Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Циклади 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Циклади 2010

    Първоначално публикуван от transat650 Преглед на мнение
    Не знам кой какво е пресичал и колко пъти за което шапка му свалям като ветроходец смятам го за професионална етика...но за другите дрънканици не се съгласявам ..Аз съм човек с елементарно средно образование не мисля че бг образованието в яхтинга е развито в някаква посока изобщо в бг интересувам се от малотонажно корабостроене и по-специално яхтостроене това че не признавам ,,ценза,, на вишето образование в бг изобщо не значи че всичко късаещо темата ми е чуждо особенно това което ме занимава 25 години , но съм построил две яхти по собствен проект и изчисления по-скромни и не толкова големи.Третия ми проект също е скромен надявам се да успея да го завърша това е малка лодка с размери 6,5 на 3 с качества на спортна а не круйзна лодка.Все пак е малка...Искам да ви обърна внимание че лодка с такива размери не би следвало да се ползва от толкава много хора просто не комфортно и най малко технически трудно.С претенциите за които чувам 46 фута изобщо не са подходящия размер но в бг тя минава за голям круйзер все още...А самата лодка под ветрила се държи много добре за круйзер ако не сте любител на големи скорости..Докарахме лодката за 4 денонощия с едно преспиване като при ,,свежо,, време на бедевинд с вълна до2м по-борда правеше 7-8 възла мисля доволно...За психологията в този занаят мисля няма да коментирам съгласен съм с фактите но кога ви стигнат силите за собствена яхта тогава ще ви излушам подробно...щото едно е да се моткаш на този и онзи по лодките друго е да се бръкнеш да я купиш и след това да си позволиш да я потдържаш и стопанисваш и пр...Извинявам се за тона аз съм експресивна натура но не го правя с цел да обидя някой така си говоря и обичам както се казва право куме в очи.. А като инженерно решение технически тази лодка е перфектна за цената и качеството като ,,таргет,, на пазара .И моля за малко уважение към човека който ви е предложил услугите си...Човешко е да се греши , все пак сме хора и трябва да сме толерантни един към друг..
    Еее,собствено,та собственоВ крайна сметка,доколкото разбрах господин Собственик,яко сте се пооцапали по време на пътуването и малко сте пообъркали нещата.Все пак хората които пишат тук и изказват мнение имат солиден стаж,АКО и да не са собственици.Практиката си е практика,независимо къде си получил образованието.То диплома яхта не кара,нали така?Езикът ви и начина на писане ,дразни обикновенният читател като мен,затова си позволих да напиша тези редове.Не се впечатляваме кой знае колко от хора със собствени яхти,въртолети,самолети,совалкиИстината е,че сте се държали неадекватно на моменти,което според мен е недопустимо.Така мисля поне азМорето грешки не понася...и едно "извинявам се"не върши работа.Виж,на сушата нещата с грешките стоят другояче....P.S.И помощник-капитана да напусне лодката по никое време...това е скандално,меко казано.От там нататък...няма какво да се сърдите на коментарите тук.
    Последно редактирано от Янита; 18-10-10, 13:08.
    Не казвай "Хоп" преди да си скочил

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X