Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Ще са живи още...а произведенията на пластмасовата индустрия от зората на новото хилядолетие ще бъдат отдааавна рециклирани във вид на бъркалки за кафе..
    За съжаление годините си казват думата. И при автомобилите. Замислял ли си се защо ги няма легендарните стари автомобили вече по пътищата - например 123 на МБ? До преди 10-тина години все още се срещаха?

    Коментар


    • #47
      От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      ... или имаме различни разбирания за пушките.
      Много са ни различни Ти робуваш на колите си, а аз ги превръщам в мои роби!

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Проблема на малките ДВГ е, че в периода на експлоатация са повече натоварени. Като почнат да здават багажа (не само механиката, а и охл. система, мазилната и горивната с-ми) почват да греят и т.н.
      Именно! И не само, липса на мощност. 1HZ в 80-ка с гуми 34-ки си е камион отвсякъде, но кефа не може да се опише с думи. Който е карал знае. Със сигурност умората ще е в пъти по-малко в края на деня, отколкото 70-ка къса с 2ЛТ. И някъде колега спомена, че ако го остави колата ще я зареже. Ами нямаш представа в какво приключение и колко нерви ще изхабиш, докато напуснеш арабска държава без автомобила си, а в паспорта ти има печат, че си влезнал с него...еле па с дизелов. Та поразрови се, колега пътешественик и правилно и прецизно си планирай пътешествието. Ако го направиш ще си спестиш 3-4 бона, които може да прибавиш към джиповия бюджет.

      Коментар


      • #48
        От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        За съжаление годините си казват думата. И при автомобилите. Замислял ли си се защо ги няма легендарните стари автомобили вече по пътищата - например 123 на МБ? До преди 10-тина години все още се срещаха?
        Несъмнено времето не прощава..,но виждаш Андро, че на новите не им трябва тегобата на годините , за да се саморазрушат..много по-лесно и мигновено умират...те и за това се правят де..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #49
          От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

          Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
          Много са ни различни Ти робуваш на колите си, а аз ги превръщам в мои роби!
          Това при мен е така, само защото аз в последните 10г. попаднах на автомобили, които са били роби при някои, или 'добре поддържани при именити майстори'... Та след това им трябва много време да се върнат в света на живите. Но да не се отклонявам от темата.

          Коментар


          • #50
            От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Несъмнено времето не прощава..,но виждаш Андро, че на новите не им трябва тегобата на годините , за да се саморазрушат..много по-лесно и мигновено умират...те и за това се правят де..
            Темата "нови, срещу "стари" не е еднозначна. Най малкото , че 99% от клиентите на пазара гледат да си купят по нова кола ... ама да спираме, че ще стане една ... и освен това ще оспамим на човека темата. Наздраве, че не ми работят емотиконите!

            Коментар


            • #51
              От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

              С моята ТЛК 60 в този миг, мога да тръгна навсякъде, без каквито и да притеснения че ще ме зареже някъде. Нищо че е на 32 години и състоянието в момента е далеч от най-доброто.
              С престижната индийска марка ЛР не бих.
              Дълъг Y60, особено 4.2 също е прекрасен автомобил, напълно подходящ за целта.
              2ЛТ, определено не е моят мотор, независимо от състоянието. 70 серия, не е ли прекалено малка за подобни подвизи?
              Паджеро 2, като надеждност е на ниво за такива пътувания, особено ако горивото не се смята за основно перо в бюджета. С Паджеро 3 и 4 е нежелателно да се пътува извън обсега на асистънс.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #52
                От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Темата "нови" срещу "стари" не е еднозначна. Най малкото , че 99% от клиените на пазара гледат да си купят по нова кола ... ама да спираме, че ще стане една ... и освен това ще оспамим на човека темата. Наздраве, че не ми работят емотиконите!
                Сам знаеш, че "Кашкая" и "Жука" няма да изкарат и половината години на твоя Нисан , нежели ако се опитат да стъпят там, където той е бил..и ще бъде.. Айде наздраве
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #53
                  От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                  Така,като прочитам мненията Ви......май ще се оглеждам за Дискавъри.Здрав мотор,дълъг,сравнително евтин и на добра година.Прави сте,че умората на материала си казва думата в един момент.Парите за покривна палатка/около 2000 лв./ мога да вложа в окачването на автомобила и така почто всичко да се подмени с ново.Чета,че двигателите са доста здрави и непретенциозни.

