Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хамъра на Ставитски и катастрофата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    Постави се на мястото на роднините на загиналото момче. Мислиш ли че им пука кой е този шофьор убил детето им. Голяма работа какво е прославил в колата всички сме шофьори и да не беше известен аз бих реагирал по същия начин. Все пак става дума за човешки живот не за народна спортна гордост. Замисли се. Не знам дали си преживявал тежка катастрофа но аз съм и съм пострадал и човека до мен е пострадал за цял живот от такива самовлюбени ла...а дето са си повярвали че са недосегаеми. Милост за такива хора нямам.
    +1 Съгласен съм.

    До v0id:
    Просто става така ( всички да го хокат) защото е известен и защото е лице на кампанията против каране след употреба на алкохол, не ги знаем останалите пияндурници, който катастрофират и причиняват смърт иначе и по тях щяхме да лаем.
    LZ1PER

    Коментар


    • #32
      До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Уважаеми колеги, всъщност това дали някой е известен не би следвало да влияе под никаква форма за това дали и какво наказание ще получи за постъпките си. Но колкото и да говорим трябва да ви е ясно че тази теоретична постановка е много трудно да се приложи на практика... Известността винаги променя и изкривява нещата... и в двете страни. Защото от една страна му помага от друга пречи...

      А това с прославянето на страната винаги ми е било чудно... Как така аз ще се гордея че ме бил прославил някакъв си полуграмотен, празноглав футболист който освен да търчи като кон може и да псува като каруцар. Винаги когато е ставало въпрос извън България за този човек съм подчертавал специално че в нашата страна има и такива като него - и в никакъв случай не бих желал понятието Българин да се свързва с подобни личности... Не се и срамувам от него защото аз не мога да нося отговорност за никой извън моето семейство... Същия е и въпросът с "прославянето" от страна на Ставински... С какво точно ме е прославил мен аз не виждам. Не искам такава слава и тя не ме интересува. Въобще въпросът за "прославянето" си заслужава отделна тема... Всеки спортист трябва да получава уважение за работата му така както и за всеки стругар, физик, или компютърен специалист... Нито повече нито по-малко... Това че някъде бил стоял прав при изпълнение на химна и много хора го били чули и видяли с нищо не променя факта... Всичко друго е от "лукаваго" и е правене на "кумири" в наше време... Защото ние имаме много Българи които са велики но никога не са били на "почетната" стълбица и не са им свирили химна... Само че във химна точно за тях става въпрос... А колко е пък Максим Ставински спортист е отделен въпрос. Това фигурното пързаляне ако е спорт еле пък и за мъже то значи Азис е велик певец пък Елтън Джон е рицар...

      Та на въпроса. Щом е пил е ясно че е виновен. От друга страна да се надяваме че въпросът ще бъде разгледан както следва и приложен закона. Нито по-строго нито по-лежерно отколкото е необходимо...
      +100

      Коментар


      • #33
        До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

        Максим е много свестен, аз лично не се съмнявам че ще манипулира процеса и ще приеме компромиси, хората като него са много малко, жалко е че и те не са безгрешни .
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #34
          До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

          Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
          Максим е много свестен, аз лично не се съмнявам че ще манипулира процеса и ще приеме компромиси, хората като него са много малко, жалко е че и те не са безгрешни .
          Щом за теб убийците са свестни... ме е страх да си помисля за някой, който ти влиза в графата "не свестни"
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #35
            До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
            Максим е много свестен, аз лично не се съмнявам че ще манипулира процеса и ще приеме компромиси, хората като него са много малко, жалко е че и те не са безгрешни .
            Kак можеш да определиш някой който пие кара огромен джип с висока скорост за "свестен" ????
            Лично ли го познаваш? може да е свестен като човек но безрасъден като шофьор което е довело до катастрофата?
            Чудя се на такива изказвания.
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

              Всъщност дори да кажем, че е убиец по случайност, това пак не го оправдава, че е лицемер. А не знам защо, но точно лицемерите са ми ужасно противни... Ще кажете как мога да раздавам такива определения на хора, които не познавам лично? Ами просто е... Лице на кампанията "Ако си пил слез - искам да стигна жив!", което има съответната лепенка на колата си (виждаше се идеално по репортажите), и което наставлява другите от екрана и по радиото, че не трябва да карата пияни се качва пиян в колата си. Да оставим катастрофата и убийството. Дори нищо да не беше станало самия факт, че се е качил в колата след тази кампания го превръща в долен лицемер!

