Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате 2017?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    А в ЕС телефоните сами ли си избираха оператора или трябва предварително да се пита Виваком за предпочитани?
    Автоматично!

    Коментар


    • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Хм... Откачал съм се и то доста лесно и коректно... За разлика от прословутите саги с Мтел ..
      Имал съм проблеми с дефектна сим-карта... Директно оставиха в офиса ми 2-3 празни карти за всеки случай (активацията става по телефона)... За смяна на тарифен план - един мейл е достатъчен...
      За друго не съм ги викал - не са ми и трябвали...
      За цените - под 15лв без ДДС за 4000 национални + международни 1ва група минути/12ГБ нет и разни минути изходящи и входящ роуминг в ЕС (освен 4000 роуминг в ЕС)..
      Във фактурите пише и какъв нет е отпуснат в роуминг - при мен е някъде около 5.5ГБ...
      Общо взето ако не хвана планината за повече от 2 седмици, ми стига нета... А разговорите винаги ми остават доста...
      Стана ми интереснен този план, при кой оператор е и колко карти имате? (ако не е тайна ), че аз съм пред подписване и такива условия не мога да договоря с А1 и Виваком (Теленор не ги гледам, че те около Етрополе Нямат покритие )

      Коментар


      • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
        Да докладвам и за договора на приятел на по-малко от месец. Теленор - 30лв., неограничени минути, 20ГБ интернет, 160мин. роуминг и 4ГБ роуминг. Пиша не за друго ами преподписващите да знаят какво могат да очакват, че трябва да си луд да сключиш договор на офертите от сайтовете им, трябва да се пазариш.
        Аз пък съм готов да дам 150лв. повече на двугодишен абонамент, ако мога да го подновя на сайта им, за три минути.
        Никак не искам да се пазаря с никой,за дребни пари. Да чакам опашките и да се занимавам с полу-компетентните им служители.


        Коментар


        • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

          Навярно темата трябва да се раздели за корпоративни и индивидуални клиенти...
          Корпоративните нямат никакъв проблем да си договорят удобен час, в който на крака да има дойде акаунт мениджъра (при мен е доста компетентна и опитна мадама ). Да се уговорят евентуални изменения, и от там нататък - нещата вървят автоматично - идват ви договорите за подпис, вземат си ги обратно, или разменяте по мейл и т.н.
          Вярно, че при повече абонати на корпоративни клиенти разликите се мултиплицират, та затова и са по-тежките разговори...
          Дали си струва? Ами при предходното (не последното) преминаване от Мтел към Виваком общите сметки спаднаха от 800-1000лв на около 250-300лв месечно... Това - при едногодишни договори. ОГРОМНА разлика (Мтел твърдо не искаха да смъкват цените, но тогава доста клиенти им избягаха и малко след това и те клекнаха)..
          От друга страна индивидуалните им клиенти са им по-скъпи, защото печелят повече от тях
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

            Жоро, да разбирам ли,че откакто си минал на ВиВаКом си доста по-доволен от към цени и начин на обслужване? Аз към Нова Година ще трябва да се ориентирам също да подписвам някакъв договор и като чувам в момента наследниците на Мтел (А1), какви ги вършат с изключване без предупреждение на клетки и то масово в центъра на София и други големи градове...
            JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
            Тел: +359 887 847261

            Коментар


            • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
              Аз пък съм готов да дам 150лв. повече на двугодишен абонамент, ако мога да го подновя на сайта им, за три минути.
              Никак не искам да се пазаря с никой,за дребни пари. Да чакам опашките и да се занимавам с полу-компетентните им служители.
              Чакай малко ... , ако в договора не е упоменато, че след изтичане на срока му, ще минеш на едикакви си тарифи/планове и т.н., в повечето случай просто се казва, че договора става безсрочен на това което сте се договорили. След като те устройва, няма за какво да ходиш да преподписваш и да си губиш времето.
              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

              Коментар


              • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

                Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                Чакай малко ... , ако в договора не е упоменато, че след изтичане на срока му, ще минеш на едикакви си тарифи/планове и т.н., в повечето случай просто се казва, че договора става безсрочен на това което сте се договорили. След като те устройва, няма за какво да ходиш да преподписваш и да си губиш времето.
                Обикновено преподписвам, за да получа премията си под формата на телефон. Тъй като ползвам iPhone, премията е реална (за разлика от повечето отстъпки за Андроид телефони).
                Последните ми опити да свърша нещо по Интернет бяха....неуспешни.
                Мтел ми пратиха и нова карта с телефона. Върнах го. Това след четири опита за подписване на договор (пазя всички подписани оригинали) и финално помощ от познат Key account.

                На Теленор счупих сайта при опит да добавя част от исканите документи. След интензивна комуникация с тях (по моя инициатива), но те бяха най-активни от трите оператора, се появи предложение.

                Така че оставам с предпочитанията си и съм готов да платя цената за тях. Няма кой да вземе парите ми.

