дали дали имам активен TPM ver.2, ето какво ми излезе, значи би трябвало да нямам проблем за това изискване, ето скрийншот:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:310
Размер:130.6 КБ
ID:6776092
    Последно редактирано от Еделвайс; 02-10-21, 09:08.

    Коментар


    • trav
      trav коментира
      Редактиране на коментар
      Тествах Линукс , Инсталира се в две команди в конзола работи добре,Предимство за разлика от виртуализацията може да ползва всички ядра и рам, но още не съм убеден че е по добре от виртуалка.
      Изолирането на приложения е както в 10

  • #17
    Открай време може да се инсталира андроид на виртуалка. А както знаем, андроидските приложения работят в андроид.
    Тоест, тая новост всъщност е старост.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #18
      Да работиш във виртуалка не е баш като да работиш в базовата ти ОС. Не че намирам и смисъл да се пускат андроид приложения на РС, сигурно има, ама не съм стигнал до това ниво.

      Аз и смъсил в миграцията към 10 не съм намерил, поне за компютър, на който спокойно се пуска 7.

      Коментар


      • #19
        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
        Да работиш във виртуалка не е баш като да работиш в базовата ти ОС. Не че намирам и смисъл да се пускат андроид приложения на РС, сигурно има, ама не съм стигнал до това ниво.

        Аз и смъсил в миграцията към 10 не съм намерил, поне за компютър, на който спокойно се пуска 7.
        Това покрива напълно и моето мнение.
        Ъпгрейда от 7 към 10 наскоро в повечето случаи хората направиха и ни накараха да направим масово заради "гратисният" период, който уж си имаше дати.
        След това лиценза щел да изг0ри. Е, това беше преди време ОНО а си работи дори в момента.

        Не казвам, че идеята да ползваш OS за който вече не се правят кръпки е ОК ама тази паническа кампания навремето беше ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ, в 99% от случаите.

        Това за 10 скоро няма да се случи.
        На ред е 8.1
        Враг усраине

        Коментар


        • #20
          Определено предстои ъпдейта за Windows 11, ето какво ми излезе днес изненадващо, на десктоп пейзажните панорами, които се появяват преди да вляза на работния екран, за първи път виждам въпросните бели надписи за предстоящия Windows 11....

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20211002_205025.jpg
Прегледи:285
Размер:424.0 КБ
ID:6776197

          Коментар


          • #21
            Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
            Определено предстои ъпдейта за Windows 11, ето какво ми излезе днес изненадващо, на десктоп пейзажните панорами, които се появяват преди да вляза на работния екран, за първи път виждам въпросните бели надписи за предстоящия Windows 11....
            Да,да!

            Това е малко като да обръщаш внимание на рекламите.
            И аз понякога го правя като усилието е обикновено да го спра.

            Но новият джам определено идва.

            Между другото от къде сваляте тула за проверка на съвместимост на HW към жам 11?
            Май не е достъпен за свободно сваляне.

            И къде точно пише, че Интел под едикоеси поколение е демоде и не става?

            Аз в официоза намерих само изискването за TPM.

            Който пък бил хакнат, каквото и да значи това.
            И каквото и значение да има.



            Враг усраине

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Това е от нета:

              Опитайте приложението WhyNotWin11, за да проверите съвместимостта с Windows 11

              Ново приложение с отворен код, наречено WhyNotWin11, е алтернатива на приложението PC Health Check, особено след като инструментът на Microsoft е достъпен само за тези в програмата Insiders. Приложението Github, направено от разработчик, който не е свързан с Microsoft, има по -малко приятелски интерфейс, но трябва да ви даде повече информация и да разгледа по -подробно различните възможни проблеми със съвместимостта. Ето още информация от TechRadar за това как да го използвате, за да определите съвместимостта на вашето устройство с Windows 11.

              Относно процесорите, ето ти директен линк: https://docs.microsoft.com/bg-bg/win...r-requirements

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              А, мерси!

          • #22
            Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
            Определено предстои ъпдейта за Windows 11, ето какво ми излезе днес изненадващо, на десктоп пейзажните панорами, които се появяват преди да вляза на работния екран, за първи път виждам въпросните бели надписи за предстоящия Windows 11....
            Съчувствам ти...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Сподели какви са ти опасенията, кое е притеснителното в случая?

