Обява

Свий
Няма добавени обяви.

При Дядо Владо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: При Дядо Владо

    Както ти вече спомена: Губи си гаранцията.
    П.П. Предполагам имало е пломба против отваряне. В противен случай единствената причина да не му признаят гаранцията е, ако е отворил компресора с кози крак.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: При Дядо Владо

      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
      ...
      П.П. Предполагам имало е пломба против отваряне.
      ...
      На китайски компресор ?!

      Деди, рАзбери се с форумния търговец.

      ... Густав си беше купил китайска лебедка, която му изгоря докато я пробваше пред работилницата преди да я е монтирал,
      ма щото е пич, въобще не се е обаждал за гаранция, а си я пренави сам, и директно при нов собственик, който май си я тормози още.
      Та търговеца май е същия, щото само при него съм виждам двуботални компресори, и на Илиенци, ма по-тънки.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: При Дядо Владо

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Деди, рАзбери се с форумния търговец..
        Хич ми не дреме на &&&, няма какво да се разбирам. Продал е на някой си "говн@" и този ще си знае че там има само акита. Пропагандираме едно, правим друго. Гаранцията че отпада е ясно, гадно е че "секънд хенд" се продава като нов. После някой ще пищи защо лекар ми се пазари като тъговец и когато жена ми (бебето ми) умря, каза "ми това е, мяма гаранция" - ами защото от такива "играчи" му е писнАло........майната му, утре ще пусна снимка и на касовата бележка за "опресняване на паметта"
        Казуса на седмицата - "Гранд ZJ 5.9" ръчнната съм е разглобил на кванти и съм е сглобил отново, но държи само ако джипа се движи назад
        Излезна предположение, че е BSM"блонди сейфти мод" - ако си руса и забравиш ръчната спирачката да не грее, ама като да не го приемам някак си. излишно е, но го споменавам - нови накладки (симетрични нямат посока, R/L и т.н), разглобени и смазани механизми, въжета без задръжка ........идеиЙ
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • От: При Дядо Владо

          всяка от накладките работи само в едната посока

          Коментар


          • От: При Дядо Владо

            Дядо, ако говорим за старовремските мостове с барабанни спирачки отзад, симптомите са като да НЕ си го натегнал добре механизма.

            Барабанните нали имат една хитрина за самонатягане която работи точно като караш на заден на ръчна.

            Според мен натегни ги още задните спирачки като бръкнеш през прозорчето и завъртиш онова зъбно колелце. Аз бих ПРЕтегнал и после бих отпуснал малко докато спрат да задържат.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: При Дядо Владо

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              всяка от накладките работи само в едната посока
              нищо не разбрах,накладките са еднакви.......... ама при мен има и една "Буханка" за вкарване в параметри с високи (според мен) обороти, та може да дойдеш да раздадеш К.У. (и т.н.) ама да е след 11.00ч че сега мисля да поспя.....
              П.П. ( за бат'Джорджоне) Външно е диск за крачната, а вътре барабан за ръчната и е натягано и разтяганао и мамата йок....
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • От: При Дядо Владо

                Аз след малко отивам да гледам кемпер Савием в Стара Загора тъй че преди 4-5ч няма как да съм при тебе, но за след това ще се пробвам. А ако слушаш ще донеса и умната машинка дето хюха колите отзад.

                На Буханката ръчната спирачка мисля че е устроена досущ по същия начин и да - всяка накладка участва в спирачното действие около 90% в посоката в която я отваря навън и около 10% в другата посока.

                Коментар


                • От: При Дядо Владо

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  А ако слушаш .
                  Обещавам, с пръст няма да докосна "буханката" и нищо лошо няма да и причинявам.
                  Пакости само по списъка за "почивен ден" - "Шевролет", "Ленд ровър", "Мерцедес" и ако дойде "Кайен" ъъъъ в този ред на мисли да питам този последния има ли скоростен "кормило надървител", че понякога му се втвърдява волана в нищото?.........(кафе)
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • От: При Дядо Владо

                    Владо моята ръчна спирачка беше в почти същото положение. Нови дискове,нови накладки и крачни и ръчни,въжета наред и леко държеше назад,а напред никак. При мен на Либито лоста е саморегулиращ и пружината беше изпуснала при разглобяването. Има начин да се натегне. Ако и лоста на този гранд е от този тип проблема се рещава като се натегне пружината след което накладките се регулират така,че да започнат да закачат леко в барабаните. За целта и двете колела трябва да са във въздуха,а лоста на ръчната в най-долно положение.
                    Процедурата от долната снимка не беше спазена от майстора. Как се натяга пружината намерих някъде в нета,но не знам как да го обясня.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:215.2 КБ
ID:5714737

                    Намерих го. В архива е:
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от Валери Недялков; 09-05-16, 19:01.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • От: При Дядо Владо

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      ... "Кайен" ъъъъ в този ред на мисли да питам този последния има ли скоростен "кормило надървител", че понякога му се втвърдява волана в нищото?.........(кафе)
                      Сервотроник...има...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • От: При Дядо Владо

                        Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                        Сервотроник...има...
                        Благодаря, като ми се яви, чешейки се по главата ще му се пуля и на това....

