Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв телефон (смартфон).

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Какъв телефон (смартфон).

    Lenovo така или иначе си купиха Motorola Mobile така, че няма за къде да бързат точно сега... Иначе да, от китайските марки само HTC и те са с ясни стандарти за дизайн и качество.

    Коментар


    • От: Какъв телефон (смартфон).

      HUAWEI?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • Re: Какъв телефон (смартфон).

        HUAWEI?
        Имам такъв оптичен модем, ако и телефоните работят така, НЕ благодаря. Въпреки, че има доста добри мнения за тях.

        Коментар


        • От: Какъв телефон (смартфон).

          Модемите, които има как да видиш тук са дъното на това, което правят от Huawei. Телефоните им са определено по-добри, макар и да не са точно с качеството на iPhone например. Като изработка мисля, че са почти на равно, но са с малко по-особен дизайн и функционалност. Лично аз НЕ харесвам дизайна на Sony (който до голяма степен копират от Huawei). Тия големи мъртви зони в горната и долната част и долната част на телефона са очевидно предвидени за хора, които ползват много в landscape режим (т.е. да има къде да се захване телефона, а и да е по-лесно да се помести говорителя/микрофона/камерата), но аз по принцип никога не "хващам" телефона - по-скоро го подпирам на дланта си и съответно тези мъртви зони само ми пълнят джоба, което не ми е приятно. По-скоро клоня към дизайн тип HTC One X/+

          //EDIT: Имах възможност да ползвам за малко Huawei Ascend Mate (флагмана им за миналата година) и съм много доволен от него. Единственото, което ме подразни е факта, че грее след продължителна употреба.
          Последно редактирано от господин никой; 14-05-14, 08:56. Причина: стил, смислова добавка...

          Коментар


          • Re: Какъв телефон (смартфон).

            Погледнах го и аз, доколкото може да се вярва на ТТ данните, по лош дисплей и то не с малко soni 1080 x 1920 pixels, 5.0 inches (~441 ppi pixel density) срещу
            720 x 1280 pixels, 6.1 inches (~241 ppi pixel density), доста ниска наситеност на пикселите. Камерата също е много по зле, операционната система също - много стара и не е ясно дали ще има нова, малко памет за приложения. На цена колкото миналогодишната Sony Xperia Z. Ами няма как да ме грабне. И на мен не ми харесва дизайна на SONY, прилича на грозно изрязано парче черен плексиглас със грозен пауър бутон, но това е положението

            Коментар


            • От: Какъв телефон (смартфон).

              Е като за телефон от началото на 2013-та си беше много добър. Това, което го няма в TT данните е факта, че графичното му ядро е ужасно (на практика няма) и заради това всичко, което не е homescreen/браузер/RDP/e-mail/офис няма да работи гладко Понеже аз съм си ръб и ползвам основно RDP/e-mail функциите не ме притеснява факта, но предполагам, че останалите ще ревнат срещу това. Екрана всъщност е много добре подбран. Доста приемливо качество на образа с доста коректни цветове - лично мен това доста ме зарадва. Лично аз ползвах стоковият вариант на Android-а, но той освен, че не е много добре написан и доста тежък не е и много функционален. Мисля, че един добър custom ROM може доста да подобри работата на това устройство.

              От Huawei не пасат трева - те са един от основните ОЕМ производители за "големите" марки така, че голяма част от елементите в "марковите" телефони всъщност идват от там. Просто Mate е насочен основно към техният пазар. Въпреки всичко ми допада доста...

              Коментар


              • Re: Какъв телефон (смартфон).

                Тя и Z на сони е от 2013. Къстъм ром няма кой да му напише, а бе общо взето всички телефони не са това което ми харесва на мен та всичко е компромис.

                Коментар


                • От: Какъв телефон (смартфон).

                  По-горе го бях написал в доста прав текст... на практика е една каишка около врата, която останалите подръпват от време на време. Както и да го въртиш все тая.