                  Коментар


                  • #54
                    От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                    Първоначално публикуван от voinov Преглед на мнение
                    ...
                    Желанието ми е да пообиколя част от Африка и част от Азия ...
                    Работил съм в Сахара. Колите, които нямаха специален въздушен филтър с маслена камера за прах от гибли се скапваха бързо. Така че, ако пътя ти ще минава през пустини, имай и това предвид.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #55
                      От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Работил съм в Сахара. Колите, които нямаха специален въздушен филтър с маслена камера за прах от гибли се скапваха бързо. Така че, ако пътя ти ще минава през пустини, имай и това предвид.
                      Аз баш там съм виждал основно пежото за което споменах - 504 - твоите впечатления какви са като марки/модели?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                        Преди четиридесетина години такситата в Триполи бяха предимно 504, с малки изключения - 404...Черни врати, бели калници..

                        Коментар


                        • #57
                          От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                          С престижната индийска марка ЛР не бих.
                          Сташно съдържателно мнение?!?Кво индийско има в ровър на минимум 16 г.?Не знам ама за тия пари ще си намериш Койота 73,която ще е изгнила и с мижавите си 86 магарета и без климатик (защото тая екстра я е много полезна в тия топличките места).
                          Да не говорим за допълнителните тунинг части като окачване и тампони,които задължително ще трябва да се сменят и разни ремъци помпи и т.н.които за ровъра са шепа пари.
                          M.P.

                          Коментар


                          • #58
                            От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                            И все пак трябва доста да помислиш дали изобщо ти трябва джип

                            Абсурден пример :
                            Килиманджаро до Окаванго с електрически Ситроен Берлинго

                            Коментар


                            • #59
                              От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Преди четиридесетина години такситата в Триполи бяха предимно 504, с малки изключения - 404...Черни врати, бели калници..
                              Те и сега май са такива, а и не само там. То това май е най-продаваното Пежо изобщо

                              Ако няма да се спи в колата и/или да се кара офроуд (ама говорим за такъм дето наистина да изисква двойно предаване, а не разходка до вилата по непавиран път) леката кола е за предпочитане - и като цена и като удобство.

                              Африка съм обикалял с въпросното пежо, а Азия основно с тойота корола и нисан съни. Това за кеф. Иначе служебните ми кошници бяха целия моделен ред на койта - от 40 през 55 и 80 та до топло топлото Прадо. Ама това щото трябваше да се ходи до базата насред дивотата (и като се преебе коша, а тия вечните си се преебаваха редовно като викна помощ по радиото лягаш отдолу на сянка - щото другаде няма.)

                              ПП Моторетките на койота (тия големите дизелаци де - то други там не признавахме) имат и друг плюс - трябва ти вестник и понеже са плоски стават да си пържиш яйца
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                                Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
                                Сташно съдържателно мнение?!?Кво индийско има в ровър на минимум 16 г.?Не знам ама за тия пари ще си намериш Койота 73,която ще е изгнила и с мижавите си 86 магарета и без климатик (защото тая екстра я е много полезна в тия топличките места).
                                Да не говорим за допълнителните тунинг части като окачване и тампони,които задължително ще трябва да се сменят и разни ремъци помпи и т.н.които за ровъра са шепа пари.
                                Нещо не те разбирам напълно Тойота, поне моята си има климатик и тампоните, двигателя, диференциалите, окачването и всичко е несравнимо по-здраво от тези при ЛР, без оглед на възрастта. Имал съм съмнителното удоволствие да карам такава английска кола известно време и не бих тръгнал с нея там, където бих искал да стигна.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X