Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хамъра на Ставитски и катастрофата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Уважаеми колеги, всъщност това дали някой е известен не би следвало да влияе под никаква форма за това дали и какво наказание ще получи за постъпките си. Но колкото и да говорим трябва да ви е ясно че тази теоретична постановка е много трудно да се приложи на практика... Известността винаги променя и изкривява нещата... и в двете страни. Защото от една страна му помага от друга пречи...

    А това с прославянето на страната винаги ми е било чудно... Как така аз ще се гордея че ме бил прославил някакъв си полуграмотен, празноглав футболист който освен да търчи като кон може и да псува като каруцар. Винаги когато е ставало въпрос извън България за този човек съм подчертавал специално че в нашата страна има и такива като него - и в никакъв случай не бих желал понятието Българин да се свързва с подобни личности... Не се и срамувам от него защото аз не мога да нося отговорност за никой извън моето семейство... Същия е и въпросът с "прославянето" от страна на Ставински... С какво точно ме е прославил мен аз не виждам. Не искам такава слава и тя не ме интересува. Въобще въпросът за "прославянето" си заслужава отделна тема... Всеки спортист трябва да получава уважение за работата му така както и за всеки стругар, физик, или компютърен специалист... Нито повече нито по-малко... Това че някъде бил стоял прав при изпълнение на химна и много хора го били чули и видяли с нищо не променя факта... Всичко друго е от "лукаваго" и е правене на "кумири" в наше време... Защото ние имаме много Българи които са велики но никога не са били на "почетната" стълбица и не са им свирили химна... Само че във химна точно за тях става въпрос... А колко е пък Максим Ставински спортист е отделен въпрос. Това фигурното пързаляне ако е спорт еле пък и за мъже то значи Азис е велик певец пък Елтън Джон е рицар...

    Та на въпроса. Щом е пил е ясно че е виновен. От друга страна да се надяваме че въпросът ще бъде разгледан както следва и приложен закона. Нито по-строго нито по-лежерно отколкото е необходимо...
    +100
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #47
      До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

      Венци,аз съм песимист по отношение на въздаването на справедливост в този случай.Ще припомня популярните "За кокошка нема прошка,за милион нема закон" и "Всички сме равни,но някои са по-равни от другите".(перефразиран Оруел).А за вината-разбира се,че е виновен-причинил ПТП със смъртен случай и тежка телесна повреда СЛЕД УПОТРЕБА НА АЛКОХОЛ,НАДВИШАВАЩА ОПРЕДЕЛЕНАТА В ЗАКОНА.Ако това бях аз или бай Пешо,да сме отдавна закопчани,прибрани в следственото да пишем показания и няма излизанката до процеса.Оттам-директно на "Майор Векилски" за изтърпяване.
      Нека видим все пак какво ще стане.Дали нашата държава за пореден път ще се изплюе в лицето на гражданите си или току виж...
      Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
      имат право да гласуват на избори.

      Коментар


      • #48
        До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

        Не е виновен човекът, бе! Той някой насила му е налял водката в гърлото и после го качил в колата! Може да се случи на всеки подобно нещо, не дай Боже. Но само на някои се случва в пияно състояние! Това са безотговорните!

        Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
        ами да за мен 2 бири са 0.3 промила но 4-5 бири са си 1-1.5 промила а не съм особено пиян, ами човека просто може да не се е чувствал пиян и да си е мислел че е под 0.5 промила, нали
        1. Промилът е промил. Колко ще изпиеш за дадена концентрация е индивидуално. О.К. Иначе заблуждението "не съм особено пиян" е най-честата причина да се стигне до такива неща! Не се бил чувствал... Като не знае колко му държи, защо е пил? И как може една водка да е под 0,5 %о?! Освен ако не си над 120 кг... Абе запишете ме за спонсор да му купя раираните дрешки, ако го вкарат в затвора... Ще ги връча лично, където кажете... Ама ще си ми останат паричките непохарчени, виждам аз...