                  Има доста телефони, които одобрявам, но просто заради високата им цена не желая да купя. За една бройка да си взема LG G2, само заради добрия дисплей, но отзивите от колегата по-горе направо ме отказаха. Кофти оптимизацията и слабото представяне на knock on-а нещо не ме радват. В момента обмислям един евтин вариант на Zopo, но и там не съм много щастлив. Батерията е 2050 mpa за сравнение на Huawei-а е 4050... Не ми се случва често да работя по 20-30 минути RDP на телефон, но когато ми се наложи бих искал да мога да го направя. На три-четири пъти ме хващат на път между Русе/Кърджали/София/Пловдив и точно тогава нито компютър, нито нищо та си давахме обяснения от типа "премести курсора на ляво... не не това ляво, другото ляво" в продължение на по половин час...

                  Коментар


                  • От: Какъв телефон (смартфон).

                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    ...Лично аз НЕ харесвам дизайна на Sony (който до голяма степен копират от Huawei). Тия големи мъртви зони в горната и долната част и долната част на телефона са очевидно предвидени за хора, които ползват много в landscape режим (т.е. да има къде да се захване телефона, а и да е по-лесно да се помести говорителя/микрофона/камерата), но аз по принцип никога не "хващам" телефона - по-скоро го подпирам на дланта...
                    Съгласен с което.

                    За сметка на това, на всички сонита които съм имал (е, три модела до тук) има опция която не съм виждал на друг телефон и без която вече не мога: "Ухо" за ремъче. Долу в дясно. Така телефона винаги ми е осигурен за китката или поне за пръста, не мога да преоброя случаите в които го е спасявало при изпускане като ми го откраднат щерките. Отделно че е допълнителна сигурност в градски транспорт, което може да е маловажно за някои но по моите ширини е неоценимо в метро където често само едната ти ръка е свободна за телефона, а изпускането - със или без чужда помощ - е лесно.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Според кой е малко? аз не бих се и замислил особенно ако съм ги пипнал 3 те. спред мен дори и Z1 е подобър да не кажа и Z.
                      Единственната простотия е тъпия протектор отпред и отзад. Тъпото е че ако го свалиш вече нямаш гаранция. Още по тъпото е че протектора си се драска доволно и е цар е на отпечатъците
                      Тук според мен до голяма степен играе прекалената "привързаност" към определена марка и съпътстващото отрицателно мнение към останалите. Несериозно е да твърдиш това. Най малкото заради това, което всеки редови потребител ще види - дисплеите... Да не говорим за останалите неща.

                      Що се отнася до другите "по-неизвестни" марки, единствения проблем е сервизното гаранционно и извън гаранционно обслужване, защото е доста лесно да се закупят.

                      Коментар


                      • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                        Не точно, първо е ЛГ. Второ камерата е кофти, 3 то няма сд карта. Става за девелоперска машинка. Определено не е моя телефон. Но ми харесва чистия ОС. Не че пак няма по някоя гадост.
                        Е та 32гб. малко ли е? Има Cloud вече за всичко останало.
                        А първото, че е LG, вече не е от значение. Да не говорим за G2 или Flex...

                        Коментар


                        • От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                          Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                          Е та 32гб. малко ли е? Има Cloud вече за всичко останало.
                          Все едно слушам производител или продавач...

                          - Самата идея да мога да имам нещо, да не е проблем да го имам, но да го НЯМАМ поради произволно решение на производителя прави невъзможно да се съглася с него и да му дам парите си. Сведение - Нокия щяха да са продали две 1020ки (или 920ки, не помня), ако не бяха спестили сд слота по "дизайнерски" (уж) причини.

                          - Клауд - чакай да помисля. Не се съгласих с производителя относно от какво АЗ се нуждая, сега ще взема да се съглася с оператора че нещо което може да седи В ТЕЛЕФОНА МИ е по-добре да платя план данни за него за да си го взема от "клауд" -а ? Да беее

                          - Филмчетата на децата са тамън 28гб. Гледат се в метрото, където няма покритие. А и да имаше - не виждам защо всеки ден да си цоцам плана данни при положение че могат да гледат от картата.

                          - Филмчетата и музиката ми - не за децата - са тамън двайсетина гб. Държа ги на друга карта.

