Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    Водя те с година и малко, та вече и открих няколко недостатъка:
    1. При изпускане от около метър, най-редовно се отваря капакът на батерията, както си е заключен с винта.
    2. При мен се появиха едно голямо и едно по-малко матирани петна на стъклото на дисплея, които нямам идея от какво са.
    3. Покритието, подобно на никел, по ръба на централния бутон не издържа и се поолюпи, и сега леко драска.
    Моя направо се "разкова" на парчета при едно падане от около метър и нещо. Нищо общо със старите нокии за жалост. Работеше все още след падането и сглобен, но не е никакъв "защитен" телефон на практика. Та съм напълно съгласен с горното мнение. Може би Самсунг откъм пари....или Соним за "по-заможните" ..... Аз си цъкам с един Simvalley XT-520 Sun от година но да се натопи напълно във вода не си и мисля вече (поръчах два и единя мина воден тест при който се напълни като аквариум). Голям плюс се оказа,че слънчевото зареждане на задния панел наистина работи и поддържа батерията дълго време. Стигал съм до 2 седмици без зареждане в контакт при често излагане на слънце и разговори около час на ден. Което си е направо сладка работа.Издържа и на удари по-добре от нокията поне.
    висете отпуснато

    Коментар


    • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

      Вчера си взех самсунг В 2100. И още същият ден мина през запрашена среда в дърводелна, после измиване с течаща вода. Няма никакви проблеми, но да се има в предвид, че се споменават 3-4 случая, в които от завода излизат с прещипан уплътнител и от там се пълни с вода. Това ме спира да го тествам в чаша с вода. Нещата, които не ми харесват са - липсата на писане на кирилица и кофти управлението на алармата. Иначе има много интересни функции
      - проследяване на телефона:
      При активиране, като се смени сим-картата изпраща съобщение на посочен номер с номера на новата сим, без да показва, че го изпраща.
      - SOS съобщение:
      На посочени до 5 номера изпраща съобщение, че човек е в беда. Но понеже тази функция може да не се ползва никога, изграждането на навик трябва да е с медитация или хипноза. Иначе няма как да се набие в акъла.
      И двете функции са пробвани. Няма кой знае колко излишни джаджи. След като натрупам опит, че споделя за евентуални проблеми или непроблеми.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

        На мен ми се проби клавиатурата на В2100 в джоба от ключове. После глътна вода ;(. Недостатък е тая гумена клавиатура..... Иначе много ми харесваше. За жалост колкото и да се пънем Сонима май си остава единствен който издържа.... С него - никакви проблеми нямам.
        висете отпуснато

        Коментар


        • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

          Най- доброто което съм имал е Ericson R250s Pro. В момента е така както изглежда на снимката Без гумите по него, но си работи като е на стенната стойка Батерията е проблем Иначе ползвам Соним още в гаранция и съм доволен
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PIC203.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5304611
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
            Най- доброто което съм имал е Ericson R250s Pro. В момента е така както изглежда на снимката Без гумите по него, но си работи като е на стенната стойка Батерията е проблем Иначе ползвам Соним още в гаранция и съм доволен
            [ATTACH=CONFIG]364358[/ATTACH]
            Аз от много време се чудя кой беше този стар ериксон, който исках да си купя преди години, но не си купих. Днес гледах моделите им от едно време и реших, че точно това е модела! http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nk...50s+Pro&_rdc=1 цените са сила!

            Коментар


            • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

              Модела си върви с доста аксесоари. Допълнителна антена по дълга. Стойка-зарядно за маса, стойка за стена, зарядно за кола...стойка за колан и си е големичък като размери. Не се намират обаче батерии за него
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                Аз пък точно от този никак не съм доволен. Убих два такива и все нещо вътре изгоря, а не ги мъча особено предвид защитата им. Иначе солидно изглежда, другото е че звука от слушалката им беше кофти.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                  Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                  Силно препоръчвам модела на Самсунг В2170 - ударо-,влаго- и прахо - защитен.Ползвам го от 6 месеца и е перфектен.Падал е в басейн,ползвал съм го в душ кабина, на морето ми е в банските и няма никакви грижи.Единствено след водна баня трябва да се мине през сладка вода и да се духне във говорителчето.По спецификация издържа около 30мин. във вода на дълбочина до 1 метър Батерията му издържа 10 дена,реални в мрежата на Мтел.Има и фенерче с отделен бутон,интернет...няма само WIFI.
                  Силно препоръчвам този модел
                  Прав е колегата ,това е модела с който нямате проблеми и подходящ за офроуд.Имам преки наблюдения,отначало подходих доста скептично заради марката,но наистина телефона се представя мн.добре.
                  тел.0879292900 Калин Костадинов

