Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    шести път
    За ЕС ЗК НЕ ТРЯБВА пък вие ако искате и за ходене до каспичан си вадете такава
    За 66-ти път. Що се правиш на интересен? Никой не си "вади" зелена карта. Като си платиш ГО без да ползваш "онази" отстъпка, застрахователят, освен полицата, ти дава и сертификата. От там нататък си е твоя работа дали ще го носиш, като пътуваш из ЕС или не. Наистина не е задължителен. Както разправят някои, българският бил официален език в Евросъюза и нямало никакъв проблем да си носиш полицата само на български, като разчиташ в случай, че се наложи, съответните длъжностни лица да са на същото мнение и да ти приемат без проблеми документ, който с вероятност 99,999999 % няма да могат да разчетат.
    Още по-отворените пък могат да си ползват отстъпката, да си пътуват навън и в случай на щета да кажат на застрахователя ДГД и да плаща, щото по закон ГО си е валидна за целия ЕС.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

      За перфектността на постигнатата истина в темата да се провери какво казва статистиката за катастрофите в Бг и ЕС. Моето наблюдение е че всъщност трябва да ни връщат пари като излизаме навън, но то си е за мен. Проверката ще е обективното.
      ЗК не трябва според написаното на самата ЗК, между другото.

      Коментар


      • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

        Хора стигапо нашенски !Както в една друга тема -,,Може ли да ИЗБЕГНЕМ ......''колко струва една зелена карта ,платете си че да Ви е мирна главата.Как Ви се струва да дойде някои чужбинец на гости и да почне да се прави на отворен и да си иска правата ,демек да муразбера на Унгареца какво му пише във застраховкатаили на Гърка.Аз затова като си идвам за БГ си изкарвам винаги 5Е струва за един месец-една бира бе хора!!!
        Последно редактирано от tanosliven; 28-04-14, 05:41. Причина: Академично образование
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

          Първоначално публикуван от tanosliven Преглед на мнение
          Хора стигапо нашенски !Както в една друга тема -,,Може ли да ИЗБЕГНЕМ ......''колко струва една зелена карта .Аз затова като си идвам за БГ си изкарвам винаги 5Е струва за един месец-една бира бе хора!!!
          За теб е една бира,ама за мен е 409 лева-става въпрос за седлови влекач (камион),плащам си като поп и пак я вземам-защото не ми се рискува-как някой европейски полицай ще ми изтълкува полицата за ГО без ЗК при някое ПТП в Европа.
          Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
          Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
          0885 660 613

          Коментар


          • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

            Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
            За теб е една бира,ама за мен е 409 лева-става въпрос за седлови влекач (камион),плащам си като поп и пак я вземам-защото не ми се рискува-как някой европейски полицай ще ми изтълкува полицата за ГО без ЗК при някое ПТП в Европа.
            Е да но когато се изчислява колко струва курса не влиза ли и тя в цената?
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              За 66-ти път. Що се правиш на интересен? Никой не си "вади" зелена карта. Като си платиш ГО без да ползваш "онази" отстъпка, застрахователят, освен полицата, ти дава и сертификата. От там нататък си е твоя работа дали ще го носиш, като пътуваш из ЕС или не. Наистина не е задължителен. Както разправят някои, българският бил официален език в Евросъюза и нямало никакъв проблем да си носиш полицата само на български, като разчиташ в случай, че се наложи, съответните длъжностни лица да са на същото мнение и да ти приемат без проблеми документ, който с вероятност 99,999999 % няма да могат да разчетат.
              Още по-отворените пък могат да си ползват отстъпката, да си пътуват навън и в случай на щета да кажат на застрахователя ДГД и да плаща, щото по закон ГО си е валидна за целия ЕС.
              Абе има си закони. Не знам що трябва да сме по-католици от папата. И да, българския е напълно официален език.