                          - Производител или оператор да ме убедят НА МЕН какво ми трябва и какво не - "good luck with that", дето викат по моите ширини.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • Re: От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                            Първоначално публикуван от vladdark Преглед на мнение
                            Тук според мен до голяма степен играе прекалената "привързаност" към определена марка и съпътстващото отрицателно мнение към останалите. Несериозно е да твърдиш това. Най малкото заради това, което всеки редови потребител ще види - дисплеите... Да не говорим за останалите неща.

                            Що се отнася до другите "по-неизвестни" марки, единствения проблем е сервизното гаранционно и извън гаранционно обслужване, защото е доста лесно да се закупят.
                            Колега хич не е несериозно, какво толкова е по доброто на дисплея на самсунга та толкова се парадира, черното е по добро и цветовете са прешарпени, което на мен не ми харесва. Би ли ми казал за останалото, защото платката е направена като в час по трудово, не е екранирана добре, камерата си е сони така че на дали е по добра, звука е по зле, шумозаглушаването на микрофона също, софтуера е грозен и не си чисти добра габиджа и процесите, товари ненужно процесора и телефона се самозадръства от боклуци.

                            Не ме обвинявай в пристрастие, имам хтц което още ползвам - супер гадна камера. Лг то на жена ми е в кофата за боклук. Самсунга само съм го тествал и за 2 минути разбрах, че не е моя телефон. За съжаление разбирам малко и от хардуер и от софтуер не робувам на марката, между самсунг и леново избирам леновото, така и така ще го префлешвам поне да не е една торба пари.
                            Последно редактирано от Daniel; 14-05-14, 20:11.

                            Коментар


                            • Re: От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                              Е та 32гб. малко ли е? Има Cloud вече за всичко останало.
                              А първото, че е LG, вече не е от значение. Да не говорим за G2 или Flex...
                              Не не ми е достатъчно, мнението ми съвпада с това на Goblin. Отделно скапва се телефона и как ще си извадиш данните? LG съм имал и си е евтино изпълнение за много пари. Реално е на нивото на lenovo.

                              Коментар


                              • От: Re: От: Re: Какъв телефон (смартфон).

                                Напротив, изключително несериозно е. Тук не говоря нито за черно нито за нищо подобно. Говоря за нормални характеристики.
                                Що се отнася до претруфените цветове за които се захвана, доста незапознати просто не знаят или умишлено избягват факта, че при желание на потребителя, цветовете елементарно могат да се корегират и да са "реални" както при тези, с които може би ги сравняваш. Естествено, пак черното е по-черно .
                                Явно е че няма смисъл от подобен спор, особено с толкова нахъсан човек като теб. Това , което за едни е грозно - за други не е.
                                За това кое как чисти, явно имаш доста практика със Санцунг (2 мин.) Ама пак не си прав...
                                Доста смело хвърляш лоши думички и заклеймяваш апарати. Кое как чистило... Интересно ми е колко опит имаш с галактиките от по висшите класове, та имаш подобно мнение. Защото аз имам доста, а подобно нещо за първи път чувам.
                                Ама тва за екранирането, доста отдавна го изтъкваш. Явно ти е направило голямо впечатление. Радвам се, че си се добрал до разглобена зетка за да го видиш, но не екранирането е най важно, както и неща за които смяташ за грозни...
                                Едните предлагат едо - другите друго. В тези случаи трябва да се гледа малко по-безпристрастно, защото за останалата част от публиката, при всички случаи е по-добре да има прекрасен дисплей от към гъстота и цветове, с възможност за регулирането им, отколкото смотан дисплей, малко рам, но за сметка на това, доста добре екранирана платка и капсулована батерия.

                                Тук нека е ясно, че коментирам единствено разпалеността с която хулиш, защитавайки видимо и по характеристики по лоши апарати (Z1 ...), които в момента на излизането си бяха далеч от тогавашните флагмани. Да не говорим, че бяха доста далеч и от доста неразпространени марки.

                                Доста има да си пишем и ще е неприятно за останалите, защото от заглавието на темата човек би си помислил, че ще се споделят реални мнения без опити да убеди някой в нещо друг.

                                ПС: Приключвам участието си в спора, но се надявам да ми съдействаш да поразгледам разглобена зетка, тъй като за сега нямам никакви шансове.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X