Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с принтер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми с принтер

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Аз пък ще посъветвам човека вместо да се занимава с киснене във вода и спирта да провери първо с гаранцията как стои въпроса!
    +1. Крайно време е да почнем да шокаме репите на нашите търговци и да си търсим правата до край с комисии, без комисии и т.н.!
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • Re: Проблеми с принтер

      От драйвера на принтера има самопочистване, ако не сработи директно в сервиза.

      Коментар


      • От: Проблеми с принтер

        Наистина проблема е с главите. Доста често се случва при неползвани известно време мастилници. Явно при тебе се е получило от стоене...

        Коментар


        • От: Проблеми с принтер

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          +1. Крайно време е да почнем да шокаме репите на нашите търговци и да си търсим правата до край с комисии, без комисии и т.н.!
          Абсолютно! Отделно, че сегашният ЗЗП е сравнително благосклонен към крайният клиент (това в случай, продавача, или сервиза се разсейват де)....
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Проблеми с принтер

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Абсолютно! Отделно, че сегашният ЗЗП е сравнително благосклонен към крайният клиент...
            ...ако крайния клиент е физическо лице. Ако принтера е взет на фирма, за ЗЗП просто забравяш:
            § 13. По смисъла на този закон:
            1. "Потребител" е всяко физическо лице, което придобива стоки или ползва услуги, които не се предназначени за извършване на търговска или професионална дейност, и всяко физическо лице, което като страна по договор по този закон действа извън рамките на своята търговска или професионална дейност.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Проблеми с принтер

              Зная, че мога да върна принтера. Два пъти съм връщал уреди, зная си добре правата. Щом смятате, че проблемът е от касетите с мастило ще преживея някак си докато свършат. Принтерът е страхотен и не ми се разправя с опаковане, връщане, инсталиране на нов. Не разбрах това за драйверите и самопочистването. Имам диск, но свалих директно драйверите от интернет страницата на НР, инсталирах и системата тръгна. Да преисталирам ли?
              П.С. Взел съм го като физическо лице. В кабинета си имам лазерен черно-бял от старите модели на НР.

              Коментар


              • От: Проблеми с принтер

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...ако крайния клиент е физическо лице. Ако принтера е взет на фирма, за ЗЗП просто забравяш:
                Така де - юрдическо лице не може да е краен клиент!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Проблеми с принтер

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Наистина проблема е с главите. Доста често се случва при неползвани известно време мастилници. Явно при тебе се е получило от стоене...
                  От стоене спичат , но ако през тях е минавало мастило . На колегата е чисто нов .

                  Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                  ....Проблемът обаче е качеството на цветния печат - само по себе си доста добро, но с някакви дразнещи хоризонтални линии през 2 см.....
                  Колко копия си "чукнал" до сега? При мен този проблем го е правил в началото и на нов НР и на нов Canon. Първите няколко копия ( грубо десетина броя) такива . Има си физическо обяснение .
                  Ако обаче проблемът продължава , то тогава съветите по-горе : фунция "самопочистване" и ако не , то - рекламация

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  Така де - юрдическо лице не може да е краен клиент!
                  Що по принцип да не може ?! Процедурите са еднакви : Отива с машинката , фактурата и гаранционната карта в магазина откъдето я е купил и ако отговаря на условията за рекламация му дават нов 3 в 1.
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 15-12-15, 09:33.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Проблеми с принтер

                    Защото закона е защита на потрвбителите, а не на фирмите
                    Точно и затова 12 месечната гаранция за фирмите е 12 месеца, а за крайни потребители е 24 м

                    Коментар


                    • От: Проблеми с принтер

                      В някои драйвери на НР има и "services" и съответно "калибриране на главите" , "самопочистване" ....
                      Предполагам, че принтера е купен от търговец-компютърна фирма. Звъннни им, обясни им - може да ти сменят главата /мастилницата по гаранция (Ако това се покрива от гаранцията). НР имат стриктни гаранционни условия - прочети ги, ако си в правото си - звъни на търговеца и настоявай за правата си!
                      Последно редактирано от stefsab; 05-01-16, 20:22.

                      Коментар


                      • От: Проблеми с принтер

                        Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                        Здравейте.
                        Купих си тези дни HP 8630 - 3 в 1, мастилено-струен. Доволен съм общо взето от глезотийките - безжичен печат на документи и снимки от всички РС в къщата и смартфони на семейството, тиха и относително бърза работа. Сканира добре, не съм пробвал още копирането.
                        Проблемът обаче е качеството на цветния печат - само по себе си доста добро, но с някакви дразнещи хоризонтални линии през 2 см. Дали е от настройките /Принтерът си ги направи автоматично/ или толкова си може? По документи се води с резолюция 4800/1200 нещо си,
                        Докато се начудя какво да го правя, той взел че "оздравял"
                        Вече няма грозни линии, печати си перфектно.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • От: Проблеми с принтер

                          След година и нещо тих труд домашният прехвален HP се спомина. Днес ми го замениха със следващия модел, че за този нямало части и не се произвеждал вече. Новият работи една идея по-бързо и тихо. Но явно HP не е това, което е било.

                          Кажете сега моля, какъв лазерен цветен тип "3 в 1" да взема за работата? Нов или втора ръка, марка, модел?

                          Коментар


                          • От: Проблеми с принтер

                            Брадър според бюджета. Ако сканираш повече вземи такъв дето "сканира от тава" слагаш му листовете и то си ги взима и сканира...

                            Коментар


                            • От: Проблеми с принтер

                              Аз пък хич не ги харесвам brother и те . Моя съвет е да си вземеш Kyocera .

                              Коментар


                              • От: Проблеми с принтер

                                Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
                                Аз пък хич не ги харесвам brother и те . Моя съвет е да си вземеш Kyocera .
                                Стандартен Брадър с TN2120 ти прави 3000 копия. Зарежда се за 30 лв (без ДДС). Ресетването става с превъртане на зъбното колело.
                                Kyosera с tk-1115 прави 1600 копия, зарежда се с смяна на чип на цена - 30 лв без ДДС

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X