Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против десния волан

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: За или против десния волан

    Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
    скоро ще го забраняват в България та вече тая тема става излишна.крайно време беше....
    та няма да си ''карате'' с десен волан за наше успокоение...
    Аз пък чух, че в Карлово щели да обръщат движението.

    Коментар


    • #92
      До: За или против десния волан

      Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
      скоро ще го забраняват в България та вече тая тема става излишна.крайно време беше....
      та няма да си ''карате'' с десен волан за наше успокоение...
      И ще започнат да си ги карат с английските номера - ще се намятат на по-мощни коли, заради забраната .

      Коментар


      • #93
        До: За или против десния волан

        Забрана за сега няма да има.В парламента отхвърлиха искането за забрана на автомобилите с десен волан.Това стана на 04.07.08г.В Карлово маже да спят спокойно.

        Коментар


        • #94
          До: За или против десния волан

          Против! Ама в България от всичко се прави "далаверка".
          Сега сме 'играчи' - лачена колица за ни'ква парица. Но има "ТЕФАЛ" - мисли за всичко и всички. Като се назоба народонаселението с достатъчно количество "дяснопоставени" волани, ще се сети някой отговорен фактор, че тооо опаснооо, рискованоооо и т.н. и хоп - харна премия по застраховки всякакви. И тогава - честито на печелившите 'играчи'.

          Коментар


          • #95
            До: За или против десния волан

            Против шофиране с десен волан, ако движението не е обърнато! Много опасно и ненужно, и без това шофьори - смотаняци по пътищата колкото си искаш, този обарнат волан само допринася ...

            Коментар


            • #96
              До: За или против десния волан

              виждал съм пасат с десен волан но в лявото огледало беше монтирана камера и монитор на таблото и се виждаша доста добре напред идеална за изпредварване

              но съм против десния волан една малка грешка и всичко утива по дяволите

              немисля че живота ми струва 2000 лв та да ги спестя от покупката на автомобил с десен волан
              . LRE Bulgaria.
              RRC SE V8 91г.

              Коментар


              • #97
                До: За или против десния волан

                тия с десен волан трябва да се забранят в бг.сигурно вече бая народ са избили;ненавиждам ги,тоест не ги виждам

                Коментар


                • #98
                  До: За или против десния волан

                  Живях 5 г. в Лондон,карал съм с ляв волан там-тъпо е,карал съм с десен тук-още по тъпо е,заради организацията ни на движение и хубавите ни пътища.А че е опасно няма две мнения,няма шофьор който при смяна на позицията на движение да не направи грешка в първите няколко дни на адаптация.А те са най опасни.Не само са ми споделяли много познати,но и на мен ми се е случвало и там и тук да се бъркам.Особенно на кръстовище когато завиваш и пресичаш другото платно докато се усетиш в UK или BG си и вече си в насрещното.А най често грешат опитните и стари водачи защото карат по навик.Това за изпреварването също е дразнещо особенно за по нервните шофьори.А за трудната преценка на габаритите няма споменавам.А в Англия застраховката на кола с ляв волан е по скъпа от десен.Абе със сигурност е по опасно в сегашната ситуация и май е по добре да се забрани регистрацията с десен волан.А и тази безразборна смяна на дирекции трябва да си минава задължително "технотест" и то обстоен.Аз съм сменял дирекция преди 13-14 г. и никак не е безобидна трансформация,особенно за тези които "обръщат" спирачките на принципа на учебните коли.

                  Коментар


                  • #99
                    До: За или против десния волан

                    Бях забравил за тази тема. Интересното, е че преди няколко месеца бях гласувал против, а сега аз самия карам кола с десен волан Наистина е по-неудобно при изпреварване, но не и по-опасно. Трябва повече внимание и търпение докато изпревариш този, който те забавя отпред. Ако си нервак и малоумник ще се пребиеш без значение от коя страна е волана. Дали ще тръгнеш да изпреварваш с десния волан на прав участък без да си погледнал за идващи коли или с левия на завои без видимост, нема никва разлика.

                    Коментар


                    • До: За или против десния волан

                      Да бъдат забранени,опасни са, и да ги има само по моргите за части.

