Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

    Ами то всички бяхте изън него та ... риших да влезна
    Пък и /погрешно/ разчитах на широкия GOOD YEAR , да ама не бях с него , а с тесния DUNLOP ...

    Коментар


    • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

      И пак за съжаление, но от финалния етап на разходката нямам нито една снимка. А и да имаше, не знам какво ли би се виждало на нея.

      Оказа се, че е доста трудна задача да си намерим деренцето. Не стига, че беше вече тъмно, ами и (за разлика от м. март) всичко беше обрасло с гъста трева, шума, храсти.

      Явно няма мераклии да ползват този "път" и природата си го е взела обратно.

      Майтапа настрана, но, ако нямах в ГПС-а си зареден трака от 25 март, едва ли щяхме да намерим това, което търсехме. Дори и с ГПС пак на 2 пъти се лутахме по някоя и друга минута, доде уцелим пътя измежду гъстата растителност.

      Маркан, който караше отпред, нееднократно изпъшка каква стена от клони и листа е пред него. През по-голямата част от времето буквално си пробивахме път през растителността.
      При едно от тези пробивания "просторите" на Маркан се скъсаха и в резултат има да сменя челно стъкло

      Може би защото вече бяхме порядъчно изморени от здравото каране през деня, но поне на мен това спускане ми се видя едва ли не по-тежко от качването. Е, за разлика от тогава, не съм карал на 3 колела и лебедка не се наложи да опъвам.

      Но си беше изморително това пълзене надолу в тъмнината през растителността.

      За капак, баш накрая при преминаване на р. Джерман, буквално на метри преди асфалта, задницата на Патрула пак опря на стръмния бряг и в един момент бях застанал една ли не като мостче. Този път до лебедка не се стигна, но се наложиха малко резки движения напред-назад, съпроводени от съответни звуци ... Като че ли не счупих нищо отдолу, ама един оглед тия дни си е задължителен.

      Та, това беше всичко от мен. Хубава разходка, със здраво каране. И компанията беше здрава. С много малки изключения, джипките бяха достатъчно добре подготвени, което си е супер!
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

        Ееееееееей такова чакане и такъв Кеф от четене не бях изпитвал отдавна! Браво Чавдаре!!!

        Коментар


        • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

          Ето го и тракът на разходката, нанесена на снимка от Google Earth

          Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-09-17, 08:50.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

            Ейй, нямам думи. Много ме изкефихте. Чавдаре, имаш талант като на Алеко Константинов. Като го чета все едно съм били там.
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

              Поздравления Чавдаре!
              Ще сънуваме сега ... дерета .
              Лека нощ на всички , и приятни сънища .

              Коментар


              • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                Всички снимки са тук и тук (малко грешка настана в бързането, та затова са на 2 места)
                Последно редактирано от Чавдар (V93); 25-09-17, 08:50.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                  Прекрасно написано съжелявам само ,че не бях достатъчно подготвен и като гледам снимката с маршрута ме е яд ,че само в половината разходка успях да взема участие , а това че съм се е отказал не беше точно така по-скоро бях отказан и накаран да се върна , но както и да е може би щях само да ви бавя . В следващата подобна разходка обещавам да съм по-подготвен и може би с по-здрава и надеждна машина Извода е , че ферозата е прекалено нежна за оффроуд и особенно за по-хард

                  Коментар


                  • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                    Супер сте си изкарали. Много яко каране, на интересна група.
                    Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                    NULLA TENACI INVIA EST VIA

                    Коментар


                    • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                      Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                      ... а това че съм се е отказал не беше точно така по-скоро бях отказан и накаран да се върна , но както и да е може би щях само да ви бавя ...
                      Мисля, че много правилно е постъпил Митко, като те е накарал да се върнеш. Не е работа да мъчиш по баирите кола, която хвърля водата от има-няма 200 м каране по не особено стръмно дере.
                      Ако беше продължил какво мислиш щеше да стане? След мястото, от което си се върнал, нагоре имаше хубав стръмен баир, на който сигурно щеше да изхвърлиш и тази вода, която беше налял долу. И после какво правиш? Чешма горе нямаше, моята резервна туба беше вече празна, другите колеги имаха вода кой колкото си е взел за пиене. Караш без вода, докато двигателят блокира от прегряване? А след това? Ами ако това се случи, да речем, ей там долу, между двата стръмни баира? През зимата, по този баир на снимката, дето го спускахме в неделя, Паджерото на Кики с много голям зор извлече нагоре Самурай с повреден съединител ...

                      Разбирам желанието ти да караш. Обаче, ако питаш мене, не е никакво геройство да продължаваш да напъваш кола, която има сериозен проблем, при положение че имаш избор и възможност да стъпиш на асфалта. На всеки могат да се случат сериозни повреди по време на разходка. Но става дума за повреди, които са възникнали ненадейно, насред гората. Не за сериозни проблеми, които се знаят още преди да се тръгне. В такива случаи е по-добре човек да си прецени трезво нещата и да се откаже, докато е време, за да не стане в един момент причина за главоболия за колегите си.
                      Групата никога и никого не е оставила в гората. И мен са ме влачили и на буксир, и на лебедки, докато ме измъкнат до място, където да мога да се движа самостоятелно, и аз съм помагал на колеги.

