Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Преди на направя смяна на рома, направих пълно копие на старата система с програмата MTK Android tools. Това копие на старата система е архив (zip), в който има много файлове с различни разширения (.tar. .img) и така нататък. .tar ги разархивирах, но в тях като полезна за мен информация има записан само стария софтуер, който съм използвал. Нямам следи от потребителски данни, снимки, документи и т.н. Вярвам, че файла, до който искам да достигне е скрит във файла system.ext4.img. Вече разархивирах файл със същото име, но с разширение .tar, но мисля, че в посечения имейдж е това, което ми трябва.

    Ето скрийншот на файловете в копието на системата преди слагането на новия ром:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:1
Размер:46.7 КБ
ID:5611504


    П.П. Имейдж-а е отворен с ext4 unpacker, благодаря на колегата и на всички оказали помощ. Оказа се, че съдържанието на двата файла с еднакви имена които са tar и img е еднакво (няма елемент на изненада) и никъде няма помен от файла, който търся, но здраве да е, следващия път ще мисля повече преди да направя нещо. Още вендъж благодаря за съдействието.
    Последно редактирано от The Back Bone; 17-09-14, 15:48.
    If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

    Коментар


    • От: Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

      Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
      Я и аз да питам знаещите и можещите...
      Не успявам да рутна Samsung GT -S7390 .
      До тук съм пробвал с :
      1. Towelroot
      2. Kingo root
      3. Impactor
      4. Vroot
      5. ZhuoDaShi

      Навсякъде удрям на камък. XDA developers препоръчват импактора но ми гърми грешка "signature bugs unavailable" срещу която няма лечение.
      Телефона е с:

      андроид 4.1.2
      baseband: s7390xxuana1
      kernel: 3.4.5-1548485
      Build #: JZO54K.S739XXUANF1
      Проблема е решен - получи се с Vroot v.1.7.9
      Рутва почти всичко...ако ви стиска да пробвате
      Последно редактирано от slaf4u; 23-09-14, 17:49.
      42

      Коментар


      • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

        Получих съобщение, че вече е налична новата версия 4.4.4. (10.5.1.A.0.283. ) за Сони Z, но се чудя дали да ъпдейтвам!След проблемите с батерията които се получиха в началото, след ъпдейта на 4.4.2, изобщо не съм убеден, че обновяването винаги е за добро! В момента батерията спокойно изкарва два дена и не съм установил някакви проблеми които да ме дразнят. Някой, ако е наясно или има впечатления, моля да сподели мнение !

        Коментар


        • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

          За мен ъпдейта си заслужава, по мазно върви, няма лаг. Това е бъг фикс ъпдейт, няма нищо ново. Ако имаш роот го губиш и за момента се рутва малко гадно, същата простотия с СД пермишъните. Няма батери драйн. И в крайна смета най вероятно това ще е последният ъпдейт за З?

          Коментар


          • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

            При Sony Xperia Z1 Compact точно с версията на Android 4.4.2 батерията изкарваше по-малко време /вероятно заради някакъв battery drain/. След ъпдейта с 4.4.4 сега е значително по-добре. Остава рестрикцията за SD Card permission. Май за доста модели на Sony 4.4.2 KitKat не беше добър вариант.
            Android 4.4.2 KitKat update for Sony Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR and Xperia Tablet Z has been reported to have several issues such as poor battery life, audio bug, overheating, slow performance and memory card restrictions.....
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

              4.4.2 имаше проблем с гугъл сървисес, от там и проблемите с батерията. 4.4.4 го няма, липсва и лаг по менюто, има и още....

              Коментар


              • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                О.К., разбрах, качвам го пък ще видим!

                Коментар


                • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                  Колеги, подмениха на жена ми телефона гаранционно (х-кавър), но този е с 4.1.2, не се ъпдейтва, авно има забрана, няма меню на български и най-важното, не влиза в интернет, ако няма wi-fi. Как да му подкарам мобилните данни? В настройките са включени.
                  Сигурно е нещо елементарно, ама.... абе не случи тоя телефон на собственик...
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                    Евгени, това зависи от оператора - отиваш им на сайта и там пише какво трябва да се направи, има и възможност да пратиш СМС за настройките, но трябва да видиш от сайта им какъв да бъде.

                    Коментар


                    • От: Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
                      Евгени, това зависи от оператора - отиваш им на сайта и там пише какво трябва да се направи, има и възможност да пратиш СМС за настройките, но трябва да видиш от сайта им какъв да бъде.
                      Благодаря, Дани! Така и направих. Аз си знаех, че е нещо по-просто и от мене, ама чак да не правя нищо, не очаквах..
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                        Здравей те,да ви помоля да си дадете мнението за един телефон-
                        Original Elephone P8 MTK6592 Окта ядро ​​смартфон 5.7-инчов IPS Android 4.4 2GB RAM 16GB ROM OTG 13MP WCDMA Dual SIM Cell Phone

                        Идеята ми е да си поръчам от китайски сайт,но с анроид нямам никакъв досег до момента. П.П Съжалявам че зададох въпроса в тази тема.
                        Последно редактирано от goiko; 29-10-14, 17:49.

                        Коментар


                        • Re: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                          Процесора е добре балансиран въпреки че се ползват старички ядра, по тт данни изглежда много приличен телефон, но не бих дал сигурно мнение без да съм го ползвал. Имай едно на ум за всико китайско.

                          Коментар


                          • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                            Андроида си е андроид- можеш ли да работиш с компютър нормално ,значи и с това ще се справиш.
                            Този телефон май е на цена около 200 долара, но от от китайски сайт получаваш китайска гаранция. Техниката (каквато е да е тя) има навика да се чупи. Колкото и да е коректен продавача, трябва да върнеш телефона в жълтурия и да ти го сменят/ремонтират и след 1/2 месеца пак си с него. Е..м ти филма тъп и скучен.
                            В момента масово изтичат договори към всички мобилни оператори. Намери някой френд който си е в крак с времето и не му е до нов телефон, почерпи го с бутилка уиски и си купи телефон с намаление на долу- горе същата цена. С някои от параметрите сигурно ще има компромис, но съм абсолютно сигурен че нито ти трябва перфектна камера, нито осем ядра нито....
                            Мойте 55ст.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                              Че добре е телефончето, вземаи без да му мислиш. Даже е с доста надути параметри 2GB ram. Марков телефон с такива тараметри ще ти струва поне 2 но...

                              Коментар


                              • От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                                Здравейте!Преди два дни взех един HTC ONE mini.Харесва ми играчката но не мога да си настроя бърз достъп до контакти.Андроида е 4.4.2.Ако трябва да търся някой да му звънна, трябва да вляза в "контакти" и да търся нужния контакт.Малко досадничко.Някак си не става да си турна по-важните ми на дисплея примерно.Ръчкам го вече два дни,разбрах по сложни неща, но това-йок!Да добавя че до андроида се докосвам за пръв път.
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                                0888854582
                                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X