Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: АТ vs МТ

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Нaпротив, с този мaниер нa кaрaне, aко Грaндa беше с кaймaн примерно, щеше дa е по-вероятно дa се зaкопaе.
    Други гуми няма ли, че точно с Каймани!?! Все пак карам нежно семейно комби... Апропо, Елиан беше с доста агресивни гуми, че и доста агресивно ги развърташе... Нямам спомен да се окопал (до колкото могат да се окопаят 40-ки в 50 санта кал) А ако бях със самолет - направо щях да прелетя...

    И карах и по коловози, и без - все тая! Минах...

    Коментар


    • #92
      От: АТ vs МТ

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      Това,което ще предложа не важи за тебе и твойта прескъпа машина.

      За пореден път предлагам да се тестват и видят всички видове осмаци и комбита и автоматици и други разни на терен.Дългия баир над Бистрица в Плана.Който ходи на разходки го знае колко е благ при кално време.Който не го знае-полегат, но дълъг баир около километър.Перфектен за тестване на охладителни системи,автоматични кутии,АТ-та .Стига геройства пред компа-дела требват.
      Както е модно напоследък по ТВ-то: - КОГА?

      И без това, докато не го отъркалям комбиту някъде, жената ще ме гледа на криво, ако го метна, да го привеждам във правилния вид...
      Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 25-02-14, 21:34.

      Коментар


      • #93
        От: АТ vs МТ

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        И карах и по коловози, и без - все тая! Минах...
        OK. Ама клип няма... Или поне не си го пуснал.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #94
          От: АТ vs МТ

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          OK. Ама клип няма... Или поне не си го пуснал.
          Ами аз карах и някак си ми е трудно в същото време и да се снимам отстрани! Пуснал съм това което са снимали останалите, а първото ми минаване (без коловози) го няма, защото явно на останалите са им виснали ченетата и са забравили да снимат (такава реакция предизвикват комбита с АТ-та където по-принцип нямат работа - в случая въобще в гората...)...

          Коментар


          • #95
            От: АТ vs МТ

            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
            Прав си обясни моля,тогава точно какви са.Пистови или за разбит асфалт или за рядка мъгла?За сега не ни брига,че са забранени някъде.

            Точно тези гуми,силвърстона и производните му регенерати ако не са за кал и други мизерии от сорта-здраве му кажи.Ако,че на тях не пише МТ :l
            Сори, че продъжавам да спамя - провери какво означават означения R1 , R1W, R2 и т.н... Не ми се спори въобще и виждам и твойта логика, но някакси не е коректно да наричаме всичко МТ. Агро гумите си имат съвсем отделни означния и не са случайни. И са доста специализирани всъщност точно за какво са. Да не почнем да задълбаваме с индустриалните,че там има едни с такива огромни грайфери и толкова неподходящи за кал гуми.... Прекалено агресивните и твърди гуми си имат големи недостатъци. Неслучайно тракторите ползват в повечето случай 5 групи разлика между предни и задни гуми.... Аз говоря за "тракторките" и агресивност , които за жалост доста народ все още май използва и наистина е отврат да караш след такива..... Иначе за силвърстоуна си имат МТ обозначения аз доколкото си спомням та не говоря за тях.
            Даже ми е тъпо да се обяснявам дотолкова. Некакси мноо дребнаво стана. Ама човека имаше право а ти го налази пръв . Сорри за което.
            Поздрави
            Прикачени файлове
            висете отпуснато

            Коментар


            • #96
              От: АТ vs МТ

              Почнах да чета темата с идеята, че ще е образователна, пък тя се оказа забавно-развлекателна !

              ... а тва:
              Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
              ... "Куадра кОФи тунинг" Бронко с чисто нови кални гуми и други тинтири-минтири...
              ме изкефи,
              ама Димата май още не го е прочел.

              Ако на рандевуто организирано от Илийката има место за кибици, се цаня за такъв.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #97
                От: АТ vs МТ

                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                Отиваме в неделя или когато там кажеш
                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                Дългия баир над Бистрица в Плана.Който ходи на разходки го знае колко е благ при кално време.Който не го знае-полегат, но дълъг баир около километър.

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Както е модно напоследък по ТВ-то: - КОГА?
                Предложението е в сила,само ако познаят синоптиците,че в събота ще понакисне малко.Иначе не е интересно,просто Плана съхне за норматив.

                Идеята на това упражнение е да направим реален тест.Първо минаваш/ако можеш/ с твойте АТ-та,а после с някакви МТ-та и после казваш как и какво е.За целта ще помоля някой колега с гранд или черок или нещо с кални гуми,чиито джанти да стават на гранда на Мартин да присъства за да му ползваме гумите за малко.Далече съм от идеята да си мерим п...ките.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:112.jpg
Прегледи:1
Размер:34.4 КБ
ID:5567553
                Последно редактирано от gimax; 26-02-14, 06:24.

