Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с принтер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми с принтер

    Това си го плямпаме от поне 20 години колега, но все още не е станало, а и не виждам как ще стане, като всички имат различни стандарти...

    Коментар


    • От: Проблеми с принтер

      Ами така беше с цялата електроника почти половин век. Откакто се появиха компютрите и цЕлата работа се оака.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: Проблеми с принтер

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Ами така беше с цялата електроника почти половин век. Откакто се появиха компютрите и цЕлата работа се оака.
        Да бе, било. Целокупната българо-руска електронна индустрия не можеше да произведе 2 еднакви телевизора в серия от 100. Автомобилната още не може.

        USB стандарта е тотално говно още по дефиниция например. Какво plug-and-play очакваш от него? Даже работи учудващо добре. Днес си купих нова мишка например - plug-нах я и тя се play-на. Чудо!

        GDI-тата си имат и предимства (не че имам такъв принтер де) - когато всичко е наред, листа ти излиза 3-5 секунди след като си кликнал бутончето за принтене. Сега, че някой наел повечко индийци да пишат софтуер че и стандарти даже си е съвсем пазарно решение. Иначе като едно време принтер и лаптоп щяха да струват колкото средностатистически брутен годишен доход, а не колкото половин резервоар бензин.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Проблеми с принтер

          Нищо му няма на USB като ти изплуват спомените как си гласил сериен принтер с дип ключета и да се молиш порта ти да е с 16550, че иначе на 9600 бода почваше проблемацията.

          Коментар


          • От: Проблеми с принтер

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Нищо му няма на USB.
            И аз така си мислех, докато не ми се наложи да направя първото си електронно устройство, дето да се включва към компютъра през USB, в различен от "емулация на RS232" режим.

            Влез им в сайта, свали си документацията, опитай да прочетеш нещо. Ако после пак мислиш така, ще черпя.

            ...най-малкото - всяко USB устройство, връзвайки се към компа се представя с 2 номера - "VID" и "PID". И двата 16 битови. VID е номер на производител, за който се плаща годишен абонамент за да получиш официално право да произвеждаш устройства с USB логото върху тях. Тоест всеки производител, от най-малкия до най-големия трябва да си купи VID. Като имаш VID, разполагаш с 65536 PID номера, тоест можеш да направиш толкова различни устройства и всичките ще се разпознават. Ползваш - не ползваш, твои са си и си плащаш годишния абонамент (нещо като 2000 долара) ако искаш да останат твои. Не можеш да ги препродаваш ако например ти трябват само 10 или 1000 номера - забранено е от правилника. Ти ми кажи това на какво ти прилича - първо още по дефиниция залагаш ограничен ресурс, и второ задължаваш всеки да ти плаща абонамент, ако иска официално да прави USB устройства. Удобно, а?

            ...и това без изобщо да споменаваме техническата и софтуерната страна на въпроса. И хич без да споменаваме реализацията върху разни операционни системи, като например Windows, при който ти може и да си направил устройство, дето представя себе си като "на-баба-ти-хвърчилото", ама ако Windows-а реши че може да го подкара като да речем "USB мишка", в дивайс менажера ще ти излиза "HID Input device" или нещо от сорта, независимо какво казва че е устройството.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Проблеми с принтер

              HID (Human Interface Device) е просто категория, която се представя пред потребителя, Sparky... ако се разровиш в System info-то ще видиш, че плюе всичко, включително какво е заделило, като ресурси за съответният. HID е сборна категория за всички подобни устройства - клавиатури, мишки, тракбалове, джйстици и геймпадове... Въобще каквото се сетиш (например и неща като Oculus rift и Razer Hydra) попада в нея...
              Последно редактирано от господин никой; 19-12-13, 08:59. Причина: стил

              Коментар


              • От: Проблеми с принтер

                лелей къде забихте, на Божич хептен ще му се завие свят
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • От: Проблеми с принтер