                За корпоративни абонати е различно, коментарите ми не важат за тях. И като процес и като потенциален ефект и като допълнителни услуги.




                Коментар


                • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

                  Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
                  Жоро, да разбирам ли,че откакто си минал на ВиВаКом си доста по-доволен от към цени и начин на обслужване? Аз към Нова Година ще трябва да се ориентирам също да подписвам някакъв договор и като чувам в момента наследниците на Мтел (А1), какви ги вършат с изключване без предупреждение на клетки и то масово в центъра на София и други големи градове...
                  Да, по-доволен съм... И да - за да не се отпускат преди 3г ги смених с Мтел, обаче тъй-като бе по-зле, преди 2г се върнах отново на Виваком...
                  Разбира се на твое място навярно бих 'инвестирал' в две предплатени карти на алтернативните доставчици, и бих пробвал първо покритието в желаните от теб зони... Защото както колега спомена, че нямал обхват из планината на Виваком, така аз лично съм си говорил с вивакомската карта (и имах 4G net) от къща в планината в Еленския балкан, за която колега специално си прекарва жичен телефон, защото Мтел (каквито карти имаше колегата) нямаха никакво покритие... Всичко зависи от визията на конкретния доставчик за конкретния район...
                  Така може с перфектен иначе доставчик да се набуташ, защото точно в твоя район да има 'дупка' (рядко срещано, но все пак е възможно)...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Да, по-доволен съм... И да - за да не се отпускат преди 3г ги смених с Мтел, обаче тъй-като бе по-зле, преди 2г се върнах отново на Виваком...
                    Разбира се на твое място навярно бих 'инвестирал' в две предплатени карти на алтернативните доставчици, и бих пробвал първо покритието в желаните от теб зони... Защото както колега спомена, че нямал обхват из планината на Виваком, така аз лично съм си говорил с вивакомската карта (и имах 4G net) от къща в планината в Еленския балкан, за която колега специално си прекарва жичен телефон, защото Мтел (каквито карти имаше колегата) нямаха никакво покритие... Всичко зависи от визията на конкретния доставчик за конкретния район...
                    Така може с перфектен иначе доставчик да се набуташ, защото точно в твоя район да има 'дупка' (рядко срещано, но все пак е възможно)...
                    Мда, Жоро, прав си. Аз смятам да си замеря Downlink & Uplink с едно апче на телефона в селото в планината като отида там септември месец. Въпросът ми беше, че от Виваком, бидейки по-доволен, не са ти въртяли (поне засега) тия кюляфи,които са ти въртяли от МТЕЛ (А1) и когато ти потрябват на номер 121 имаш компетентен човек насреща си. Аз като гледах картите с покритие на А1 и Виваком за моето село в Родопите, горе долу не се различават много покритията за различните видове сървиси (2G, 3G, 4G), така че остава обслужването и тарифите. Мерси все пак за отговора ти.
                    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                    Тел: +359 887 847261

                    Коментар


                    • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

                      Вече ползвам всички хойператори.
                      *88 на ментела станал голяма боза.

                      Също kato благо72 смятам, че времето е по-ценно от 10лв./мес.
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

                        Aaa, за компетентен човек на 121 не мога да твърдя - обикновено всичко се прави през акаунт мениджъра Кол-центровете поне за юридическите потребители са практически неизползваеми ...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

                          А беше време кога си работеха и разни кратки справки ставаха за 1мин.
                          Сега е лудост няква, само някое счети да отчете икономии
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

                            Тези откак станаха А1 само ги "споменавам" с добро [emoji2] B-2 или B-52 трябваше да ги кръстят. И при последната "оптимизация" на мрежата на Мтел беше по-добре.

                            TT
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

                              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                              Тези откак станаха А1 само ги "споменавам" с добро [emoji2] B-2 или B-52 трябваше да ги кръстят. И при последната "оптимизация" на мрежата на Мтел беше по-добре.

                              TT
                              Tи си вторият който казва за проблеми в мрежата им! Моля дай някакви примери, че тези дни ще подписвам с тях след като Вивакомката ме оте*а

                              Коментар


                              • От: Кой мобилен оператор ползвате 2017?

                                Днес ми се обади някакво задъхано девойче от А1, и след като ми обясни колко супер дупер ултра мега ВИП клиент съм им и понеже договора ми изтичал, та да ми направели специално предложение. Викам - ми направете ми. Неограничени минути към всички мрежи в БГ (вкл и фиксирани), 20 ГБ нет на месец, 400 смс-а, плюс някакъв пакет с роуминг (войс +дата+смси) за държави извън ЕС, в роуминг в ЕС си ползвам неограничените минути и някаква част от националната дата. Тва тва сичкото за 34 лева с ДДС на месец плюс безплатен апарат. Поисках си Хуавей Р20, дават ми го за 650 или 680 кинта (не запомних), в магазините го гледам почва от 900 нагоре.

                                Та не знам дали е пързалят или не, ама ми се видя добра оферта, та ще преподписвам.

                                П.С. Частен клиент съм им.
                                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X