              Нооо, наведената глава трудно се учи да си отстоява правата - факт.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Абе има си закони. Не знам що трябва да сме по-католици от папата. И да, българския е напълно официален език.

                Нооо, наведената глава трудно се учи да си отстоява правата - факт.
                Съгласен,искам и аз да е така Но...идва Гърка в България с документи на Гръцки/официален език в ЕС/и ти какво правиш?
                Grand Vitra ddis 2008
                SEAT Althea XL tsi 2010
                Mitsubishi Canter

                Коментар


                • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Абе има си закони. Не знам що трябва да сме по-католици от папата. И да, българския е напълно официален език.

                  Нооо, наведената глава трудно се учи да си отстоява правата - факт.
                  Кои права бе, Петре?!? Правото да подпишеш договор, в който да поемеш някакъв ангажимент срещу определена отстъпка и после да от*ебеш изпълнението на твоята част от споразумението? Ей такива "правозащитници" много ги обичам! Кога е да получи някаква изгода е готов да подписва всичко. После почва да мъца "Ама за хартията ли ще се хващаме" ...

                  А за българския, че е официален е чудесно. В Брюксел сигурно и преводач ще ти намерят. Виж, да се разправяш за граждански права някъде насред път с някой пътен полицай, който, примерно, знае само егеш-мегеш, не ще да общува на каквито и да било други езици и със сигурност не може да прочете омачкания (щото стои нагънат на 100 ката за да се събере при документите) лист А4 на полицата ...

                  Като българския е официален в ЕС, защо личната карта и книжката са ти на български и английски?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Като българския е официален в ЕС, защо личната карта и книжката са ти на български и английски?

                    Щото както писах наведената главичка и т.н.

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:License-DE-410.jpg
Прегледи:1
Размер:35.5 КБ
ID:5583115
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                      Тънък момент, немския е Латинска Азбука а не Гръцка или Кирилица.
                      Grand Vitra ddis 2008
                      SEAT Althea XL tsi 2010
                      Mitsubishi Canter

                      Коментар


                      • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                        Има и Застрахователи на които полиците са написани на два езика,моята е такава и ми казаха ,зелената карта е само за извън Европа.

                        Коментар


                        • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Щото както писах наведената главичка и т.н.
                          Я пробвай пак!

                          Немска лична карта - на 3 (три) езика

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:germanID.jpg
Прегледи:1
Размер:191.2 КБ
ID:5583118

                          Белгийско ID - на 2 езика

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:belgianIDcard.jpg
Прегледи:1
Размер:23.3 КБ
ID:5583119


                          Гръцки паспорт - на 2 езика

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Greek_passport_biodata_page.png
Прегледи:1
Размер:499.2 КБ
ID:5583120
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                            Чавдаре, стегни се. Това което съм показал е актуалната в момента шоф книжка, за което и говорехме. Личната карта не си спомням да сме обсъждали
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Чавдаре, стегни се. Това което съм показал е актуалната в момента шоф книжка, за което и говорехме. Личната карта не си спомням да сме обсъждали
                              Дур бре! Къде побегна по тъча като не ти изнася? Аз съм написал "личната карта и шофьорска книжка". Ти се хвана за частния случай на един документ, който ти пасва на теорийката за преклонената главица. Ама онова отгоре е на немците новия образец на ID. Излиза, и те са навели главица.

                              Даже и на англичаните ID-то е на 2 езика ...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:blunkid.jpg
Прегледи:1
Размер:18.8 КБ
ID:5583121

                              Къде ти отива теорията?
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                                На никъде не ми отива теорията.

                                Та викаш в Гърция (например) местния шериф като спре фрау Мустерман е длъжен да знае ингилизки или френски? Щото приемаме, че не знае немски. Знае той колкото и нашите шерифи

                                А това за преклонената главица далеч не е теория. Е настоящата тема е доказателство за това. ЗК за пътуване в ЕС щото да не станело нещо. Е кво да стане като ЗК не важи в ЕС
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X