                      Коментар


                      • До: За или против десния волан

                        Всичко което не ни е ясно ни плаши ??!!!!
                        Днес да забранят десния волан , утре левия педал , а в други ден - централната конзола !!! Смях и сълзи на собствен гроб !!!

                        Нищо добро не е станало със забрана на чуждото щастие !!!
                        Всеки си е преценил избора и ограниченията от този избор ! Направил е компромис за свое добро и не би трябвало да мислим , че той ( с десния волан ) е тръгнал да се самоубива !!! И само търси някой от нас - левите !!!
                        Вместо да плюете по другите се замислете :
                        Колко от вас карат на ръба на възможностите си ???(ненужно рискуват )
                        Колко карат след бира или нещо по-твърдо ???
                        Колко псуват и свирят с клаксон ( в града това е забранено ) вместо да натиснат спирачката и да се разминат НОРМАЛНО !!!
                        Като сме с десен волан и това ни прави богоизбрани ???? Пак сме същите ненормалници , които с риск за околните... си доказваме собствените способности !!!
                        И накрая - другите не могат да карат ! Да ги забраним !
                        Право да забранява има САМО този , които е БЕЗГРЕШЕН !!!
                        Посочете кой е той за да видим ЖИВИЯ БОГ !!! Забранявам да четете това , което съм написал !!!
                        С усмивка !!! Приятни забранени неща !!!

                        Коментар


                        • До: За или против десния волан

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ...Вместо да плюете по другите се замислете :
                          Колко от вас карат на ръба на възможностите си ???(ненужно рискуват )
                          Колко карат след бира или нещо по-твърдо ???
                          Колко псуват и свирят с клаксон ( в града това е забранено ) вместо да натиснат спирачката и да се разминат НОРМАЛНО !!!
                          Примерите които си дал са много подходящи. Повечето изброени от теб неща са опасни и също така забранени. Следвайки твоята логика, след като десния волан е опасен, редно е да е забранен.
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • До: За или против десния волан

                            Даите ми една статистика да видим дали са опасни десните волани?
                            Колко се трепят с ляв волан,щото са състезатели,газари и колко с десен ,щото малко не били виждали,тъпотии...
                            Неправилното изпреварване не е приом на тези с десен волан,90 % от Б.Г. шофиорите го правят рисковано,щото са "богове"
                            А със волана в средата какво да правим-разрешен само събота и неделя?
                            Нека има по висока застраховка,това е -но за цените на стари автомобили с ляв волан цените са смешно високи в Б-я,така че не може да се отнема правото на избор!

                            Коментар


                            • До: За или против десния волан

                              Твърдо против и не виждам какво има да се обясняваме.Тука си караме колите с ляв волан и си ядем пържолите с туршия, пържени картофи или гъби......по избор, а не със сладко кисел сос или праскови.
                              Гражданската отговорност на такива коли трябва да се завиши - примерно два пъти.
                              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                              Коментар


                              • До: За или против десния волан

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Примерите които си дал са много подходящи. Повечето изброени от теб неща са опасни и също така забранени. Следвайки твоята логика, след като десния волан е опасен, редно е да е забранен.
                                Не !!! Аз съм против забраните !!!
                                Забранено е да караш с превишена !!! Кой кара в града с 50 км/ч ???

                                Не ми се пишат глупости затова ще обобщя :
                                Когато всички ние се научим да бъдем ОТГОВОРНИ и КОРЕКТНИ към себе си и останалите участници в движението - САМО тогава ще бъдем доволни от живота на колела !!!
                                ( аз също карам нормално - т.е. нарушавам забраните ) Но това е защото съм израсъл и възпитан в това общество !!!
                                Когато отида навънка започвам да карам уважително към ВСИЧКИ останали , не защото другото е забранено , а защото всички карат така и се чувствуваш доволен от това положение !!!
                                След прибирането в БГ 3-4 дни съм под наркозата от Европата , но след няколко благословии от задните ( които бързат да карат в града с 80 - 100 , тръгват на жълто и псуват пешеходците на пеш. пътеки ) - отново съм "излекуван " и ....... пиша в подобни теми вместо да се усмихвам на светофара !
                                За тези които не са ме разбрали - Против Забраната на Десния волан съм !!! Против ваякакви забрани съм !!!
                                Казано по друг начин - не забранявайте на собствените си мозъци да се развиват и да приемат Различното от вашето !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X