Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Големите наклони - снимки и цифри

    А това са ми любими терени - малко посещавани и горски .Има си и добър наклон .
    http://vbox7.com/play:a0dbda7d намира се над с.Зорница ( Чепеларе) - на 3 км преди х.Изгрев. Доста кално си беше .... но не го усетихме много .
    Tова и на мен ми е любимо пътче. Обаче трябва да се изчака един хубав дъжд и да се качва с шосейни гуми,иначе е скучно. Аз се качих със Санта Фе-то в кал и слезох в порой,ама не през Зорница,ами през пъчето от Чепеларе-то е още по зле. Колата е с гуми за мъгла,но електрониката компенсира доста добре. Тук-там се пързаляше малко,но нищо сериозно. Иначе е много весело. Хвърчи кал,пискат разни работи, мигат лампички,обаче колата върви напред.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • До: Големите наклони - снимки и цифри

      Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
      А аз се опитавах да кажа нещо друго.
      Няма нужда от никакви измервания. Безполезни са и безсмислени. Всеки наклон е единствен за себе си в момента в който си пред него. Утре вече е различен. Днес след няколко преминавания вече е различен. Както човек никога не преминава една и съща река, така е и с баирите.
      С измерването ще се опитате да "стандартизирате" наклоните и има вероятност колеги да се предоверят на това . А последиците някак си избягвате да ги виждате.
      И за да се опитам да избегна това, токущо ми хрумна неща. След всеки ваш възторжен пост ще пускам снимка или клипче за последиците от необмисленото карана. както е по цигарените кутии. С това не искам да откажа хората да карат, а да мислят когато го правят.
      Прекрасна инициатива .... поздравлвния !
      Нали знаете - когато човек не иска да прави нещо ( измервания ) - да не ги прави ....но нека остави на други да правят .
      Иначе - всяка кола си има километраж ..... но ние караме според нашите възможности и опит . Ествствено и според условията на пътя ....
      Уреда и измерванията са "просто " за ориентир .... нищо повече .
      Дори има знаци на пътя ... но показвят процентен наклон на пътя.
      Пак за ориентир само .
      И наравно с клипчета "как може да се гътна ".... показвай и някоя снимка къде си качвал и какъв наклон ( без да измерваш ).
      Пак ще е забавно и интересно .
      А много полезно ще бъде да се отвори тема на ужасите - КАТАСТРОФИ .....но оставям това на теб , или който желае и му е интересна такава тема - мен не ме вълнува и ...... НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ НА НИКОЙ .
      Успех !

      Коментар


      • До: Големите наклони - снимки и цифри

        Ето и един наклон от днес - 15-16 градуса и резултатът е налице
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.08 005.jpg
Прегледи:1
Размер:113.1 КБ
ID:5118286
        Светът на Владо

        Коментар


        • До: Големите наклони - снимки и цифри

          Малее, добре че е бил малкия дявол.
          Как стана тая беля бе Владо?

          Коментар


          • До: Големите наклони - снимки и цифри

            Ето няколко наклона. Не всички снимки са мой. Правени са преди две години по време на похода, който направихме с Янко и Петър : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=17441
            Прикачени файлове
            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
            NULLA TENACI INVIA EST VIA

            Коментар


            • До: Големите наклони - снимки и цифри

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Малее, добре че е бил малкия дявол.
              Как стана тая беля бе Владо?
              Изкачване на мокра трева - 15-20м. 3-4м преди да го изкача джипката спря, реших да правя 2-ри опит, обаче на спускането назад ме излъга една дупка и се озовахме на врати.

              Леко се разминахме и пораженията са съвсем малко - задно ляво стъкло липсва, челно стъкло сериозно напукано, малко смачкани ламарини.

              Приятните емоции обаче бяха на ниво и "наркотик" - адреналин... доволно

              Като я обърнахме на 4 гуми щеше да се подпали, но се разминахме с обилни облаци пушек. Долях масло и разходката продължи.

