Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КАТ - задължителни зимни гуми?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Пречи това, че шиповете копаят пътната настилка. В страна, където зимата масово се използваха гуми с шипове, до пролетта по пътищата с по-интензивно движение се образуваха перфектни коловози.
    Отделно, дето шиповете са супер на утъпкан сняг и лед, но при други условия с тях е по-зле. Който е носил войнишки обувки-цинтарки знае как се ходеше с тях по твърда настилка (асфалт, мозайка) ...
    Компромис на лед без шипове, с надеждата за по-добро спиране на асфалт през зимата. Пак едно за сметка на друго.
    Можеше да има по-смислени изисквания за през зимата. Предпочитам да изтъркалям 2-3 пъти смяна на 4 гуми с джанти, отколкото да правя компромиси с ДОТ 2003, да угодя на буквоядните куки - със снежинки и изпечен грайфер.
    Коловози и сега има, ако допуснем, че шипове няма. По Цариградско е ужас, ако падне малко сняг не знам дали изобщо ще мога да изляза от коловоза.

    Коментар


    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

      Имам втори комплект джанти със зимни гуми, летните ми гуми са чисто нови а зимните ми гуми си дойдоха с колата докарана от Швейцария, при зимните гуми, две от гумите са износени на 6мм, а другите две на 5 мм, знам че ще трябва да купя нови зимни гуми, но реших за тази зима да им е последна че на пипане все още са доста мекички, та кажете ми за джипката от подписа ми, като да се има предвид че е автоматик и с неработещ АБС, кои две гуми с повечето грайфер е добре да се монтират, на предните или на задните гуми?

      Коментар


      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

        На предните.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          .. за джипката от подписа ми...
          Павка, ти подпис нямаш.

          Коментар


          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Компромис на лед без шипове, с надеждата за по-добро спиране на асфалт през зимата. Пак едно за сметка на друго. ...
            Въпрос на статистика каква е преобладаващата настилка. Нали няма нужда са се кандардисваме, че в наши условия все пак през по-голяма част от времето караме по асфалт, пък бил той и с киша? Шипарките вършат работа ако през цялата зима караш по утъпкан сняг или лед. Ама това го има по Скандинавия и то не навсякъде. При нас - може би някъде високо в планината.
            Иначе, карането с шипове по гол асфалт, освен дето руши настилката, е и силно некомфортно. Във ФИАТ Уно при скорост над 50 км/ч усещането беше като в Т-34. Отделно, че и на гумите такова каране не им се отразява никак добре - много бързо се изпилват шиповете или направо се изскубват.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              ... кои две гуми с повечето грайфер е добре да се монтират, на предните или на задните гуми?
              Преди ни учеха, че независимо от вида на предаването, по-новите гуми се монтират на задната ос. В твоя случай погледни ДОТ-а. Основно предаване на Фронти е задното все пак

              Тия от Мишлен май са на същото мнение https://pikabu.ru/story/na_kakuyu_os...rezinu_4507895.
              Последно редактирано от коко келеша; 24-09-17, 14:31.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                Ако се търси добро потегляне в снега-на задния мост.
                Ако се търси по-добро спиране-на предния.
                Еуементарно е.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                  Може ли и малко нагледен материал: https://www.youtube.com/watch?v=ar_sZ1dbCWA
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Преди ни учеха, че независимо от вида на предаването, по-новите гуми се монтират на задната ос. В твоя случай погледни ДОТ-а. Основно предаване на Фронти е задното все пак

                    Тия от Мишлен май са на същото мнение https://pikabu.ru/story/na_kakuyu_os...rezinu_4507895.
                    Основно колите спират с предните колела, а основното предаване на Фронти, при ситуация когато 1мм разлика ще има значение, ще е 4х4 и то твърдо зацепено, а се предполага, че освен да тръгваш е добре и да спираш и завиваш от време на време... все пак
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                      Ами, погледни видеоклипчето.

                      П.П. Ако живееш насред североамериканските прерии е добре, но насред София, всяко помръдване встрани зимно време означава най-малкото отнесено огледало.
                      Последно редактирано от коко келеша; 24-09-17, 16:35.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                        Клипчето не се отваря, а това за прериите и огледалата не го разбрах
                        Иначе не казваш нищо срешу доводите ми - спираемост и управляемост, които се постигат по-добре с по-читавите гуми на предния мост! Какво печелиш със слагането на по-добрите гуми на задния мост (хипотеза Фронтера в режим 4х4 и терен със слабо сцепление)?

                        П.п. Сега прочетох руските коментари - ще падна от смях! Тия хора май не са карали никога твърдозацепено 4х4, или кола с предно и никаква идея намат какво означава термина недозавиване...
                        Последно редактирано от bushiDO; 24-09-17, 16:44.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                          При тая хипотеза Фронтерата по презумпция ходи където си иска, както и всички джипки с парттайм 4Х4. Спираемостта и управляемостта са зависими само от ЗВУ-то.

                          П.П. Относно прериите - едно време на градско можеше да влизаш с вратите в завоя и да не те е страх, че ще се спреш в някой, просто защото обикновено зимата улиците бяха пусти. Опитай сега такава маневра. На кратко казано - нямаш време да овладееш колата преди да си се спрял в друга кола. Комбинацията от измислени задни гуми и работещо ЛСД е неприемлива за зимно каране.
                          Последно редактирано от коко келеша; 24-09-17, 16:56.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                            При тая хипотеза Фронтерата по презумпция ходи където си иска, както и всички джипки с парттайм 4Х4. Спираемостта и управляемостта са зависими само от ЗВУ-то.

                            П.П. Относно прериите - едно време на градско можеше да влизаш с вратите в завоя и да не те е страх, че ще се спреш в някой, просто защото обикновено зимата улиците бяха пусти. Опитай сега такава маневра. На кратко казано - нямаш време да овладееш колата преди да си се спрял в друга кола. Комбинацията от измислени задни гуми и работещо ЛСД е неприемлива за зимно каране.
                            Липсва ти конкретика колега, което прави дискусията безинтересна за мен.
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              На предните.
                              Мерси за отговора, и аз така мисля но си рекох да питам все пак за второ мнение


                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Павка, ти подпис нямаш.
                              Нещо е станал бъг явно, сега би трябвало да се вижда подписа ми?

                              Коментар


                              • От: КАТ - задължителни зимни гуми?

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Едно време като не е имало зимни гуми - какво?
                                Важно е да имаш едно наум с какво тръгваш и как да се движиш.
                                Еми на, живи сме. Даже и на лов /лек офроуд/ в неразринат сняг ходехме. важното беше да си направиш сметката предварително откъде ще минеш и как да спреш, за да можеш да тръгнеш после.

                                Иначе за зимна гума на автобус или камион не съм чел да има изискване.
                                Водят ги "гуми с усилен грайфер"
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X