Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АТ vs МТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: АТ vs МТ

    На Насо офертата още е девствена,там калта е поне 50-60см дълбока,напред е дере и е някакъв чуден редкаш .Според мен някакви минимални шансове има само Елиан с неговото творение.

    Коментар


    • От: АТ vs МТ

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      На Насо офертата още е девствена,там калта е поне 50-60см дълбока,напред е дере и е някакъв чуден редкаш .Според мен някакви минимални шансове има само Елиан с неговото творение.
      Аз там си представям да мине евентуално нещо като на Елиан, ама с редукторни мостове и евентуално с друг двигател... Сега се сетих и за джипа на Киров и близнаците, ама пак много евентуално (те поне имат правилни лебедки по джипа)...

      Коментар


      • От: АТ vs МТ

        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
        Кокич, ако 50 см. на колкото минах от теб (и където Васко веднага след мен затъна с МТ КМ2 - директно в моите коловози) и карането в коловозите на Васко, където затъна преди това, е "заобикаляне на блатото" и те кара да се чувстваш по-добре - така да бъде! Нямам нищо на против...

        П.П. В известна степен имаше заобикаляне - на Бронкото и на зеления Гранд, за което се извинявам!
        Тъй като явно сравняваш AT с MT в случая при еднакви мотори, редно е и аз да споделя някои детайли:

        1. Зеленият гранд на моя милост няма грам амове, съответно не бива засилван с цялата тяга с оглед амовете да не изкочат през купето или просто нещо да не скършим. От 3 неуспешни опита, един беше на бързи без засилка по невнимание и подценяване на терена, един върнах газта малко преди блатото нарочно да не скина нещо и третият не помня кво се случи.
        2. Да споменем факта за дифузьора с обикновената газова бутилка, с който двигателя е стиснат за гушата и във високите обороти не постига данните на твоя, дори на бензин
        3. От 3-4 седмици чат-пат на бензин прекъсва и върви на тласъци, което говори за проблем с дюзи/ба ли го с кво друго, съответно отново нямаме максималната мощност.

        Карал съм го на бензин в читаво състояние и без газова с MT-тата. Давам ти гаранция, че ще ти скъсам гъза само и единствено заради шарката при кални терени с мъдките


        Този пост го пиша само заради сравнения между AT и MT гуми, поставени на еднакви машини. АТ-то за мен са компромис, който в гората място няма. Иначе аз по баири, па било и кални от липса на мощност не се оплаквам.. но да, странно се получи конкретно с блатото, признавам, в случая имаше преимущество, тепърва ще се установи защо. Само че забрави да е заради гумите

        Коментар


        • От: АТ vs МТ

          Ако е 60 см каляка нямам никакъв шанс. Ако някога сложа 54-ки може и да пробвам. Сега за сега на 50 см лягам твърдо на ръкавите на мостовете и на долните линкове и си чакам въжето чинно. А на Киров бегачката е още по-ниска и резаните Богери ще си пльокат кротичко във въздуха на празен ход на маторя и на пета бърза

          едит/

          и уточнение към Марто. Стигнеш ли до лебедка брат значи не си минал. Ако е до лебедки ще прекарам отвсякъде и жигула по капли и без да и паля маторя
          Последно редактирано от elbgt; 26-02-14, 20:03.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • От: АТ vs МТ

            Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
            Тъй като явно сравняваш AT с MT в случая при еднакви мотори, редно е и аз да споделя някои детайли:

            1. Зеленият гранд на моя милост няма грам амове, съответно не бива засилван с цялата тяга с оглед амовете да не изкочат през купето или просто нещо да не скършим. От 3 неуспешни опита, един беше на бързи без засилка по невнимание и подценяване на терена, един върнах газта малко преди блатото нарочно да не скина нещо и третият не помня кво се случи.
            2. Да споменем факта за дифузьора с обикновената газова бутилка, с който двигателя е стиснат за гушата и във високите обороти не постига данните на твоя, дори на бензин
            3. От 3-4 седмици чат-пат на бензин прекъсва и върви на тласъци, което говори за проблем с дюзи/ба ли го с кво друго, съответно отново нямаме максималната мощност.