              За съжаление, колегите от форума, които изчвиха желание да гледат обръщане не успяха да пристигнат навреме... не ги бях предупредил, планът беше малко по-натам във времето, но ще има пак... и то доста по-ефектно
              Светът на Владо

              Коментар


              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                Ето и един наклон от днес - 15-16 градуса
                ...
                Изкачване на мокра трева - 15-20м. 3-4м преди да го изкача джипката спря, реших да правя 2-ри опит, обаче на спускането назад ме излъга една дупка и се озовахме на врати. ...
                Ето един добър пример за това, колко по важни от градусите могат да бъдат другите характеристики на един наклон ...


                П.П. Може и в мен да е "повредата", обаче ей такива изказвания нещо ми е трудно да разбера

                Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                ... За съжаление, колегите от форума, които изчвиха желание да гледат обръщане не успяха да пристигнат навреме... не ги бях предупредил, планът беше малко по-натам във времето, но ще има пак... и то доста по-ефектно
                Преди време от друг колега четох нещо от рода на "Най-после се обърнах".

                Ако целенасочено ще се забавлявате с търкаляне през таван, поне вземете си направете по една читава клетка и си сложете подходящи седалки и колани. Че, недай Боже, някой път може да не успеете да оберете лаврите във форума ...
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 15-08-09, 17:31.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Ей ви пример от днес - на Бонсови поляни, от паркинга нагоре, има "направено" едно пътче. На тераси, с най-различни наклони. На сухо вероятно не е никакъв проблем. Обаче след снощния дъжд беше невероятна гняс, която на пръв поглед изглеждаше съвсем невинно. Стигнах до третата тераса, и се отказах. Вероятно 30-ина градуса, а може би и малко повече. Къса - вероятно 4м. Няма кой-знае какво място за засилка, но при тая днеша кал - засилка беше невъзможна. Реших да обърна, но гумите на няколко пъти отказаха да излязат от 5 сантиметрови коловози. Просто се хлъзгаха, и джипката си вървеше по коловоза, колкото и малък да беше той. На 4-я - 5-я път с рязка газ изкочи, обърнах и се върнах като на шега.

                  А това място на сухо изобщо няма да се усети.

                  Та, пак казвам - наклона не е всичко. Дори влагата не е всичко. Там калта е гадна, лепкава и хлъзгава. MT-тата стават на валяци. Странични наклони няма. Изобщо, много подходящо местенце за тест на не кой-знае колко подготвени машини, когато е мокро. На сухо и витара с гуми за мъгла ще мине. Ще имат проблеми дългите бази, ако са ниски, с окантарване. Терасите, макар и къси, са с "остри" ръбове. Изобщо, забавно местенце, и безопасно, стига зорлем да не искаш да се овъргаляш.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение

                    Ако целенасочено ще се забавлявате с търкаляне през таван, поне вземете си направете по една читава клетка и си сложете подходящи седалки и колани. Че, недай Боже, някой път може да не успеете да оберете лаврите във форума ...
                    Идеята, е че джипката вече е доста голяма барака. Много ме е радвала и какво ли не съм преживял с нея. Мисля скоро време да й правя последна разходка с леко търкаляне. Споменах го в друга тема преди време и се събраха желаещи да гледат сейр и да правят снимки. Идеята е нещо сравнително безопасно, без излишни рискове, но пък ефектно търкулване.
                    Светът на Владо

                    Коментар


                    • До: Големите наклони - снимки и цифри

                      Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                      Идеята, е че джипката вече е доста голяма барака. Много ме е радвала и какво ли не съм преживял с нея. Мисля скоро време да й правя последна разходка с леко търкаляне. Споменах го в друга тема преди време и се събраха желаещи да гледат сейр и да правят снимки. Идеята е нещо сравнително безопасно, без излишни рискове, но пък ефектно търкулване.
                      Е - след снешната тренировка ( репетиция ) - вече другия път ще имаш много публика .
                      Добре , че се е разминало с ламарини и стъкла .....
                      Успех другия път ......и много късмет !
                      Имам един въпрос към катерещите колеги :
                      Като се наложи да спускате назад ( ако не успеете да изкачите наклона ) - на свободна ли спускате ( на натиснат съединител ) или предвидливо включвате на задна , бавна с блокаж ?
                      Защото на скорост ( задна , бавна с блокаж ) това упражнение ми се струва трудно - днешното търкаляне .....( не невъзможно .....но трудно)
                      Но ... може и да греша ?