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  ...и това без изобщо да споменаваме техническата и софтуерната страна на въпроса. И хич без да споменаваме реализацията върху разни операционни системи, като например Windows, при който ти може и да си направил устройство, дето представя себе си като "на-баба-ти-хвърчилото", ама ако Windows-а реши че може да го подкара като да речем "USB мишка", в дивайс менажера ще ти излиза "HID Input device" или нещо от сорта, независимо какво казва че е устройството.
                  Серийните портове също не са освободени от тая болежка. Опитната постановка е елементарна - на серийният порт (с включен енумератор) се включва работещ гпс. Рестарт на писито и ако се подредят звездите, ти се инсталира някаква майкрософтска мишка, а курсора полудява.
                  Същият съм го "ял" и с електронна везна...
                  Последно редактирано от ittso; 19-12-13, 10:20.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • От: Проблеми с принтер

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Серийните портове също не са освободени от тая болежка. Опитната постановка е елементарна - на серийният порт (с включен енумератор) се включва работещ гпс. Рестарт на писито и ако се подредят звездите, ти се инсталира някаква майкрософтска мишка, а курсора полудява.
                    Същият съм го "ял" и с електронна везна...
                    Болежката е в операционната система в случая.
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • От: Проблеми с принтер

                      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                      HID (Human Interface Device) е просто категория, която се представя пред потребителя, Sparky... ако се разровиш в System info-то ще видиш, че плюе всичко, включително какво е заделило, като ресурси за съответният. HID е сборна категория за всички подобни устройства - клавиатури, мишки, тракбалове, джйстици и геймпадове... Въобще каквото се сетиш (например и неща като Oculus rift и Razer Hydra) попада в нея...
                      Добре ми е известно що е HID - все пак правя устройства, ползващи тоя клас. Просто мисля че е редно да пише стринга, който физически връща устройството, а не каквото си реши ОС-а. В момента пише това, което му каже драйвера. Другия стрин ще ми е полезно да ми кажеш къде да го видя, защото поне под Windows по стандартния начин не знам как.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Проблеми с принтер

                        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                        Болежката е в операционната система в случая.
                        Така е. Конкретният се дължи на "ръг и тръг" за устройства със серийна комуникация, по майкрософтски...
                        По-важното е, че страданията са за ползвателя, на който му е все тая за ос, цвят на мишката и т.н.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: Проблеми с принтер

                          Ако се използва Internet Explorer

                          File -> Page Setup
                          или *->Print -> Page Setup (в зависимост от къде се стартира командата)
                          Избира се размер на страницата А4 (да съответства на това което е заредено в принтера)
                          По надолу в прозореца за настройки има бутон "Change Font" -> цъкваш го и си избираш вид и размер на текста за печат


                          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                          ...
                          Наново:
                          Получавам на пощата си abv.bg някаква информация и искам част от нея да принтирам. Какво не е ясно дотук?
                          ...
                          И още веднаж питане: Какво пречи в опциите на принтера или програмата да има и въможност за избор на шрифт. Не искам да се разхождам по Ворди, Акробати и Бра(o)узери.

                          Коментар


                          • От: Проблеми с принтер

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Баси! От 20 г се занимавам с такава материя и сега научавам
                            Също така помага много и обикаляне около принтера, влачейки LPT или USB кабел (С мрежов не става )
                            и призовавайки Великата майкрософтска майка три пъти.
                            Добра идея ако си там, ама ако си на 20+ км от принтера и нямаш достъп по мрежа и не можеш да отидеш, а принтера трябва? И доста юсери като им кажа рестартирай и се хващат за копчето, камо ли да обяснявам кой сервиз да изключат.
                            Сетете се за това ако попаднете в подобна ситуация.

                            Любопитно ми е в регионалните езикови настройки за Non-unicode fonts какъв език е посочен на лаптопа на bojitch.
                            ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                            Е250 1998-продаден
                            Субару Пустош

                            Коментар


                            • От: Проблеми с принтер

                              Първоначално публикуван от krismarg Преглед на мнение
                              Любопитно ми е в регионалните езикови настройки за Non-unicode fonts какъв език е посочен на лаптопа на bojitch.
                              Хуай!
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • От: Проблеми с принтер

                                Продължавам с питанията:
                                На стария ми комп, с W98, при всяко принтиране, показваше състоянието на мастилниците. Сега, при W7, никаква информация и днес ме изненада с лош печат поради изчерпване на мастилото. Потърсих тук-там, но...Нищо! Какво може да се направи по въпросЪТ?
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X