Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
    Мисля че може да се пробие кръгъл отвор в камбаната на удобно място за развиване на притискателният диск и след това да се запуши с гумена тапа например за да не влиза мърсотия.
    Ще го мислим. Но пак казвам че това е съвсем последен вариант, ако нищо друго не сработи.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Не знам дали да не ти е по първи вариант преди да сте счупили нещо, пу да не чуе......, и аз съм го правил този номер на една Ланча с двигател на Ферари заради един болт който не намерихме начин да развием защото в този кош просто няма място за една карфица дори.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Напъване повече от снощи няма да има, щото няма на къде. Ще има въртене и опити да се използва дупката на вилката за целта. Снощи просто не ми дойде на ум.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          Спарки, ако стигнеш до последния вариант (дано не стигнеш) не заварявай. Направи си капаче с гарнитурка. Камбаната е достатъчно дебела за да понесе едни отвори с резба в тях.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
            Спарки, ако стигнеш до последния вариант (дано не стигнеш) не заварявай. Направи си капаче с гарнитурка. Камбаната е достатъчно дебела за да понесе едни отвори с резба в тях.
            Доста е оребрена, и то точно където е удобно за дупка. Но пък като гледам картинки, през дупката на вилката трябва да стане, май. Взел съм и отвертка с гъвкава връзка, за доотвиване след разхлабването.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PartImage_86416031-e818-4cac-905a-7832b46556f5.jpg
Прегледи:1
Размер:37.0 КБ
ID:5734606
            Последно редактирано от sparkybg; 14-11-16, 13:49.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              за триене
              Последно редактирано от ardmin; 14-11-16, 16:19.

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Е няма ли новини някой от вас двамата да каже?! Визирам Деди и Спарки!
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Има. Снощи се прибрах в 0:45, хапнах, седнах да погледам телевизия, и умрях на дивана. Та затова не съм писал.

                  Дядо беше резнал шийката на вилката с плазмата и беше отвил болтовете на притискателя през дупката и. И каза че пак се запъвал. Като отидох и слязох в канала притискателя халталееше, а Дядо каза че той като до бутал не искал. По думите му "Явно те е чакал да дойдеш". Кутията пак се запъваше леко. Докато се преоблека дедо слезе долу, поразклати, и кутията "слезе". Дръпнахме назад и надолу. Никакви ръжди, шлиците перфектни, и върху тях си стоеше оригиналната смазка "Molycote-нам-кво-си". Дръпнах диска и излезе абсолютно безгрижно. Луфт в шлиците няма никакъв, ръжда нямаше никъде, притискател, лагер, огледален диск перфектни, а на феродовия все още се виждаха каналчетата и беше много далеч от нитовете. Разлика в дебелината с новия - около милиметър. Бронзовата втулка в коляновия вал и тя перфектна, та не я сменяхме.

                  Според мен в тоя съединител имаше поне още 50000км живот, и ако не беше тъпата вилка операцията можеше да се отложи с поне 3-4 години. Явно карам икономично откъм съединител, въпреки че никога не съм се старал да "пестя". Със сигурност му е първа смяна. Извадихме Valeo, сложихме Luk.

                  Деди днеска ще монтира карданите, аз като отида ще монтирам гумата при ръчките и пласмасариите на централната конзоля и сме готови. Като изключим запъващата се кутия, най-големия чанч беше със стартера - заврели са едното болтче на майка си в.... Ще опиша процедурата в темата ми за терано.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Монтирайте си долната помпа , подложете нещо под вилката и с педала натискайте.Така бута по оста а не по периферията.

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      И от какво е запъвала така грозно в крайна сметка? Радвам се, че в крайна сметка се е отделила.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Вероятно диска и втулката в коляновия вал. Понеже шлиците са точни и втулката не беше разбита, а няма как да се прецени кое е точното положение на кутията като височина за да няма напрежение, лекото напрежение в тия 2 детайла е създавало сериозно "спирачно" усилие. При монтирането се наложи да вдигнем леко мотора за предната му кука за да вкараме оста на кутията в шлиците и после в лагерчето. Не го бяхме вдигнали при демонтажа, а и не знаехме дали, колко и накъде ще се килне мотора след демонтажа. Оказа се че не се килва почти никак.

                        Вероятно и ако бях иставил на скорост и 4x4 и бяхме въртяли мотора през раздатката също малко по малко щеше да "откачи".

                        ПП: Поне за пореден път се уверих че возилото ми е на реални километри.
                        Последно редактирано от sparkybg; 15-11-16, 12:29.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          След година и нещо,днес отидох да видя Дядо! Не съм карък,ама ако иска,той да разкаже! Ще е по цветно!
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Пак ли ще ходим в районното?
                            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                              Пак ли ще ходим в районното?
                              Този път не! Ама беше по-добрия вариант!
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Утре, че сега съм се вкиснал
                                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X