Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Той Владо е запознат с дилемата поне от 10 години.
    Знам ма това не пречи да го избъзикам щото ми вика, че карам английски курник и искаше да ми пише с ръждиФ пирон к*р на предния капак
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
      Знам ма това не пречи да го избъзикам щото ми вика, че карам английски курник и искаше да ми пише с ръждиФ пирон к*р на предния капак
      То това си е комплимент.
      Щом не караш кокошарник....

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Няма никаква причина да пишеш КУР на нещо което си е КУРник.

        Ще ви спестя чуденето - думите наистина имат общ произход.

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          А, разбира се! Няма лошо да ми напише Деди! Аз си обичам КУРника и не си го давам. Пък и друго да си купя в което се съмнявам пак ще ходя при Деди да го драска с пиронЯ
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Какъв е реглажа там?
            При неработещи хидравлични повдигачи изпадат кобилици на не малко марки и модели,що това да прави изключение.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Няма никаква причина да пишеш КУР на нещо което си е КУРник.

              Ще ви спестя чуденето - думите наистина имат общ произход.
              Имаше една руска тенисистка, Курникова, и тя ли се връзва с произхода?
              Последно редактирано от disko04; 12-02-17, 23:12.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Имаше една руска тенисиска, Курникова, и тя ли се връзва с произхода?
                Общо взето да. Кур на старобългарски е петел. Как е кокошка виж в руския речник. Като са почнали да ползват думата за псуване са измислили други думи за птиците. А думата за къщата на домашните птици (курник) си е останала каквато е.

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Общо взето да. Кур на старобългарски е петел. Как е кокошка виж в руския речник. Като са почнали да ползват думата за псуване са измислили други думи за птиците. А думата за къщата на домашните птици (курник) си е останала каквато е.
                  Не знаех, интересно!
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    В тази връзка, мисля да дам да ми резнат на лазер от неръждавейка емблема за новата самоделка. Познай какъв ще е брандът. Мисля че и на Уаза ти ще му тича - единствен неръждив детайл, освен стъклата.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      УАЗ си е УАЗ. Това също е псувня, освен с много прецизна интонация.

                      Но уважавам твоя избор.

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Въпрос към колеги, на този мотор случвало ли ви се е, и какви възможни причини да търся. Разпределителния вал поне за сега ми се струва здрав, няма и разхлабени лагерни черупки ..........ба`ааму ш` съ изям
                        Деди, на малкия брат на тоя мотор, демек 3.7 това се случва на много хора ама не чак така масово и едновременно. Става точно при студен старт. Церят го със смяна на хидравличните повдигачи и редовна смяна на маслото с не най-евтиното такова и с вискозитет точно по спецификация.

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Деди и на мен ми се струва че като угасне мотора тия клапани са били на работа и е сгънал хидр.компенсатори. После при старт на "много студено" не успяват да задействат достатъчно бързо(да разгънат) и после е ясно. За мен първа причина е хубаво масло, чак после повдигачи.
                          Водачи според мен стягат само на топло, но може и да има феномен да са стегнали на студено. Реално според мен при подходящо въздействие от човек всичко е възможно!

                          Гледам и тоя е капризен мотор с индекс на маслото "...w-30" като моя. Моя като го правих понеже нямах пари само изчистих повдигачите както се казва до смърт, и уви 3-то масло 5w-40 и си потропват. На следваща смяна вече ще му сипя 5w-30-ка да видя с нея ще престане ли.

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                            Водачи според мен стягат само на топло...
                            Зависи от какво са направени водачите и от какво клапаните. Нормално направени части не би трябвало никога в нормалните за мотора режими да стягат, защото са си предвидени и хлабини и материали, обаче няма как да знаеш в какъв пиндостански гараж са правени афтърмаркет частите, ако са влагани такива.

                            ...но след като се споменаха хидравлични повдигачи и подобни проблеми при други двигатели, влагани в курниците на същата фирма, и аз мисля че е най-вероятната причина са те, или неправилно масло. Макар че ми се чини че би трябвало цялата система да е направена така че да не се образуват толкова големи луфтове че да могат да чак да изпадат кобилици, даже повдигачите да са сгънали докрай.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Макар че ми се чини че би трябвало цялата система да е направена така че да не се образуват толкова големи луфтове че да могат да чак да изпадат кобилици, даже повдигачите да са сгънали докрай.
                              Там е номера че могат. На угасен двигател ако вала не ги притиска кобилиците се вадят с напъване с отвертка.

                              Коментар


                              • Re: При Дядо Владо

                                Деди провери си кутия с манометер като е получиш од Ради. Благодаря за неделя.
                                o89 sedem sedem 33 986

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X