Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хамъра на Ставитски и катастрофата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

    [quote=sharrko;192317]Следкато видях снимката не смятам че 100 км са много бързи.
    Ще бъде интересно да разберем какво ще покаже черната кутия на хамъра за последните 10 секунди.
    С 100км има добър шанс за оцеляване. Тези в малката кола дали са имали колани и възглавници? Не можах да видя възглавници на кормилото.
    Хондичката е от времето,когато еърбега беше екстра,а не задължително оборудване.При този удар,нито колани,нито еърбег,биха могли да спасят водача на хондата-предна лява гума практически се е оказала на неговото място,разстоянието м/у предната и средната колона е станало около 30-40 сантиметра,при условие,че вратата на колата е около метър дълга.Със сигурност кола от по-висок клас и с по-сериозно оборудване,би помогнала,но младежа това е имал,това е карал.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #77
      До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

      Тези 100 км/ч са скоростта само на едната кола. Сложете още поне 50тина за Хондата и се получава сумарната скорст на челния сблъсък.

      Иначе кви са тия приказки, че Хондата била консерва?! То, и Хамърът е консерва в сравнение с някой бетоновоз. Пък който е виждал резултата от сбълъска на Кайен срещу орех...

      Момчето нище не е виновно, че е карал нормална кола, а срещу него е изскочило това камионче. Дайте тогава да тръгнем с КрАЗ-ове по пътищата, за да не сме виновни, че караме "консерви". Само че като всички тръгнем с такива неща, цялата работа ще се обезсмисли. Някъде бях гледал снимки от челни катастрофи на Н3 и Додж Рам. Познайте Хамъра на какво приличаше.

      Пък тия тъпаци, които бързат да подаряват камиончета на разни безотговорни лекенца, май си направиха лоша реклама в крайна сметка.

      Коментар


      • #78
        До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

        Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение

        Пък тия тъпаци, които бързат да подаряват камиончета на разни безотговорни лекенца, май си направиха лоша реклама в крайна сметка.
        Максим вече Е синоним на лоша реклама .
        B+

        Коментар


        • #79
          До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

          Имам предвид с "регресивно" действие към тези, които са му дали таралясника преди да натвори свинщините си. За бъдеще е ясно, че е бита карта.

          Коментар


          • #80
            До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

            Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
            Аз мога твърдо да заявя, че НИКОГА не съм карал на две бири! Нито на една! Нито на половин!
            е, ми то може някой да предпочита ракия...
            аз много се плаша от думичката "никога"
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #81
              До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

              Мога да подтвърдя! Севдо никога не кара пил!
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #82
                До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                Въздействие на алкохола върху способностите за шофиране

                Ниво на алкохола 0,2-0,5 на хиляда
                Преценката за дистанция и скорост на приближаващите превозни средства е изкривена. Водачът е склонен към поемане на по-големи рискове, особено при опасни маневри като изпреварване или шофиране прекалено близо до предното превозно средство.

                Ниво на алкохола 0,5-0,8 на хиляда
                Зрението е засегнато, което води до забавена реакция при червен сигнал или стоп-светлини. Водачът е склонен да кара прекалено бързо или да преценява грешно разстоянията при наближаване на завой. За мотоциклетистите е трудно да карат по права линия.


                Ниво на алкохола над 0,8 на хиляда
                Водачът е склонен да надценява способностите си. Зрението е дотолкова засегнато, че водачът може да не забележи навреме велосипедисти, пешеходци или паркирани коли, за да ги избегне.
                да, а на 1/1000 ти изпада лявото око...
                аз съм карал /велосипед/ на 6 бири като студент и най-сериозният ми проблем беше, че спирах 2 пъти в храстите да...
                1.1/1000 не е основната причина за тази катастрофа - само допълнителен фактор... ако си беше карал в колоната без да изпреварва и да сече завоите със 100+кмч, сега нямаше да знаем, че е пил водка...

                да не ме разбере някой погрешно, не поощрявам пиенето и карането, но заради такива тъпаци като тоя, човек не може спокойно да отиде на ресторант да пие 1 чаша вино или бира - току виж изкочил някой от храстите със слънчогледа и да те кара да "духаш"...
                Другия неприятен момент е, че доста хора не могат само с 1-2 чашки, а си пийват по бутилка концентрат и карат... почти всяка вечер...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #83
                  До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Мога да подтвърдя! Севдо никога не кара пил!
                  Или по-точно "Севдо никога не пие"

                  Коментар


                  • #84
                    До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                    Първоначално публикуван от jorko Преглед на мнение
                    Хубаво е да стават подобни работи с известни личности/ колкото и гадно да звучи/
                    Иначе - тоя го хванали с 1.5, друг с 2 промила- не ни пука.
                    Чат-пат и аз карах подпиинал-бавно, из града, но като хванаха колежка пила / аз бях в колата още по пил/ и след 2 часа мотане и даване на кръвна проба/ никога не давайте кръвна проба-резултата е почти винаги по-висок от духането и можете да минете 1.2 промила/ и замислянето на другия ден за последствията...
                    това за кръвната проба може да важи ако е пито концентрат ама ако е пито бира е обратното.почти една трета надолу показва ако не и понадолу собсвен опит.три изпити бири.на духане показа 0.7 на кръв 0.3