                  Коментар


                  • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                    Първоначално публикуван от charger Преглед на мнение
                    Силно препоръчвам модела на Самсунг В2170 - ударо-,влаго- и прахо - защитен.Ползвам го от 6 месеца и е перфектен.Падал е в басейн,ползвал съм го в душ кабина, на морето ми е в банските и няма никакви грижи.Единствено след водна баня трябва да се мине през сладка вода и да се духне във говорителчето.По спецификация издържа около 30мин. във вода на дълбочина до 1 метър Батерията му издържа 10 дена,реални в мрежата на Мтел.Има и фенерче с отделен бутон,интернет...няма само WIFI.
                    Силно препоръчвам този модел
                    Ам...тръгнах да го търся точно този модел (2170) и се оказа че го няма
                    Може би имате вредвид Samsung B2710 ?

                    .

                    Коментар


                    • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                      Първоначално публикуван от darkrose Преглед на мнение
                      Ам...тръгнах да го търся точно този модел (2170) и се оказа че го няма
                      Може би имате вредвид Samsung B2710 ?
                      Точно така колега,телефона е В2710.Аз също съм се объркал.
                      тел.0879292900 Калин Костадинов

                      Коментар


                      • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                        От Нова година имам Самсунг 2700 и съм много доволен, основно поради това, че батерията издържа много - средно 17 дни, но аз говоря малко.
                        Перфектен за човек, който иска "само" телефон.
                        Влиза в категорията дуракоутойчиви, но не съм го подлагал на издевателства, та нямам лични впечатления.
                        Life is too short to drive dull cars!

                        Fight global warming !
                        ... turn on your A/С !

                        Коментар


                        • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                          От любопитство - копчетата на 2700 пластмасови ли са или гумени?
                          Мерси
                          висете отпуснато

                          Коментар


                          • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                            Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                            От любопитство - копчетата на 2700 пластмасови ли са или гумени?

                            Мерси
                            По-скоро пластмасови - твърди са.
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                              От една година ползвам nokia n-97 мини,но не съм доволен!Неправете грешката да си купувате такъв телефон!Много съм доволен от nokia 6310i,батерията издържа около седмица,няма почти никакви екстри,което на мен лично ми харесва!

                              Коментар


                              • От: Кой е най-подходящия мобилен телефон за оффроуд?

                                Най-добрия телефон за такива цели е евтиния такъв
                                Взех една нокия 2600 по някакви промоции (май излезе около 50лв). Батерията му държи като за световно (над 20 дни). Има мизерна камерка (VGA), радио, но и блутут за връзване с колата - какво още му трябва на човек? Никакви защитни свойства (само сменяем пластмасов корпус - идва с 2бр такива).
                                Ако ми потрябва за разходки с риск да попадне във вода - има херметични джобове (че можеш да сложиш и парче стиропор вътре - да ти плува ако падне). Пък ако пострада - голяма работа... Факт е, че за 3г изглежда доста очукан, но работи безотказно.
                                Отказах се от по-специализираните и скъпи такива устройства откакто си бях взел GARMIN 60CS (тъкмо бяха излезли). На първия му дъжд проверих батериите - бяха мокри (на GPS-а нищо му нямаше - добре херметизиран). Явно уплътнението за батериите не е чак толкова плътно.
                                После нали е удароустойчив...
                                Малко след това го изтървах от ниско - под 1м - счупи са щипката и ми се откачи от колана. Външно - като здрав... Корпуса и 'стъклото' - без драскотина. А дисплея вътре - на две парчета. Цената на нов дисплей - почти колкото на нов GPS...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X