              п.с. Между другото дълги години бях върл противник да си сменям с поредната нова версия на Windows, най-много години съм бил на XP и 7-цата, като 7-цата си бачка все още на стария ми лаптоп и там си държа всички интересни за мен програмки, филми, които са сваляни някога от любимата храна на маймуните..., докато на новия ми лаптоп с 10-ката, всичко, програми, приложения и т.н. е абсолютно са изрядни по отношение на авторски права, лицензи, платени, a филми гледам само чрез платения ни абонамент на HBO GО, затова смятам че няма от какво да се притеснявам при новата платформа на 11-ката или друго имаш предвид?
              Последно редактирано от Еделвайс; 03-10-21, 09:02.

          • #23
            Официалното становище на Майкрософт за TPM е че ще свалят изискването до версия 1.2 която я има под една или друга форма на всичко от около 10г насам.

            Това с андроид приложенията има известен смисъл защото много неща започнаха да се пишат само за Андроид - просто е по-популярната платформа.

            Примерно за ОБД2 диагностика тия дни се оказа че има подчертан превес на Андроид приложенията.


            От друга страна, ... това са Майкрософт.

            Няма начин да не сложат лъжица мед в кацата с лайната.

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Тествал ли си вече Windows 11, знам че има хора с повече опит в тази сфера, могат да го тестват официално един вид с плюсовете и минусите на платформата, преди да излезе официално, имаш ли поглед и какви са минусите спрямо 10-ката, мен ме блазни две неща, ще може да работи с андроид приложенията и че ще прилича менютата им като при Мак...

            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Не, не съм го "тествал" и няма да го "тествам", но предвид нормалния ход на нещата съвсем скоро ще се наложи да гадая какво не му работи и защо.

          • #24
            Колегата ittso, така и не ми отговори под коментара ми, относно "Съчувствам ти..." за Win 11 какво е имал предвид и какви са му опасенията, бих искал да чуя преди да се реша окончателно утре да премина към 11-ката, сериозни аргументи против и защо?

            Коментар


            • _kalata_
              _kalata_ коментира
              Редактиране на коментар
              Тенденцията е всяка следваща боза да не е ОС.. в смисъл ОС си е, но е сървис. Демек и да я платиш не е твоя. Микромеките ти предоставят услуга върху, която продължават да имат пълни права и собственост. 10ката "свали от плещите" на горкия потребител тежестта да мисли кой ъпдейт му трябва, кой не, коя програма, инсталирана от него, не му трябва и е "вредна", кога компютърът не му трябва и може да го рестартира за половин-един час и т.н. Очаква се 11ката да засили този контрол.. такова де - да освободи горкия потребител от още подобни досадни задачи.
              Ябълките поведоха крак с пълното скениране на контента в техните дивайси от "ИИ алгоритъм", който трябва да разпознае "нелегално" съдържание спрямо някаква тяхна база данни и да го докладва. Очаква се скоро и в бозЪта.. ама да видим дали ще е в 11 или 12.
              Между другото, скоро бях обявил 3 дневен траур понеже новата ми машина няма драйвер за сторидж контролера за 7цата .

            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Какъв е пък тоя сторидж който няма драйвер за 7?

            • _kalata_
              _kalata_ коментира
              Редактиране на коментар
              Ясен Intel RST VMD Controller 9A0B В инсталатора успявам да му кача драйвер за да захапе nvme-то. След това 7цата се инсталира, но след първия рестарт умира на грешка "file: iastorvd.sys (<-- това е от качения драйвер пакет ) status: 0xc0000098". https://www.intel.com/content/www/us...platforms.html / i5-1135G7
              Прерових бая гугъл, но не можах да намеря драйвер за този контролер поддържан от 7. По-старите версии на VMD пък не захапват ссд-то.
              евентуално може да пробвам за спорта да го кача на УСБ и тогава да ползвам някоя специализирана програма за търсене на драйвери дали ще намери нещо...

          • #25
            Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
            Колегата ittso, така и не ми отговори под коментара ми, относно "Съчувствам ти..." за Win 11 какво е имал предвид и какви са му опасенията, бих искал да чуя преди да се реша окончателно утре да премина към 11-ката, сериозни аргументи против и защо?
            Изчакай поне половин година да се изчистят детските болести и отявлените простотии. Лично минах на Windows 10 преди 5 месеца, без особено желание, но някои неща ги орязаха нарочно да не вървят на нищо преди него - SQL Server 2019 например.

