Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Куриозни снимки и филмчета на нарушители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Личното ми мнение е, че българският водач, без значение от пола си (то и тук станА сложно) е твърде слаб и неподготвен.
    И теоретично, и практически.Освен това с типичният си балкански манталитет дори става опасен, защото има претенции за непогрешимост, и за виновност във всички останали.
    Още малко е нужно да се добавят и нашите органи, които правят всичко друго, но и не добавят безопасност.
    Не на последно място-качеството на автопарка ни е под всякаква критика.И не е толкоз зле, че караме стари МПС.Зле е, че те са зле....
    И последно-пътищата ни са боклук, без изключения.Та и инфраструктурата си участва във статистиката...
    Та какво да се очаква от неподготвен водач, с голямо самочувствие, непознаващ пътя, и рискуващ маневра при намалена видимост?!
    Важи и за дамата, и юнака, нацепил я изотзад.
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • cecoa1
      cecoa1 коментира
      Редактиране на коментар
      То като се замислиш, трудно е човек да стане добър шофьор в кофти условия.
      Т.е. как да кажа...добър е относително в случая, но да кажем в смисъл на спазващ правилата...

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Довчера баща му е чЕкàл дваесе годин` за кола у "Мототехниката" и повечето време е лежал под нея, не я е карàл., дедàта пък е карàл само каруцата на село и тя - я волска, я магарешка, не и "скоростна" - конска. Нема усет към МПС-то, нимой са сравнЕва с поколенията хамериканци, заченати на задната седалка или с гейропейците, фъркащи по аутобани и аутостради от поне 80 години.

  • 1 коментар

    • #4305.1

      MFr коментира
      Днес, 14:17


      Добре, специалисте.
    Какъв специалист!
    Това е нещо елементарно, та елементарно, обаче интересно как човек, комуто изглежда специално, изобщо има "книжка" (всъщност, де да знам дали имаш, та всичко може и да си е по местата).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • MFr
      MFr коментира
      Редактиране на коментар
      Посочи, ако обичаш, къде в двете ми изречения по темата коментирам законно/незаконно.
      Или важното е да се философства?

    • davc
      davc коментира
      Редактиране на коментар
      ...

  • 2 коментари

    • #4307.1

      MFr коментира
      04-02-22, 10:18


      Посочи, ако обичаш, къде в двете ми изречения по темата коментирам законно/незаконно.
      Или важното е да се философства?
    Демек какво, напълно наясно си, че претендираш за привилегии извън правилата, но затова пък - настоятелно! Какво пък, така си напълно в темата: "Куриозни нарушители"...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • Изпратено от сина ми в Нидерландия:

      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Там (и в Белгия) нали мина някакъв ураган. Много-много не се усетил, освен такива случаи. Този камион просто е бил натоварен с някакви леки матраци.

      • Dilyan Zagorchev
        Dilyan Zagorchev коментира
        Редактиране на коментар
        Бусчето го отвя, когато изпревари камиона, така ми се вижда на мен. Като ти пази някои завет е ок, после те удря със страшна сила. Точно миналата седмица бях и в Холандия и в Белгия на якия ветрилник. 40тона не мога да ги накарам да се движат в права линия, на моменти беше леко плашещо

      • krasi-mir
        krasi-mir коментира
        Редактиране на коментар
        Последните 4 дни карам на зиг-заг същия ван, ама Спринтер, хладилен фургон. Като добавим и традиционните английски мъгла и дъжд ... сметай. Във петък затвориха магистралата за цял ден да мият мляко от обърната цистерна.

    • От преди малко ....Аз съм с товарен автомобил...натоварен със три стълби в момента и доста инструменти ...около 500 кила....

      https://youtu.be/u_bvRqMNcrQ

      Калниците са ми облечени със пластмасови арки.....нямам поражения..избутах колата ...в интерес на истината ,видях го че се кани да завие,но предположих че ще изчака ....сега на клипа виждам че тръгва с пушеци яки...Момчето се извини,аз пък като ми е тъпо ,се хиля.... всички са щастливи.И по живо по здраво...


      ​​​​​​Таксито има забранено спирането....и лежи в основата на случката.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20220409_231335.jpg Прегледи:0 Размер:113.7 КБ ID:6844817
      ​​​​​​
      Последно редактирано от Roninn; 09-04-22, 22:15.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • artefekt
        artefekt коментира
        Редактиране на коментар
        Извинил ти се е поради физиката ти. Обикновено ако насреща имат жена или някой по-свит и на бой налитат.....що не си спрял, да го пренесеш на ръце покрай таксито.😉

      • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
        ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
        Редактиране на коментар
        Какъв ти е видеорегистратора ?

    • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-04-10-11-12-11-162_com.mi.globalbrowser.jpg
Прегледи:736
Размер:164.1 КБ
ID:6844928 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2022-04-10-11-12-40-718_com.mi.globalbrowser.jpg
Прегледи:717
Размер:142.3 КБ
ID:6844929 Има два в колата...клипа е от този като пурата.За втория,гарантирам че не съм дал такива пари...
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


    • Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      ...За втория,гарантирам че не съм дал такива пари...
      А аз гарантирам че на преобладаващата част от четящите темата им е безразлично колко си дал.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • Ебаси и цените!!! В Пикасото имах като на първата снимка. Регистратора е супер и цената тогава беше около стоте лева! Преди 4 - 5 години го купувах. Регистратора все още си работи безпроблемно.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          ,,...Има два в колата...клипа е от този като пурата.За втория,гарантирам че не съм дал такива пари....."

          Това е на колегата Ронин от поста

        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          Имах предвид , какво означава "работят" .Имат ли същото качество , като качения клип ?

        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          А, не допускам, но 50$ е съвсем приемливо, ако не и скъпо вече за модела със записа, добър е

      • Аз за 170 лв си взех огледало с вграден регистратор и камера за паркиране , от алиекспрес. Няма гпс , но не ми и трябва. Слага се на мястото на заводското огледало и не стърчат и висят кабели.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


      • Зависи какво е оригиналното огледало на автомобила. Аз не бих заменил оследало с автоматично затъмняване с някаква китайска измишльотина. Пък ако ще да има и сателитна телевизия.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • Juiced
          Juiced коментира
          Редактиране на коментар
          Има и такива с автоматично затъмняване, но аз не го взех, за да ми е една идея по-евтино. Освен това моята позиция е доста високо и реално до сега рядко съм забелязвал някой да ме заслепи.

      • Ей от такива не смея да спирам в аварийната лента ...

        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          А уточнено ли е какви причини са основателни? Не.

        • Самодържец
          Самодържец коментира
          Редактиране на коментар
          То и минимална забранена скорост няма...

        • Skorpion_BG
          Skorpion_BG коментира
          Редактиране на коментар
          Въобще не виждам как 90-100 километра в час на магистрала могат да са "твърде ниска скорост".

      • Тъй ще е докато хилядите камери по пътицата се ползват само при оправдаване на наш човек. Каквато и да е интервенция в такава инфраструктора не става без държавата...
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • kalin09 коментира

          "Чл. 22
          1. (1) Водачът на пътно превозно средство не трябва да се движи без основателни причини с твърде ниска скорост, когато по този начин пречи на движението на другите пътни превозни средства."
          Можеш ли да дефинираш "твърде ниска скорост" при движение по магистрала и да обосновеш дефиницията?



          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • Чавдар (V93)
            Чавдар (V93) коментира
            Редактиране на коментар
            Мда, ама аз по стечение на обстоятелствата съм принуден да пътувам най-често именно петък и неделя вечер. И в най-честия случай скорост от порядъка на 120 автоматично те праща през повечето време в лявата лента поради количеството ТИР-ове.
            Пък със 120 в лявата започваш да пречиш.

          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Ами и аз като Чавдар. И не се оплаквам, просто споделям. Лявата лента (ако и че в общия случай е по-комфортна от дясната) я оставям за бързащите, а на мен понеже ми се кара по-бавно, айде да го кажа по-спокойно, поддържайки 100-110, си стоя вдясно. Ама не се получава много. Освен многото тирове, има и водачи, които често са дори под 90. Онзи ден един с тойота превия, караше под 80, щеше да ни избие, щото то не може и да се престроиш с подобна скорост та да изпревариш, предвид че в ляво са бързащите, които често не се съобразяват с тези вдясно. Как и да е мина ми мисълта, че е аварирал нещо и още не се отбил в аварийната, а се оказа, че си гледа в телефона. Даже и не разбра какво се случи около него.

          • Самодържец
            Самодържец коментира
            Редактиране на коментар
            Просто според моето усещане разликата в скоростта между лявата и дясната лента е твърде голяма в общия случай.

        • Когато са само 2 ленти и дясната е заета от камион, който пухти по баира със 60-70 км.ч. как да го изпреваря с кемпера, като максималната ми е 90-100 км.ч. по този баир?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • ЗДВП никога не е вменявал, че изпреварването е задължително. Ако не можеш да направиш такова, не го предприемаш.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Мога, скоростта ми е поне 20 км.ч. по-висока от на камионите при изкачване.
              Но понеже имаше коментар, че с 90-100 нямат място в лявата лента дори и при изпреварване.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Изпреварване на магистрала с 90-100 еднозначно е риск, каквото ще да пише в закона. Факт е обаче че може да се направи и по опасен и по приемлив начин. При видимост достатъчно далеч назад и липса на коли на достатъчно разстояние, рискът е малък, макар и пак да го има. Голям е когато някой, заврян между 2 камиона, реши че повече не му се седи там и изобщо не го интересува дали някой приближава в лявата лента и с колко се движи по нея.

            • krasi-mir
              krasi-mir коментира
              Редактиране на коментар
              s_s1 , коментарът касаеше тези, които могат, но не искат.
              Кемпера е по-скоро камион, отколкото кола, така че ... да повторя - "Който никога не е карал камион, никога няма да го разбере".
              Последно редактирано от krasi-mir; 22-08-22, 13:48.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X