Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С евтина ветроходна лодка от UK до България по море

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Искаш да кажеш че опра ли до нечеии кост гард трябва да извадя всичко де е по местния закон заедно с тапии те .. Обмитяването не става ли в бг

    Коментар


    • #17
      сега съм дзяпнал тоя филм "Дрейф"...ма то страшна работа някакъф ураганин обърна тая двумачтова лодка с една цунами вълна все едно е сапунерка и то срещу носа,това в реалния живот възможно ли е или си е по холивудски.Четох по назад из темите че при женски ураган е по добре да си в открито море

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        По-добре е да си у вас на диванчето.

        Брата чака 3 дни да мине време,7ъ възла вятър и 8 метра вълна на 10 секунди,предната зима засякоха на това място 80 фута вълна,аз бях в марината.......всичко е вьзможно

    • #18
      Аз за тива не гледам такива филми, току вож съм разбрал, че е много кофти...
      Ако погледаш малко клипчета как коли блъскат пешеходци, ще затренираш овчарски скок ли? И ти нали не пресичаш океан, винаги има къде да се скриеш, ако идва нещо като “женски ураган” /абе, това какво е/.
      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

      Коментар


      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Не било педерастия, а "политически коректно".

        ... ако можеше, щяха и на негъри да ги кръщават.

      • pan_rt
        pan_rt коментира
        Редактиране на коментар
        Урагана Обонго а

      • NIKSD
        NIKSD коментира
        Редактиране на коментар
        Ираган Обонго? Фък, от т’ва няма оживяване!

    • #19
      Няма да го пресичам и тактиката ми е да виждам брега с малки изключения. Женското винаги е по смърт. 80 фута вълна ,това верно страшно

      Коментар


      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        А нищо страшно,това малко хора са го преживели та няма кой да разказва как е,аз примерно бях вързан яко в марината,такива все едно НДКто те атакува да си ги нямаме

    • #20
      Ще питам тука ,че не ми е удобно на лични .Картъра ако е само с извънбордов двитател ,възможно ли е това да е защото е състезателна и може ли да се преправи с инбордов .Лодката е на вода в момента и незнам има ли пропелер, и за много години на всички

      Коментар


      • #21
        За много години на всички. Желая ви здрави тела и силни антитела
        Да, възможно е да е с извънбордов двигател, но е кофти вариант. Carter 30 е с висока кърма с обратен наклон и винта на извънбордовия двигател излиза от водата при надлъжно клатене. Прави се от липса на друга възможност/липса на бордови двигател или за олекотяване на лодката за регати. Според мен козола на кърмата с извънбордов двигател има прекалено много недостатъци, поне при този проект лодки.
        Carter 30 е проектиран с място за бордови двигател.
        Повечето лодки от този проект (както и много други с подобни размери) са с бордови дизелов двигател около 20 к.с. със saildrive (примерно Volvo Penta 120S, 130S, Yanmar...), пропелера се пада под лебедките за геноата, доста пред скега и перото на руля и е почти невъзможно да се види от брега.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Carter 30_Saildrive_VP.jpg
Прегледи:677
Размер:11.6 КБ
ID:6690886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Carter 30 Saildrive_VP.jpg
Прегледи:652
Размер:9.3 КБ
ID:6690887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Carter 30_Saildrive.jpg
Прегледи:652
Размер:10.5 КБ
ID:6690888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Carter 30_Saildrive VP.jpg
Прегледи:649
Размер:12.2 КБ
ID:6690889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VP Saildrive.jpg
Прегледи:658
Размер:5.7 КБ
ID:6690890Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Carter 30 with VP MD.jpg
Прегледи:652
Размер:11.6 КБ
ID:6690891
        There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
        No wahalla.

        Коментар


        • #22
          Извънбордовите двигатели имат едно огромно предимство пред вътрешнобордовите и това е, че са много по-лесни за ремонт или подмяна по време на плаване. Обикновенно е много тясно мястото в лодката за моторите и това прави ремонтите изключително трудни, да не говорим за температурата лятно време вътре в лодката или пък не дай си боже да се наложи да се вади въпросния двигател, ето това вече си е приключение.

          Коментар


          • #23
            За мен е важно да има инбордов двигател за да си круизвам по спокойно , извънбордовия ще си остане за по голяма сигурност. Голям филм ли ще е да се монтира мотор -гориво танкове ,управление от кърмата,охлаждане,дупка за винта,окабеляване? Абе филм ще е

            Коментар


            • Веско
              Веско коментира
              Редактиране на коментар
              Има пантографи за спускане на двигателя, може да се получи с дълъг ботуш.
              За електро енергия трябва отделен генератор и слънчеви батерии.

          • #24
            Извънбордовия двигател НЕ решава въпроса с електроенергията.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • коко келеша
              коко келеша коментира
              Редактиране на коментар
              Все пак зависи от извънбордовия

            • Веско
              Веско коментира
              Редактиране на коментар
              Извънбордовите са с много малки генератори. Mоята Ямаха F70 не може да зарежда акумулатора, като е включен сонара и радиото. Имам два акумулатора, втория със слънчева зареждаме, за да не остане системата без ток.

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              проблем ли е да се палне преносим генератор в лодката? може да се направи самоделен и на 12-14V.

