Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАТ - задължителни зимни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

    Голяма част от така наречените сервизи не могат едно масло и два филтъра да сменят без да възникнат проблеми в последствие. При смяна на гуми пак проблеми , или се развиват гайки и болтове/и гума е падала след 300-400 метра/ , или ще подпрат крика къде не трябва. Ако трябва ще си регистрирам сервиз , но пак аз ще си ремонтирам автомобила вместо непознат олигофрен с образование за готвач.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

      И пренатегат джанти с гайковръто.Връщах на един дй си ги отвива да му се еа маата,та затова мина без последствия.Казах му че ако преее гайки си поема.ремонта.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

        В крайна сметка , какво станА със задължителните гуми , тЕя от настоящата тема ?
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          В крайна сметка , какво станА със задължителните гуми , тЕя от настоящата тема ?
          Стана квото писах в пост 152.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            В крайна сметка , какво станА със задължителните гуми , тЕя от настоящата тема ?
            Все тая, щото до зимата може да има нов закон.

            Това ако заради този гешевт не стане някоя патаклама
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Все тая, щото до зимата може да има нов закон.

              Това ако заради този гешевт не стане някоя патаклама
              Да бе, сега ще има отпуска до средата на септември, после побарване, после избори. Кога да го приемат тоя закон, а той е само някакво предложение още. Отделно една камара простотии има в него, ще има приемай-отменяй, както с всички закони и така до безкрай.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                Да бе, сега ще има отпуска до средата на септември, после побарване, после избори. Кога да го приемат тоя закон, а той е само някакво предложение още. Отделно една камара простотии има в него, ще има приемай-отменяй, както с всички закони и така до безкрай.
                Оффф , аре да утОчниме най-накрая : Не става въпрос всъщност за "Тоя закон" , а за "тия закони" . От 2 год. и нещо се мъти тая работа : От сегашния действащ ЗДвП се готвят да се пръкнат 3 закона . Все са на "публично обсъждане" и все се доработват законопроектите .

                ... та кога ще влязат в сила ( и дали изобщо и дали в този вид и обем) е Божа работа .

                За сега е това, което е законно понастоящем . Другото са интерпрепатации и чесане по клавишите .

                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                Стана квото писах в пост 152.
                - да де . С това уточнение, че "галоша" е 1.6 мм.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  В крайна сметка , какво станА със задължителните гуми , тЕя от настоящата тема ?
                  Като и оная с перките за охлаждане ,виско,електрическа или с педали.....!Кое е най-добре?Иначе.със зимна или.летна гума под 5 милиметра не требва да се стъпва на пътя.Кви са тия олигофрении 1,6-2 мм.и не знам.кви си простотии.Грайфер 4-5мм.,приемлив ДоТ иначе предупреждение и след това спиране от движение!А не да ми летят разни джигити и зиме.и лете с гуми по 2мм.на незнайни години разрешени от закона и после инциденти имало ,еми ше има.Половината от нещастните случаи ,ако не и повече от половината са заради скапани наредби.за гуми,претупани прегледи ,скапани пътища и чак след това.идват други по-маловажни фактиро ,като дърти или млади самонадеяни шофьори с коли над 25-50коня.Те Балканчетата бяха 50 коня!
                  Последно редактирано от faster; 25-07-19, 11:39.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    Оффф , аре да утОчниме най-накрая : Не става въпрос всъщност за "Тоя закон" , а за "тия закони" . От 2 год. и нещо се мъти тая работа : От сегашния действащ ЗДвП се готвят да се пръкнат 3 закона . Все са на "публично обсъждане" и все се доработват законопроектите .

                    ... та кога ще влязат в сила ( и дали изобщо и дали в този вид и обем) е Божа работа .

                    За сега е това, което е законно понастоящем . Другото са интерпрепатации и чесане по клавишите .


                    - да де . С това уточнение, че "галоша" е 1.6 мм.
                    Ако ще и на десет закона да го раздробят, резултата ще е същия - някаква простотия, дето не знам колко години са я творили и накрая са я изс...ли.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Те Балканчетата бяха 50 коня!
                      Я пак?

                      И по-полека с изискванията. Добре, че не дават на такива като теб да пишат законите.

                      Смело твърдя, че с гума с 2 мм грайфер карам по-безопасно от келеш с чисто нови гуми от висок клас, който обаче го сърби десния крак...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                        2мм.грайфер си е за в боклука.Изобщо нема как да го давам леко с изискванията,а ти ако изкаш карай и с изскочили въжета,ама ти си знаеш.Балканчетата бяха 49куб масовата генерация и 75куб. ,последните,не коня ,техн грешка.Това е така ,за другото нема как да е така с 2мм.грайфер ,безопасен на пътя ама по черно и макадам с до 80.Та тия си ги разтегайте на по бира за пътен героизъм.Нормални гуми втора злоупотреба са 4-5мм..А на колега от форума му аризах 8мм Гудрич 31ци ,само куриерски разходи.Кви пари да му искам за гуми на 6-7години.За в гората стават ,ма не и за интензивно движение.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                          5 мм грайфер е малко пресилено. Те на толкова идват отвън втора употреба. Сегашният минимум по закона си е ОК.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                            В момента съм със зимни на 3 мм, на мокро се кара с много на ум. Иначе на сухо няма ядове. Карал съм и с под 2 мм, над 10 годишни гуми. Както каза Колю, въпроса е тоя дето кара да мисли.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                              В момента съм със зимни на 3 мм, на мокро се кара с много на ум. Иначе на сухо няма ядове. Карал съм и с под 2 мм, над 10 годишни гуми. Както каза Колю, въпроса е тоя дето кара да мисли.
                              Е да де ,на някои тая функция не им се удава.С износени гуми съм влизал в аквапланинг,с 4-5мм. за лека кола никога,разбира се и с джипови.Летни гуми Гудиър 195/50/15 са с 8мм.грайфер на водните канали.вече трети сезон ,това на лека кола .На джуганчето под 5мм.за асфалт хвърлям и около 8мм.за АТ или МУД.При лека кола 3мм. е компромис ,под 2 си ежива пързалка.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                                Лелееее...най-старите гуми тука аз ли съм ги карал? Не може да е така. През 2004-та взех едни втора ръка, които се оказаха 1985-та производство. Бяха чисто нови. За два месеца каране лятото стигнаха от нови до конци. За спиране не съм ги усетил да им има нещо. Поне докато имаха някакъв грайфер. А той се топеше буквално пред очите ми. Умряха супер скоропостижно. И като закарах колата за нови гуми есента, гумаджията там ме открехна, че били 85-ти набор.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X