Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

    Е ,чакането си заслужаваше.Първокласен репортаж от мястото на събитията.
    B+

    Коментар


    • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

      А това не е краят ...

      Коментар


      • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

        За разлика от януари, сега някой Ганьо Балкански беше стоварил 1-2 камиона строителни отпадъци. Отчасти в, отчасти около ямата.










        Специално за мен (предвид големшкия заден свес на Патрула), струпаните пръст и камъни бяха усложнили обстановката. Предишния път едновременно със слизането в ямата бяхме направили ляв завой на 90 градуса, което позволяваше задницата да не запъва при пропадането надолу.
        Сега нямаше как да повторя тази маневра и при спускането в ямата трябваше да се кара почти направо. Е, при това спускане левият ми заден калник и бронята удариха и запънаха в земята. На всичкото отгоре се отказа, че под тях не е било само пръст, ами е имало и жилав корен.
        И да имаш блокаж, и да нямаш, като задните колела увиснат във въздуха и едва-едва допират земята ...

        Пак опрях до лебедката, която много бързо реши проблема, само че след това се оформи следната нелицеприятна гледка ...




        Не че някой ми е виновен де! Просто това беше поредното доказателство, че когато се прави джипка за гората, на първо място трябва да се гони функционалност и едва след това, ако е възможно, да се взимат предвид естетически съображения ...

        Е! Сега вече е въпрос на дни да влезе в действие флексът, за да се "подстрижат" задните калници и бронята да бъде заменена с нещо по-просто и функионално, което няма така лесно да влиза в ролята на котва.


        След преминаване на това препятствие по подобен начин изглеждаше и задната броня на Ферозата ...



        която Радо успя все пак да прекара оттам, изпреварвайки с малко вече тръгналото на помощ Паджеро ...



        Отново всички минаха по реда си ...



        Като Митко направи показно за бързо преминаване по най-късия възможен път, разпилявайки като пилци зяпачите, неразбрали, че той не смята да заобикаля купчината пръст и камъни, а да я прескочи ...





        Видео от Дупка №2
        Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-09-17, 08:55.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

          Чавдаре по начина по който представяш нещата май правиш лоша услуга на четящите тая разходка.
          Па те нема смисъл да си карат джипките бе.Все едно са били с нас.

          Коментар


          • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

            Леле как започвам да се ядосвам че не дойдох
            Перфектен Репортаж Чавдаре, чакаме продължението, ти определено трябва да се замислиш за писане и издаване на пътеписи, ще станат БестСелър и парици ще изкараш, освен радоста която ще доставиш у читателите

            Коментар


            • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

              Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
              Чавдаре по начина по който представяш нещата май правиш лоша услуга на четящите тая разходка.
              Па те нема смисъл да си карат джипките бе.Все едно са били с нас.

              Ми аз освен да пусна моя за продажба

              Коментар


              • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                След като си потрошихме (някои от нас де, не всички) джипките в дупката, организаторът на хепънинга (ей, тая думичка пък откъде ли ми дойде ) се пробвА да види дали няма да се удавим в едно мочурище в окрайнините на Говедарци.

                При което осигурихме зрелище на набързо събралото се местното население и може би им изпоплашихме кокошките с рева на двигатели.

                Кики се излъга (много непредпазливо!) да тръгне по следите на Маркан, който разчиташе на по-малкото собствено тегло на Врангела и го привлече в капан ...





                Радо със смелостта на новобранец се хвърли по следите му и затъна в момента, в който предните му колела стъпиха извън твърдата почва.

                Витарката започна да дърпа Ферозата, вдигайки достатъчно шум да разбуни бабките от близките къщи, които май нещо се притесниха за целостта на оградите си. И май имаха известно основание предвид близостта на задницата на Витарата до оградата.




                Опитах се да кажа на Кире да не си пали съединителя, ами да остави да дръпна Ферозата с лебедката, но момчето се беше разпалило и май не чуваше. Поради което оставих младежите да си играят на "Дядо вади ряпа", запалих Патрула и тръгнах да проверя как върви по мочурище.
                Ами нормално си мина. Поддържане на скорост, без резки движения, та гумите да не разкъсат горния тревен слой и никакви ядове ...

                Минах от другата страна и излязох на по-твърда почва, та да има поне един тежък джип отвън.

                Докато Паджерото се вадеше с лебедка, закачена за Дифендъра, който пък беше вързан за "Баба Яга", моят екипаж го удари на запознанство с местната фауна






                В началото майка му все го прикриваше, като гледаше да застане между него и джипа, но после като че ли усети, че нищо не го застрашава



                и го остави да се запознае с Патрула




                Паджерото най-после се измъкна и, след като разбунихме селото, си бихме камшика по посока на близко дере, което ни достави много емоции през зимата ...
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-09-17, 09:03.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                  Маркане , и ти снимА ... Като свърши Чавдар /а той има много още да покаже / - ти си на ред ...

                  Коментар


                  • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                    Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                    Чавдаре по начина по който представяш нещата май правиш лоша услуга на четящите тая разходка.
                    Па те нема смисъл да си карат джипките бе.Все едно са били с нас.
                    Ти си мислиш така! На някои може и да им е достатъчен виртуалният офроуд. Обаче други ще четат, ще четат, пък като ще се Лъзнат надолу по наклонената плоскост, само вятърът ще свисти в ушите им.

                    Гледай ни нас къде бяхме и къде сме сега, та да видиш какво ще се случи поне с някои от читателите ...


                    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                    ти определено трябва да се замислиш за писане и издаване на пътеписи, ще станат БестСелър и парици ще изкараш, освен радоста която ще доставиш у читателите
                    Алекс, това добре, ама има малко проблемче. За да пише човек пътеписи, дето да стават за издаване и продаване, трябва първо да пътува до разни интересни места. Пък пътуванията си искат парици, а покрай тия джипки ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                      23:30 часа - чакащи продължението :
                      alex_markov, ‎Chico, ‎Stacy, ‎kinex, ‎Митко/fulda/, ‎V93, ‎vasil lazarov, ‎dragomir_68, ‎Jimi, ‎vasko jonchev, ‎Plamen, ‎Пламен Исаев, ‎sasho_traikov, ‎Victor, ‎peppy, ‎Венци- малкия, ‎vatito, ‎5-ракиев, ‎братчеда, ‎gele_75


                      е Чавдар го пише, не чака

                      Коментар


                      • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                        А бе хора , вие не спите ли ? 25 човека , по това време ... Хайде , на мене жена ми я нама , ама вашите ... ?!

                        Коментар


                        • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                          Брао бе Марков , изпревари ме

                          Коментар


                          • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                            ОК. бе. Имам по некоя снимка.

                            Коментар


                            • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                              Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                              ОК. бе. Имам по некоя снимка.
                              Ами какво чакаш?

                              Коментар


                              • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                Ами какво чакаш?
                                Аз ще съм поддържаща роля.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X