Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Windows 11

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Инсталирах го на опитното животно - лаптоп Самсунг с двуядрен i5 и 4G RAM и си върви добре колкото и 10. Сега ще се запознаваме.

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Точно, в адвансед може да чекнеш да получаваш ъпдейтите по лан.

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Ето още една информация която видях, относно изчакването на 11-ката чрез Windows update:

      Този компютър ще работи с Windows 11
      Вашият компютър отговаря на хардуерните изисквания и условията за безплатна надстройка, когато излезе. 4 , 7

      Та по тези точки 4. и 7.

      4. Конкретни функции изискват специфичен хардуер, вж. https://www.microsoft.com/windows/wi...specifications.

      7. Надстройката на Windows 11 ще бъде предоставена на отговарящи на условията устройства в края на 2021 г. и началото на 2022 г. Времето ще се различава в зависимост от устройството. Някои функции изискват допълнителен хардуер, вж. спецификации на Windows 11.

      Не разбрах след като отворих линковете, какъв точно специфичен хардуер се изисква или касае нещо друго...

    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Намерих отговора относно по-горния ми коментар:

      Ето каква е причината:

      (Ако установим, че вашето устройство може да има проблем, като например несъвместимост на приложение, може да поставим защитно задържане и да не предлагаме надстройката чрез Windows Update, докато този проблем не бъде разрешен.)

  • #47
    Попаднах на това
    https://www.pcgamer.com/au/how-to-by...-requirements/
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #48
      #46.1Еделвайс коментира
      08-10-21, 17:02
      каква е идеята при надстройване от Windows 10, ви препоръчваме да изчакате, докато не бъдете уведомени чрез Windows Update, че надстройката е готова за вашия компютър
      Ами то и с големите ъпдейти за Уин10 беше така, и за самия Уин10 като се появи пак се чакаше да ти нагласят компа. Не всички машини са еднакви, дори едните драйвери са различни според това какъв хардуер ползваш, отделно други дребни софтуерни детайли, все пак има и доста хора които сами си градят компютрите от сбиротък. С Уин11 примерно има много визуални заигравки, да речем ако екранът не ти е с достатъчна резолюция и си заредиш "общия" Уин11 може да се окаже, че текстът се показва замазан, докато ако изчакаш да "индивидуалния" си Уин11. Чак тогава ще получиш такъв, при който настройките вече ще са съобразени с твоя компютър или просто някоя функция ще бъде пропусната, но ще може да визуализира всичко правилно. Хардуеъра е ясен, ако нямаш примерно четец на пръстови отпечатъци няма да ти предлага да се логнеш по този начин, но ако си добавиш пръстов четец на флашка ще може да имаш и тази функция.

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Изясни ми се картинката, ще чакам и когато ми стане достъпен чрез Windows Update, тогава ще действам

      • Паджеровод
        Паджеровод коментира
        Редактиране на коментар
        Завиждам ти на търпението. Аз отдавна разцъквам 11 на един иначе неподдържан отвсякъде хардуерно лаптоп. Единствено с образователна цел

    • #49
      Чудя се как не са почнали да продават лицензи и в плод-зеленчука?!?
      Купих току що 2 инстанции за 10 Pro на цена 20 беге песос:



      Линка за сваляне на исо-то е весел
      Сега остава и да работят ключовете!
      Враг усраине

      Коментар


      • #50
        Ще работят. Малко под въпрос е колко време ще работят, ама до сега около мен май никой не е изпищял. И в момента пиша на Windows, купен от там.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Преди време имах проблем с кия за офис но от друго място.
          Пратиха нов кий и вторият го улучиха.
          2 година си го ползват хората заедно с джама.
          Само че тогава не беше чак 10лв за ОС-а а малко повече

      • #51
        На мен ми “дойде” вчера като Warning в Update панела.
        Каза, че кошникът ми бил демоде и не можел да са обнови към 11 версия.

        Не че съм го питал но то да си каже.

        Надявам се само да се скрие по някое време защото не видях начин аз да го махна.
        Враг усраине

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Въпросния "x" за затваряне се намира в твое дясно, горен десен ъгъл, при мен когато излезе че отговоря за минималните изисквания, виж по-назад в темата ми- #38 , има скрийшот и ще видиш къде е въпросния "x" за затваряне на това съобщение.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря, ще го потърся по-подробно по-късно.
          Не че пречи с нещо, рядко ходя там, където стои.
          Имаше дори линк за сваляне на тула за проверка.
          Свалих го но и той очаквано потвърди, че не ставам

      • #52
        За първи път ми се случва след "ъпдейт" да няма драми и нещата да са определено по-добре. Че даже и да има няколко, които работят принципно по-добре. Заслужава си преминаването на Win11
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #53
          За неподдържани машини - хубаво е да се знае, че за който няма търпение, има уловки. Има и легални начини, и не чак толкова легални. При някои има връщане назад, ако не се хареса, при други оставаш на 11. Оказа се, че оставането не е толкова лошо, има предимства.

          Коментар


          • #54
            Аз другата седмица ще събирам едно дъно с I7 4 поколение и един от новите лицензи от плод-зеленчука.
            Дъното има хедър и допълнителен ТПМ модул на него.
            Ако рече, да са обнови - ще му пристана.
            Малко вероятно защото процесора не е от официално подържаните а модула вероятно не е 2.0 предвид откога е.
            Не че някъде не го пише но не ми е важно.

