Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Да не "измяука" помпата, че...знаеш ги..и да се търси негър-дизелджия на сред пустинята.
    По принцип се сменя семеринг само, та ако колегата има семеринга, и малко инструменти, не му трябва нито дизелджия, нито негър..
    И то ако не е сменен превантивно пустия семеринг..

    Коментар


    • #32
      От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      По принцип се сменя семеринг само, та ако колегата има семеринга, и малко инструменти, не му трябва нито дизелджия, нито негър..
      И то ако не е сменен превантивно пустия семеринг..
      Така де , исках да посоча, че ако се поеме в тази насока, бива да се профилактира ГНП- то профилактично..,защото не всеки човек го бива да "пипа" сам насред пустошта ..
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #33
        От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
        ... Джамбазов продава ТЛК60 дизеларка за около 6К.С още 4К го правиш пушка!...
        За 60-та серия Ленд Крузър сме на едно мнение, но леко заблуждаваш в случая. Само 4 бона е окачването на тази кола по нашите земи, както и на която и да е ресорна Тойота. С това си на 10к и ще си далеч от пушка или имаме различни разбирания за пушките.

        Коментар


        • #34
          От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

          Ако имаш път към София ми се обади 0888648506....ще ти дам Тойота та, да пробваш...вземи и приятелката може и да преспите в нея няма проблем. Момчета с пари е много лесно. В случая имаме ограничение от 10000 лв. и не случайно темата е ТЛК 73 или Дефендър. С повечко късмет може да са намери запазен екземпляр и да се ревизира целия, дори и да се смени главата на проблемния 2LT двигател. Моя "Койот" е на 380000 км. на 330000км. му е сменена главата, защото радиатора е бил тотално задръстен. От две години е основно превозно средство при строеж на къща и спокойно го товаря до 1 тон, които ги влачи 30 км. и това с гуми 32" без никакъв проблем, ловните премеждия няма да ги включвам......"но по добре пеша" ?
          LJ73, 2L-T, BFG-MT 32-11.5-15, Superwinch OX-24V,фланци 30 мм, ЕТ-10,Окачване без произход.
          E23,E36,E46,E39,E61.

          Коментар


          • #35
            От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

            Първоначално публикуван от Stefan Преглед на мнение
            Ако имаш път към София ми се обади 0888648506....ще ти дам Тойота та, да пробваш...вземи и приятелката може и да преспите в нея няма проблем. Момчета с пари е много лесно. В случая имаме ограничение от 10000 лв. и не случайно темата е ТЛК 73 или Дефендър. С повечко късмет може да са намери запазен екземпляр и да се ревизира целия, дори и да се смени главата на проблемния 2LT двигател. Моя "Койот" е на 380000 км. на 330000км. му е сменена главата, защото радиатора е бил тотално задръстен. От две години е основно превозно средство при строеж на къща и спокойно го товаря до 1 тон, които ги влачи 30 км. и това с гуми 32" без никакъв проблем, ловните премеждия няма да ги включвам......"но по добре пеша" ?
            Аз на 400000 отидох при стартерджия , че ми похъркваше стартера и срам...не мога да му демонстрирам нищо, защото моторетката палеше от четвърт, а и на всички цилиндри си държеше трийсе атмосфери . А от друга страна съм гледал Фулдата как вади сегменти на парчета от 1HD-T...,ама не генерализирам . Затова казах- за този бюджет по-добре най-читавото 2LT, отколкото най-разрушения екземпляр от по-висшите мотори!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #36
              От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              За 60-та серия Ленд Крузър сме на едно мнение ...
              Лошото на тия джипове (над 25 - 30г.) е, че това, което се предлага на пазара е в ужасно състояние и няма агрегат, система, ел. инсталация и т.н., което да не се нуждае от ремонт и тоя ремонт прераства в цялостно реставриране. Разбира се има и читави такива коли, но собсвениците с пистолет опрян в главата не се разделят с тях

              Коментар


              • #37
                От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Лошото на тия джипове (над 25 - 30г.) е, че това, което се предлага на пазара е в ужасно състояние и няма агрегат, система, ел. инсталация и т.н., което да не се нуждае от ремонт и тоя ремонт прераства в цялостно реставриране. Разбира се има и читави такива коли, но собсвениците с пистолет опрян в главата не се разделят с тях
                Цанковата 60-ка е около 14к., слъчева и направена...а и се продава !
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #38
                  От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Цанковата 60-ка е около 14к., слъчева и направена...а и се продава !
                  То и моя е слънчев и направен и не е 14, не е и 9, даже не е и 8, ама стои. Значи, или на никой не му трябва такова желязо, или според неговите разбирания не е слънчев. Не се заяждам, ама ти що не си взе 60-сетка, като ги има толкова слънчеви и за нормални пари?