        Коментар


        • #49
          До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Уважаеми колеги, всъщност това дали някой е известен не би следвало да влияе под никаква форма за това дали и какво наказание ще получи за постъпките си. Но колкото и да говорим трябва да ви е ясно че тази теоретична постановка е много трудно да се приложи на практика... Известността винаги променя и изкривява нещата... и в двете страни. Защото от една страна му помага от друга пречи...

          А това с прославянето на страната винаги ми е било чудно... Как така аз ще се гордея че ме бил прославил някакъв си полуграмотен, празноглав футболист който освен да търчи като кон може и да псува като каруцар. Винаги когато е ставало въпрос извън България за този човек съм подчертавал специално че в нашата страна има и такива като него - и в никакъв случай не бих желал понятието Българин да се свързва с подобни личности... Не се и срамувам от него защото аз не мога да нося отговорност за никой извън моето семейство... Същия е и въпросът с "прославянето" от страна на Ставински... С какво точно ме е прославил мен аз не виждам. Не искам такава слава и тя не ме интересува. Въобще въпросът за "прославянето" си заслужава отделна тема... Всеки спортист трябва да получава уважение за работата му така както и за всеки стругар, физик, или компютърен специалист... Нито повече нито по-малко... Това че някъде бил стоял прав при изпълнение на химна и много хора го били чули и видяли с нищо не променя факта... Всичко друго е от "лукаваго" и е правене на "кумири" в наше време... Защото ние имаме много Българи които са велики но никога не са били на "почетната" стълбица и не са им свирили химна... Само че във химна точно за тях става въпрос... А колко е пък Максим Ставински спортист е отделен въпрос. Това фигурното пързаляне ако е спорт еле пък и за мъже то значи Азис е велик певец пък Елтън Джон е рицар...

          Та на въпроса. Щом е пил е ясно че е виновен. От друга страна да се надяваме че въпросът ще бъде разгледан както следва и приложен закона. Нито по-строго нито по-лежерно отколкото е необходимо...
          +100...... Държавата ни има много проблеми с превенцията на криминални деяния, най-вече когато нарушителите са "недосегаеми" . Но когато някой е заловен пил зад волана трябва да бъде наказан справедливо, с цялата сила на закона, а когато е причинил смърт... Може ли да има оправдание или смекчаващи вината обстоятелства

          Живеем в Европа, свят на индивидоалности, писна ми като Българин да бъда припознаван с всякакви образи "представящи България" пред света! Това че сме с едно и също гражданство не ни свързва по никакъв начин, дори не говорим на един език
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #50
            До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

            За това тези коли идват със ограничител на 97м/ч(около160к/ч). Тази кола не е нито за бързи скоростни състезания, нито за оф роуд. Тя е само за кеф и нищо друго.
            Карам същото със различно купе
            Обръша се по лесно от кола, спира по дълго от кола, тежи 2 пъти колкото кола, и тнт. А още повече че е бил пил. Трябва да си носи отговорноста както всеки друг.
            За съжелениа много често става така, невинни плащат цената за тези които са пили.
            Поради тази причина аз не карам когато съм пил. Не ми е за мене, а за другия които ще нараня.
            Поклон пред семействата на пострадалите от тази трагедия.
            CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
            http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
            http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

            Коментар


            • #51
              До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

              Я, кажи ако теб те набарат пиян там, еле пък да утрепеш някого в катастрофа, какво ще стане?

              Коментар


              • #52
                До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                Я, кажи ако теб те набарат пиян там, еле пък да утрепеш някого в катастрофа, какво ще стане?
                Няма да ползва интернет около 120 години.
                no signature no problems

                Коментар


                • #53
                  До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                  Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                  Я, кажи ако теб те набарат пиян там, еле пък да утрепеш някого в катастрофа, какво ще стане?
                  Пази Боже от това!
                  Борислав Русенов - 0889593977