            Ако не ще - здраве!

            Няма да правя магии за да го лъжа, чак толкова любопитен не съм.
            Всъщност съм мързел проклети

            Враг усраине

            Коментар


            • large
              large коментира
              Редактиране на коментар
              Според мен ще добавят и по-стари процесори, но на по-късен етап.
              Няма как да пропуснат тоя голям пазарен дял на по-старите машини.
              Аз мисля че сега се целат само в черешкат ана тортата, а после, като огладнеят, ще се върнат и за огризките.

          • #55
            Някой има ли пробеми с вкарване в домейн?
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • bokomo
              bokomo коментира
              Редактиране на коментар
              Да не напъваш home да вкараш в АД?

              Гагич,

              така е със apple. Изтекли сертификати, неподържани SSL/TLS протоколи. Евентуално джейл и магарии, но не знам дали си заслужава.

            • p-pleven
              p-pleven коментира
              Редактиране на коментар
              Не не напъван хоме да вкарам в домейн. Напъвам да вкарам в домейн преинсталиран компютър с W11
              При натискане на [Ок] "колелцето" завърта, все едно мисли и нищо не последва. Това е по "краткия" начин: дето пишеш само името на домейна в диалога.
              Най-близкото беше да изкара съобщено, че има такъв компютър в домейна. Проблеми с преименувани "както ми дойде" имена до сега е нямало и отново не се получи: постоянно грешни усер/пароли или грешно име на домейн при по-заобиколните начини.

            • cross4funbg
              cross4funbg коментира
              Редактиране на коментар
              Bogoljub Gagic, пробвай да си инсталираш хрома от историята на поръчките. До преди половин година, когато се разделих с моята антика, номера минаваше. Но сваля последната възможна версия, а не най-новата.

          • #56
            https://www.tomshardware.com/news/wi...-pentium-4-cpu

            забравили да забранят дъртия Пентиум 4 и на него 11 работи.


            Гагич, не ти трябва да знаеш какво е домейн. Грубо казано, корпоративна мрежа с централизирано управление.

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              ...или казано накратко - педерасти, сър!

              Тая педерастия започна още от зорлем липсата на дравйери на по-новия хардувр за Windows 7, без никакви реални причини за това към момента, в който се случи.

              ...а съм на половин йота разстояние от това да не завися от Windows, ама и Linux обществото са същите тикви - libgdiplus ползва бозата, наречена cairo (както и много други работи), която комбинация по никакъв начин не може да бъде накарана да не закръгля до пиксели меренето на глифовете на TTF шрифтовете, и където това е нужно (всичко де ползва System.Drawing, което ползва libgdiplus) работи едно към гьотере, когато трябва да мери реалната ширина на някакъв текст. За капак и мери всичко в 96DPI, без начин за промяна. Къртят направо!

            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              Линукс обществото не е предмет на темата иначе и тях все на сръбски ги коментирам. Като се почне от Ленард Пьотеринг (мамичката му...) и се стигне до стотиците незнайни програмистчета на заплата чиято единствена работа е да пишат код по-бързо отколкото нормалният човек може да го дебъгва.

          • #57
            Току що получих известие от Windows Update, че мога да си изтегля вече официално Windows 11, в момента ми се тегли големия ъпдейт и ще пиша при първи впечатления.

            Коментар


            • #58
              Инсталира се сравнително бързо, запаметил ми е всичките ми предпочитания и интереси, бутоните са в средата, менюто в общи линии е по-аниминирано, по красиви и обли иконки, като за първи впечатления все едно съм си с 10-ката, всичко си ми стои, само средните икони ми подсказват че е 11-ка, всичките ми програми си работят нормално, ще видим по-нататък като го поразуча повече

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Важно е да има някакво развитие, а не отричане на новото.

            • #59
              Честито за новия вирус на компа ти.

              Коментар


              • Еделвайс
                Еделвайс коментира
                Редактиране на коментар
                То най-големия вирус са смартфоните ни, та за уиндоуса ли да се притесняваме...

            • #60
              Много шум за нищо, освен кефчето да имаш два десктопа в едно. Стари програми не работят, и въобще не изглежда така различно като го изкараха в трейлърчето с което зарибяваха вниманието (онова изглеждаше повече като телефон). В старт менюто кликаш повече за да свършиш същата работа, кому беше нужно... Линията с иконите в средата е като някакъв първичен Мак. Между другото могат да се дръпнат и настрани по старому, и вече има врътка да си върнеш стария Старт бутон. Не знам дали има някакви функционални подобрения, защото аз съм с нов комп и подобренията идват от друго (питах в раздела тука за избор, обаче навсякъде е настанало едно голямо нямане и взех каквото имаше, един Асус Рог, много добре топли ръцете в студения сезон). Обаче ми направи впечатление как в Условията на някои апликацийки в прав текст си пише че ти четат какво имаш на компа и има изредено да не ги ползвате за отклонение от партийната линия То сигурно и десетката беше така, ама тука съвсем са го написали на разбираем език и трябва да цъкнеш преди да отвориш апликацията да се съгласиш.

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Не познавам някой, дето ползва "старт" бутона на W10, но явно се ползва. Търсачката го обезмисли и оплакванията от тендовагинит на китката рязко намаляха.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X