Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

    А какъв е проблема да си направите ЗК - доплаща се 10-20лв... Да не говорим, че за да СТИГНЕТЕ до Европа, трябва ЗК за Сърбия...
    То наскоро някой обясняваше и как жълтите немски номера важели в целия ЕС...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

      Първоначално публикуван от solart Преглед на мнение
      има ли някакъв официален документ, който потвърждава казаното от агента?
      Абе май тоя документ е застрахователния кодекс.

      Първоначално публикуван от JimBeam Преглед на мнение
      Застраховката не е задължителна за ЕС и никой няма да ви я иска, но сгазите ли лука застрахователят ще откаже покриването на щетите.
      Те някои застрахователи и тука отказват, въпросът е на какво основание ще откаже.

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      А какъв е проблема да си направите ЗК - доплаща се 10-20лв... Да не говорим, че за да СТИГНЕТЕ до Европа, трябва ЗК за Сърбия...
      То наскоро някой обясняваше и как жълтите немски номера важели в целия ЕС...
      Проблемът е принципен. Иначе аз все едно си изкарвам зелена карта, защото първо ще искам да отида в Турция.
      Гърция и Румъния са в ЕС.

      Коментар


      • #18
        От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

        ... въпросът е на какво основание ще откаже.
        Застраховател ми обясни накратко гимнастиката така - Застраховката по принцип трябва да има покритие и в ЕС, но в борбата за клиенти компаниите измислиха трика един вид да ти правят отстъпка като декларираш че няма да излизаш зад граница.

        Коментар


        • #19
          От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

          А какъв е проблема да си направите ЗК - доплаща се 10-20лв... Да не говорим, че за да СТИГНЕТЕ до Европа, трябва ЗК за Сърбия...
          То наскоро някой обясняваше и как жълтите немски номера важели в целия ЕС...
          Не става въпрос за това, в първото мнение съм дал две връзки към източници, които твърдят нещо без да представят доказателства. Така или иначе, аз винаги си взимам зелена карта, до миналата година пътувах често до Атина и предпочитам с гърци да не споря. Направи ми впечатление обаче, че преди 4-5 години май беше безплатно, после 10 лв. и сега 40, при моите застрахователи. Стана ми любопитно, разрових се и сега ме чопли да видя кой лъже.

          Коментар


          • #20
            От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

            В Австрия до сега никога не са ми искали зелена карта, контролен талон , талон за преглед или пълномощно на нито 1 от тия описаните в подписа ми МПС-та.
            От 2007 до сега карам в Австрия с българска регистрация и до сега винаги са ми давали зелената карта при сключване на ГО за 1 година безплатно. Последния път беше декември 2012.
            Бях ударил една кола на паркинг миналата година и като ходих в полицията да съобща , че съм я ударил не помня да ми искаха зелена карта.
            Преписаха номерата на колата и номера на застрахователната полица от ГО + застрахователната компания и това беше всичко. Благодариха ми , че съм съобщил и ми пожелаха лек ден.
            След седмица на адреса на собственика на колата в България дойде писмо от застрахователната компания където е направена ГО да обясни какво точно се е случило.
            Това беше всичко
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #21
              От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

              Първоначално публикуван от JimBeam Преглед на мнение
              Застраховател ми обясни накратко гимнастиката така - Застраховката по принцип трябва да има покритие и в ЕС, но в борбата за клиенти компаниите измислиха трика един вид да ти правят отстъпка като декларираш че няма да излизаш зад граница.
              Точно това е ключът за палатката - борбата за ниски цени на ГО. Масовия потребител на ГО не излиза в чужбина и се чуди по какъв начин да намали разходите.
              Отделен е въпросът, че има ЗК при които с доплащането на зелена карта към ГО - то, получаваш разширение на каското за извън територията на България.
              Няма да цитирам имена, всичики ЗК имат сайтове и калкулатори.
              Не бързай ако искаш да стигнеш
              __________________________________
              Discovery II TD5 10P

              Коментар


              • #22
                От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                Нещата от гледна точка на застрахователната компания изглеждат така (не го знам "съседа" к'ъв "тесен специалист" е). Когато декларираш, че няма да напускаш България имаш съответната отстъпка от застрахователната премия. И ДА. В чужбина (ЕС) няма никой да ти търси сертификат ЗК. НО. При настъпване на застрахователно събитие, НИКОЙ застраховател няма да изплати обезщетение.
                Те така изглеждат нещата.
                Много здраве на "съседа".
                п.п.Опс. Чукча писатель... Сега гледам, че е писано.
                Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 17-04-13, 08:09.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #23
                  От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                  Т.е на застрахователната ми полица трябва изрично да пише, че е само за БГ? Ако не пише изрично следва ли да се правя на утрепан и да си ходя без зелена карта?
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                    Има нещо неясно. От какъв зор трябва да се доплаща за чужбина? Колата е една, може да бъде на едно място по едно и също време. А както знаем - тук и частите, и колите, и лекарствата са по-скъпи от запада. От къв зор нашата застраховка няма да важи за ЕС. Като уж тия от ЕС ни натискат за висок процент застраховани по ГО.

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                      Четете де
                      Е на български да е по-лесно
                      http://www.nbbaz.bg/GreenCard/About.aspx

                      А кво твърди ЕЖК не е особено интересно
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Четете де
                        Е на български да е по-лесно
                        http://www.nbbaz.bg/GreenCard/About.aspx

                        А кво твърди ЕЖК не е особено интересно
                        Не карай хората да вършат несвойствени дейности.
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                          Чета това, за пореден път, но не мога да разбера защо за пореден път се казва, че не е вярно?! Документи, моля - кой каквото казва, да се подплати с факти/документи.
                          Кога е необходима „Зелена карта”

                          За пътуване в Държави членки на ЕИП, Андора, Хърватска, Швейцария и Сърбия, сертификатът „Зелена карта” не е задължителен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                            Добре де! А някой прочете ли какво писах по-горе? Когато автомобилът се кара САМО в България се дава ОТСТЪПКА от застр. премия. Самият сертификат за ЕС НЕ Е необходим. Извън ЕС ДА.
                            п.п.Демек. При заплащане на 100% застрах. премия тя си е валидна навсякъде, като за извън ЕС се издава сертификат ЗК.
                            Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 17-04-13, 12:15.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                              На договора пише ли го?
                              Да, сещам се за тази теза от преди известно време в темата. Но застраховките в ЕС са по единни правила и нашите компании позволяват ли си да променят нещо? Може ли да си член на организацията за застраховките, а да си правиш собствени промени? Сега ще си прочета някоя моя полица за да съм сигурен дали пише нещо по въпроса за отстъпката и валидността.

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Зелена карта" - (не)задължителна част от пътуването"

                                Добре не е задължителен ! Но като блъснеш някой нов автомобил,а на вън са само такива,а в твоята гражданска пишеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:scan0003.jpg
Прегледи:1
Размер:25.1 КБ
ID:5472665 плащаш солено,все едно нямаш!Когато откажеш зелена карта това го пише ,без да си казал дали ще излизаш или не,и тя не важи навън ! А когато кажеш ,че ще напускаш БГ .и искаш да ти важи отговорността навсякъде ,ти дават и зелена карта пък ако щеш я носи важното е че в договора е отбелязано ,че ще напускаш БГ,което струва примерно 20 кинта от горе!
                                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X