Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против десния волан

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: За или против десния волан

    Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
    и аз съм против десните волани
    досега не съм видял кола с десен волан на пътя , която да се държи нормално, без да нарушава правилата и .......да не изреждам
    вие си изберете на какво да го отдадете - това, че волана е отдясно или на това, че тия зад волана не са наред

    а никой незнае, може като ги забранят и откачалките да спрът да карат
    А тези с лявите волани всички до една се държат нормално и не нарушават правилата, така ли ?
    0898532785-КИКО

    Коментар


    • До: За или против десния волан

      Бих ти отговорил. Стига да използваше адекватни аргументи. А сега няма, понеже зелените сини сливи са червени.
      Това, че в някаква система има откази в един участък, НЕ ЗНАЧИ че е допустимо да се въвеждат откази и в друг.
      Имаш крава - пиеш мляко. Нямаш - ... И аз искам много неща. Нямам пари - не си позволявам да използвам опасните за околните им заместители. А то собствените ми развлечения може да са и по-смешни от пускането на сляп шофьор на път със серпентини. Но не си присвоявам правото да се веселя между мирни хора. И още по-малко - да натрапвам правото си на безумие на цялото общество.

      Коментар


      • До: За или против десния волан

        Посочете ми една страна в която е збранено на колите с десен волан да се движат и веднага се съгласявам с вас.А иначе доводи като в пленарна зала или от адвокати не ми се слуша. Мислите ли че от 7 милярда жители,ние българите сме най-умни и прави.

        Коментар


        • До: За или против десния волан

          Колеги , тъй като темата и анкетата са : "За или против десния волан" , аз ще се огранича само със отговор. Не ми се дискутира с никого. Кой както му е удобно , такава да кара .
          За мен е нормално в никоя страна да Не е забранено. Нима един англичанин като влиза в България трябва да си остави колата на границата.
          На мен лично десните волани не ми пречат , но аз не бих карал такава . Излишно е тези от вас , които имат да ми изтъкват предимства и да ме обвиняват с фрази от рода: "На крив х... и т.н." .
          Бих могъл да се справя перфектно с карането на такава кола , въпроса е , че не искам... Шофьор с много километри и години стаж съм.
          Тук за 14 години съм виждал 3-4 коли по пътя с десен волан с английски номера , а в Дупница с българска регистрация на ден виждам по 14... (примерно) . Аз не се наемам да съдя , дали е нормално или не . Направете си изводите ...
          Колкото до мен , ако ми подарят (хипотетично) такава кола и струва (пак хипотетично) 5000 лв , още на същата вечер я продавам за 5200 на някой "мераклия" и отивам с приятели да изпия разликата.
          Предпочитам да карам "дарак" на 18 години за определени пари , отколкото "перфектна англичанка" с 10 години по - млада ...
          Въпрос на вкус е ... Не е до парите , дори...
          Поздрави!
          Your conscience is all you can take to your grave.

          Коментар


          • До: За или против десния волан

            Първоначално публикуван от kiril_ognenski Преглед на мнение
            Браво колега това е истината (кой е шофьора).Нема лев нема десен!
            По въпроса за шофьораНай-добрия шофьор е извън автомобила.Заради това ''кой е шофьора" се избиваме по пътищата.


            Движението по пътищата не е състезание!!!Жалко,че все още не можем да го разберем.

            За водачите с десни волани:Не експериментирайте на пътя!!!Системи с огледала и прочие...не се самозалъгвайте,а помислете за сигурността си!

            Коментар


            • До: За или против десния волан

              Движението по пътищата е една песен. А постоянното регистриране на ПРЕДНАМЕРЕНО НЕИЗПРАВНИ МПС е друга.
              МПС без видимост от мястото на водача, по действащия ЗДП е неизправно. Още въпроси?
              До тук за трийсетина години, и сигурно милион и половина километра съм карал какво да е, с всичко счупено. Различни комбинации от ритнати под седалката педали, ръчки на пода, волан, захвърлен на задната седалка. Може. И?
              Трябва ли? А то нечий мерак за гъзария рано или късно ще утрепе някого. Кво ще правим тогава? А когато експертизата покаже че катастрофата няма да я е имало, ако колата е била нормална? Когато заради това роднините извадят брадвите?
              Морето до колене е живот на дано. А живота си е живот. Който не е виждал как зеят гробовете, той и се гъзурчи.
              Щом ви кефи - демократично е. Но не се чудете защо ви пребиват. Ще е с право.

