Обява

Свий
Няма добавени обяви.

„Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател:?:

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Друг е въпроса дали има смисъл.
    Ами няма смисъл.
    Ама къде съм тръгнал пък и аз, да показвам какво съм направил. Да отговарям дали съм го закачал на скоп, колко ми бил чувствителен скопа и др .такива.
    Ми разбирасе, че не става усилвателя. Звукът му е отвратителен, бръмчи като трактор, абе смотана работа. Я по-добре си слушайте на радиоточката.

    Проблемът с на Емо ампа беше решен.Но се продължава с едни подпитвания в посока тоя другия не е ли и той така. Ми не е, ама трябва да сме подозрителни, да не ни метнат на черешата нещо. Питаме за разни миливолти, чувствителности и т.н.
    Много пъти съм го казвал, усилвател оценявам на слух. Не ме интересуват разни измерени изкривявания, осцилограми и други такива. На усилвателя слушаш музика, важно е да звучи добре. А не какво показвали уредите. Е хайде тогава да си свържем към изхода осцилоскоп и да гледаме, защо са ни тонколони.

    На няколко пъти съм настройвал усилватели по уреди, всичко да е 6. Е, да, ама не. Не винаги перфектните параметри, гарантират перфектен звук. Разбира се възприемането на звука от различни хора е различно.
    И просто казваш, да харесва ми, или не, не ми харесва. И няма смисъл да задълбаваш.

    Та , такива ми ти работи. И да, дразнят ме. Може би ще е по-добре да не пиша повече.
    Моите творения http://eltehnoaudiodiy.blogspot.bg/

    Коментар


    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

      Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
      Може би ще е по-добре да не пиша повече.
      Отдавна говорихме, ама...
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

        Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
        ...И да, дразнят ме. Може би ще е по-добре да не пиша повече.
        Не мога да разбера какво дразнещо има. Голяма част от дискусията е по принцип, а не конкретно за твоя усилвател.
        А и както бях споменал и по-напред в темата - тук няма 1000 теми за аудио, и използваме тая да дискутираме по темата...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

          Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
          Много пъти съм го казвал, усилвател оценявам на слух.
          Както сам видя, „слухът" е недостатъчен показател за оценка. Т.е. „брум", който се чуваше от достатъчен брой хора, дори беше записан с микрофона на мобилен телефон, ти го пропусна, два пъти.

          Т.е. има смисъл да се въведе някакъв критерий, например амплитудата му да НЕ превишава тази на шума, а това се измерва в части от mV, както се разбра.

          p.s. историята помни и глухи виртуози, но дори те са разчитали на тактилно-предадена вибрация. Интересно, в случая мембраната на говорителите също трепереше...
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

            Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
            Ами няма смисъл.
            Ама къде съм тръгнал пък и аз, да показвам какво съм направил. Да отговарям дали съм го закачал на скоп, колко ми бил чувствителен скопа и др .такива.
            Ми разбирасе, че не става усилвателя. Звукът му е отвратителен, бръмчи като трактор, абе смотана работа. Я по-добре си слушайте на радиоточката.
            Ако това е към мен, вЕрвай ми, ако исках да те засегна по някакъв начин отдавна да съм го направил съвсем директно и то не без основания. Каквото съм мислел за усилвателя съм го казал в прав текст отдавна. Каквото сме чули няколко човека също е казано в прав текст. Или ти е криво че друг оправи проблем на твоя усилвател, който сам не успя? Защото очевидно има нещо, щом подскачаш на всяка дума като ощипана госпожица.

            Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
            Проблемът с на Емо ампа беше решен.Но се продължава с едни подпитвания в посока тоя другия не е ли и той така.
            Еми логично е, не мислиш ли, при положение че не ти реши проблема, а друг? Можеше просто да измериш - за 2 минути работа е, стига да имаш нужната техника. Ти от самото начало твърдеше че не чуваш проблем с на Емо ампа, а сега твърдиш че при при следващия проблемите са решени. Как установи че са решени, ушите ли си смени, или го премери с нещо?

            Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
            Много пъти съм го казвал, усилвател оценявам на слух. Не ме интересуват разни измерени изкривявания, осцилограми и други такива. На усилвателя слушаш музика, важно е да звучи добре. А не какво показвали уредите.
            Изпадането в крайности води до това, което се случи. Никое измерване не пречи на оценяването на усилвателя на слух. В случая си звучеше както трябва като за такъв усилвател, което казах още в първия си пост след посещението при Емо, но брума беше неприемлив и за мен. Както при нормална дневна обстановка може и почти да не се чува, така и вечер на дълго време пълна тишина и спокойствие може да се окаже че ти кънти в главата. Не е първия лампов усилвател, дето съм слушал - ако всичките имаха брум като тоя, бих приел че е нормално, ама то просто не е.

            Първоначално публикуван от Еeltehno Преглед на мнение
            На няколко пъти съм настройвал усилватели по уреди, всичко да е 6. Е, да, ама не. Не винаги перфектните параметри, гарантират перфектен звук. Разбира се възприемането на звука от различни хора е различно.
            И просто казваш, да харесва ми, или не, не ми харесва. И няма смисъл да задълбаваш.
            Екранирането на захранващ траф поне по моите критерии трудно минава за "настройка".
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

              Аз бих казал само, че щом някой разчита на слуха си за настройка на някакво аудио устройство, пиано например, то той трябва да има безкомпромисен слух доказано приет и от всички ползващи това устройство, по стандарт. Получи ли се гаф значи слуха не е на ниво и на него не трябва да се разчита повече.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                Прилагам снимки.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5741090

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02.jpg
Прегледи:1
Размер:135.5 КБ
ID:5741091
                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                LZ1EMS

                Коментар


                • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                  Интересно.

                  Трансформаторът на диодчетата реабилитиран? При моите прослушвания и той допринасяше малко. Или поне така ми се стори.

                  Коментар


                  • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Интересно.

                    Трансформаторът на диодчетата реабилитиран? При моите прослушвания и той допринасяше малко. Или поне така ми се стори.
                    Това предполагам е индуктивността след изправителя, а не траф.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                      В тази връзка , имам проблем с един руски усилвател АМФИТОН 35У-202 С. Доста години е стоял и когато го включих не ще да произвежда звук. някой с идея или с информация за ателие ,където биха го погледнали.

                      Коментар


                      • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Това предполагам е индуктивността след изправителя, а не траф.
                        Прав си.

                        Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                        В тази връзка , имам проблем с един руски усилвател АМФИТОН 35У-202 С. Доста години е стоял и когато го включих не ще да произвежда звук. някой с идея или с информация за ателие ,където биха го погледнали.
                        Ех, ако имах време, ...

                        Впрочем той е транзисторен. Пусни си отделна тема.

                        Коментар


                        • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                          Чудя се ,дали въобще да се занимавам и затова попитах.

                          Sent from my HTC Desire 830 dual sim using Tapatalk

                          Коментар


                          • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Това предполагам е индуктивността след изправителя, а не траф.
                            Мда, това е дроселче...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                              Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                              Чудя се ,дали въобще да се занимавам и затова попитах.

                              Sent from my HTC Desire 830 dual sim using Tapatalk
                              На Борис, между Стамболийски и Т.Александров, има сервиз за стари джаджи.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • От: „Старите" лампи, или защо да (не) си вземаме такъв усилвател

                                Кажи една приблизителна цифра за стойността на някакъв ремонт.
                                Отсега треперя.
                                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X