                    Коментар


                    • #85
                      До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                      Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                      това за кръвната проба може да важи ако е пито концентрат ама ако е пито бира е обратното.почти една трета надолу показва ако не и понадолу собсвен опит.три изпити бири.на духане показа 0.7 на кръв 0.3
                      Ха сега,предадели се-ша караш на три бири.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #86
                        До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                        Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                        Ха сега,предадели се-ша караш на три бири.
                        ох каръщина излизам от пивницата до вкъщи са 500метра и гледам милиция и си викам 3 бири нищо няма да покаже и айде на джипката но уви 20 лева назад.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                          Айде стига сте се правили на нам си кво. Никой тука не е виждал толкова пиене, колкото аз вече съм изпил. Освен ако не работи във Винпрома. Обаче отворя ли тапата - хвърлям ключовете. Значи всеки друг също може. Като знам че съм тръгнал да пия, просто заключвам колата. За два лева таксито ще те откара до оня край на града. За десет да е. Не за десет години и съсипания живот на куп хора.
                          И изобщо, не виждам повод да се занимаваме повече с тоя келеш. Ако искате - пишете декларация, и да я носим във вестниците. Така и така, ний долуподписаните - реални шофьори, маниаци на джиповете и въпреки това прилични граждани, като четем вестниците оставаме с впечатлението че някой си гражданин, като е употребил неправилно алкохол, е пристъпил към съзнателна игра с живота на непознати нему хора. Не ни е известна причина, поради която да е имал правото да ги убие и осакати. Оставаме също така с усещането, че след като е извършил престъпно по нашите разбирания деяние, той, негови приятели, и отделни средства за масово осведомяваме, правят възможното, за да омаловажат всячески деянието му. Това предизвиква нашето крайно възмущение. Заявяваме, че при среща с това лице и нему подобни, в рамките на своите възможности и в границите на ЗДП ще считаме за свой дълг да им устройваме крайни притеснения на пътя. Тези си действия смятаме за самоотбрана и необходима за обществото отбрана. Приканваме служба КАТ на МВР да се присъедини към усилията ни.

                          Коментар


                          • #88
                            До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            Айде стига сте се правили на нам си кво. Никой тука не е виждал толкова пиене, колкото аз вече съм изпил. Освен ако не работи във Винпрома. Обаче отворя ли тапата - хвърлям ключовете. Значи всеки друг също може. Като знам че съм тръгнал да пия, просто заключвам колата. За два лева таксито ще те откара до оня край на града. За десет да е. Не за десет години и съсипания живот на куп хора.
                            И изобщо, не виждам повод да се занимаваме повече с тоя келеш. Ако искате - пишете декларация, и да я носим във вестниците. Така и така, ний долуподписаните - реални шофьори, маниаци на джиповете и въпреки това прилични граждани, като четем вестниците оставаме с впечатлението че някой си гражданин, като е употребил неправилно алкохол, е пристъпил към съзнателна игра с живота на непознати нему хора. Не ни е известна причина, поради която да е имал правото да ги убие и осакати. Оставаме също така с усещането, че след като е извършил престъпно по нашите разбирания деяние, той, негови приятели, и отделни средства за масово осведомяваме, правят възможното, за да омаловажат всячески деянието му. Това предизвиква нашето крайно възмущение. Заявяваме, че при среща с това лице и нему подобни, в рамките на своите възможности и в границите на ЗДП ще считаме за свой дълг да им устройваме крайни притеснения на пътя. Тези си действия смятаме за самоотбрана и необходима за обществото отбрана. Приканваме служба КАТ на МВР да се присъедини към усилията ни.
                            +1 съгласен имам дебела броня и дълга щанга

                            Коментар


                            • #89
                              До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                              Ставитски сигурно е шофирал с 150-170 км/ч, защото като погледнах краш тест на същия хамър в интернет [url]http://www.vbox7.com/play:f19a8ee9[url/] ,знаейки че хондата няма същата маса като бетоновата стена. Голяма е и случайната ирония, че е участвал в кампанията на "24 часа". Най-вероятно ще се отърве, защото е известен. Дори и да го осъдят, най-вероятно няма да лежи в затвор, или ще го помилват и тн. В годините много известни личности са се отървавали безнаказано от ПТП и смърт на човек. Един въпрос към адвокатите във форума: Близките на загиналите емат ли право да осъдят полицайте проверили Ставитски малко преди инцидента, като са можели да претотвратят катастрофата ько са му направили пълна проверка и алкохолна проба?

                              Коментар


                              • #90
                                До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                                Първоначално публикуван от Sk8`nammed Преглед на мнение
                                Ставитски сигурно е шофирал с 150-170 км/ч, защото като погледнах краш тест на същия хамър в интернет [url]http://www.vbox7.com/play:f19a8ee9[url/] ,знаейки че хондата няма същата маса като бетоновата стена. Голяма е и случайната ирония, че е участвал в кампанията на "24 часа". Най-вероятно ще се отърве, защото е известен. Дори и да го осъдят, най-вероятно няма да лежи в затвор, или ще го помилват и тн. В годините много известни личности са се отървавали безнаказано от ПТП и смърт на човек. Един въпрос към адвокатите във форума: Близките на загиналите емат ли право да осъдят полицайте проверили Ставитски малко преди инцидента, като са можели да претотвратят катастрофата ько са му направили пълна проверка и алкохолна проба?
                                Едвали. Мисля ,че е невъзможно по безспорен и категоричен начин да се докаже, че въпросните полицаи са разполагали с дрегер, че са се усъмнили в способността на Стависки да шофира безопасно към дадения момент и т. н. Колкто до Стависки - наказанието, което ще понесе до голяма степен зависи от доказаното количество алкохол в кръвта му. Тук разликата е много тънка от една страна и огромна от друга - при всички случаи се касае за убийство по непредпазливост, но при шофиране с концентрация на алкохол в кръвта над 1.2 0/00 е налице умишлено престъпление, а не непредпазливо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X