Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АТ vs МТ

    Радвате, как като останете без доводи, се хващате за първото мнение в темата, все едно е единственото в нея! Радвате и с примерите, и със слагането на думи в устата, и с ваденето от контекста, и с предлагането на тестове, които самите вие посмъртно нямате шанс и пеш да ги минете, камоли с джиповете си (не визирам Илийката), и със стадния инстинкт, абе с една дума - радвате... Проблема е, че на физиката и дреме на оная работа, колко си се радваме тука, а нея никой не я е отменял... Ще стискам палци, да вали в събота, и то да вали достатъчно, че да сте доволни. Имам само един въпрос - ако стане така, че издрапам с паркетника до горе, с поизносените си АТ-та, а някой с МТ-та не успее, какъв ще е извода за вас от цялата работа, защото нали отиваме да правим "тестове", а от резултатите на тестовете обикновено се правят изводи...?!! Та какви ще си направите вие - АТ-то е по-добро в кал или какво? Не давам на заден в никакъв случай - мотивация си имам в изобилие - физиономиите ви! Просто ми се губи смисъла, та искам да ми помогнете...

    Искам и нещо друго да опитаме - правим каквото правим на баира над Бистрица и от там отиваме на блатата над Ярлово! Специално колегата PinMaster да ми покаже, как минава през същото място на "празни обороти" и 1-ва бавна с неговия джип, Кокича (ако има възможност да дойде и си оправил хъба) - как Бронкото си хвърля кал на тавана само и т.н. - всеки каквото е писал в темата! Да го снимаме и да го качим тук - да остане за поколенията... Гледам има много насъскани сеирджии, ама и аз съм човек и искам сеир - в случая да си докажете приказките! Както казват класиците - и да паднем, и да бием - пак ще се напием, или поне ще си направим скарата!
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 27-02-14, 06:49.

    Коментар


    • От: АТ vs МТ

      Последно ще има ли мерене на ходове(пишки) и кога и къде,та да взема и аз да дойда с моя недорасляк с 1.3 матор?

      Коментар


      • От: АТ vs МТ

        Виждам,че се очертава сериозен интерес към мероприятието.Има два вариянта,независимо дали ще познаят синоптиците.

        Вариянт А: Ако вали Плана на дългия баир,после евентуално в едно разломче наблизо-за мерене на ходове,мотори,лебедки и сякъкви въжета,после ако има мераклии да пробват девственото дере/от линка на Насо/ и за финал един прекрасен наклон,който е подходящ ЕДИНСТВЕНО за големи мотори.

        Вариянт Б:Цепиме в Лозенската,първо на баира от първия клип,който съм пуснал няколко страници по назад-там си требва пауър.Ако се наложи отиваме и в гьола от втория клип-ето го и без лед:



        Ако и това не е достатъчно за експеримента,места за тестове в Лозенската дал господ-ще измислим нещо.Аз се ангажирам с видеозаснемането,освен ако не си докарате щатната телевизия.Все пак този тест трябва да остане в историята като например "Червено V8 vs всички останали".

        И така,МЯСТО НА СРЕЩАТА-10.00 НА ПЛОЩАДА В БИСТРИЦА.Моля,бъдете точни-очертава се дълъг и интересен тест.

        П.П.Забравих да спомена,че теста е на площ около 15 кв.км.,ако има някакво значение.
        Неделя сутринта ще мина преди срещата да поогледам местенцата и да видя как е терена.
        Последно редактирано от gimax; 27-02-14, 07:47.

        Коментар


        • От: АТ vs МТ

          Първоначално публикуван от Diesel Power Преглед на мнение
          Последно ще има ли мерене на ходове(пишки) и кога и къде,та да взема и аз да дойда с моя недорасляк с 1.3 матор?
          Ами досега за мерене на ходове не е ставало дума, а меренето на п*шки винаги е било перманентно тук, ама щом имаш мерак - и ходове ще мерим! И без това "тюрлю гювеча" е пълен... Колкото повече сме, толкова по-весело ще бъде! Става дума, за тази неделя, но час и място на срещата още не са уточнени. До тук е ясно, че в събота ако вали, ще се ходи на баира над Бистрица - пътеката за Железница и след това (ако има мераклии... ), ще мръднем до блатата над с. Ярлово - там вали, не вали си е торфен киреч от всякъде...