                      Коментар


                      • До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Е сега ги разсърди.Да беше попрочел поне...
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • До: Големите наклони - снимки и цифри

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ...
                          Като се наложи да спускате назад ( ако не успеете да изкачите наклона ) - на свободна ли спускате ( на натиснат съединител ) или предвидливо включвате на задна , бавна с блокаж ?
                          Защото на скорост ( задна , бавна с блокаж ) това упражнение ми се струва трудно - днешното търкаляне .....( не невъзможно .....но трудно)...
                          Тая Фронтера е парт тайм, тоест в режим 4X4 e... да го наречеме " с блокаж". И при фул тайма няма как да не е "с блокаж" - бавните включват през блокиран централен диф. А не вярвам някой да катери на бързи. Нивата е изключение с многото си ръчки.
                          Всеки един наклон се спуска на скорост, даже и на асвалт.

                          Коментар


                          • До: Големите наклони - снимки и цифри

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Тая Фронтера е парт тайм, тоест в режим 4X4 e... да го наречеме " с блокаж". И при фул тайма няма как да не е "с блокаж" - бавните включват през блокиран централен диф. А не вярвам някой да катери на бързи. Нивата е изключение с многото си ръчки.
                            Всеки един наклон се спуска на скорост, даже и на асвалт.
                            Е - аз задавам този въпрос заради малкият наклон и голямото прекатурване.....
                            И -всеки наклон се спуска както водача включи скоростите .Виждал съм много изпълнения ..... и по средата на наклона се сменят скоростите .....
                            Иначе как е правилно - е друг въпрос .....
                            Защо колегата се е катурнал - умишлено ли го е предизвикал или се е засилил повечко .....( по каква причина ) . Това ми е интересното ?
                            Аз съм се катурвал защото скоростите на УАЗката отказаха ( изключиха ) и се позасили назад ....
                            А колегата пише , че желае да се получи този ефект - за това е и въпроса .
                            А сега и малко други емоции.

                            Ето как един колега в Гърция си е зарязал колата след сериозно преобръщане . А дали е оцелял ....?
                            http://www.vbox7.com/play:d006289b

                            И малко за релакс -спокойно изкачване - на път за Царев връх ( Благоевград ) - парк Рила . Пътят е приятен и стръмен . Има различни наклони . Ако някой иска и по-сериозен наклон - може да не кара по пътя , а направо по просеката по която са влачили трупите ( дървения материал ). Доста адреналин и приятни емоции.
                            На клипа много - много не личи ..... но наклона си е добър .
                            http://www.vbox7.com/play:b0492f4a

                            Може да се посети горния маршрут- само АКО са оправили тези канали ( дълбоки са около метър )
                            http://www.vbox7.com/play:d87d3b0a - те са в началото на подхода към Царев връх .
                            Последно редактирано от bgbul; 15-08-09, 21:53.

                            Коментар


                            • До: Големите наклони - снимки и цифри

                              Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                              Идеята, е че джипката вече е доста голяма барака. Много ме е радвала и какво ли не съм преживял с нея. Мисля скоро време да й правя последна разходка с леко търкаляне. Споменах го в друга тема преди време и се събраха желаещи да гледат сейр и да правят снимки. Идеята е нещо сравнително безопасно, без излишни рискове, но пък ефектно търкулване.
                              Що си правиш експерименти???
                              Като искаш да я помелиш я засили от една скала без човек в нея,ефекта ще е по добър
                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Тая Фронтера е парт тайм, тоест в режим 4X4 e... да го наречеме " с блокаж". И при фул тайма няма как да не е "с блокаж" - бавните включват през блокиран централен диф. А не вярвам някой да катери на бързи. Нивата е изключение с многото си ръчки.
                              Всеки един наклон се спуска на скорост, даже и на асвалт.
                              Малко не е като го описваш фронтерата нама междинен диф
                              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                              Коментар


                              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                                Малко не е като го описваш фронтерата нама междинен диф
                                Той баш това е казал, ама май не се разбирате. Просто парт тайм. Като е на бавни, и да имаше централен диф, той обикновено е блокиран, освен ако за това няма отделна ръчка.

                                Тия двете в подписа ми са съвсем пак така. Нямат централен диф, което е еквивалентно на блокиран централен диф, на джипките дето го имат.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X