Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Аз си купих този.Едни приятели живеят в Шотландия и ми пратиха сайта за да го видя и да го одобря.Намален на 70 лири.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: Часовници, марки и мнения за тях...

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Най-приятният часовник който съм имал (и който нося и до днес) е Suunto Vector (финландски, жълтия в средата). Има си компас алтиметър барометър, термометър, плюс още щуротийки които не ме интересуват, а и не знам как да ги ползвам



      Всичко работи учудващо добре, и най-вече - стъклото е наистина страшно. Колко бой е изяло само то си знае, а е без драскотина. Единственият недостатък е че е доста обемист, но това си е въпрос на вкус.
      Здравейте колеги!Скоро са рождения си ден получих от приятели подарък,такъв часовник.И понеже по голямата част от живота ми мина по залите не знам как да го използвамА много обичам офроуд и всичко свързано с лутане по горите.Много ще съм благодарен на отзовалите се да разгадая някои от екстрите му.Предварително благодаря!

      Коментар


      • До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
        Нов експонат в колекцията ми.


        Seiko Monster
        Здравейте , и аз имам подобен, един немец ми го подари
        вярно, не е новичък, ползван е, но пък съм много доволен

        http://image.rakuten.co.jp/brights/c...skx009kc-2.jpg

        Коментар


        • До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от Пейчо Пейчев Преглед на мнение
          Здравейте колеги ! Харесал съм си ето този часовник http://www.bgdot.com/TIMEX-Expeditio...ion=11&id=3652
          Искам да е надежден, изчистен ,,класически,, , устойчив на влага , да има добра осветеност на дисплея ( не искам да ми се налага да си светя с нещо за да видя колко е часа ) ,в този модел ме притеснява това че е с кожена каишка и носенето му през лятото съчетано с потенето на ръката дали няма да я скапе по бързо , не искам да е с метална за да не ми дрънчи и да ми се закача насам натам . Този дали е подходящ според вас ?
          не разбирам нищо от марки и модели , затова ако някой знае за нещо в този ценови диапазон което да си заслужава ......... приемам мнения , горе долу изискванията ми ги посочих по горе .
          Благодаря предварително!!!
          Аз съм си харесал един подобен , смята да си го поръчам от amazon.com
          има го и в българския сайт, но цената е с пъти по-висока
          ще дам тук двата линка :

          http://www.bgdot.com/index.php?action=11&id=4111

          http://www.amazon.com/Timex-T45781-E...Y5PWCW301T4HNV

          Коментар


          • До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Първоначално публикуван от Пейчо Пейчев Преглед на мнение
            Вече мога и аз да се похваля , днес ми пристигна подаръка за празниците , марката е Croton Chronomaster , водоустойчив на 100м. , хронограф , дата , наживо изглежда страхотно , коронката е с предпазител . В момента го разучавам , осветлението на стрелките е страхотно , готино е измислено освен стрелките свети и 12-часовата позиция , за да може в тъмното да се ориентираш по лесно в случай че не ти е на ръката , верижката е с двойно закопчаване , хронографа показва минути и секунди , третото поле е за деня .
            В темата не видях някой да притежава модел от тази марка ( или поне не се споменава ) така че ако някой знае нещо бих се радвал да сподели .
            Aз имам FESTINA , много прилича на твоя

            http://ecx.images-amazon.com/images/...xL._SS500_.jpg

            Коментар


            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2291.JPG
Прегледи:1
Размер:78.7 КБ
ID:5179374Моля преместете темата ако не е за тук.
              От 8 години имам часовник SWATCH IRONY. Не го свалям и не го пазя.
              Потапян е в сладка вода, солена вода хлорирана вода от басейн не съм имал никакви
              проблеми с водонепроницаемостта му до следната манипулация.
              При смяна на охлаждащата течност на лазер го потопих в "дейонизирана вода" след
              което се появи конденз "изпотяване"
              по стъклото за първи път от както го имам.
              Помислих си, че се е повредил от годините и е започнал да пропуска вода.
              Продължих с нормалната му експолатация, като през следващия месец се получаваше
              конденз върху стъклото при резки промени на температурата. С времето конденза изчезна
              и в момента си го мокря както обикновенно и няма никаква индикация за пропускане на вода.
              Въпросът ми е следния. Възможно ли е дейонизираната и пречистена вода да е толкова
              чиста, че да преодолява уплътненията на часовника, а нормалната да не прониква вътре
              или всичко това е чиста случайност? Благодаря.
              DEFENDER 110 - 300TDI
              LZ1CCD

              Коментар


              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                Аз си мисля, че просто часовника се е разхерметизирал. Рано или късно се получава точно това ако е потапян в солена вода. Трябва да се занесе на часовникар да се почисти и херметизира, ако въобще е възможно...
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                  А днес станах собственик на това чудо, подарък от мой близък. Ако някой само може да ми каже дали се навива или е нещо друго.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02060.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5179668Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02063.jpg
Прегледи:1
Размер:99.5 КБ
ID:5179669Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02059.jpg
Прегледи:1
Размер:78.9 КБ
ID:5179670Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02055.jpg
Прегледи:1
Размер:63.3 КБ
ID:5179671Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02056.jpg
Прегледи:1
Размер:82.1 КБ
ID:5179672Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02064.jpg
Прегледи:1
Размер:106.8 КБ
ID:5179673
                  Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                  "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                  "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                  Коментар


