Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    В тази тема ще се учим да работим с оперционната система "Андроид".
    Много от нас тепърва се запознават с Андроид-а и ще имат много въпроси, запознатите нека бъдат така любезни да помагат с каквото могат.
    LZ1PER

  • #2
    От: Android: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

    Местя въпросът на Тодор Христов тук:
    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
    Менюто е на български, но няма кирилица за писане, т.е. sms-и и текст на български - ЙОК
    Аз си пиша контактите на български и сега не мога да ги търся...днес цял ден си играя да намеря вариант, като го намеря ще пиша...



    Не мога да я намеря тая клавиатура в Гугъл Плея...ако е възможна малко помощ... ?
    Първоначално публикуван от Peppy Преглед на мнение
    Сваляш bulgarian keyboard 2, след това отиваш в настройки>language and input и там трябва да сложиш човка на bulgarian keyboard 2, ако имаш ядове пиши да помагаме.
    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ
    Направих го, но не променя клавиатурата...
    Първоначално публикуван от Peppy
    Значи не си я включил, поиграй си малко....
    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ
    Справих се, благoдаря Малко сложно става, ако обръщам клавиатурата от латиница на български, но не е фатално
    Недостатък е, че не може да се търси в указателя на български, а моите контакти са само на български, но и на това му намерих колая
    Искам да споделя, че имам телефона вече седмица и съм много доволен, това е моя телефон и ми покрива всички изисквания.
    Тествах всички опции, варианти, GPS- и всичко що е инсталирано Батерията държи два дена на моето говорене (аз съм като телефонна централа)
    при положение, че са включени всички екстри - допълнителното осветление на екрана (щото не виждам ), интернет, двете карти и почти всички приложения
    Смятам, че ако се изключат, батерията ще издържи и три дена активно говорене...Мисля да си взема и следващия и да "оборудвам" нашите състезатели с такива телефони Точно за нас е измислен
    Първоначално публикуван от Peppy

    Не е сложно превключването от EN на БГ, напротив с тази клавиатура е най лесно
    Виж скрийншота, който прилагам.
    Предполагам, че не избрал от опциите и двата езика-избери ги. След това плъзгаш шпацията наляво или на дясно и се сменя езика
    Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ
    Прав си, получи се Не бях маркирал двата езика и ми показваше само българския Ще почерпя
    Последно редактирано от Peppy; 28-03-13, 13:18.
    LZ1PER

    Коментар


    • #3
      От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

      Ще помагаме кой с каквото знае и е правил.
      Българско меню, за който няма, се тегли от гугъл плей, казва се more locale. След като се инсталира, се влиза в приложението и се избира България, това е.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #4
        От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

        От мене една инструкция за експлоатация на Samsung Galaxy S III - на български е GT-I9300_UM_Open_Jellybean_Bul_Rev.1.1_121120_Screen.pdf

        и една за Samsung S 5300 - английски S 5300.PDF

        Enjoy...

        Много полезни нещица пише вътре - аз я чета книжката за S3 за трети път, и продължавам да откривам новости.

        Благодаря на Пепи за темата - много ценна!

        Коментар


        • #5
          От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

          Ще напиша няколко полезни програми, които ползвам аз и смятам за важни, може да изпусна нещо, но друг ще допълва надолу:

          Първото нещо което прави впечатление в един Андроид телефон е лънчъра, с него подреждаме страниците си по начин по който ни е удобно и приятно. Има много лънчъри, за мен най-добър е GO Launcher EX има страшно много настройки, визуални ефекти, теми и пр.

          Контактите:
          Съветвам да ползвате google и да си държите там контактите. Всяка една промяна от телефона или компютър се отразява на секундата. При загуба на телефона, смяна с нов, или при флашване не губите нищо, просто се логвате в google акаунта си и след няколко секудни имате всичко в телефона си. Много е полезно!

          Браузер: Вградения не е лош, но ако на компютъра си ползвате Chrome, то тогава си свалете и версията за Андроид-а Chrome - browser from Google - синхронизацията м/у двата е много добра и всички отметки от настолния или лаптопа си ги имате и в телефона.

          Комуникация:

          Вградения мейл клиент в Самсунг е добър, но аз ползвам K-9 Mail, по-добре ми работи от вградения.

          WhatsApp Messenger - една лека и нехабяща батерията програма за комуникация м/у смартфони. Освен за чат има възможност да изпратите снимка, контакт от тел. указател, а също вашето местоположение наложено на карта /вместо да обяснявате на някого къде сте, просто му пращате карта с вашето местоположение-това не е програма с която жена ви може да ви следи или вие нея, за следене има друга /

          Viber : Free Calls & Messages - за разговори през и-нет пак м/у смартфони, има разбира се чат функция.

          imo messenger - това нещо го ползвам защото потдържа скайп и като се логнете през него в скайпа си винаги сте налиния и получавате съобщенията си. Не хаби батерията, работи добре! Разиката м/у Imo и Skype ем, че Imo не хаби батерията както приложението на skype.