                  Коментар


                  • #39
                    От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    То и моя е слънчев и направен и не е 14, не е и 9, даже не е и 8, ама стои. Значи, или на никой не му трябва такова желязо, или според неговите разбирания не е слънчев. Не се заяждам, ама ти що не си взе 60-сетка, като ги има толкова слънчеви и за нормални пари?
                    Га ръгнем къде Африка- мигом я взимам..в момента преимуществено за магистрален кръстосвач не ги бива..при смяна на изискванията-смяна на концепцията !
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #40
                      От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                      Аз си мисля за едно Дискавъри - хем е евтино,клима, сравнително ново (1995-1997),по възможност италианка(да не е изгнило).Механиката му е като на дифендър и Рейндж,части за безпари,лифт мифт .Двигателя е икономичен и доста здрав и яде всичко,стига да е мазно.Трансмисията за целта е добра,може само някое АРБ и една лебедка и е ок.
                      M.P.

                      Коментар


                      • #41
                        От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                        Първоначално публикуван от voinov Преглед на мнение
                        Между другото има ли някой от Бургас,който да ми покаже на живо тези два джипа.Човек,когато види и пипне нещо и преценява нещата по добре!
                        Обади ми се 0899852338 ЯВор аз съм от Бургас и при мен можеш да видиш ТЛК 70 и 80, патрол 260, дискаверти, ще се обадим и на митака да погледнем неговата 60ка.

                        Коментар


                        • #42
                          От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          За 60-та серия Ленд Крузър сме на едно мнение, но леко заблуждаваш в случая. Само 4 бона е окачването на тази кола по нашите земи, както и на която и да е ресорна Тойота. С това си на 10к и ще си далеч от пушка или имаме различни разбирания за пушките.
                          Човека си каза, че сте се придържа към "сток". Дори да смени стоковите отива с повече ослушване в ибей на към 1000-1200лв. Джамбазовата(Парахода) до колкото си спомням и бяха останали само ламаринени страдания. Както и да е, може с всякакъв автомобил произведен миналото хилядолетие да се скита по онези места.И това не случайно го казвам. На Хайлукса(2008г.) хич не му понесе добре от момента, в който мина Суецкия канал, сиреч влезна в Африка. Нямаше точка от която да не протече, освен мотора.От всякъде! Полуоски, прасета, спирачни цилиндри, раздатка, скоростна кутия....И като излезна от Африка спря да тече. В Израел за няколко дена имаше само нколко капки и никога повече не потече. Тогава пикапа беше на 2 години.

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Лошото на тия джипове (над 25 - 30г.) е, че това, което се предлага на пазара е в ужасно състояние и няма агрегат, система, ел. инсталация и т.н., което да не се нуждае от ремонт и тоя ремонт прераства в цялостно реставриране. Разбира се има и читави такива коли, но собсвениците с пистолет опрян в главата не се разделят с тях
                          То и читаво 2ЛТ ни мож пипна за под 8-10К. Поне не на запад от Виена.

                          П.П. Аз лично не бих тръгнал с автомобил, на който да му треперя няма ли да се гътне по пътя, и да се чудя на всеки Афро-Азиатски баир дали да не изчакам вечерта, че е по-хладно и вероятноста да прегрея мотор е по-малка.Това едно, а ако съм с къса база, направо се записвам да ми търсят бъбречен донор, та като се върна да ми ги сменят. То за това и смених Хайлукса с 80-ка 1HZ. За онези ширини изобщо не се сещам за по-добри варианти от Дълга база Тойота или Нисан с голям мотор.
                          Последно редактирано от goshko-loshko; 08-03-14, 14:01.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                            Га ръгнем къде Африка- мигом я взимам....
                            Побързай, че ако се забавиш още някоя друга година, ще трябва да я пазариш от ретроизложенията.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Побързай, че ако се забавиш още някоя друга година, ще трябва да я пазариш от ретроизложенията.
                              Ще са живи още...а произведенията на пластмасовата индустрия от зората на новото хилядолетие ще бъдат отдааавна рециклирани във вид на бъркалки за кафе..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                                Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                                ...

                                П.П. Аз лично не бих тръгнал с автомобил, на който да му треперя няма ли да се гътне по пътя, и да се чудя на всеки Афро-Азиатски баир дали да не изчакам вечерта, че е по-хладно и вероятноста да прегрея мотор е по-малка.Това едно, а ако съм с къса база, направо се записвам да ми търсят бъбречен донор, та като се върна са ми ги сменят. То за това и смених Хайлукса с 80-ка 1HZ
                                Проблема на малките ДВГ е, че в периода на експлоатация са повече натоварени. Като почнат да здават багажа (не само механиката, а и охл. система, мазилната и горивната с-ми) почват да греят и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X