                  Коментар


                  • #54
                    До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                    Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                    Я, кажи ако теб те набарат пиян там, еле пък да утрепеш някого в катастрофа, какво ще стане?
                    Зависи в какво точно ще те съдят, но това е много лошо.
                    Задължително ще стоиш в затвор от 5-10 години, от които ще излежиш от3-5.
                    Това е ако не умишлено си го направил без да си го обмислиал и планувал.
                    Ако те обвиниат в мърдър мозе и живот че и смърт.
                    Сумите които ще платиш са много със не по малко от 4 нули.
                    Другото застраховката ще го поеме относно пострадалите, а ако ниамаш застраховка се казва гросс негледжънс а там има така наречените пиюнитив демидж, тоест наказателни присъди и те могат да со от$5,000 – 50,000,000 и даже повече, зависи от човека и какво финансово състояние е тои. Те са за наказание и са допълнителни на основните наказания.
                    Със сигурност ниама да караш поне 5 години а максималното наказание, както се вижда по горе ниама таван. Могат и на смърт да те осъдиат.
                    Не ти триабва. Мислиш че на мене не ми се иска да отида и да се напиа и да се пребера сам със колата? Искам, ама като знам какво ме чака като ме хванат........никога ниама да го направя.
                    Знаете какво стана със перис хилтън.......парите не могат да помогнат.
                    CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                    http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                    http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                    Коментар


                    • #55
                      До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                      Първоначално публикуван от sharrko Преглед на мнение
                      Мислиш че на мене не ми се иска да отида и да се напиа и да се пребера сам със колата? Искам, ама като знам какво ме чака като ме хванат........никога ниама да го направя.
                      Само за да не те хванат ли бе колега???
                      Само за това ли не караш пил???

                      Грешката ни е там, че всеки казва "няма да пия щото ако ме спрат....", а не "няма да пия, за да не утрепам някой".
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #56
                        До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                        Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                        Само за да не те хванат ли бе колега???
                        Само за това ли не караш пил???

                        Грешката ни е там, че всеки казва "няма да пия щото ако ме спрат....", а не "няма да пия, за да не утрепам някой".
                        +1

                        Коментар


                        • #57
                          До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                          Не се изказах правилно.
                          Исках да кажа ако пия и нищо не се случи.
                          Това че може да убия някого е #1 причина да не карам когато съм пил.
                          CHEVY COLORADO, Z-71, I-5, 4door,Auto
                          http://www.coloradofans.com/album_pe...p?user_id=3094
                          http://www.geocities.com/sharrko/pictures.html

                          Коментар


                          • #58
                            До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                            Трябва да има..... и да се прилагат Крумовскиските закони за такива случаии-сурови и жестоки!Българина може да го спре единствено страха или ако му се бръкне надълбоко в джоба. В конкретният случай(дано се окажа некадърна врачка),всичко ще се покрие за 15-20 дни,виновникат ще се влачи с години по съдилищата и на финала ще бъде жестоко наказан с една голямаа условна присъдаа. Дано ,не сам прав ...защото тва ще е поредният Обществен пример за Безнаказаност!

                            Коментар


                            • #59
                              До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                              Леко отклонение... Ама що го дъвчете този български манталитет непрекъснато? Българите са хора като всички останали. Германците и французите да не би да карат нормално като не ги е страх? Като дойдат тук и знаят, че с няколко евро всеки полицай ще ги пусне си летят с 200 по магистралите и не им дреме. Да не би някой да не ги е виждал?! Като са си вкъщи ги е шубе и за това карат като европейци.
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Хамъра на Ставитски и катастрофата

                                В Прага карат по учебник. Тезата им не е, че са по-дисциплинирани от нас, ами, че нарушенията се санкционират безусловно, а размерът на глобите е такъв, четрябва да ги изгладуват. Разбира се, има и такива, които си плащат и си правят нарушения, за които не се взима книжката, но са епизодични случаи.

                                Обаче като дойдат тук и се развихрят. Вчера на Шипченски проход, кола със сервизен номер към унгарското посолство караше по трамвайната линия отляво и на светофара мина на червено пред 3те колони спряли коли и отцепи надясно. За всякакви такива неща е виновна системата. А, за липсата й е виновна държавата, т.е. правохранителните институции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X