          Помощни програми:

          CamScanner -Phone PDF Creator - чудесен скенер за документи.

          Hoccer: data sharing - прехвърляне на снимки, песни и каквото се сетите м/у два телефона.

          3G Watchdog - aко ви е необходимо да си следите трафика на и-нет има и опция да го спира при зададен лимит.

          Tapatalk Forum App - чудесно приложение за четене на форуми, включително и нашият

          За тези, които ползват самсунг могат да си направят регистрация в Samsung Dive, това има много екстри и може да ви помогне да намерите изгубения си телефон.


          Като имам време ще продължа, има интересни програми за синхронизация с облаци и куп други благинки.


          Инсталирайте това приложение и дърпайте плетени програми наволя
          Последно редактирано от Peppy; 28-03-13, 15:44.
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

            Полезна тема
            Как се присъединява снимка към контакт?
            Samsung Galaxy S2
            Мерси
            Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

            Коментар


            • #7
              От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

              От "контакти" - "редактиране" - "добави фото"
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                От "контакти" - "редактиране" - "добави фото"
                Но трябва всички контакти да са в Гугъл акаунта, ако са на СИМ картата (май и на телефона) не ти дава опция да слагаш ни снимка, ни мелодия.

                CamCard - Съхраняване на визитни карти. След снимка на картата, програмата вкарва цялата информация в нов контакт с име, фамилия, адрес, фирма и т.н. т.е. всичко, което е разпознало при снимането на визитната карта.

                ConvertPad - конвертира каквито се сетите мерни единици в други

                AndFtp - ФТП клиент

                Astro - файлов мениджър.
                Последно редактирано от Pacific; 28-03-13, 16:01.
                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                Коментар


                • #9
                  От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                  А как да си сложа контактите в Гугъл акаунта и ако са там, трябва ли телефона да е във връзка с интернет за да ги ползвам.
                  Volkswagen Touareg 7L 3.0 TDI V6 (224Hp)
                  O8867З7I78

                  Коментар


                  • #10
                    От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                    Не е задължително да са в гугъл акаунта, трябва да са в паметта на телефона, да не са на сим картата. Аз в гугъла си държа само бекъпнати контакти на един файл, не съм ги синхронизирал с мела, защото много от тях нямат меил, а и не са ми нужни точно синхронизирани.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Savador Преглед на мнение
                      А как да си сложа контактите в Гугъл акаунта и ако са там, трябва ли телефона да е във връзка с интернет за да ги ползвам.
                      Трябва да зададеш от настройките на указателя да ги записва в гугъл. Те остават и в телефона и на сървъра на гугъл. Ако нямаш и-нет можеш да си ползваш указателя, ако запишеш нов номер, но в момента нямаш и-нет, след като се закачиш за рутер синхронизацията ще протече без изобщо да разбереш.

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Не е задължително да са в гугъл акаунта, трябва да са в паметта на телефона, да не са на сим картата. Аз в гугъла си държа само бекъпнати контакти на един файл, не съм ги синхронизирал с мела, защото много от тях нямат меил, а и не са ми нужни точно синхронизирани.
                      Това не пречи всички да са ти там, ако си смениш телефона само като се логнеш и си ги взимаш, а ако недай Боже го загубиш.... този файл който правиш трябва да имаш грижата да го правиш редовно, защо ти е, като хората са го измислили, имаш ли нет нещата се записват сами на секундата след промяната. Да не говорим колко е по-лесно да редактираш контакти през браузера на компа, ако се налага по-масово редактиране, правене на групи и добавяне на много контакти в тези групи. Не виждам причина да не седят на сървъра. А, и още нещо, ако изтриеш контакт, имаш опция до 30 дни след това да го върнеш. Аз съм трил погрешка.....
                      Последно редактирано от Peppy; 28-03-13, 16:44.
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #12
                        От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                        Ако контакти са в Гугъл мейла са достъпни и през компютър - работи се по-лесно с тях, добавяне, триене, редакция. Всичко се променя автоматично и в телефона. Отделно това, при преинсталация, загубване, покупка на нов телефон,за времето на няколко клика, всички телефонни номера се връщат в телефона.
                        LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                        Коментар


                        • #13
                          От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                          Имам пробем със Samsung Glaxy Note 10.1.. Не мога да гледам клиповете в нашето тубе..
                          Изписва ми: "Macromedia Flash Player 9 is required to access this object! To get most recent version of Flash player availible for your browser, visit Adobe Flash download page."

                          И като отида на страницата за даунлоуд ми изписва това: "We`re sorry. This content requires Adobe Flash Player, wich is not supported by your device. This content can be viewed on a desktop computer or mobile devices that support Flash Player."

                          Какво трябва да инсталирам за да мога да гледам нашето тубе?
                          Вбокс и Ютуб ги гледам безпроблемно..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                            И аз имам същият проблем!На обикновения комп си ги отваря без проблем!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Андроид: Как се работи, настройки! [Въпроси и отговори]

                              Пък аз и вибокса не гледам...
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X