Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Големите наклони - снимки и цифри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Големите наклони - снимки и цифри

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Ето едно катерене на голям наклон .
    Да се поднови малко темата ...
    Защо бях останал с впечатлението, че идеята на темата е да си говорим за наклони, реално преодолявани от участници във форума, а не да правим колекция от линкове към клипчета за формула офроуд?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • До: Големите наклони - снимки и цифри

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Защо бях останал с впечатлението, че идеята на темата е да си говорим за наклони, реално преодолявани от участници във форума, а не да правим колекция от линкове към клипчета за формула офроуд?
      Нали съм писал - за да спре мълчанието по темата !
      Просто явно разходките са ни малко разредени .... за това !

      Коментар


      • До: Големите наклони - снимки и цифри

        Има множество фактори освен ъгълът на наклона които формират степента на трудност при изкачване .
        Сещам се за :
        -продължителност на изкачването
        -наличие на страничен наклон
        -еднородност на наклона-тераси ,променив наклон по дължината
        -настилка (почва,трева, пясък ,камъни,коловози...)
        -подход към наклона(позволяващ засилване или къс с старт от място)

        Изброявам фактори без претенции за изчерпателност , а по-скоро за да изкажа мнението си че няма два еднакви наклона-дори един и същ след всяко изкачване се променя!

        Използвам случая да изразя още веднъж мнението си че подстрекаването към екстреми надхвърлящи възможностите на машината и уменията на водача освен "сеира за зяпачите" крие много рискове за живота и здравето !
        0+,Bombardier DS650,Discovery II.

        Коментар


        • До: Големите наклони - снимки и цифри

          Първоначално публикуван от keeway Преглед на мнение
          Има множество фактори освен ъгълът на наклона които формират степента на трудност при изкачване .
          Дано някой се вслуша в мнението ти, и спрат да пишат глупости.

          Коментар


          • До: Големите наклони - снимки и цифри

            Тераси край Пловдив с всякакви наклони:

            http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=4...38838&t=h&z=15
            0+

            Коментар


            • До: Големите наклони - снимки и цифри

              Kолега заповядай в Графити от 19.00 всеки петък се събираме в Пловдив.Там ще се зопознаем и коментираме наклоните ,все измисляме някаква разходка за събота или неделя.
              [SIGPIC][/SIGPIC]
              RR Classic

              Коментар


              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                Аз лично нямам навика да правя снимки или видео,въпреки че имам възможност и за двете. Имам си и фотоапарат и цифрова камера с 100GB хард диск. Мога да си снимам всичките пътувания със Фе-то и пак да остане. Въпроса е ,че не карам много хард офф ,разбираемо от колата ми. Аз съм качвал баирите на Ново село,около Чепеларе и на Марково. Със снимки не мога да си подкрепя думите. Засега на честна дума,по-нататък ще мина пак(че почна да ме човърка отвътре ) и ще си снимам този път. А онзи баир на Чепеларе,за който ти каза,че си измислям е 28градуса. Предния ден беше валяло и в колата бяхме 6. Сметнал съм,че не е опасно и съм се качил. Слизането беше по време на порой. Ако някой не вярва да пита тези,които са били на курбана. Имаше достатъчно яки стари руски джипки. Само аз бях с кола от този век. Ако не можеш да караш (не твърдя,че мога да карам толкова добре,но за нуждите ми и това е достатъчно) никой не може да ти помогне. Сещам се и за баир на Имарет дере (Хайдушки поляни). Там от пътчето под параклиса се тръгва по тревата,за да се стигне до въпросната постройка с религиозна цел. Там се качва само УАЗ-ката на този дето кара хляб и поддържа пощата,някакъв луд дето изкарва закъсали офф-роудари и аз. Звучи смешно и нахално,но е факт. При това се качих сутринта,когато тревата все още е мокра от росата. Баира е дълъг около 50 метра,а наклона е около 15градуса,но пък тревата е висока около 50-60санта. Не твърдя,че имам някакви огромни постижения. Напротив за 90% от хората в този форум са повече от скромни,за мен са enough. И все пак с всяко качено баирче и минат километър на черно си чувствам колата по-добре и карам по-смело. Естесвено в някакви граници. Не съм от хората,които се доказват. Напротив...

