Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    В началото само втората цифра след 7* и двигателя беше объркал,а сега и марката и модела вече са грешни.
    Само Левски ! Предполагам си счупил 7 Дифендъра и 8 Дискавърита...Отделно се сравняват 20 годишни кенефи ,с незнайна подръжка и ТНТМ...Освен по цвят,няма други критерии...Нека да оставим за малко фенщината...
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #92
      От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

      Прав си Марто, но има и малко резон.
      Лично не съм счупил много, но имам пряко наблюдение над много счупени и от двете марки. Ако сравняваме стари кочини, от леката серия, това което съм забелязал например в скоростните кутии и раздатките. На японската кочина като и се строши кутията обикновено се разминаваш с лагери, докато на английската кочина последното което се троши са лагерите, все някоя зъбчатка е умряла. Това на мен не ми харесва. Но ми харесват цените на частите на английското, разликата е в пъти. Не ми харесва обаче, че като сложиш нещо ново, оригинално обикновено на английската се налага след някоя година да го правиш наново, докато на японска не ми се е случвало заради резервна част. Обикновено е заради калпазански монтаж ако се счупи пак. Определено материалите в японската са ниво над англичанката. Развиват се болтове на който главата е изгнила от ръжда. Не се трошат лесно пластмаси и щипки дори и на 30 годишна италианска японка.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #93
        От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Само Левски ! Предполагам си счупил 7 Дифендъра и 8 Дискавърита...Отделно се сравняват 20 годишни кенефи ,с незнайна подръжка и ТНТМ...Освен по цвят,няма други критерии...Нека да оставим за малко фенщината...
        Мен трудно може да ме обвиниш във фенщина. А всъщност основния аргумент е, че дискавърито ще го гледат като объл камък по тези земи и като се строши ще му е далеч по-криво. Оставям на страна казаното от Джамбазов, който колкото коли е видял счупени, май всички на куп не сме видяли.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #94
          От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

          Познавам няколко човека обиколили половин свят с Дискавърита, само факта, че е евтин джип с много малък разход за 4х4 го прави страхотен за тия цели, а като добавя и другия факт, че всяка част за тези машини може да се купи в Англия с 24 часа доставка и/или да се организира шипинг с ТНТ/ДХЛ/т.н. до почти всяка точка на света за няколко дни, какво не му харесвате на този джип не мога да разбера, ако не беше толкова грозен и аз сигурно щях да карам такъв.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #95
            От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

            Не че лошо ровъра но като гледам японско на 20г и всичко си работи а англииското едва ли може да се похвали с нещо такова.Аз не искам да ми пращат резервни части из цял свят,Искам да не поръчвам резервни части из цял свят
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #96
              От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

              Имаме ,Дефендър от 2009г,не съм му особено много фен,щото има ме и други джипки,но две неща не могат да му се отрекат,ужасно прост и здрав мотор -300тди и ужасно лесен за подръжка.С 4-5 гаечни ключа можеш да го разглобиш и сглобиш,а и има добър разход.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X