Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли някой модел с прилични параметри и не по-голям от 5,5" дисплей?Всички правят огромни дисплей а аз търся по-малък.
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
      Има ли някой модел с прилични параметри и не по-голям от 5,5" дисплей?Всички правят огромни дисплей а аз търся по-малък.
      Аз съм от две години с:Xiaomi Redmi Note 7 64GB 4GB RAM

      и съм доволен.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • kalinntv
        kalinntv коментира
        Редактиране на коментар
        ....e колко е дисплея на този Note 7?

      • cnc82
        cnc82 коментира
        Редактиране на коментар
        На жената май е същия, но дисплея е 6.3".
        И на мен ми идват много големи тези тИлифончета...

    • Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
      Има ли някой модел с прилични параметри и не по-голям от 5,5" дисплей?Всички правят огромни дисплей а аз търся по-малък.
      Разгледай този : Xiaomi Mi A1(5x) 64 Gb
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • kalinntv
        kalinntv коментира
        Редактиране на коментар
        модел от 2017,не е ли много стар?

    • Току що взех същия за жена ми - Xiaomi Poco F2 Pro.
      Наистина е страхотен. В момента е на промоция в Техмарт, намален е със 120лв. Цената му е 779лв. За мен е ок, за това което предлага.
      Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

      Коментар


      • Абе и аз трябва да сменям телефона ама направо се ужасявам като видя какво се предлага - а и като ви слушам тук.
        Почвам да се чудя аз ли съм толкоз изчанчен?!
        А пък сякаш изискванията ми не са сложни :
        Искам да е малък - просто да се събира в предния ми джоб без да изглеждам възбуден - това ще рече 4 инча дисплей или там някъде...
        Искам да го зареждам рядко - сегашния ми телефон при 3-4 часа на ден говорене го зареждам един път седмично - айде ще се задоволя и един път на три дни - да речем.Нямам нерви всяка вечер да го зареждам - идеята е той мен да обслужва а не аз него....
        Искам да е устойчив на удари - ще рече дисплей горила не знам кво си и гумени ръбове - сегашния чупя орехи и го изтървам от един метър - нищо му няма...
        Нямам особени претенции към рам мам пам процесори и други.
        Просто искам надежден смартфон ....
        Това е... и не мога да открия...
        Всичките са едни грамадни - сякаш се напреварват всички едни нежни такива - само като ги погледна и се чупят
        Имате ли идеи?!

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          и за какво ти е смартфон, вземи си само фон, още ги произвеждат

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          А защшо изобщо го сменяш, щом си доволен от стария? И какъв е стария, впрочем?

        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Трябва да е смартфон заради снимките.Често ми се налага.Не ползвам нет от телефона изобщо ползвам телефона по предназначение.Жизненоважно ми е да не ме предава - тоест да е сигурен и с мощна батерия.Сегашния е този:
          https://zdravi-telefoni.com/%D0%9D%D...81%D0%BE%D1%80

          Минаха 2 години - много бой отнесе този телефон.Падал е от 3 метра носи се и се търка с ключове дисплея не е надраскан не е мръднал.Обелиха се гумираните ръбове. Работи много бързо отваря всичко веднага само един път ми заби за 2 години. Рекорда ми е 11 дена без зареждане. А пък аз говоря.Понякога с часове. Жизнено важно ми е да е сигурен.Никога никога не съм се притеснявал да остана без батерия.Като ми светне резервата - имам още два дни.Пълня го просто като го сложа на поставката - супер удобно синхронизира се с лаптопа отлично. Хахаха жената го изпра веднъж.
          Има недостатъци разбира се -
          бих посочил един само - но е сериозен - дебел и тежък телефон е.
          И... омръзна ми...
          Ама много ми омръзна - и е очукан ръбовете обелих му гумите и абе вид няма...Но е железен.
          Сменям го. Решил съм .
          Помогнете ми - дайте ми решение- аналог нещо.

      • Дисплей под 5,5 не се предлага от поне 3 години.

        Аз търсих преди 2.5 години смартфон с до 5 инча максимум (предишният ми беше 3,7 инча) и нямаше.
        Сегашният ми е 5.9 инча, а като гледам вече под 5.8 инча няма и даже 5.8 и 5.9 инчовите са голяма рядкост.
        Масово са 6, 6.3 инча.

