Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАТ - задължителни зимни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

    Аз просто не знаех с каква личност споря - боец, тенекеджия, автомеханик, специалист по прединици, специалист по задници, специалист по каучуци и човек с информация от кухнята на Мишелин.Ако пропускам някоя специалност, моля да приемеш най-смирените ми извинения.

    Коментар


    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

      Не е вярно за китайците. Миналата седмица беше на гости една китайка, която работи в Израел. Такава комбинация предвещава...най-лошото от двата свята. Да, ама не. Справяше се идеално в София, дори каза, че тука нямаме чак толкова много коли и се карало по-спокойно, отколкото в Израел.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Не е вярно за китайците. Миналата седмица беше на гости една китайка, която работи в Израел. Такава комбинация предвещава...най-лошото от двата свята. Да, ама не. Справяше се идеално в София, дори каза, че тука нямаме чак толкова много коли и се карало по-спокойно, отколкото в Израел.
        Може да си попаднал на китайка с прабаба от Русия. Примерно. Боса си има база за лична статистика, щото там при него си ги имат всякакви.

        Коментар


        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
          Аз просто не знаех с каква личност споря - боец, тенекеджия, автомеханик, специалист по прединици, специалист по задници, специалист по каучуци и човек с информация от кухнята на Мишелин.Ако пропускам някоя специалност, моля да приемеш най-смирените ми извинения.
          Стара школа в кондиция в много занаяти подкрепени и със стаж 29 години и с дипломи и тапии ,а боец съм от малък !Не ти трябва да знаеш много !
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

            Мишлен се казва на марката
            И не е добре да се бъхтите - губи се производствен ресурс от болнични
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              Ела да видиш какви чорби са препоръчват за швейцарски шлайф, там вече е прекалено. Грес от 160 лв. килото, шпинделно масло за 300+ кинта за 4 л. туба и други интересни неща. Другите шлайфове си търкалят с доста по-прости чорби и не се оплакват. На CNC център директно на табелка пише 2-3 масла и греси. Избирай. Ма като сложиш друго и като се окоти, сервиза първо за това се хваща.
              При шлайфовете е чудо . Само при 3Г711 има 3 различни системи на мазане на шпиндела . Стария 3Г71 е с шпиндел на бронзови втулки и си пише керосин с 20% машинно масло .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Ти за грешките ми не се лови,от телефона са,големи са ми пръстите.А и тука нямаме ученически тестове за точки и запетайки.Всеки си има становище и тия неща са втора ръка.С километри шофиране и стаж няма смисъл да си ги мериме, плюс стаж като специалист по каучуци и автомеханик.Тия неща не са важни .Важно е колко си отговорен на пътя за да излезнеш с 2мм.грайфер на гумите на сняг ,кал или дъжд.Заради такива експерти ни е и толкова черна статистиката с ПТП ,а не заради такива като мене .За гуми не ми говори,много съм наясно на професионално ниво,за разлика от тебе.Мишелин са първите дето произвеждат гуми с определен ресурс километри и независимо от шарката,след тия километри,кривят протектор,така са проектирани.Тая информация ,като обмяна на опит в качукови изделия!И колеги са ти писали за задкормилните устройства камикадзе,а ти ако искаш зимата и по сликове карай,твой си е избора и отговорноста!И тая мантра с 2милиметровите канали по гумите не я набивай,че четат и нови шофьори ,да не ти поверват на граматичните ,гениални напъни!
                По нашите пътища дали си с 2мм. или с 12мм. , няма съществена разлика. Статистиката е такава само и единствено защото КАТ и МВР не работят , както и прокуратура , както и съд. Всеки с достатъчно пари може да прави неправилни изпреварвания , да превишава скоростта в пъти , да кара в насрещното , да те засича , да те избутва от пътя , .... , да убива на пътя. Плаща където трябва и почва на ново. КАТ не работи , това е проблема , а не тия два или пет мм. Та няма нужда да се изказваш какъв спец си по каучук и милиметри.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                  Отговарям на тъпи, заядливи провокации на отворковци,,дето все едно са в детската градина,такъв съм !Къв спец съм/и дали.съм/ ,знаят клиентите и хората с които съм работил и работя в момента,говоря за неща от практиката и е грешно да се разбира като самоизтъкване!Има много като хора като мене ,които знаят и разбират от доста неща и лавират в дейностите,когато се наложи!Знам,каквото знам ,верно е и работи!Иначе нещата дето ги изброяваш са другата страна на монетата и са абсолютната истина ,ма и 2мм. гуми и 8 и над години Дот ,никой не би трябвало да лапа мегафона и да раздува че било нормално било,независимо.че закона го позволявал.Те законите и знаците и маркировките по пътищата ,както и пътищата ,взимат своя черен данък!Статистиката вървеше на входа на ВМА,сравнено със зони на военни конфликти!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                    За убиеца на пътя дали е с 2 или 12мм. няма никакво значение , но на теб ти е трудно да го проумееш , защото си прекалено зает да изтъкваш какъв си спец във всяка област.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      По нашите пътища дали си с 2мм. или с 12мм. , няма съществена разлика. ....
                      Да Ви използвам високо интелигентния дебат ....демек леко да се намеся ако може.Горното твърдение е леко невярно .А бе стига съм се държал литературно,спрете с глупостите и безмислени спорове.

                      Коментар


                      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Стара школа в кондиция в много занаяти подкрепени и със стаж 29 години и с дипломи и тапии ,а боец съм от малък !Не ти трябва да знаеш много !
                        Покорно свеждаме глава пред уменията и опита ти...
                        Нямаш равен в този форум.

                        Коментар


                        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                          Споделял съм и пак ще споделя личен опит на тема летни/зимни гуми. На сняг, 13 годишни зимни гуми на около 40 000 километра се държаха по-добре от чисто нови летни гуми. И двете бяха среден клас. Нямам идея защо е така.

                          Коментар


                          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            Покорно свеждаме глава пред уменията и опита ти...
                            Нямаш равен в този форум.
                            Имаше един, ама той май вече не влиза тук...

                            Коментар


                            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                              Първоначално публикуван от Alexr Преглед на мнение
                              Споделял съм и пак ще споделя личен опит на тема летни/зимни гуми. На сняг, 13 годишни зимни гуми на около 40 000 километра се държаха по-добре от чисто нови летни гуми. И двете бяха среден клас. Нямам идея защо е така.
                              Това майтап ли беше...
                              HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                              Коментар


                              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                                Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                                Това майтап ли беше...
                                Кое да е майтап, това че лятна гума с грайфер, подходящ за локва най-много, е пълна трагедия на мокра трева или кал? За сняг и лед да не отварям дума. Може да се кара с какво ли не, даже беше практика през "онзи" период на благоденствие, ма ако искаш да си във възможно най-добра кондиция на пътя, колелото и топлата вода, дето казва Владо, са открити отдавна

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X