Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За или против десния волан

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: За или против десния волан

    И какво сега, дай да забраним на хората да са от дясно, това е неприемливо,
    и друго има: положителното на десния е
    че като спре до тебе некой колега с ляв
    сваляш стъклото и си говорите без да викаш и да се навеждаш.

    Голфа ми ето го , една мадама с ляв ме нацели- та не е до ляв и десен ,а до шофиране.
    Прикачени файлове

    Коментар


    • До: За или против десния волан

      Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
      Панаире,май не си ми чел постовете внимателно,иначе дори нямаше да спориш.Не ми твърдете колко много ви кефи десния волан.Кажи си като пич - абе нямам пари за същия модел с ляв волан и те така....Какво трябва да се спори,та анкети,та мнения и от девет кладеница вода.Това е като в бокса - обратния гард е неудобен и за двамата.Това че сме бедни и сме принудени на сякви щуротии,не ни дава право да се оправдаваме,че видиш ли то е удобно,евтино,не е опасно като пиян шофьор и купена книжка.
      А ти карал ли си с десен волан?
      Карам от миналата година и мога да те уверя ,че е доста по-удобно от лявата дирекция!!Но за всеки влак си има пътници,както се казва в една народна мъдрост!

      Коментар


      • До: За или против десния волан

        И ти чети назад - внимателно

        Коментар


        • До: За или против десния волан

          Не е хубаво нещо да се забранява,но смятам че живеем в Европа и тука е прието да се движим с ляв волан.А десния волан ,поне за мене ще предизвиква неудобство,което бих сравнил само така: все едно че имам като пари, само английски лири и всеки път като тръгна да ги ползвам ще трябва да минавам през банка или обменно бюро.А не искам и да свиквам автоматично с ежедневно ходене за смени.

          Събуждам темата с цел.
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • До: За или против десния волан

            Днес мнения за десен волан, утре мнения за обръщане на движението, защото колите на старо ще са ни по-евтини.
            Псуваме наляво и надясно за щяло и нещяло, но правилата не ги спазваме. Ок, има вратичка в закона, не е забранено да се регистрират коли с десни волани. Но сме царе да псуваме политици, кандидат поллитици и не знам си какви, като използват вратички в закона. Дайте малко по-сериозно. Пределно ясно е, каквото и да ми обясняват хората с коли с десни волани, че единствената причина е цената. Ако бяха на една и съща цена дали щяха да се пеняват да ни обясняват колко по-добри били колите с десни волани. Аз мисля, че не. А вие?
            Последно редактирано от druncho; 21-06-09, 20:59.

            Коментар


            • До: За или против десния волан

              Eстествено че става дума за пари.Аз при равна цена също не бих карал десен волан.Не че сега карам де.Колата ми е с нормална - лява дирекция.Това обаче не ми пречи да преценя нещата.Защо да плащам примерно 20к лв за един джип като мога да имам същата машина за 10-12к лв?
              Дали са опасни - категорично не- иначе щяха да са забранени вече.Дали са удобни- първите 2-3 дена не.
              После няма никакво значение.
              BMW X6

              Коментар


              • До: За или против десния волан

                след като за втори път от дясно на главен път ми се включи с "каратето" кола с десен волан и аз съм против ! просто си седи и тръгва Съжалявам момчета ама тия малки неудобства и недоглежданици може да ми струват живота
                Свиква се, не свиква се, от чиста практична гледна точка си свикнал да виждаш шофьора на другата кола и често по погледа му разбираш намеренията му. В Противния случай живееш с идеята че подминаваш бомба със закъснител ... днес подминах една неадекватна каравана, която я дърпаше един десен волан ...бреееее и чудната далавера да ти се нанижа с Рънера в играчката щото шариш и не знаеш кво става на пътя ...
                Последно редактирано от bliss-stick; 21-06-09, 23:15.

                Коментар


                • До: За или против десния волан

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Аз пък чух, че в Карлово щели да обръщат движението.
                  и в Пловдив и Ямбол също

                  Коментар


                  • До: За или против десния волан

                    Кучетата си лаят,кервана си върви"-стара поговорка.