        Ако ще го ползваш 4-5 години или повече, рама трябва да е поне 6, а паметта под 128гб не купувай - просто не е изгодно да дадеш 270-350 лв за 64гб, вместо 380-400лв за 128гб.

        Виваком пусна 5г мрежата, вече на пазара има и 5г телефони и другите оператори ще пуснат също.

        Това ще доведе до повишаване(увеличаване на обема данни) на качеството на видеопотока и изобщо нет съдържанието, което ще иска капацитет от телефоните за интернет.

        Ако ще го ползваш 2-3 години 4гб рам и 64гб постоянна памет ще стигнат.


        Ако не ползваш интернет на телефона, смартфон не ти трябва, освен ако ползваш навигация на смартфона.

        Продават ударо устойчиви протектори от гума+пластмаса за смартфони, които можеш да купиш от алиекспреса за 3-6 лева или за 20-40лв от Бг.

        Коментар


        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Трябва да е смартфон.Заради снимките. На няколко пъти спонтанно ми се наложи да покажа снимка на някого си - и моментално се изплати.
          Абе сегашния е 16 Г - и ми е предостатъчно.И нося достатъчно инфо - за мене си.
          Пак се връщам на основния проблем.
          Искам да го нося в джоба винаги да има батерия и задължително дисплея да е недраскаем нечуплив
          Много ме дразнят начупените пукнати дисплеи
          Ааааааа щях да забравя най важното бре - трябва да има 3.5мм жак да подавам сигнал.Често ми се налага.
          Явно много искам...

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Начупените пукнати дисплеи в 99% от случаите са начупени пукнати недраскаеми стъклени протектори за дисплеи.

      • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

        Взех го, Mi10 Note Lite с 128ГБ памет и 8ГБ РАМ. Първо впечатление - светкавично се случва всичко, но то и аз какво ли ползвам - телефона, Вайбър и камерата, понякога Waze и това е май всичко
        Проблем: при първоначалното настройване на телефона забравих да му забраня синхронизация на снимките в Xiaomi cloud и го препълни. Обаче като изтрия снимка в облака, гадта я трие и от телефона...... някаква идея как да изпразня облака без да ги изтрие от телефона /забранил съм синхронизацията на снимките, но пак ги трие/
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • Чавдар (V93)
          Чавдар (V93) коментира
          Редактиране на коментар
          А защо не си свалиш снимките от телефона на някакъв носител (твърд диск на компютър, карта памет и т.н.) и после си трий облака?

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          Чакам за по-бърз начин, някаква настройка или нещо такова, иначе за този начин и аз се сетих и ако не излезе друг, той ще е

        • kameno karp
          kameno karp коментира
          Редактиране на коментар
          И мен живо ме вълнува тоя въпрос.

      • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение

        Проблем: при първоначалното настройване на телефона забравих да му забраня синхронизация на снимките в Xiaomi cloud и го препълни. Обаче като изтрия снимка в облака, гадта я трие и от телефона...... някаква идея как да изпразня облака без да ги изтрие от телефона /забранил съм синхронизацията на снимките, но пак ги трие/
        Единственият недостатък , за който се сещам е кофти нотификация ,че няма място в клауда. И аз я имам и директен игнор.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          В гугъл нали се пазят, там ако ти е пусната синхронизацията си седи всичко.

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          не, в нета качвам само някои снимки, архива си ми е на твърди носители вкъщи, сега го изтървах да ги качи в облак и затова търсех начин да ги махна само от там.

        • Паджеровод
          Паджеровод коментира
          Редактиране на коментар
          Да вметна само: по удобно нещо от гугъл снимки няма. Подреждане, търсене най вече... Може би затова от юни става платено.

      • Xiaomi направиха сума хубави телефони и умни джаджи, но нещо напоследък онлайн поддръжката им куца. Новите MIUI за телефоните бъгясват, а смарт джаджите се туткат, не отговарят ... Но то така е май и с другите смарт хоум платформи, може би и те страдат от ковида...

        Коментар


        • Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          някаква идея как да изпразня облака без да ги изтрие от телефона/
          Би трябвало да става през апликация за клауд,Mi Cloud Photo Manager, както и да се свалят върху SD карта през Gallery.

