Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАТ - задължителни зимни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: КАТ - задължителни зимни гуми?

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    То въпросът в тази дискусия е някой има ли представа какво според КАТ е зимна гума?

    Защото ти може да си мислиш, че си със зимни гуми, но при тази субективна формулировка катаджията може да реши, че не си и да ти тресне акта... Това е малко като да кажат, че ще глобяват за превишена скорост без да е ясно какво е ограничението на скороста...
    Сещаш ли се вица:-Тая дупка, не е дупка!
    А относно за зимни и летни(всесезонни) навремето карах голф 2 зимата на една снежна улица, бачо ти с летни отзад(зимни чисто нови отпред) като чукна спирачките задницата щеше да изпревари предницата.Оттогава моят извод е: зимата-зимни, лятото летни, гръбнака ми не струва 400 лв.А относно възможностите и кинтите-ами всеки си прави сметката и си носи отговорността.Съответния случай моята сметка беше чифт нови гащи.
    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
    Това е положението.

    Коментар


    • #77
      До: КАТ - задължителни зимни гуми?

      Първоначално публикуван от karlosjackal Преглед на мнение
      Сещаш ли се вица:-Тая дупка, не е дупка!
      А относно за зимни и летни(всесезонни) навремето карах голф 2 зимата на една снежна улица, бачо ти с летни отзад(зимни чисто нови отпред) като чукна спирачките задницата щеше да изпревари предницата.Оттогава моят извод е: зимата-зимни, лятото летни, гръбнака ми не струва 400 лв.А относно възможностите и кинтите-ами всеки си прави сметката и си носи отговорността.Съответния случай моята сметка беше чифт нови гащи.
      И аз така "открих топлата вода", и то пък точно миналата зима (дето беше от топлите)! Веднъж ми се наложи да се кача до планината, само 2 км. от пътя не бяха сухи по обяд, а вечерта вече бяха замръзнали и ги спуснах с три завъртания! При едното завъртане щях да размажа за малко и човек, щото той пък си беше въобразил че ще ми спре колата с голи ръце да не се тресне в микробуса му! Нейсе размина се, пък аз се обзаведох с още един чифт зимни гуми и няколко бели косъма по главата!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #78
        До: КАТ - задължителни зимни гуми?

        Много коли съм виждал с гуми, които си имат грайфер и звездички, но са нацепени плътно и ситно...

        Коментар


        • #79
          До: КАТ - задължителни зимни гуми?

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          И аз така "открих топлата вода", и то пък точно миналата зима (дето беше от топлите)! Веднъж ми се наложи да се кача до планината, само 2 км. от пътя не бяха сухи по обяд, а вечерта вече бяха замръзнали и ги спуснах с три завъртания! При едното завъртане щях да размажа за малко и човек, щото той пък си беше въобразил че ще ми спре колата с голи ръце да не се тресне в микробуса му! Нейсе размина се, пък аз се обзаведох с още един чифт зимни гуми и няколко бели косъма по главата!
          Подобен опит е безценен (особено щом е без жертви!).
          И аз преди 3-4 години на пролет, смених зимните с летни, но няколко дена по късно падна от тези късните снегове (не изкара дълго, ама...) колата ми е паркирана с муцуната към тротуара, поглеждам назад колите са на 300-400метра, тръгвам назад, от сухото под колата - никакъв проблем, излизам на снега и се "засилвам" пред идващите коли, 1-ва - боксуване, 2-а - боксуване, 3,4,5-а колелата се въртят колата се движи с 3-4км/ч - УЖАС, ама добре че не успях да се засиля че с тези сликове (Много хубави летни гуми тип почти слик) и от 3км/ч докато спра и направя обратен завой (на определеното за това място) видях голям зор, на обяд снега го нямаше и аз отново Карах колата
          Подходящите Гуми са Безценни и могат да спасят човешки живот (задължително, но не достатъчно условие!) и всеки трябва да мисли за това, а не дали КАТ ще го задължават или не, ако човек няма възможност за зимни гуми , то поне трябва да се съобразява с този факт (те и зимните гуми не са Панацея) и да кара по-бавно и да си избира кога и къде да НЕ ходи.

          Коментар


          • #80
            От: КАТ - задължителни зимни гуми?

            Вдигам старата тема да не отварям нова. Какъв е поредният филм с тия зимни гуми от 1ви ноември и какви санкции могат реално да бъдат наложени ?
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • #81
              От: КАТ - задължителни зимни гуми?

              До колкото знам е само предложение, не е прието още. Иначе ми е интересно за чии са му на човек зимни гуми в някои части на страната, иначе доста по-северни страни от нас нямат такова изискване. Пак сме по-католици от Папата...
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #82
                От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                Tо зимни ли са или с минимална дълбочина на граиферите, защото така е за сега?

                Коментар


                • #83
                  От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                  Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                  ...Какъв е поредният филм с тия зимни гуми от 1ви ноември...
                  Никакъв. Отлежава там някакъв законопроект. И не за зимни гуми, а за гуми, подходящи за зимни условия.

                  Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                  ...и какви санкции могат реално да бъдат наложени ?
                  Никакви. Виж по-горе.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #84
                    От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                    В Европа не те задължават да слагаш зимни гуми, но ако направиш ПТП и температурата е под 7 градуса а ти си с летни гуми застрахователя не плаща

                    Коментар


                    • #85
                      От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                      Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                      В Европа не те задължават да слагаш зимни гуми, но ако направиш ПТП и температурата е под 7 градуса а ти си с летни гуми застрахователя не плаща
                      И как удостоверяваш температурата?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                        Тука и на 15 градуса като решат не плащат, или отбиват номера с някой лев. Другото е кои застрахователи - по каско или по ГО. А и го има сигурно в полицата, тъй че избор има, ако ти отърват условията.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #87
                          От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          И как удостоверяваш температурата?
                          Както и тук. С удостоверение от метеорологичната служба или с позоваване на нейна публикация в медиите.

                          Все едно, това не е "в Европа", а практика на конкретен застраховател при даване на отстъпки.

                          Коментар


                          • #88
                            От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Както и тук. С удостоверение от метеорологичната служба или с позоваване на нейна публикация в медиите.

                            Все едно, това не е "в Европа", а практика на конкретен застраховател при даване на отстъпки.
                            Да бе, добре. И ако метеото са казали че в София е 8 градуса да не значи че в цяла София е толкова? Абсурд
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #89
                              От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Да бе, добре. И ако метеото са казали че в София е 8 градуса да не значи че в цяла София е толкова? Абсурд
                              Я това го знам и жокер ми не требе. С оная градушка в София беше същото. Просто цялото застраховане работи с разпределения на вероятности.

                              Коментар


                              • #90
                                От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Я това го знам и жокер ми не требе. С оная градушка в София беше същото. Просто цялото застраховане работи с разпределения на вероятности.
                                Да, но не може да има зададени градуси щото ще им скъсам гъза от дела дали са толкова градусите или не
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X