            Карал съм го на бензин в читаво състояние и без газова с MT-тата. Давам ти гаранция, че ще ти скъсам гъза само и единствено заради шарката при кални терени с мъдките


            Този пост го пиша само заради сравнения между AT и MT гуми, поставени на еднакви машини. АТ-то за мен са компромис, който в гората място няма. Иначе аз по баири, па било и кални от липса на мощност не се оплаквам.. но да, странно се получи конкретно с блатото, признавам, в случая имаше преимущество, тепърва ще се установи защо. Само че забрави да е заради гумите
            Съгласен съм - даже ако прескочиш няколко страници глупости към началото, ще видиш, че съм го написал...

            Коментар


            • От: АТ vs МТ

              Радвам се че бях готов за люта словесна битка, подкрепена с много кална доказателствена част следващия път

              Искам да споделя и друго предимство на МТ-тата, които мисля, че при АТ ги няма - а именно затъвам в нещо като полу-коловоз, полу-дупка. Пълната газ, първите 10-15 секунди на място и изведнъж - О!чудо, колата потегля със заварен педал на газта бааавно, бааавно и мазно да отлепя нагоре по склона. Искам да видя това самопочистване и квито там други процеси протичат при АТ гума.

              Коментар


              • От: АТ vs МТ

                Първоначално публикуван от basson Преглед на мнение
                Радвам се че бях готов за люта словесна битка, подкрепена с много кална доказателствена част следващия път

                Искам да споделя и друго предимство на МТ-тата, които мисля, че при АТ ги няма - а именно затъвам в нещо като полу-коловоз, полу-дупка. Пълната газ, първите 10-15 секунди на място и изведнъж - О!чудо, колата потегля със заварен педал на газта бааавно, бааавно и мазно да отлепя нагоре по склона. Искам да видя това самопочистване и квито там други процеси протичат при АТ гума.
                Ами по-принцип и МТ-то и АТ-то при еднакви размери се самопочистват при определени обороти - от центробежните сили. Заради по-редкия грайфер на МТ-то, при него са необходими по-ниски обороти да се случи това! Това не означава, че законите на физиката не работят и за АТ-то обаче... МТ-то има по-голяма контактна площ, заради размера на грайфера, който пък е такъв умишлено, заради по-голямото съпротивление което се получава, а от там и повечето сцепление при по-ниски обороти/въртящ момент. Хипотетично АТ-то би трябвало да даде същото сцепление, но при пъти по-високи обороти, като компенсация на по-малката контактна площ - до тук си говорим за гуми с еднакъв размер! Проблема е там, че аз през цялото време говоря за нещо съвсем друго, което се уморих да го повтарям, въпреки, че не виждам никой да го отрича! Както аз през цялото време не съм отричал, че МТ-то е по-добрата (единствената) гума за кал, стига да има с какво да я въртиш... Като пример съм дал теб и Кокича! Ако това е проблема - моля за извинение...

                Ето го нагледно значението на високите обороти в подобаващи лайна и как работи физиката в тези условия:



                Общо-взето това се случи и в неделя! Аз нито съм по-висок от теб, нито по-лек! Заради проблемите ти с неподходящото АГУ и двигателя или неподаването на достатъчно газ - обороти йок и потъваш! При мен обороти дал господ - минавам! Затова и всички останали писаници в темата, не са по темата...
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 26-02-14, 21:06.