                С удоволствие ще снимам по-нататък и ще пращам снимки.
                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                Volkswagen Bora AKL

                Коментар


                • До: Големите наклони - снимки и цифри

                  Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                  Аз лично нямам навика да правя снимки или видео,въпреки че имам възможност и за двете. Имам си и фотоапарат и цифрова камера с 100GB хард диск. Мога да си снимам всичките пътувания със Фе-то и пак да остане. Въпроса е ,че не карам много хард офф ,разбираемо от колата ми. Аз съм качвал баирите на Ново село,около Чепеларе и на Марково. Със снимки не мога да си подкрепя думите. Засега на честна дума,по-нататък ще мина пак(че почна да ме човърка отвътре ) и ще си снимам този път. А онзи баир на Чепеларе,за който ти каза,че си измислям е 28градуса. Предния ден беше валяло и в колата бяхме 6. Сметнал съм,че не е опасно и съм се качил. Слизането беше по време на порой. Ако някой не вярва да пита тези,които са били на курбана. Имаше достатъчно яки стари руски джипки. Само аз бях с кола от този век. Ако не можеш да караш (не твърдя,че мога да карам толкова добре,но за нуждите ми и това е достатъчно) никой не може да ти помогне. Сещам се и за баир на Имарет дере (Хайдушки поляни). Там от пътчето под параклиса се тръгва по тревата,за да се стигне до въпросната постройка с религиозна цел. Там се качва само УАЗ-ката на този дето кара хляб и поддържа пощата,някакъв луд дето изкарва закъсали офф-роудари и аз. Звучи смешно и нахално,но е факт. При това се качих сутринта,когато тревата все още е мокра от росата. Баира е дълъг около 50 метра,а наклона е около 15градуса,но пък тревата е висока около 50-60санта. Не твърдя,че имам някакви огромни постижения. Напротив за 90% от хората в този форум са повече от скромни,за мен са enough. И все пак с всяко качено баирче и минат километър на черно си чувствам колата по-добре и карам по-смело. Естесвено в някакви граници. Не съм от хората,които се доказват. Напротив...

                  С удоволствие ще снимам по-нататък и ще пращам снимки.
                  Много хора са така - пътуват си и не правят снимки ....но това е естествено .Не мислят , че трябва да се отчитат .... докато не станат членове на този Форум . И аз съм така . Нормално .
                  Но като вече имаме такива разговори и споделяме снимки в тази тема ( и в другите ) - вече е редно да снимаме по-интересните и забавни моменти .
                  Не знам кой ти е втълпил , че не ти вярваме ...
                  Не знам защо трябва да питаме други ......
                  Просто сме колеги с общи интереси и понякога си спорим .Жалко е , ако някой го взема толкова на сериозно , че е готов да воюва за мнението си . Не е нужно .
                  Което изглежда невярно - се проверява някой път и спора изчезва...
                  Важното е да се забавляваме и да развиваме познанията за България , трудните маршрути ( нали сме ОФФРОУД ). Да допълваме уменията за превземане на препятствия , както и да опознаваме границите ( на възможностите ) на нашите коли . Простичко и ясно .
                  Много хора се уплашиха от темата - не знам защо .... и без нас хората си карат по баирите и наклоните . Ние просто го споделяме.
                  За това - нека всеки си кара на воля и да праща снимки за по-големите наклони . А най-големите - рано или късно ще станат ясни .
                  Тази тема е млада , но е интересна и забавна на всички Колеги - защото колите 4х4 са произведени за тази тема .
                  Който иска - нека започне да измерва ориентировъчно колко са големи наклоните от които се притеснява или страхува . И да ги снима .
                  На мен това ми помага .
                  Успех !