                    Коментар


                    • До: За или против десния волан

                      Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                      Eстествено че става дума за пари.Аз при равна цена също не бих карал десен волан.Не че сега карам де.Колата ми е с нормална - лява дирекция.Това обаче не ми пречи да преценя нещата.Защо да плащам примерно 20к лв за един джип като мога да имам същата машина за 10-12к лв?
                      Дали са опасни - категорично не- иначе щяха да са забранени вече.Дали са удобни- първите 2-3 дена не.
                      После няма никакво значение.
                      Да бе..........
                      Без да се заяждам . Нищо лично карайте си ги.....
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • До: За или против десния волан

                        Разбира се, че основната и може би единствена причина е цената. Голямо чесане на езици пада в тази тема. Все пак живеем в свободна държава, нека всеки кара каквото иска. Колкото до опасността - наистина в определени ситуации десния волан пречи, но и аз мисля, че това е по-малко от 1% от всички инциденти с МПСта.
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                        Коментар


                        • До: За или против десния волан

                          такава стистика не може да се прави защото не са 50/50 % колите с ляв и десен волан.
                          И моля ви недейте да обръщате в поредния социален спор темата. Естествено че ниската цена е определяща тук и нищо друго. Никой не се събужда с идеята че му се кара кола с обратен волан. От тук вече идва въпроса колко е практично и безопасно това Ако си в някой по-малък град с лек трафик не би ти представлявало проблем, ама ако ще трябва да вилнеш тука в "кошера" с това нещо определено ще ти е трудно

                          Коментар


                          • До: За или против десния волан

                            Гледам още се дъвчи тази тема ?
                            Вместо да си чешете езиците - " ЗА" или "ПРОТИВ" - което си е безмислен спор , по-добре тези с десния волан да си вземат мерки за да си оправят видимостта .
                            Става лесно с две или три огледала за около 20-30 лева.
                            Вместо да са безотговорни и да обясняват , колко лесно се свиква - да си монтират ( могат и сами ) такава система .
                            Аз не съм против десния волан , но съм против лековерното поведение после ......
                            Има си начин да постигнеш видимост - камера или огледала - нищо сложно . Но до сега още не съм видял кола с такава система .
                            Ето за това трябва да се променят изискванията в КАТ.
                            Всяка кола с десен волан - да си монтира огледала - от 20 до 100 лева - какво всички се правят на интелекти - лесно се свиквало .
                            За това - ако искате да си бъдем полезни - нека да "посъветваме" колегите с десни волани да си монтират огледала за видимост.
                            Излишно създаваме конфликти - ляв-десен......
                            По-добре е да има ефект , без да се засягат желанията на колегите .
                            Така не само ще повишим сигурността на всички , а ще подобрим и отношенията м/у леви - десни волани .
                            А като се поставят огледала на десните - ще се премине и към лепенки за 5-10 лева за фаровете на десните .
                            Много отдавна има конфликт , и с времето или заглъхва , или се разгаря ..... но промяна никаква .
                            Предлагам да се съсредоточим с полезна информация към колегите

                            http://vbox7.com/play:404f2334

                            Това е от Руски , но е лесно да се направи от всеки !
                            Успех !
                            Понеже модератора смята подобно насочване за търговска реклама ( в друга тема изтри адреса ) - давам руски адрес - но ако имате отговорност ..... има и български адреси или можете и сами да си направите такава система.
                            Моля модератора да не изтрива този адрес - той е само за визуализация на идеята "видимост с десен волан " и няма търговски цели .
                            Така конфликта десен-ляв волан ще изчезне .... почти !

                            Коментар


                            • До: За или против десния волан

                              Здравеите.Аз не съм против десния волан,но мнението ми е като на повечето колеги,че трябва да се вземат мерки за видимоста по някаъв начин
                              С.Колев-Kawasaki KX 250

                              Коментар


                              • До: За или против десния волан

                                странно защо доста европейски държави забраниха вече регистрацията на коли с десен волан.сигурно трябва да се поучат от наще законотворци и да видят че "щом тук в бг не са забранени 'начи не са опасни".....
                                пример- латвия там народа масово работеше зад ламанша и се напълни с десни волани.след рязкото повишаване на ПТП та по вина на водачи на автомобили с десен волан решиха да ги забранят. е сега бизнеса с оръщането на волани е разцъфнал. ама това че не било опасно не съм съгласен. вече всеки ден срещам коли които се движат по страннен начин по платната. пресен пример вчера - джип се движи срещу мен със левите колела в мойта лента (аз си возя майсторите от апартамента) разминаваме се на косъм и аз със десните колела в банкета. отляво в насрещния джип седи руса мацка и майсторите веднага "ей не моат да карат тия жени и т.н...." да ама не.при разминаването забелязах десния волан и самодоволното лице на тариката който кара по-скъп на вид джип и не можеш го убеди че е опасен за движението, че ''бързо се свиквало'' (да, за сметка на другите участници в движенито). не ни стигат сички други стресове по наще пътища ами сега се и напълни със ''тарикати'' със десен волан.....
                                категорично съм ПРОТИВ.
                                п.с. живял съм доста години в англия и никога не бих си докарал кола от там....
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X