          • #25
            Първоначално публикуван от pan_rt Преглед на мнение
            За мен е важно да има инбордов двигател за да си круизвам по спокойно , извънбордовия ще си остане за по голяма сигурност. Голям филм ли ще е да се монтира мотор -гориво танкове ,управление от кърмата,охлаждане,дупка за винта,окабеляване? Абе филм ще е
            Ако тази лодка няма бордови двигател, аз бих потърсил друга. Не само че монтирането на двигателя, трансмисията, валолинията или saildrive, охлаждането, горивен танк, филтри и т.н. е голям филм, но е и много скъпо, дори да го купиш на втора ръка с всички произтичащи от това рискове. Сметни времето в пари за престоя на лодката за монтажа и настройките, промените. Умножи бюджета по поне 2.5 и времето по 3 и ще си някъде наблизо до крайният резултат. Ако си късметлия, де...
            Както писах по-горе, извънбордов двигател за тази лодка не е добро решение. Виж снимките на кърмата на същата лодка (Кор Кароли във Варна) и си престави позицията на извънбордовият двигател с удължението за ръчката за газ и някаква система за командване на ходовете от кокпита. Обърни внимание на височината на кърмовият релинг.
            Представи си елементарен ремонт на извънбордов двигател на тази лодка: например смяна на импелер на охлаждането. Само почистване на винта от навита найлонова торба би било малко по-малко трудно. Почти всеки друг ремонт на сравнително съвременен извънбордов двигател, висящ на кърмата на тази лодка или вкаран в кокпита й е меко казано проблематичен, клонящ към невъзможен.
            Как ще зареждаш акумулатор, поне за ходови светлини, ехолот и навигация? Слънчев панел, ветрогенератор, хидрогенератор...???
            Асенеее...Никиии...де сте бре? Тук има нужда от животоспасяващ скептицизъм!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200613_113732.jpg
Прегледи:675
Размер:1.08 МБ
ID:6690997Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200613_113634.jpg
Прегледи:666
Размер:764.9 КБ
ID:6690998
            There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
            No wahalla.

            Коментар


            • pan_rt
              pan_rt коментира
              Редактиране на коментар
              Това мнение вече доволно потвърди и моето си мислене ...двигателя вътре до леглото.Абе тоя форум голяма работа

          • #26
            В пустинята бяхме,малко мотори се караха,е така далеч от океана.

            Нещата които казваш са точно така,то верно,че хората са обикаляли света без мотори ма минаха тия години - ако няма да си куснеш 2 тухли в нафта и да ги палиш в мивката за да си направиш кафе ти трябва мотор,ако не го разбираш секстанта ти трябва мотор,ако искаш да минеш по дадени места / Босфора примерно / ти трябва мотор, ако искаш да имаш навигация,радио,светлини.........ти трябва мотор, ако няма да си на консерви 3 месеца .......ти трябва мотор.
            Добра батерия тук е 350 долара,ще ти трябват поне 3,соларите са по кинта на ват,600 кинта и тука,кабели,контролер за 200 кинта........и то става колко да си ревизираш стария дизел.

            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #27
              Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
              В пустинята бяхме,малко мотори се караха,е така далеч от океана.
              Този дето ви подлуди с тези мотори ми е скъп другар, ама само да разбера кой ви го прати да ви разруши спокойният и уседнал живот
              There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
              No wahalla.

              Коментар


              • #28
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:42EA7D2D-6761-4407-ACD0-9E9ADCEF5101.jpeg
Прегледи:631
Размер:511.4 КБ
ID:6691077
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Той май сам дойде,никой не го е пращал,дойде и еба мамата на спокойния живот с тия мотори,а така хубаво си плавахме........

                • pan_rt
                  pan_rt коментира
                  Редактиране на коментар
                  Абе вие да не сте напуснали работа заради тия мотори

              • #29
                Не са напуснали работа, разбира се! Иначе, как ще си купуват мотори?


                BENZBOSS коментира
                Той май сам дойде,никой не го е пращал,дойде и еба мамата на спокойния живот с тия мотори,а така хубаво си плавахме........

                Това, май не е съвсем вярно. Само истинските приятели могат да ти разрушат живота, водени от най-добри намерения. Както винаги...
                Но, това е дълга история, която не само не е свършила, а изглежда сега набира скорост.
                Ти, колко мотора имаш вече/засега?
                There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                No wahalla.

                Коментар


                • BENZBOSS
                  BENZBOSS коментира
                  Редактиране на коментар
                  Още нищо не сме напускали ма нали пандемия,вдигнахме цените и остава време за мотори пък и нещо не ни се бачка в пандемията.

                  А колко имам мммммм 2 големи и 3 малки или след последната разходка 4 строшени и един вървящ,не ги разтоварвах снощи даже,директно в сервиза,търси се 6ти,за сериозни екшъни

              • #30
                По въпроса с мотора- слушайте Трамп. Тоест слушайте го, ако не искате да откривате наново топлата водица, ако не, пишета лато я откриете, че други поне да слушат Трампа.

                Трампе, като се видите с Димо, купете си една 12 годишна бутилка дето не се търкаля и я изпийте за наше здраве. И ми кажи как да пратя кинтите за бутилката за да се чувствам, че наистина съм ви почерпил.
                Ама вярно добре се ивееше преди тия мотоциклети! Ей го сега, а 31ви на почерпена глава в тъмното май купих един мотор /абе баш съм го купил щом съм го платил вече/, сега вече се оглеждам за още един. Жена ми е притеснена... хахаха

                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X