              От тук на сетне как да му се връзвам, че виси от добри чуства в болницата и лее сълзи от екрана? Лицемерите са способни на всичко... И не мога да му повярвам... Малко като приказката с лъжливото овчарче...
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #37
                До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Kак можеш да определиш някой който пие кара огромен джип с висока скорост за "свестен" ????
                Лично ли го познаваш? може да е свестен като човек но безрасъден като шофьор което е довело до катастрофата?
                Чудя се на такива изказвания.
                Лично го познавам да, на кой от вас не му се е случвало да пие 2 бири и да кара след това ? И не се връзвайте за думата, сега ще ми кажете че 2 бири не са като 1.1 промила, ами да за мен 2 бири са 0.3 промила но 4-5 бири са си 1-1.5 промила а не съм особено пиян, ами човека просто може да не се е чувствал пиян и да си е мислел че е под 0.5 промила, нали ? И по принцип не е безразсъден като шофьор, от както му подариха хамъра започна да кара по безразсъдно и сега съжалява за това и си дава сметка но вече е късно . По принцип не защитавам подобни случки, и аз като останалите съм се възмущавал на глупостта на някои, на абсурдните изпреварвания в нарещното и много пъти съм го коментирал тук във форума но тук случая е различен, човека е отишъл в болницата, помага на хората, погледнал е близките им в очите и им е показал колко много съжалява .
                И Зарине, човека не е убиец, знам колко е голяма мъката на родителите, знам че за тях няма никакво значение дали Максим е известен и дали съжалява ... както и да е, не го защитавам но мисля че това може да се случи на всеки, и най добре да си извадим поуките и да проумеем че се случва на всеки и можем да го предотвратим, защото съм сигурен че много голям % от колегите тук във форума са карали пили ...
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #38
                  До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                  И аз май съм готин човек, но ако пия и карам ставам най-големия убиец на света и няма никакво оправдание за това. Кой какво какъв бил по-принцип сега е направил най-страшното убил е млад човек и то е бил предупреден малко преди това. Да всички пием по 3-4 бири и караме само че не като шумахер със 120 НЯМА ОПРАВДАНИЕ НА СВЕТА КОЕТО МОЖЕ ДА ГО ОНИВИНИ ТОЙ СИ Е ВИНОВЕН

                  Коментар


                  • #39
                    До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                    Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                    По принцип не защитавам подобни случки, и аз като останалите съм се възмущавал на глупостта на някои, на абсурдните изпреварвания в нарещното и много пъти съм го коментирал тук във форума но тук случая е различен, човека е отишъл в болницата, помага на хората, погледнал е близките им в очите и им е показал колко много съжалява . ...
                    И кое му е различното на случая?!? Само това, че познаваш извършителя и той ти е симпатичен. Ама че бил съжалявал ... Аз пък съм убеден, че всички (или повечето) съжаляват СЛЕД като убият или осакатят някого!

                    Бил помагал на хората! Как точно им помага?!? Ще съживи убития или ще извади момичето от кома?!?

                    Хайде стига с тия двойни стандарти! Спрете войната по пътищата, накажете тия дето карат безразсъдно, ама не и ако те са "добри момчета" и ние ги познаваме ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                      Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                      Лично го познавам да, на кой от вас не му се е случвало да пие 2 бири и да кара след това ?
                      Аз мога твърдо да заявя, че НИКОГА не съм карал на две бири! Нито на една! Нито на половин!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                        Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                        И Зарине, човека не е убиец
                        Добре. Да приемем твоята дефиниция за убиец... обаче си остава мазно лицемерче, нали? И как да му имаш вяра на такъв, че е свестен, а не е всичко една голяма преструвка? След като има очите да участва в тази кампания и се качва пил как да му вярваш и за друго?

