Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Аз баш там съм виждал основно пежото за което споменах - 504 - твоите впечатления какви са като марки/модели?
    Преди 20 години бяха масови. Имаше и 404, като някои имаха само по една здрава лента на ресорите . В един парк (оазис) беше пълно с нови Рено 21, още с найлона на седалките, но с неподходящи възд. филтри.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #62
      От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

      В началото на тоя век в Либия и съседните арабски държави 404-ките се срещаха тук-там, 504-ките мааалко по често. Основно 505-ци. Но корейчетата вече навлизаха масово. И вече май са основни играчи. Що се отнася до въздушно-масления филтър то той е полезен, ако автомобила се ползва там. Иначе за преминаване през региона за няколко дни/или седмици/няма проблем с какъвто и да е въздушен филтър.
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • #63
        От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

        препоръчвам паджеро 2, 2.8 тди супер селект. вози много добре, има добро ускорение за изпреварване, без проблем държи 140км/ч.тих е. има добри фарове- фабричните. два акумолатора. това е джипа за пътувания.

        Коментар


        • #64
          От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

          Първоначално публикуван от shaprtooth Преглед на мнение
          препоръчвам паджеро 2, 2.8 тди супер селект. вози много добре, има добро ускорение за изпреварване, без проблем държи 140км/ч.тих е. има добри фарове- фабричните. два акумолатора. това е джипа за пътувания.
          А ти колко си пропътувал с такъв ?

          Коментар


          • #65
            От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

            Първоначално публикуван от shaprtooth Преглед на мнение
            препоръчвам паджеро 2, 2.8 тди супер селект. вози много добре, има добро ускорение за изпреварване, без проблем държи 140км/ч.тих е. има добри фарове- фабричните. два акумолатора. това е джипа за пътувания.
            Имам и Мастурбиши Пахеро II и Тойота. Защо според теб бих тръгнал с Тойотата, въпреки, че возията и комфотрът и са на порядък под тези на Пахерото и годините и са доста повечко?
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #66
              От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

              Щото си имал москвич и си фен на болките в кръста.
              Аз така и не разбрах дали колегата държи на жип. Щото освен че е скъпо е и некомфортно ))
              Има достатъчно здрави коли за целта, дори не е нужно да е пежака, за който споменах по-горе. Той така или иначе е аз Африка де, в Азия не е особено познат. Там по-става със 124ка.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                В тоя ред на мисли по добрия избор е 123

                Коментар


                • #68
                  От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                  123 няма живи съученици ))
                  124 може да се намери в движение и при желание може да се направи основен ремонт за смешни пари.

                  ПП Говорим за придобиване в БГ, иначе арабелите си ползват 123 и до ден днешен. Преди да вкарат закон в повечето страни, забраняващ таксита над 3г това беше масовият парк.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #69
                    От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                    Карал съм и 123 и 124 (още карам ама купе) и Е320 което ми е служебен гъзовоз. Тойотата е това, с което бих тръгнал, затам където бих иска да стигна с чисти ръце и без приключения от техническо естество.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #70
                      От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      123 няма живи съученици ))
                      124 може да се намери в движение и при желание може да се направи основен ремонт за смешни пари.

                      ПП Говорим за придобиване в БГ, иначе арабелите си ползват 123 и до ден днешен. Преди да вкарат закон в повечето страни, забраняващ таксита над 3г това беше масовият парк.
                      Аз си мисля че със 126 300SD ще му е още по-добре.
                      sigpic
                      Land rover lightweight-series 3
                      Range Rover V8
                      Range Rover Classic Vouge SE V8
                      Mercedes G280

                      ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

                      Коментар


                      • #71
                        От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                        Да ги запознаем с Марто - той цял раздел има по темата
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #72
                          От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                          Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                          И все пак трябва доста да помислиш дали изобщо ти трябва джип

                          Абсурден пример :
                          Килиманджаро до Окаванго с електрически Ситроен Берлинго
                          Човека си каза, защо му е джип - защото ще му е кеф да си го кара. Иначе и с влак може
                          Моето скромно мнение е, че по съотношение цена/джип дискавъри 1 200 е без конкуренция. 1. го взима на първоначална цена без конкуренция, при това си го избира, а не взима единствения екземпляр пуснат за продажба в европа през последните 14 месеца и 2. Цената за последващата покупка на части вкл. и тунинг за подготовката пак е без конкуренция. Накрая и разхода на път е без конкуренция.

