Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Windows 11

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Windows 11

    Привет колеги, доколкото ми е известно очаква се на 5 октомври да пуснат официално Windows 11, ще е достъпен за всички с инсталиран Windows 10, които отговарят и на съответните условия показани на официалната им страница на Майкрософт, ще е интересно и полезно тук да обсъждаме всичко свързано с новия Windows 11.

  • #2
    Отсега им съчувствам...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      Абсурдни хардуерни изисквания. Как да купувам скъп десктоп сега специално за Уин 11, като го използвам сезонно вече.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Абсурдни хардуерни изисквания. Как да купувам скъп десктоп сега специално за Уин 11, като го използвам сезонно вече.
        Отмениха го това.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Не зная какво са обявили, че искат преди но сега пиши 1 гъбихерц професор и 4 гъпки рам.
          Което не е нищо фрапиращо, то няма телефон с по-малко

          https://support.microsoft.com/en-us/...d-7674389a7ba3

          П.С: За горният пост беше коментара но грешки стават и без уйдоус 11

      • #5
        Като погледнах по-обстойно забелязвам, че има изискване за TPM 2.0
        Колко пък десктоп кокошарници имат какъвто и да било TPM модул?

        И какво ако е така?
        Интересно понеже изискването е в секция "санитарен минимум"?
        Враг усраине

        Коментар


        • #6
          Имам 3Ghz i7 с 8 ядра, 16G RAM, 512 G SSD ... ,и техният туул казва, че не ставам.
          Та какво са премахнали?

          Коментар


          • #7
            Интел от 8 , АМД от Зен,
            Виндоса е добър, бръз и много по лесен за ползване. Направили са го по човечен. Но ТРМ задължително край на анонимността в мрежата.

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Имам 3Ghz i7 с 8 ядра, 16G RAM, 512 G SSD ... ,и техният туул казва, че не ставам.
              Та какво са премахнали?
              Директното отсвирване на всичко преди поколение 7 или 8 на Intel. Остава задължението за TPM.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #9
                Е те това е абсурдното, не мога да натоваря над 20% сегашната си конфигурация, а поради прищевки на M$ трябва да се ръся за нова.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Е те това е абсурдното, не мога да натоваря над 20% сегашната си конфигурация, а поради прищевки на M$ трябва да се ръся за нова.
                  Стой си на Windows 10, каква е драмата? Аз преди 7-8 месеца минах на 10-ка и нямам никакви мераци за 11, въпреки че всичките ми машини го поддържат (10+ интелско поколение).
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    ...а поради прищевки на M$ трябва да се ръся за нова.
                    А защо да трябва?

                    Трябваше скоро да се ъпгрейдне Win 7.
                    И пак "трябването" е на кантар.
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #12
                      От юни месец съм с бетата на един от компютрите и засега не съм усетил проблеми. Основните предимства за мен са леко по-мазният интерфейс и поддръжката на Андроид приложения. Също така са оправили най-накрая виртуалните десктопи до нещо поносимо. Откъм производителност не виждам разлика с 10. Изглежда все едно фокусът е бил повече към Surface серията им - нещо като улеснен преход между десктоп и лаптоп. Като цяло ми харесва.

                      Майкрософт не принуждават никого да си го купува, подменя, надгражда и т.н. Официално 10 ще се поддържа до октомври 2025-та. Не разбирам хората, които се оплакват - като не ви харесва - не го ползвайте. Има достатъчно алтернативи, включително и безплатни.

                      Относно хардуерните изисквания - там е една мътна и кървава политика: борба на лобита между маркетинг, инженери, архитекти, пиари, ейчари, счетоводители и прочее замесени :-)
                      Последно редактирано от prascho; 01-10-21, 13:46.
                      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                      Коментар


                      • #13
                        Аз не се оплаквам, но покрай 11 очаквам и търговските платформи да започнат да изискват TPM уж за сигурност, банкови приложения също...
                        За това е помислено, така че благодаря все пак за съвета да си стоя на 7 и на 10

                        Коментар


                        • #14
                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Аз не се оплаквам, но покрай 11 очаквам и търговските платформи да започнат да изискват TPM уж за сигурност, банкови приложения също...
                          За това е помислено, така че благодаря все пак за съвета да си стоя на 7 и на 10
                          Дъното ти може да има конектор за външен TPM. Преди да ги слагат в процесорите, тия работи бяха върху дъната.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #15
                            TPM вече го хакнаха. Не става за сигурност. Навремето по глупавите идентифицираха компа по мак адрес, от години драйвера позволява при всяко логване автоматично да сменява мак адреса.
                            Сега е ТПМ вече има софтуерни емулации, безсмислено е. Гледах последните мъки ма ифон - ми с АИ успяват да индентифицират клиент по косвени данни и пак всичко от начало. Очаквам МС да го махнат като изискване

                            Защо трябва да минаваш от 10 на 11. (аз съм минал но щото е лаптоп за ползване и съм фен да пробвам нови неща.) Работния компютър е още на 10

                            Коментар


                            • bokomo
                              bokomo коментира
                              Редактиране на коментар
                              Леле!

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X