                  Коментар


                  • До: Големите наклони - снимки и цифри

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    ... Много хора се уплашиха от темата - не знам защо .... и без нас хората си карат по баирите и наклоните . Ние просто го споделяме. ...
                    Предполагам, че малко хора са обърнали внимание на това, че след споменаването в темата за Х6-цата на едно баирче край Бистрица, няколко колеги, които иначе не са от тия, които си падат по по-екстремни изпълнения, споделиха, че са отишли да пробват за какво става дума.
                    Е, спокойно можем да допуснем, че горе-долу същото може да се очаква и при пускане на по-подробна информация за екстремни наклони ...

                    Разбира се, който си търси силни усещания, сигурно ще си намери кой да го заведе на по-опасни баирчета. Ама не мисля, че това е причина да се помага на хора, които нормално не биха го направили, да отидат да си търсят белята, окуражени от приказки на големи разбирачи колко лесна била тая работа.


                    Пък за споделяне - ами ха споделяйте де! Че то много общи приказки и нищо реално ...


                    П.П. И никой участник във форума не е длъжен да се "отчита" никому със снимки и разкази.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: Големите наклони - снимки и цифри

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Предполагам, че малко хора са обърнали внимание на това, че след споменаването в темата за Х6-цата на едно баирче край Бистрица, няколко колеги, които иначе не са от тия, които си падат по по-екстремни изпълнения, споделиха, че са отишли да пробват за какво става дума.
                      Е, спокойно можем да допуснем, че горе-долу същото може да се очаква и при пускане на по-подробна информация за екстремни наклони ...
                      Разбира се, който си търси силни усещания, сигурно ще си намери кой да го заведе на по-опасни баирчета. Ама не мисля, че това е причина да се помага на хора, които нормално не биха го направили, да отидат да си търсят белята, окуражени от приказки на големи разбирачи колко лесна била тая работа.
                      Пък за споделяне - ами ха споделяйте де! Че то много общи приказки и нищо реално ...
                      П.П. И никой участник във форума не е длъжен да се "отчита" никому със снимки и разкази.
                      Защо някой смятат , че темата за Х6 е накарала много хора да отидат да пробват как е баирчето ?
                      Колеги споделиха , че всеки ден има желаещи там ( на Бистрица ). Даже и "нормални " коли се качвали - но от задната страна. Така помня .
                      Да не би някой да ги е подстрекавал ......
                      И сега като темата за Х6 я няма - да не би вече да не ходи никой там.
                      Просто който е ходил ( аз още не ) - видял е за какъв наклон става въпрос и толкова. Ако е бил труден - имало е адреналин ....ако не е бил труден ...... няма кой да се повтори да отиде ..... освен на разходка .
                      Когато караш един джип по-дълго врема - неминуемо идва момента в който искаш да разбереш " за какво става въпрос " .Тя ( колата ) е високопроходима , 4х4 и трябва да се усети това . Как да стане ?
                      Ами ясно е - в калта , в реката и .......по наклоните .
                      Та темата за наклоните - дори да я нямаше - пак ще си караме по всякакви наклони които ни се изпречат на пътя ....къде успешно , къде забавно .... но при всяка възможност ще се заиграваме .
                      Толкова .
                      За споделянето - иска си време и наклони .
                      Освен това - когато някой не може да разбере , че темата е за приятни емоции , а си мисли - че темата е за "мерене " на възможностите - това опорочава темата . Жалко .......
                      Ако споровете "за" и "против " изчезнат - всичко ще си дойде на мястото . И колегите няма да се притесняват от големите учители - превземали мнооого наклони и ....казвайки колко е опасно - да са против темата .
                      Последно редактирано от bgbul; 15-08-09, 09:38.