          П.П. Писали сме с Илийката едновременно - нещата се конкретизират вече, само не знам защо моето предложение за Ярлово се пропуска..?!!!

          Коментар


          • От: АТ vs МТ

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            само не знам защо моето предложение за Ярлово се пропуска..?!!!
            Марто,айде да изпълним тая програма,а ако има време и останал пауър може и до там да отскочим,Ако е толкова зор за блато-има няколко в района,при това девствени.

            П.П.Ама после много смърди джипката и да не те бие жена ти.

            Коментар


            • От: АТ vs МТ

              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
              Марто,айде да изпълним тая програма,а ако има време и останал пауър може и до там да отскочим,Ако е толкова зор за блато-има няколко в района,при това девствени.

              П.П.Ама после много смърди джипката и да не те бие жена ти.
              Аз приемам до момента безусловно твоите предложения, въпреки, че с всеки следващ пост се увличаш все повече в посока "Да наиграем Марто да легне на мостове"... Все пак темата тръгна от заигравката над Ярлово, а до момента аз такава кал (торф) в твоите оферти не виждам (до тук максимум 5 пръста кал, локви и коловози в които затъване реално няма а само хлъзгане). Предлагаш терени на които реално пауър в истинския смисъл на думата не е нужен (това което се вижда от снимките и клиповете и до колкото може да се прецени от монитора). За да е балансиран теста (сеира) - едното място го определи ти, а другото място да са блатата над Ярлово! Щом моето комби с АТ-тата гази там, не виждам вие с правилните джипки и МТ-тата какво се плашите толкова..?!! Човек като каже "А", трябва да каже и "Б"...

              П.П. Ти за моята жена не се коси! Не ме бъркай с Кокича...
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 27-02-14, 08:14.

              Коментар


              • От: АТ vs МТ

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                "Да наиграем Марто да легне на мостове"... .
                Е тука се бъркаш вече.В цялата тема пишеме само и единствено за гуми и мотори-никакви мостове.Ако ти е толкова зор да полегнеш-ще го уредиме.

                Коментар


                • От: АТ vs МТ

                  Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                  Е тука се бъркаш вече.В цялата тема пишеме само и единствено за гуми и мотори-никакви мостове.Ако ти е толкова зор да полегнеш-ще го уредиме.
                  Бе дали бъркам, или не бъркам - няма значение! Не съм казал "НЕ" до момента на нито едно твое предложение, нито правя някакви уговорки "къде и как"! Пак повтарям - едното място го избери ти и ще ти уийдисам на акъла, стига да не граничи със самоубийство (за джипа грам не ми дреме). И понеже тука все пак се води някакъв спор (колкото и да е лишен от смисъл, който продължавам да чакам да ми обясните) и аз се явявам едната страна по този спор, то е напълно логично и закономерно, и аз да посоча място, което според мен, би помогнало да защитя тезата си... Та ще мръднем ли до Ярлово или не, и ако не искате, бих искал да ми обясните защо..?!

                  П.П. И за да съм максимално ясен - лъзгав баир с 15-20 градусов наклон иска повече гуми от колкото мотор, ти мотор нямаш и затова и ме водиш там! Ако ще ме водиш на баир, да отидем на нещо 30-40 градуса, където вече освен гуми, наистина си трябва и мотор - и да видим, кой до къде ще се качи! Същото се отнася и за калта - водиш ме там където имаш душа да въртиш гуметата - ОК! Аз пък искам да те заведа там - където си мисля, че няма да ти стигне пауъра... Нещо неясно има ли?
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 27-02-14, 08:31.

                  Коментар


                  • От: АТ vs МТ

                    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                    Та ще мръднем ли до Ярлово или не, и ако не искате, бих искал да ми обясните защо..?!