                  • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Аз днес си купих CASIO PRW-2000T-7ER:



                    Protrek Wave Ceptor

                    100м ВОДОУСТОЙЧИВОСТ.
                    Ново в този модел е увеличената здравина корпуса в мястото на хващане на верижката, която е от титан. Характерния голям LCD екран. РАДИО СВЕРЯЕМ - MULTI BAND. Може да се ползва на всички континенти и задължително ще приеме сверяващия сигнал. Автоматично сверяване до 6 пъти на ден чрез приемане на радио сигнал. Пълно задно осветяване на дисплея. Соларно захранване (не е необходима подмяна на батерия); Индикация заредеността на батерията.
                    Функции:
                    1. БАРОМЕТЪР: -от 260 до 1100 hPa през 1 hPa,; -графично изобразяване на тенденцията;
                    2.АЛТИМЕТЪР: -700 до 10,000 m (-2,300 to 32,800 ft)., през 5 м.; -автоматично измерване, -памет за 40 измервания; НОВО -показва разликата между стартовата височина и достигнатата височина, както и сумарната височина преодоляна на текущия тур; -аларма на алтиметъра.
                    3. КОМПАС: -цифров от 0 дo 359° и графично изобразяване на посока; -двупосочно калибриране към магнитния Север;
                    4.ТЕРМОМЕТЪР: -от -10 до 60°C през 0.1°C;
                    5. Час на изгрева и час на залеза в съответния часови пояс.
                    6.ВРЕМЕИЗМЕРВАНЕ: -час, минути, секунди, ден, дата, година; -пълен авто календар до 2099 г.; -12/24 режим на индикация; - Световно време: показва времето в 29 часови зони; - 24 часов хронометър с точност 1/100; - 24 часов таймер: НОВО - добавен яхт таймер с функция автоматично повторение;
                    7. АЛАРМА -5 независими аларми.
                    Само не знам какво е "яхт таймер с функция автоматично повторение"

                    Интересното, е че си го купих от Френския PX тук в Косово за 144 евро (най-скъпия, а най-евтиния беше 108 евро) , а в България като гледам за под 600лв го няма!
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Интересното, е че си го купих от Френския PX тук в Косово за 144 евро (най-скъпия, а най-евтиния беше 108 евро) , а в България като гледам за под 600лв го няма!
                      Ами тук по Българско всичко е VIP и HIGHT, та за това си плащаме по скъпо.
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                        Аз съм със Suunto Core http://www.esport.bg/rw/items/561.Su...ght-green.html . Много добър часовник . Като недостатък мога да спомена ,че когато се използват много функцийте "папа" батерийката. Иначе марката прозвежда професионални измервателни уреди от приблизително 70години! Цената е такава заради гумената каишка ,който го влече има и по скъп вариант.
                        Поздрави.
                        "Само в най-простото може да се вмести най-сложното"- Джунджи Кимура

                        Коментар


                        • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Това Casio модел 2000 е подобрен вариант на моя 1300. Все пак работят. Наистина, нещо кой знае колко различно спрямо моя не виждам, с изключение на здравината, която засега не ми е направила проблем, но изглежда слабо захващането на титаниевата каишка. Държи вече доста време без проблем, но ... докога?
                          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                          Коментар


                          • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                            Това Casio модел 2000 е подобрен вариант на моя 1300. Все пак работят. Наистина, нещо кой знае колко различно спрямо моя не виждам, с изключение на здравината, която засега не ми е направила проблем, но изглежда слабо захващането на титаниевата каишка. Държи вече доста време без проблем, но ... докога?
                            За моя пише, че "Ново в този модел е увеличената здравина корпуса в мястото на хващане на верижката" но не знам какво е захващането на 1300 за да ги сравня. Все пак се надявам да изкара доста време

                            /edit
                            Погледнах на снимка 1300 и да - има разлика в захващането и то сериозна.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Ето го и моето животно.......Casio G-Shock 1100-1AERНатиснете снимката за да я уголемите

Име:210475121.jpg
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:5181266 Не е някакво велико чудо на техниката,но на мен ми върши перфектна работа.Водоустойчив е,сверява се чрез радиосигнал,соларно захранване,стъклото е минерално и най-важната функция за мен-проверено удароустойчив(сгромоляса се от 3 етаж без поражения).За 1 година всекидневно носене леко се е затъркал написът mode.Предполагам е ясно,че купен от Щатите дойде с 200 лева по-евтин.

                              Коментар


                              • От: Часовници, марки и мнения за тях...

                                Купих си този модел Casio AQF-100WD-9B ,но не виждам смисъл от функцията измерване на температурата ,защото телесната температура оказва влияние на измерването явно датчика измерва в дълбочина температурата на корпуса на часовника и така се получава разликата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X