                Коментар


                • #98
                  От: АТ vs МТ

                  Илийка, нямам нищо против да покараме и да се поокаляме, пък най-вече с тебе! Аз Гранда знам, че ще качи по-лесно (ако въобще качи с АТ-тата) с калните гуми! В разговора до момента въобще не става дума за това, защото Гранда има тяга да ги търкаля качествено МТ-тата! По-близко до темата би било едно изкачване на някоя маломощна барака с големи кални гуми за пред кафето, която после да преобуем с едни хубави АТ-та оригинален размер за джипа или максимално близък до него и да видим резултата... Иначе в неделя съм на линия, да се прогваме на този лют баир над Бистрица, ако поразкаля, но с моя джип няма да докажем нищо! Не знам защо пропускате през цялото време момента, че говоря за джипове, които нямат мощност да развъртат достатъчно добре големите си кални гуми, в по-тегави условия..?!! Такива се явява и спънатия зелен Гранд от видеото и Бронкото - от там тръгна темата...

                  Коментар


                  • #99
                    От: АТ vs МТ

                    Искаш ли за маломощна барака да изкарам пежоцедеса?
                    Имал е някога 70 кс а от магазина излиза с 33ки

                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: АТ vs МТ

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      ............... Не знам защо пропускате през цялото време момента, че говоря за джипове, които нямат мощност да развъртат достатъчно добре големите си кални гуми, в по-тегави условия..?!! ....от там тръгна темата...
                      Ми щото темаата не тръгна от там и никой не може да разбере какви са твърденията в нея, особено, ако е прочел и заглавието. И всеки път когато се разчепка по сериозно някой пример, се оказва, че не това е искал да каже автора, а в нещо друго се крие основния й замисъл.

                      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                      По-близко до темата би било едно изкачване на някоя маломощна барака с големи кални гуми за пред кафето, която после да преобуем с едни хубави АТ-та оригинален размер за джипа или максимално близък до него и да видим резултата...
                      А ако на въпросната маломощна барака първо се сложат едни баници АТ които едва завърта и на лед, а после едни хубави МТ-та в правилния размер? Какво различно очакваш в резултата?
                      Или темата не е за това, а за правилния размер гуми? Или за правилния мотор? Или за това, че и гумите и моторите си имат предимства и недостатъци и е важно да уцелиш тези предимства, които са важни за целите за които ще се използва автомобила и да избегнеш тези недостатъци, които биха попречили?
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • От: АТ vs МТ

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Искаш ли за маломощна барака да изкарам пежоцедеса?
                        Имал е някога 70 кс а от магазина излиза с 33ки

                        И 35-ци или 37-ци ще му сложим?

                        Коментар


                        • От: АТ vs МТ

                          Ам не бих отказал едни трийспетички. Скоро имам имен ден
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: АТ vs МТ

                            Целта на темата и предстоящото каляне е да се сравнят двата вида гуми как се държат при еднакви условия,на един и същи автомобил и с един и същи водач.Така резултата ще е най-реален.Нека да дойде който иска с каквато кола иска,с каквито гуми иска-тестовете са безплатни.Понякога голямата тяга не е достатъчна,трябва и малко усет,т.е. да се усети момента кога работят гумите и кога само се рови без да се движи.Да се пробва с гуми надути на 2 атм. и после на 1атм. и после на 0.5атм.и сам водача да открие 10-те разлики.Все пак целта на това мероприятие е образователна и показателна,ако искаме просто да се разходим и поокаляме-не е това правилната тема.


                            П.П.Един пример ти давам веднага.Ако дойде некоя малолитражка с 35-ки и водача земе та ги спадне на 0.5атм. и ръгне на 2-ра бавна без газ-ще мине от там,откъдето ти със сичкия пауър дет го имаш нема да минеш,просто ше си фъргаш кал и ше си седиш на едно място.Има безкрай много тънки моменти,но те не се учат пред компа.Каране и каляне му е майката..
                            Последно редактирано от gimax; 26-02-14, 08:44.

                            Коментар


                            • От: АТ vs МТ

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Ми щото темаата не тръгна от там и никой не може да разбере какви са твърденията в нея, особено, ако е прочел и заглавието. И всеки път когато се разчепка по сериозно някой пример, се оказва, че не това е искал да каже автора, а в нещо друго се крие основния й замисъл.



                              А ако на въпросната маломощна барака първо се сложат едни баници АТ които едва завърта и на лед, а после едни хубави МТ-та в правилния размер? Какво различно очакваш в резултата?
                              Или темата не е за това, а за правилния размер гуми? Или за правилния мотор? Или за това, че и гумите и моторите си имат предимства и недостатъци и е важно да уцелиш тези предимства, които са важни за целите за които ще се използва автомобила и да избегнеш тези недостатъци, които биха попречили?
                              Колко човека според теб заменят оригиналните си аспирини с аспирини МТ? И мисля, че още в самото начало съм написал, че проблема не е в гумите, а в това, че няма кой да ги развърти..

                              Коментар


                              • От: АТ vs МТ

                                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                                поокаляме-не е това правилната тема.
                                Трай бе, почти си уредих едни гуми подарък.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X