                      Коментар


                      • До: Големите наклони - снимки и цифри

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Защо някой смятат , че темата за Х6 е накарала много хора да отидат да пробват как е баирчето ?
                        Колеги споделиха , че всеки ден има желаещи там ( на Бистрица ). Даже и "нормални " коли се качвали - но от задната страна. Така помня .
                        Да не би някой да ги е подстрекавал ......
                        И сега като темата за Х6 я няма - да не би вече да не ходи никой там.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%F0%E8%F6%E0

                        Темата си я има, стига някой да я потърси. Колега мисля, че малко преигравате с тези героични пози от типа " Аз отивам и неме чакайте веч." или " Или аз или баира".
                        Ами отидете и покажете снимки и измервания най-после. Единственият който показа нещо беше Чавдар. И според мен беше достатъчно.
                        Имам и едно предложение към Вас. Във форума има мноооого теми със разходки и със снимки. Защо като имате ткъв афинитет към наклоните не си поиграете и да извадите вие снимки от най-интеренсите баири и тяхното преминаване? Мисля, че ще е интересно за всички. Пък и вие ще сте доволен.
                        И аз отново се присъдинявам към колегите, които предупреждават, за това че към наклоните трябва да се похожда с много внимание и предпазливост. Защото бели стават и уви ще стават. Още ми е пред очите един румънец, които плачеше със сълзи от това че е оцелял при един након на Трансилвания 2009. Като видях колата разбрах защо. Пускам снимката и на още едина кола след изкачване на наклон.
                        Прикачени файлове
                        Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                        NULLA TENACI INVIA EST VIA

                        Коментар


                        • До: Големите наклони - снимки и цифри

                          Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F2%F0%E8%F6%E0

                          Темата си я има, стига някой да я потърси.

                          Защото бели стават и уви ще стават. Още ми е пред очите един румънец, които плачеше със сълзи от това че е оцелял при един након на Трансилвания 2009. Като видях колата разбрах защо. Пускам снимката и на още едина кола след изкачване на наклон.
                          Колега - знам , че във Форума нищо не се губи .
                          Под "темата я няма " имам пред вид , че е заключена , не е актуална и в нея не можем да си споделяме нови емоции и наклони .
                          Жалко , че трябва да го обяснявам ......

                          Ето едно тепе за заигравка до Пловдив - тепето на Марково .
                          http://vbox7.com/play:4d13788c
                          Става за приятна разходка и малко адреналин .

                          Ето друго място ( наклон ) където всички си качват .... и без нас .
                          http://vbox7.com/play:1b72606c
                          Пистата е много по дълга - но аз не я качих по технически проблеми . Има още около 600 м нагоре . Изглежда опасна .... но всъщност си е нормална .
                          Намира се на Бяла Черква и всеки уикенд си има посетители на нея .

                          Това място дори не го помня къде е ..... не е голям наклон ....20 градуса, но няма път , доста е спушено и е интересно .Просто минавахме от там на път за х.Бунтовна.
                          http://vbox7.com/play:238062b9

                          Ето малко да се разхладиме в това горещо лято - кадри на Пампорово - след разходка около х.Студенец и връх Снежанка.
                          http://vbox7.com/play:6025ec87 това не е наклон - само за разхлаждане....

                          Това е посещение на парк Рила - но още имаше сняг и не стигнахме до билото . Нямаше минаване .... а бяхме тръгнали за гъби ....
                          http://vbox7.com/play:bf7eb556

                          А това са ми любими терени - малко посещавани и горски .Има си и добър наклон .
                          http://vbox7.com/play:a0dbda7d намира се над с.Зорница ( Чепеларе) - на 3 км преди х.Изгрев. Доста кално си беше .... но не го усетихме много .


                          А това е снимано при посещение на Царев връх. Но другото клипче нещо не се качва. Още имаше сняг ....и леко ръмеше.
                          Минахме просто пътьом - на връщане от Гърция - за удоволствие . Мястото е чудесно . Има и големи наклони , има и кал ... всичко .
                          http://vbox7.com/play:6d98ab79
                          http://vbox7.com/play:b54a5c66 на тази височина започваше снегът и имаше паднали дървета ( а не бяхме подготвени с брадва и т.н. )