                    Все пак ти си главния герой-където кажеш,там отиваме-в името на теста.

                    П.П.Изпусни малко парата и не изчеквай нещата.Както по назад сме писали,ще правим тест на гуми-един и същи терен,един и същи автомобил и водач.Ако ще е тест,аз така го разбирам за да е реален-иначе всичко се превръща в мерене на пишки и се губи всякакъв смисъл.Ако си съгласен-добре,ако ли не ако ли не,мери си п..ката с някой друг и на друго място.
                    Последно редактирано от gimax; 27-02-14, 08:44.

                    Коментар


                    • От: АТ vs МТ

                      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                      Все пак ти си главния герой-където кажеш,там отиваме-в името на теста.
                      Ми разбрахме се значи - мястото и часа на срещата си остават! Преценяваш заслужава ли си да си играем на баира над Бистрица и ако не става според тебе - отиваме другаде - където кажеш! Стигаме мястото - и ми показваш, че можеш да минеш от там, след което аз повтарям упражнението и всеки който иска! После, ако не сме се счупили, отиваме до Ярлово и ви оставям да претворите вашата теория в практика - там 1-ва бавна и празните обороти и все! Аз ще си карам както мога и е целесъобразно според мен...

                      Коментар


                      • От: АТ vs МТ

                        И ще е коректно "прелитанията" да не бъдат признавани. Правилния регламент е навлизане в препятствието, спиране в него и потегляне от място. Ако е стръмен баир, спиране непосредствено след началото му, ако е блато спиране вътре в него, ако е яма - спиране в нея. и т.н. Защото с предварително засилване може да се прекара и Жигула отвсякъде и то не с АТ-та ами по капли. Всичко зависи само от предварително набраната скорост. Без тия тарикатски номера.

                        Ясно е че ми се прецака плана за Златица-Етрополе. Ще си нарамвам рибарското столче и пуканките.
                        Последно редактирано от elbgt; 27-02-14, 09:01.
                        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                        Коментар


                        • От: АТ vs МТ

                          Аз лично съм навит и на Ярлово направо да се ходи,стига кал да има.

                          Коментар


                          • От: АТ vs МТ

                            Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                            И ще е коректно "прелитанията" да не бъдат признавани. Правилния регламент е навлизане в препятствието, спиране в него и потегляне от място. Ако е стръмен баир, спиране непосредствено след началото му, ако е блато спиране вътре в него, ако е яма - спиране в нея. и т.н. Защото с предварително засилване може да се прекара и Жигула отвсякъде и то не с АТ-та ами по капли. Всичко зависи само от предварително набраната скорост. Без тия тарикатски номера.
                            За мен всеки начин на преодоляване на препятствие е правилен а и нали точно за прелитания се говори в темата .

                            Коментар


                            • От: АТ vs МТ

                              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                              Стигаме мястото - и ми показваш, че можеш да минеш от там..
                              Ама що ме тури и мене у теста,на никой нищо не показвам.Па даже и да мина пред тебе да ти почистя.Алоу.Некъде да съм писал,че ще мина,а ти не можеш?Не ме бъркай с черен петър.Просто кротко ще си снимам с камерата и ще документирам всичко.Капиш?Предложих подходяща локация и толкоз.

                              Не знам дали разбра,ама ти си главния тестер-всички останали сме сеирджии.Пробваш с твойте гуми,после ти слагаме други-пробваш и така.

                              Коментар


                              • От: АТ vs МТ

                                Марто - аз кога е требвало съм минавал какви ли не места - не си ми дразнител, че да се напичам
                                Баира сме го качвали, други пъти са ме дрЪпали, други пъти аз съм дърпал. Но никой (досега) не се е фукал, парадирал или депресирал от тва!

                                Тъй кат гледам гегата с умрелият мотор ще ви го покаже някои работи тези дни
                                Илийката и той е с умрял мотор според разбиранията ви, па глеам го възхваляваш
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X