                          Иначе, ако отпишем парите като аргумент има други претенденти (главно нисан и тойота естествено) и там, ако някой има преимущество е тойота 7х Heavy duty поради повсеместното разпространение на донори за части, точно където няма друг избор.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #73
                            От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                            Човека си каза, защо му е джип - защото ще му е кеф да си го кара. Иначе и с влак може
                            Моето скромно мнение е, че по съотношение цена/джип дискавъри 1 200 е без конкуренция. 1. го взима на първоначална цена без конкуренция, при това си го избира, а не взима единствения екземпляр пуснат за продажба в европа през последните 14 месеца и 2. Цената за последващата покупка на части вкл. и тунинг за подготовката пак е без конкуренция. Накрая и разхода на път е без конкуренция.
                            То ако говорим с какво може - само май с космически кораби не може из Африка...
                            Иначе, според ме си заблуда.
                            По точка 1 - ти кога за последно си търсил Дискавъри1 ? Мои приятели търсят такова, независимо дали 200 или 300 и така няколко месеца, включително с гледане на обяви навън. Естествено, все пак гледат ценови диапазон като за диско 1, не като за Серия 3 за колекционери.
                            По точка 2 - цената на смисления тунинг. Ако трябва да се смени каквото трябва да се смени си платил това дискавъри още 2 пъти. Иначе, цените на резервните части от Шитпарт са по-евтини и части за Голф 2, ама тях кой ги купува?...
                            Да, съгласен съм, че независимо от цените при Ашкрофт, крайната цена ще е пак по-ниска от при Нисан и Тойота.

                            Коментар


                            • #74
                              От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Човека си каза, защо му е джип - защото ще му е кеф да си го кара. ..
                              Моето скромно мнение е, че по съотношение цена/джип дискавъри 1 200 е без конкуренция. ..
                              LR Disco 200 Tdi e произвеждано от 1989 до 1994, или най-новата кола е на 20 години! Такава кола за соло-обиколки из Африка и Азия става само ако има ретро-паради или за Гинес... Интересно ми е, ако колата се строши в Сахара напр., как ще си поръчат "евтини части" в Англия и какво ще правят, докато (ако и когато) ги получат. Аз там съм виждал сервизи само за гуми или за облепване на таблото с "морско-зелено" (много е шик) .
                              Ако търсите части, които не са налични и кога ще ги има, учтивият отговор винаги е "мункен букра .... мункен бабукра..." (може би утре, може би в други ден), което обикновено никога не се случва, колкото и дълго да живеете .
                              Последно редактирано от trapper; 10-03-14, 14:26.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • #75
                                От: ПЪТЕШЕСТВИЕ с Toyota Land Cruiser 73 или Land Rover Defender 90

                                Благодаря на всички Ви за препоръките и мненията!
                                Май нещата според мен клонят към Дискавъри-на база моя бюджет.Още повече,че днес се срещнах с Явор-VROMOS и той много коректно ми разясни всичко/теоретично и визуално/ за,което съм му наистина много благодарен.Остава дилемата за мен,кое от двете-Discovery 300 tdi или Discovery TD5.
                                Аз смятам,че 300 tdi за мен би бил по-подходящ поради по опростения двигател-говоря за електрониката на него.Може и да греша....не знам,но засега единствено това не мога да реша.
                                Моля за съвет от ваша страна!
                                Благодаря!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X