              Коментар


              • До: За или против десния волан

                Стефане,щом КАТ разрешават какъв е проблема ? Те ли са контролиращия и определящия орган или ти ?Дай сега,щото не ти е кеф,да си изхвърлим колите с десен волан.Иначе кучето си лае-кервана си върви...
                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                Коментар


                • До: За или против десния волан

                  Защото "КАТ разрешава" и "вменяемо действие" за мене са принципиално различни понятия. КАТ разрешава като в приказките - розови дантелени гащи на задника на началника си. И много не се интересува от природните закони в последните двайсетина години. А убиват те, понеже на гравитацията, триенето, прочее динамики, им е дълбоко през оная работа за юридическите закони. Те сигурно искат, но никак не могат да отменят природните.
                  Знаеш ли, ще ти помогна да се убедиш.
                  Ако стана свидетел на такава катастрофа, ще направя възможното за пострадалите в правилната кола, стига те да не са били виновните. А за тия в неправилната няма да направя нищо. Все едно не съм длъжен да нося кислород, нито стерилен барабан, нито да шия някого в канавката. Закон батка, и КАТ ми го разрешава. Въпрос на морален избор, също като твоя да стреляш по мене без да гледаш. А то може да улучиш другарите ми, но не ти пука, нали? На мене също.
                  Закон, значи. Справедливост. Е, и аз по понятията.

                  Коментар


                  • До: За или против десния волан

                    Аз пак да питам и в тази тема Тия които си купиха "по-здрави и не изгнили и по добре поддържани коли от Англия:

                    Сменихте ли си фаровете или ми светите в очите за да ви излезе по еФтино?

                    До сега още никой не е написал "Да смених си ги". Странно?!
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • До: За или против десния волан

                      Да е единичен случай-да говорим за морал,стреляне на посоки и т.н.Нещата всякак могат да се извъртят..Дай въобще да не пускаме коли с десен волан на границата,че всеки е потенциален убиец.То един гламав пешеходец, може да предизвика големи катастрофи.
                      P.S.Вальо,АЗ ГИ СМЕНИХ ! Утре мога да донеса старите за доказателство ..
                      [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                      Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                      Коментар


                      • До: За или против десния волан

                        Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                        ..Дай въобще да не пускаме коли с десен волан на границата,..
                        В Ингилизко не ги пускат още от границата докато не си залепят лепенките на фаровете.

                        А ти смени ли ги? А?

                        Е, за това съм против и в най скоро време ще си сложа хАлогенките.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • До: За или против десния волан

                          Пускат,пускат-то има лепенки само за десни...но няма да ти я регистрират ,без да смениш фаровете! Както и аз ги смених,щото не ми я регистрираха-не ,че съм толкоз съвестен..
                          [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                          Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                          Коментар


                          • До: За или против десния волан

                            Момче, не разбрах идеята ти. Но ако верно ти е зор, утре да налея бензин, и да покараме един срещу друг ли, или как ...
                            С обратната резба без друго отдалече ще те е страх по-малко, нали затова ги купувате на блондинките. Но точно преди удара ще довъртя до твойта седалка, не се съмнявай. Въпрос на рефлекс.

                            Коментар


                            • До: За или против десния волан

                              Аз твойта идея още по-малко я разбрах,но каквото кажеш-утре и без това сме на разходка около Пловдив,заповядай...А това за "обратната резба" все едно не съм го прочел,чичо..
                              Последно редактирано от peterbg1; 26-07-09, 03:20.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                              Коментар


                              • До: За или против десния волан

                                Не се полага на мохамед да нарежда на Планината. АЗ ще съм тъдява, а ако ти имаш път насам - може и да се удариш в стената. Може и да не го направиш веднага, криза е, никой няма да ти се присмее. Но ако не го направиш никога, то проблемът верно няма да е мой.
                                Километър, равен сух път, нещо към 110, излитаме иззад попътни тирове? Можеш да сложиш чували с пясък вместо семейството си, вместо децата - малки чувалчета. Имам рулетка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X