                Коментар


                • От: АТ vs МТ

                  Абе то се е видяло че ще ми прецакаш неделните планове за Златица - Етрополе и ще ме караш да си вадя рибарския "фотьойл" и да се залагам с бири и скари да ти гледам показаното...
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • От: АТ vs МТ

                    Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                    Абе то се е видяло че ще ми прецакаш неделните планове за Златица - Етрополе и ще ме караш да си вадя рибарския "фотьойл" и да се залагам с бири и скари да ти гледам показаното...
                    Показното на принципа мога да го направя винаги в блатото където карахме, но не и на баир с камъни и оврази, заради които не мога да развъртя гумите на макс! Ама там ще ходим да "откриваме" другата топла вода, а именно, че МТ-то е по-добро в кал от АТ-то, ама аз винаги съм бил за купона...!

                    Коментар


                    • От: АТ vs МТ

                      Ти да не помисли, че някой ще ходи да ти прави нарочно оврази и канавки? Аз не го разбрах така. Колегата предложи конкретно място над Бистрица такова каквото е. As is дето му викат Сега да не намекваш преди това да го позаглади. Ако е така и аз съм готов да участвам с личен труд и да разхвърлям асфалтов филц. А все отнякъде ще се намери и валяк да го позаглади и си ти
                      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                      Коментар


                      • От: АТ vs МТ

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        Ти да не помисли, че някой ще ходи да ти прави нарочно оврази и канавки? Аз не го разбрах така. Колегата предложи конкретно място над Бистрица такова каквото е. As is дето му викат Сега да не намекваш преди това да го позаглади. Ако е така и аз съм готов да участвам с личен труд и да разхвърлям асфалтов филц. А все отнякъде ще се намери и валяк да го позаглади и си ти
                        Нищо не намеквам бе - отивам и карам! Просто казвам, че с това никой, няма да докаже нищо, на никого - дори и да е кално и да издрапам до горе! АТ-то няма да стане по-добрата гума за кал, както и джипа с МТ-та дето не са за него (избягал му е въртящия момент и не може да ги развърти) никога няма да е по-проходим на терени с голямо съпротивление и ниска товароносимост, от същия джип в стоков вид/размер АТ гуми или максимално близък до него - неоспорим научен и практически факт!

                        П.П. Това не е към тебе, а към тези които имат проблем със заглавието на темата! В буквален превод (явно идва сложно) означава "АТ срещу МТ"... Както виждате няма и намек за това коя е по-добра от двете...
                        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 26-02-14, 22:27.

                        Коментар


                        • От: АТ vs МТ

                          Еееее не ми се прай, бе още в първия пост ти лъсва задника. Чак феномени на "задно" и лекичко така около гъза

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение

                          П.П. Същия феномен се наблюдава и на едно разкаляно баирче - МТ-тата се държаха много по-неубедително, видимо от поведението на джиповете - танцуващи задници и почти пълна загуба на предварително набраната инерция. Джипа с АТ-та минава леко на "бързи" и само със "задно"...

                          Кратки видеа от блатото:
                          http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater
                          http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater
                          http://www.facebook.com/photo.php?v=...type=2&theater
                          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                          Коментар


                          • От: АТ vs МТ

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            ... П.П. Това не е към тебе, а към тези които имат проблем със заглавието на темата! В буквален превод (явно идва сложно) означава "АТ срещу МТ"... Както виждате няма и намек за това коя е по-добра от двете...
                            Ма то ясно, че темата не е за гумите! Заглавието по-скоро би могло да бъде "Джип с голям мотор (като моооя) vs джипки с малки мотори (като другите)"
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: АТ vs МТ

                              Четох темата и с нетърпение чакам място и час на срещата. Мотор още нямам но гумите са ОК ,та ще сам от страната на не добре подготвените G 2.3 с 33ки агресивни.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140209_150040.jpg
Прегледи:1
Размер:168.8 КБ
ID:5567644
                              Последно редактирано от dimoyanushev; 27-02-14, 00:20.

                              Коментар


                              • От: АТ vs МТ

                                Е па дайте едни координати на това място,да дойдем да гледаме сеир и ние от село.
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X