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            в плей стора не го намирам този апп

          • Asteri
            Asteri коментира
            Редактиране на коментар
            А, да, май го няма вече този ап. ¯\_(ツ)_/¯ През уебсайта на ми-клауд, тогава. От там се вижда галерията и се свалят снимките една по една, на компютър. Уебсайта праща sms за потвърждение при логването.

        • Поръчах си те това . https://smartfonix.com/ulefone-armor...protektor.html Колегата неговия първия Улефон един път го изпусна от втори етаж нищо му нямаше . Удави го в горяло масло изми го с бензин и пак оживя . Накрая умря като го прегазих с четирите моста на Волвото .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • mishomishev
            mishomishev коментира
            Редактиране на коментар
            Да ама в случая разлика от 50-60 лв отива в гаранцията ! Освен чакане!
            Не е лош телефона ама много голям дисплей бе - как ще го пъхнеш в джоба не знам! Бе то ще го пъхнеш ама отпред ще изглеждаш като постоянно възбуден а пък ако е в задния джоб като се наведеш ще те боде по гъза))
            Окител имат почти същия тел в наличност и са по голяма батерия (ама и този е добре).
            И аз търся подобен ама макс до 4.5 или в много краен случай 5 инча....

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Че то има ли нещо в тая сфера да не е китайско ? Дисплея е идеален че аз съм малко кьорав вече . Така или иначе деня ми минава с работни дрехи там джобове много .

          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Дойде . Даже е по добър от колкото очаквах .

        • Препоръчайте смартфон за по-хард ползване.
          Някой има ли наблюдение върху Xcover 5?
          CAT-овете още ли имат проблеми - навремето забиваха, не си намираха покритието след като го загубят, чуваха се приглушено?

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Всичките проблеми си ги имат още .

        • абе то и аз търся вече година ама нищо не мога да си избера....
          а сегашното ми сматфон китайче е с 4 инчов екран - 5000 батерия и го рекламираха като много издръжлив...
          Което се оказа точно така - 3 години жесток тормоз - падане блъскане - един път падна в бетон - измих го под чешмата... батерията държи седмица всеки ден тежки разговори - не ползвам нет на него по лични причини...
          никога не ме е оставял - тежък грозен и сигурен... ама му се обелиха ръбовете падна гумата - срам ме е да го покажа на хората буквално...
          и търся нещо аналогично - ама само едни нежни нежни - всяка вечер се зареждат - огромни...че и скъпи...(на какво отгоре)
          След дълго търсене викам си ако случайно умре внезапно - ще взема от Окител - най близкия аналог на моя...
          Два клиенти имат такъв - казаха че са доволни! И са за под 400 лв... издържа 5 дни батерията и според тях са много по здрави от нормалните но отстъпва по здравина на моя...

          Коментар


          • Juiced
            Juiced коментира
            Редактиране на коментар
            Ако не ползваш интернет на смартфона и не го ръчкаш(то няма и как ,като нямаш нет) пак си държи една седмица. Моят стар апарат сега го ползвам със служебната карта и не ползвам нет на него, пуснал съм само запис на разговорите и държи една седмица с едно зареждане, преди същият телефон се зареждаше всяка вечер.

        • Аз също съм фен на китайските телефони, имам един ДжайДжу, няма такова куче, падна в езерото в Добрич, поне половин до една минутка докато го извадя от водата, загасих го.

          На другата сутрин го събрах и го пуснах и няма грижи въобще, две сим карти, СД карта и т.н. и сваляща се батерия плюс отключен РОМ.

          Имам и 2-3 Хуауей и те са кучета обаче нещо спряха да им отключват РОМовете, което е принципен проблем за мен.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            Моя Улефон го метнах в кофата с борьола щото един колега от форума твърдеше че Самсунг издържа на всичко ама не посмя да метне и неговия при моя . По здрав телефон не съм имал .

        • Наскоро си взех Самсунг, струва някъде към 600 лв. по магазините. Взех го единствено защото след сключване на договор с оператора ми го дадоха за 100 лв.
          До сега бях (вече почти 4 години) с Шаоми, което бях купил тогава за 280 лв.
          Ами Самсунга за мен е много прехвалена марка за цената си !
          Шаомито беше по-добро в много отношения, а цената на половина.
          Другия път, когато се наложи да купувам вече знам какъв ще е...
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X