                        И не ги разправяй тия глупости за "Ми той е изпил 4- 5 бири, не се е чуствал пиян и е решил, че е под 0.5"... Алкохола дава самоувереност. След половин литър водка почти всички си мислят, че са ОК и могат да карат без проблеми. Значи ли това, че трябва да ги оправдаваме? Мислил така, заблудил се... Всеки човек знае приблизително колко акохол е 0.5 промела... 1.1 е около два пъти повече.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                          Аз еднаж карах на 1 и 1/2 бира, ама тъмно. Нямаше как да се прибера, а стана късно пък и близо до нас... Бех си поркан, отфрат, не усещах колата, ужас ми беше, едва се прибрах, едва дигнах 50, не пуснах 5-та нито веднъж и от тогаз ни бира ни нищо не пия като карам. Преди това по 1/2 светло си позволявах. Пък и той си казва, че е пил ВОДКА, не БИРА. Незнам правите ли разлика, но надали е пийнал 1 капачка, ми поне 2 големи ще да са били...
                          Последно редактирано от Насов; 07-08-07, 16:38.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                            Между другото не знам от къде се появи идеята за бира. Поне самият Ставитски твърди, че е пил водка... Или за това не му вярвате?
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                              Уважаеми колеги, всъщност това дали някой е известен не би следвало да влияе под никаква форма за това дали и какво наказание ще получи за постъпките си. Но колкото и да говорим трябва да ви е ясно че тази теоретична постановка е много трудно да се приложи на практика... Известността винаги променя и изкривява нещата... и в двете страни. Защото от една страна му помага от друга пречи...

                              А това с прославянето на страната винаги ми е било чудно... Как така аз ще се гордея че ме бил прославил някакъв си полуграмотен, празноглав футболист който освен да търчи като кон може и да псува като каруцар. Винаги когато е ставало въпрос извън България за този човек съм подчертавал специално че в нашата страна има и такива като него - и в никакъв случай не бих желал понятието Българин да се свързва с подобни личности... Не се и срамувам от него защото аз не мога да нося отговорност за никой извън моето семейство... Същия е и въпросът с "прославянето" от страна на Ставински... С какво точно ме е прославил мен аз не виждам. Не искам такава слава и тя не ме интересува. Въобще въпросът за "прославянето" си заслужава отделна тема... Всеки спортист трябва да получава уважение за работата му така както и за всеки стругар, физик, или компютърен специалист... Нито повече нито по-малко... Това че някъде бил стоял прав при изпълнение на химна и много хора го били чули и видяли с нищо не променя факта... Всичко друго е от "лукаваго" и е правене на "кумири" в наше време... Защото ние имаме много Българи които са велики но никога не са били на "почетната" стълбица и не са им свирили химна... Само че във химна точно за тях става въпрос... А колко е пък Максим Ставински спортист е отделен въпрос. Това фигурното пързаляне ако е спорт еле пък и за мъже то значи Азис е велик певец пък Елтън Джон е рицар...

                              Та на въпроса. Щом е пил е ясно че е виновен. От друга страна да се надяваме че въпросът ще бъде разгледан както следва и приложен закона. Нито по-строго нито по-лежерно отколкото е необходимо...
                              +1

                              Коментар


                              • #45
                                До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                                Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                                тая вечер по новините гледахте ли го.доста смазан за хамър.пък и колата небеше толкова зле.жалко за момчето в колата.явно тия хамъри неса кат хамър1.
                                Най добре да направи рекламация в София Ауто ,че този хамър не е като онзи хамър ,който може да се кара и в пияно състояние/всички наоколо бягат /
                                И да си вземе нов.
                                B+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X