Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

    Много ми харесва автоматичния и искам точно такъв да си купя за лятото, защото моят е доста неудобен за този сезон. Доколко е вярно твърдението, че изоставал или избързвал с няколко минути на денонощие? Не съм носил досега самонавиващ се часовник, та затова питам...
    124 -> 164
    T4

    Коментар


    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

      Няма да ти е трудно, има го на доста места.Въпрос на късмет е колко точен ще го улучиш - секунди или минута в денонощие! Преди години имах OMAX automatic 25 juel., waterproof, shockproof, и не знам си още какъв - тежък, масивен часовник, работата ми налагаше често за дълго да го свалям, съответно спира, като го сложиш тръгва отново, и точността...никаква я няма! Сега карам с CASIO titanium, и съм много по-доволен. Поздрави!
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

        Самонавиващите се часовници от класа на Seiko 5 нямат нищо общо с точността и никога не могат да бъдат нагласени, сверени и т.н. за да работят точно. Това го знам от личен опит. На човек обаче ако не му пука и всяка сутрин си го сверява всичко е ОК. Не знам обаче как стоят нещата с по скъпите такива часовници. Имам предвид тези които струват по няколко хиляди...
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

          На мен като ми влезе някаква муха в главата и нямам спиране. Поради тази причина от три дена все часовници сънувам. Прерових всички онлайн магазини и в крайна сметка си поръчах този часовник:



          Другата седмица като пристигне ще има подробно ревю.
          124 -> 164
          T4

          Коментар


          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
            Самонавиващите се часовници от класа на Seiko 5 нямат нищо общо с точността и никога не могат да бъдат нагласени, сверени и т.н. за да работят точно. Това го знам от личен опит. На човек обаче ако не му пука и всяка сутрин си го сверява всичко е ОК. Не знам обаче как стоят нещата с по скъпите такива часовници. Имам предвид тези които струват по няколко хиляди...
            Само турбийон механизмът е точен. Всички останали автоматици са неточни. Без значение за колко пари са закупени. Някои от тях подлежат на корекция.

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
              Самонавиващите се часовници от класа на Seiko 5 нямат нищо общо с точността и никога не могат да бъдат нагласени, сверени и т.н. за да работят точно. Това го знам от личен опит. На човек обаче ако не му пука и всяка сутрин си го сверява всичко е ОК....
              Айде сега За 3 дена е избързал с 12 секунди. Нося го около 7-8 часа на ден и до сега не съм го сверявал .
              О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Носих Seiko 5 automatic от 1975 до 1991 година - става въпрос за един часовник.

                Бях ученик, когато ми го подари баща ми, с него изкарах казармата, а после - в цеха също не съм го свалял.

                До момента, в който го прибрах в чекмеджето на заслужен отдих, имаше стандатно закъснение от 15 сек седмично.

                Прибрах го, защото за това време външния му вид беше станал доста неугледен..

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
                  На мен като ми влезе някаква муха в главата и нямам спиране. Поради тази причина от три дена все часовници сънувам. Прерових всички онлайн магазини и в крайна сметка си поръчах този часовник:



                  Другата седмица като пристигне ще има подробно ревю.
                  Чакаме ревюто, дано са били точни с доставката!
                  п.п. колегата Sibirski не споделя впечатления от новата придобивка, би ми било интересно! Поздрави!
                  "Make love, not war!"

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Все още съм в очакване, нещо много се забавила пощата.

                    Коментар


                    • От: До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      След доста проучвания за избор на часовник се спрях на този модел CASIO:

                      Поне до момента не съм срещнал друг който да има тази функционалност и качества... Има го и във вариант с титанова каишка...
                      Ха, това не е ли Protrek PRG-90T-7VDR? Имам го от 2007 или 2008 г. След доста ровене в нета се спрях на него. Специално ходих в столицата да си го купя, щото тук в провинцията цената бе + транспорта по 2
                      Изключително съм доволен. Да не говорим, че обира погледите на приятелите ми с възможностите си. Алтиметърът не е точен, защото се базира на заложени зависимости между барометрично налягане и височината. И когато реалното барометрично налягане се различава от въведеното в паметта, се получава разлика, обикновено -200 м.
                      Иначе съм фен на класиката - механика, със или без автомат. В официалното си ежедневие винаги съм носил механика (освен в казармата). Нищо, че не е точна. Първият ми часовник бе швейцарски Рататау (не знам как се пише на латиница, но съм запомнил името му). Всъщност това е първият часовник на баща ми, закупен лично от самия него с първата му заплата.
                      Сега съм с Revue Thommen - механика, с автомат.
                      Последно редактирано от DiTBul; 24-03-11, 18:06. Причина: грешка в цитирането

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Кеф цена няма!
                        Моето Сейко е в чекмеджето от над 10г.
                        + - минута не ме притеснява.
                        Криза.

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Часовника го поръчах миналия четвъртък, като и преди съм ползвал услугите на същия интернет магазин и знаех че са точни.
                          В понеделник на обяд, тъкмо когато се връщах от сутрешната кафе-разходка, намерих бележка, небрежно подпъхната под входната врата, на която пишеше, че имам пратка, очакваща ме в близкия пощенски клон
                          Отърчах веднага към пощата, като пътем се навивах вътрешно да не свърна в близкото каефце, за така любимият ми Зингер. Добре че входа на пощата е само три метра по-нататък по тротоара.
                          След като пощаджийката надлежно ми записа данните, щастливо си взех подмишка колетчето с надпис Royal Mail на него и заприпках към дома да го отворя, грижейки се разстоянието между мене и каефце-то да не се скъсява на повече от 15 метра.

                          Та ето го часовника, грижливо сложен където му е мястото:


                          Сега за основните му предимства и недостатъци... Часовника е изключително лек, въпреки доста масивния изглед. Изобщо не се усеща на ръката, в момента в който го сложих и забравих за него. Беше ми доста голям, та се наложи да махна три сегмента и сега е точно както трябва да бъде, нито твърде стегнат, нито твърде хлабав.
                          Батерията има четири нива на зареденост, като часовника работи най-добре на първите две (HI and MID), на третото ниво се губят някои функции, като осветеност на дисплея, аларма и автоматичното радиосверяване например. Четвъртото ниво е battery dead и там се губят всички функции. От първо до четвърто часовника може да изкара 5 месеца без достъп до каквато и да е светлина.
                          Когато пристигна, батерията беше на MID, но след половин-дневен престой на пряка слънчева светлина си отиде на HI и не е падала оттогава.
                          Радиосверяването е известен проблем. Точните указания в упътването гласят, да се свали часовника преди лягане и да се постави на перваза на прозореца, като настройката му е да приема радиосигнал на всеки кръгъл час от 1.00 до 5.00 часа.
                          Да обаче, аз не обичам да си свалям часовника през нощта. Та затова се наложи да използвам принудително радиосверяване. Първите три опита бяха безуспешни. Живея на втория етаж и нито на западната, нито на северната страна, часовника не успя да прихване сигнала от кулата в Германия. Излязох отвънка на улицата, но и там нямаше успех.
                          Чак когато отидох в парка, без каквито и да било сгради, жици и прегради около мен, сигналът беше успешно заловен и прибран на топло.
                          Засега толкова, ето още няколко снимки:





                          124 -> 164
                          T4

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Снимки няма.

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Странно, при мене си се виждат, качил съм ги от албума.
                              По-късно като придобия права ще ги кача на ФТП

                              ЕДИТ: бях направил албума частен, сега го промених на публичен и вероятно се виждат?
                              124 -> 164
                              T4

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Сега вече да.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X