            Това не е Andorid, на който горе-долу спокойно можеш да минаваш на следваща версия почти веднага щом излезе - Microsoft настойчиво се опитва да си налагат вижданията за някои неща, като практиката показва че от част от тях се отказват като започнат съвсем да ги псуват.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #26
              Хм... Да споделя моя плачевен опит с "джамовете", може пък някой полезен съвет да получа:

              Имам в офиса 10 компютъра всички (без 1 май) са по на 11-12 години. На времето ги кОпувах (туй по форумному) да са "Vista capable" - 64-битова "архитектура", 2,7-3,00 GHz процесори, по 4 GB RAM заедно с някакви забиващи лицензирани "Висти", които се наложи да се "даунгрейднат" на ХР, щото не искаха нормално да работят в мрежа. После преминах на "джам 7-ци", част от които се самоактуализираха в "10-ки" без никой да ме е питал. Оказа се, че 64-битовите 10-ки доста се бавят на тези вече старички компютри и сложихме 32-битови версиЙ, които добре вървяха допреди два-три месеца, а в момента, след поредните някакви актуализации, които не съм следил - мно-о-о-о-о-о-о-оо-о-го бавно. Ама ужасно бавно, отвратително в сравнение с три оцелели "7-ци", които не се "самоъпгрейднаха" и си останаха така. Само един от компютрите, който е по-нов от 10 г. остана със 64-битов Win 10 и "фърчи", а параметрите са му горе-долу същите като на по-старите.

              Та, 11-ка няма да сложа, въпреки, че някакъв тук служител-ентусиаст набута на своя работен комп. такава и си върви
              Въпросът ми е - ако сложа 64-битови "уЙн 10-ки", дали ще тръгнат по-бързо компютрите?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • sparkybg
                sparkybg коментира
                Редактиране на коментар
                1. Слагаш им SSDта - вече са евтини.
                2. Инсталираш 10ки от нула върху новите SSD-та.
                3. Ако имаш нещо с под 8GB RAM e силно желателно да стане поне с толкова. За сравнение стария ми компир беше с 32, новия е с 64 и се чудя дали да не му сложа още толкова.

            • #27
              sparkybg коментира
              Днес, 18:18
              1. Слагаш им SSDта - вече са евтини.
              2. Инсталираш 10ки от нула върху новите SSD-та.
              3. Ако имаш нещо с под 8GB RAM e силно желателно да стане поне с толкова. За сравнение стария ми компир беше с 32, новия е с 64 и се чудя дали да не му сложа още толкова.
              Под 8 GB са и 32-битовата версия не разчита повече от 3 GB - така се твърди из нета. Дори да се направят разните фокуси, препоръчвани в компютърните форуми - показва, че чете 4, но всъщност ползва пак до 3
              А, което е още по-зле - дъната не четат повече от 4 (гледах, четох, намирах ъпгрейд за BIOS-ите им по данни от кутиите на дънните платки, които си пазя). Купувàх и RAM, вкл. тука от форумЪт, спазих всички типове, размери, честоти и т.н. При стартиране, BIOS-ът показва 8 GB, но-о-о-о после system info-то на уЙноЛса пак си показва 3, че и 2,87 и някакви такива стойности. Или май показваше "available 8, usable 2,87", вече не помня, щото извадих допълнителната памет, за да допълня на други машини, някои от които бяха с по 2 GB.

              Та, ако нахакам 64-битови версиЙ, ми беше въпросът, дали ще тръгне по-бързо. Преди година и повече 64 вървеше по-бавно от 32, сега нещо стана на 32-битовите.

              Общо взето 10-ката нещо я окепазиха, поне по мои потребителски наблюдения.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • ikristiqn
                ikristiqn коментира
                Редактиране на коментар
                SSD ще реши проблема за година-две. След това нови (втора употреба) машини. И сега има до 300 лв. работни станции в пъти по-мощни от твойте. Ако искаш - имам да ти връщам услуга - обади се.

            • #28
              Щото е 32 битов. Трябва ти 64 битов за над 4gb.

              Нищо и няма на 10ката. Пусал съм ти кво се прави - направи го, инсталирай 10ка от нула, и ще хвърчат
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #29
                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Щото е 32 битов. Трябва ти 64 битов за над 4gb.

                Нищо и няма на 10ката. Пусал съм ти кво се прави - направи го, инсталирай 10ка от нула, и ще хвърчат
                Има ѝ нещо и то наскоро се случи това нещо. ХР и после "Седмѝци" си вървяха идеално, в началото и 10-ка вървеше прилично, напоследък нещо стана и почна много бавно да върви и то не само на един компютър, а на всички с 10-ка (32 бита).
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #30
                  Пак - изпълни списъка точно и пак ще си говорим.

                  Другото е все едно аз да ти обяснявам как да си ЧСИ.

                  Дисковете са ти бавни и нямаш достатъчно памет - това е.

                  Допълнително ъпгрейд на Windows по скромното ми мнение НЕ СЕ прави. Инсталира се от нула.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X