                          За да е ясно - това са снимки просто случайни и са от преди пускане на темата . За това няма измервания .....
                          Въпреки това - всичките места са достъпни за посещение . Много са приятни и вдигат адреналина .
                          Има още много снимки и клипове ..... но по-добре да пускам актуални ( с горе-долу измерен наклон ).
                          За жалост - става бавно . В момента съм все около Пловдив и не остава време за посещения на всички интересни места . Но ... времето е пред нас .
                          Хайде - пускайте и вие нещо интересно .....да допълваме темата .
                          И ако няма спорове , а само приятни снимки и клипчета ще е по-забавно .....
                          Лично аз - няма да споря с никой ......но не го тълкувайте погрешно . Не защото нямам снимки .... а просто не искам да си развалям удоволствието - ДА БЪДА В ТОЗИ ФОРУМ и да си говоря с Колеги за приятни ( макар и опасни ) неща !
                          А когато човек пише нещо за шега - е добре да бъде разбран ..... колега с последния пост .....
                          Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
                          Колега мисля, че малко преигравате с тези героични пози от типа " Аз отивам и неме чакайте веч." или " Или аз или баира".
                          Последно редактирано от bgbul; 15-08-09, 13:06.

                          Коментар


                          • До: Големите наклони - снимки и цифри

                            А аз се опитавах да кажа нещо друго.
                            Няма нужда от никакви измервания. Безполезни са и безсмислени. Всеки наклон е единствен за себе си в момента в който си пред него. Утре вече е различен. Днес след няколко преминавания вече е различен. Както човек никога не преминава една и съща река, така е и с баирите.
                            С измерването ще се опитате да "стандартизирате" наклоните и има вероятност колеги да се предоверят на това . А последиците някак си избягвате да ги виждате.
                            И за да се опитам да избегна това, токущо ми хрумна неща. След всеки ваш възторжен пост ще пускам снимка или клипче за последиците от необмисленото карана. както е по цигарените кутии. С това не искам да откажа хората да карат, а да мислят когато го правят.
                            Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                            NULLA TENACI INVIA EST VIA

                            Коментар


                            • До: Големите наклони - снимки и цифри

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              Ето едно тепе за заигравка до Пловдив - тепето на Марково .
                              http://vbox7.com/play:4d13788c ...
                              Това е друго нещо. 23-4* звучи и изглежда реално.

                              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                              ...
                              Ето друго място ( наклон ) където всички си качват .... и без нас .
                              http://vbox7.com/play:1b72606c
                              Пистата е много по дълга - но аз не я качих по технически проблеми . Има още около 600 м нагоре . Изглежда опасна .... но всъщност си е нормална...
                              Това не знам колко е, но е малко. Казах ти в една друга тема, че на Банско където са най стръмните писти, по стръмни от 30* няма и то само на определени места.

                              Я помисли да не си объркал градусите на тия снимки? Много ми се вижда 38* за земен насип.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • До: Големите наклони - снимки и цифри

                                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                                Това е друго нещо. 23-4* звучи и изглежда реално.


                                Това не знам колко е, но е малко. Казах ти в една друга тема, че на Банско където са най стръмните писти, по стръмни от 30* няма и то само на определени места.

                                Я помисли да не си объркал градусите на тия снимки? Много ми се вижда 38* за земен насип.
                                На това място просто минавах и го фиксирах. Нямах техника ... но е на близо .
                                На изхода от Пловдив ( Цариградско шосе ) се хваща към Калековец( на ляво ). След 5 км има мост ( пътен възел )
                                Та за този склон става въпрос. 38 градуса си е .
                                Но като минавам скоро - ще го снимам , че с телефона не се вижда наклона . Не се усеща - иначе се вижда .
                                Просто ми се иска като показвам клипчета и снимки да съм по-подготвен . Да имам измерване горе-долу колко е наклона за да е по-полезни и интересно .
                                От как започнах да измервам наклоните - вече доста по-леки ми се виждат ...защото като измериш , че един наклон е 30 градуса - е ясно че изглежда страшен ... но си е нормален в действителност .
                                И това го знаеш още като подхождаш и си доста по-спокоен ...
                                А когато снимаш наклон над 30 градуса - си трябва и втори човек - да държи колата на място . Щото на този земен насип - колата си тръгна сама на долу да слиза ( като спрях за да снимам ).
                                Но следващия път няма да съм сам .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X