                        Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                        Владо моята ръчна спирачка беше в почти същото положение. Нови дискове,нови накладки и крачни и ръчни,въжета наред и леко държеше назад,а напред никак. При мен на Либито лоста е саморегулиращ
                        Проверих го - проста люлка. Не е от него. Смених дисковете ляв с десен - пак същото......оставям го така.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • От: При Дядо Владо

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18-277-800-800-80.jpg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5714772

                          Дядо, а какво е състоянието на механизма за натягане(това дето отблъсква накладките една срещу друга), някъде в нета пишат, че корозията може да го е изяла доста и да не може да се натегне достатъчно а го има като кит за смяна барабар с пружинките?

                          Системата такава ли е - http://www.jeepslimited.com/index.ph...acement-zj#!08

                          Логически разсъждавайки с тия симптоми има два варианта - недостатъчно раздалечени(натегнати) накладки или обърнати и според Ясен да не хващат в другата посока, нещо в което аз лично не вярвам ама все пак
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • От: При Дядо Владо

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Дядо, а какво е състоянието на механизма за натягане
                            Системата такава ли е
                            Да,системата е такава, но не оперих през ануса, а за нормална видимост махах полуоски (и малко от дифа).
                            От копчето на лоста, до последния щифт на накладка всичко е проверено раздвижено, почистено, смазано.........., и за това логически съм МЯУ
                            Остават дисковете да са на конус износени

                            Тези са продали онзи компресор с шаренките гарнитури.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05956.JPG
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5714835
                            Това просто за информация................
                            Последно редактирано от дядо владо; 10-05-16, 22:29. Причина: пЪрвопис
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • От: При Дядо Владо

                              къде видя компресор, пише техника
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • От: При Дядо Владо

                                Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                                Да,системата е такава, но не оперих през ануса, а за нормална видимост махах полуоски (и малко от дифа).
                                От копчето на лоста, до последния щифт на накладка всичко е проверено раздвижено, почистено, смазано.........., и за това логически съм МЯУ
                                Остават дисковете да са на конус износени

                                Тези са продали онзи компресор с шаренките гарнитури.
                                [ATTACH=CONFIG]866901[/ATTACH]
                                Това просто за информация................
                                Здрасти Дядо! Гледам тая тема и мисля, че имам право да се защитя, налье?

                                Значи, компресорът си има гаранция и на г-н Мохамед от Дания 100 пъти му обясних, ако има някакъв проблем да ни се обади, ПРЕДИ да го разглоби и модифицира. Та да питам що като е видял, че изпуска не го е донесъл при нас? Което, пак повтарям, многократно му беше обяснено.
                                В случая, тая техника я взимам от Явор, и ще го попитам дали въпреки неоторизираното разглабяне реши дали ще уважи гаранцията.

                                Та, по тоя казус:
                                Наш форумен магазин продава впросното компресорче за 170 лв. чисто ново преди няколко дни.
                                Собственика започва да го ползва, но се оказва че изпуска (да го беше донесъл, за да му уважим гаранцията). С ясното съзнание че си губи гаранцията, той го отварая и ......изненада (С'я к'во пра'им ний? Щото, аджеба, не е трябвало да го отваря, нали? Както всяка друга техника - от пералня до кола в гаранция)
                                Видно от снимките силиконовите гарнитури са нова и стара, буталото от едната страна е по-тъмно и ръждиво, а за изрязаните от картонена опаковка гарнитури, съм сигурен че на са "оргиналдЪ чайнЪ" . (Продал съм компресорът, така, както ми е доставен от вносителя Явор - Vromos. Не съм го произвеждал аз, за да знам какво има, нито Явор го е произвеждал.)
                                Следват въпроси към продавачите - "Що така", и "С'я к'во пра'им"?
                                Следват отговори от продавачите:
                                Всъщност, написани са по-горе. Ако трябва да действам правилно би трябвало да отсвиря такава рекламация, само защото някой е човъркал по този уред, без да трябва да е човъркал. Ще говоря с Явор и каквото той реши като оторизиран вносител. Лично аз, ще се ангажирам с всякаква помощ, само защото знам за какво гигантско приключение се гласи Мохамед.
                                И пак питам, защо този компресор, явно не добре работещ или дефектен не е донесен в магазина, а трябва да науча за такъв казус във форумна тема? Все още никой дори и след тази случка не ми се е обадил. Затова, за момента ще приема, че просто си чешате езиците, а това не е опит за безумно заяждане с мен и фирмата ми, които така и не разбрах каква вина имат. Нали?
                                Та, немам идея що тоя компресор е така и друго освен горенаписаното нямам намерение да си признавам - щото няма какво...
                                Последно редактирано от izo4x4; 11-05-16, 10:23.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X