                      Най-добре е обаче такива ситуации да се избягват по възможност. Много е неприятно, но човек трябва да може да надвие на мераците си и да завие обратно, след като види, че с продължаването ще навлече проблеми и на себе си и на групата. Иначе не е честно по отношение на останалите ...


                      Що се отнася до това дали Ферозата "става" или не, и дали е здрава или не, не бих могъл да се изказвам категорично. Хем не я познавам тази марка, хем за първи път на разходка участва такава джипка, та нямам впечатления.

                      За надеждността в гората обаче, за мен на първо място играе роля поддръжката на колата. То само с каране не става. Иска си и правене. Ако не си я направил и ти прегрява още на асфалта, как би могъл да очакваш, че ще устиска в гората, като я напънеш в някой калищак или на някой баир?!? Честно казано, като те гледах как наливаш студена вода във врелия двигател, много се чудех как тази кола все още върви ...

                      А за какъв офроуд става или не става една джипка, можеш да кажеш след като я пипнеш леко и най-малкото й сложиш едни гуми като за гората. От личен опит съм установил, че джип без кални гуми и джип с МТ-та са две съвършено различни неща ...

                      Вярно е, че независимото окачване си има своите солидни кусури и ограничения по отношение на офроуда. Имай обаче предвид и това, че всичките тия дерета, които бяха в неделната програма, съм ги минавал с Галопер-а, който също е с такова окачване отпред, и то в кал, сняг и лед. Вярно, някъде съм карал на 3 колела, някъде съм се влачил на лебедка, ама съм ги минал. И то без да счупя нищо сериозно (не броя 1 бр. декоративна пластмаса)
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-08-07, 10:10.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        ... С много малки изключения, джипките бяха достатъчно добре подготвени, което си е супер!
                        Твърдо споделям , че за да стане една разходка наистина "хард" и да достави желаното удоволствие, най важното условие е сериозната подготовка на джипките.
                        При мен ще се наложи малко "козметична" намеса с флекс, защото гумите отзад леко опират в определени ситуации. Преди тази разходка си мислих, че няма нужда , но уви най добрия "тунинг съветник" се оказа гората, и най-добрия учител е практиката.

                        Коментар


                        • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                          Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
                          При мен ще се наложи малко "козметична" намеса с флекс, защото гумите отзад леко опират в определени ситуации. Преди тази разходка си мислих, че няма нужда , но уви най добрия "тунинг съветник" се оказа гората, и най-добрия учител е практиката.
                          Мдааа, гората твърдо гласува "ЗА" намесата на флекса на определени места ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                            Като гледам какво сме изпуснали и ми се реве. Но ... коли ( джипки ) - кво да ги правиш Винаги се чупят в най-неподходящия момент.
                            RB Patrol Team

                            Коментар


                            • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Що се отнася до това дали Ферозата "става" или не, и дали е здрава или не, не бих могъл да се изказвам категорично. Хем не я познавам тази марка, хем за първи път на разходка участва такава джипка, та нямам впечатления.

                              За надеждността в гората обаче, за мен на първо място играе роля поддръжката на колата. То само с каране не става. Иска си и правене. Ако не си я направил и ти прегрява още на асфалта, как би могъл да очакваш, че ще устиска в гората, като я напънеш в някой калищак или на някой баир?!? Честно казано, като те гледах как наливаш студена вода във врелия двигател, много се чудех как тази кола все още върви ...
                              Мога да кажа , че за вече година и половина експлоатация
                              категорично НЕстава ,а поддръжката точно на мойта е на много високо ниво и точно седмица преди това и шлайфах блока глаявата нова гарнитура нови болтове за главата и след целия този ремонт повярвайте ми ако беше блокирал двигателя я зарязвах насред гората . То като се прибрах добре ,че беше баща ми който ме спря иначе много бързо ферозата щеше да бъде нарязана и натоварена за скрап (май след това и предателство тотално я мразя и марката и модела) , но пък реших да я оправя тая седмица и да я дам на баща ми пък до края на септември ще измисля каква по-дебилоустойчива джипка да взема ( за момента съм се спрял на УЖАСКА по която смятам да има много часове ТРУД И ТВОРЧЕСТВО )

                              Коментар


                              • До: кога и как? (Разходка в Рила 26 август 2007)

                                Първоначално публикуван от Rado__ Преглед на мнение
                                до края на септември ще измисля каква по-дебилоустойчива джипка да взема ( за момента съм се спрял на УЖАСКА по която смятам да има много часове ТРУД И ТВОРЧЕСТВО )

                                Многото часове труд и творчество са ти гарантирани ...
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X